بیمه بدنه آسیا پشتوانه‌ای با سطح توانگری یک

شرکت بیمه آسیا یکی از قدیمی‌ترین شرکت های بیمه است که از سال 1338 فعالیت خود را در صنعت بیمه شروع کرد. هم اکنون بیمه آسیا دارای 72 شعبه در سراسر کشور و بیش از 3000 نماینده است. از نظر توانگری مالی نیز بیمه آسیا از جمله شرکت‌هایی بوده که در سطح توانگری یک قرار داشته و از این جهت نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب در خرید انواع بیمه نامه باشد. بیمه شخص ثالث آسیا و بیمه بدنه آسیا دو بیمه نامه‌ای است که در بین بیمه گذاران طرفداران خود را دارد. در این مقاله نگاه کلی نسبت به شرایط بیمه بدنه آسیا خواهیم داشت.


پوشش بیمه بدنه آسیا

پوشش‌های بیمه بدنه آسیا

بیمه بدنه آسیا در دو دسته پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافه خدمات بیمه بدنه را ارائه می‌کند، پوشش‌های اصلی بیمه بدنه آسیا شامل سرقت، صاعقه، آتش سوزی، انفجار و تصادف می‌باشند و همه هزینه‌های جزئی و کلی وارد شده در اثر سایر خطرات اصلی بر اساس ارزش خودروی بیمه شده محاسبه و  به فرد پرداخت می‌شود.


بیشتر بدانید: راهنمای دریافت تخفیف بیمه بدنه


پوشش‌های اضافی بیمه بدنه آسیا

پوشش بلایای طبیعی

با داشتن این پوشش شما می‌توانید خسارات ناشی از خطرات طبیعی ناشی از سیل و زلزله که به خودرو  شما وارد می شود را تحت پوشش باشید.

پوشش ناشی از پاشیده شدن اسید و مواد شیمیایی

اگر خسارتی در اثر پاشیده شدن اسید و مواد شیمیایی به خودروی بیمه شده وارد شود با داشتن این پوشش قابل پرداخت می‌باشد.

پوشش شکست شیشه به تنهایی

خسارت شکسته شدن شیشه در اثر برخورد شی خارجی و به عللی غیر از خطرات اصلی اتفاق بیافتد با خرید پوشش اضافی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

 


اگر شما هم همین سوال را دارید بخوانید: بهترین بیمه بدنه خودرو کدام است؟


پوشش سرقت قطعات خودروی بیمه شده برای خودروهایی که کاربری شخص دارند

اگر هر کدام از قطعات اصلی و لوازم نصب شده روی خودروی بیمه شده که در بیمه نامه با پرداخت حق بیمه اضافی این پوشش را داشته باشد، تحت پوشش سرقت قطعات قرار می گیرد.

پوشش هزینه ایاب و ذهاب برای خودرو های بیمه شده سواری

ممکن است خودروی بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه بدنه آسیا خسارتی داشته باشد که امکان استفاده از  وسیله نقلیه برای دارنده خودرو وجود نداشته باشد. با داشتن این پوشش، بیمه آسیا برای مدت معین مبلغی را روزانه به بیمه گذار پرداخت می کند. حداکثر هزینه ایاب و ذهاب قابل پرداخت برای خودروی‌های سواری تحت پوشش این بیمه نامه روزانه معادل 5 هزار تومان برای مدت 30 روز می باشد.

پوشش نوسانات قیمت

برای بیمه نامه‌های بدنه آسیا به غیر از بیمه نامه های بدنه موتورسیکلت با پرداخت حق بیمه اضافی، پوشش نوسانات قیمت ارزش خودرو حداکثر تا سقف 20درصد مازاد بر سرمایه بیمه شده به بیمه بدنه آسیا اضافه می‌شود. اگر این پوشش را به عنوان پوشش اضافی بیمه بدنه نداشته باشید، در زمان خسارت، مبلغ خسارت بر اساس ارزش خودروی بیمه شده در زمان صدور بیمه نامه پرداخت می‌شود.


با بیمه بدنه ایران آشنا شوید


پوشش حذف فرانشیز

این پوشش برای خودروهای سواری که دارای تخفیف عدم خسارت 45درصد به بالا می‌باشند ارائه می‌شود .
این پوشش شامل خطرات اصلی به جز سرقت کلی و سرقت جزئی می‌باشد.
پوشش حذف فرانشیز برای پوشش‌های اضافی بیمه نامه بدنه و فرانشیز گواهینامه  ارائه نمی‌شود.

پوشش ترانزیت

با داشتن این پوشش، اگر وسیله نقلیه در خارج از مرز های جغرافیایی ایران هم خسارت داشته باشد می‌تواند از این پوشش بیمه بدنه آسیا استفاده نماید. البته خسارت سرقت کلی و سرقت قطعات در خارج از مرزهای ایران تحت پوشش این بیمه نامه نمی‌باشد.

پوشش حذف استهلاک

این پوشش با پرداخت حق بیمه اضافی برای خودروهای سواری که دارای تخفیف عدم خسارت 45درصد و بیشتر هستند ارائه می‌شود. البته این پوشش برای استهلاک  باطری و لاستیک‌ها نمی باشد.

پوشش هزینه توقف جهت خودروهای بارکش و اتوکار

این پوشش با پرداخت حق بیمه های اضافی جهت جبران زیان های ناشی از عدم استفاده از خودروی بیمه شده در زمانیکه به علت یکی از خسارت‌های تحت پوشش دچار آسیب شده و متوقف شده باشد و قابل استفاده نباشد می‌تواند از این پوشش استفاده نماید.

هزینه توقف خودروهای بارکش بیمه بدنه آسیا

برای خودرو‌های باربری که بیمه بدنه آسیا دارند و به علت خسارت متوقف شده‌اند با توجه به شرایط زیر می‌توانند از این پوشش استفاده نمایند:

 • خودروهای با ظرفیت حداكثر دو تن، روزانه معادل يك صد  هزار ريال  وحداكثر سي  روز با كسر دو  روز فرانشيز
 • خودروهای با ظرفيت حداكثرپنج تن، روزانه معادل يكصد و بيست هزار ریال وحداكثرچهل وپنج روزبا كسر سه روز فرانشيز
 • خودروهای با ظرفيت بيش از پنج تن حداكثر تا ده تن، روزانه معادل دويست و پنجاه هزارریال  وحداكثرچهل وپنج روزبا كسر سه روز فرانشيز
 • خودروهای با ظرفیت بيش از ده تن ( كاميون و تريلر )، روزانه معادل دويست و پنجاه  هزار ریال وحداكثر چهل و پنج روز با كسر سه روز فرانشيز

هزینه توقف خودروهای توقف اتوکار این پوشش برای خودروهای اتوکار با ظرفيت سرنشين حداكثر بيست و شش نفر ، روزانه معادل ۱۲۰ هزار ریال وحداكثر ۴۵ روز با كسر سه روز فرانشيز. در خودروهای اتوکاربا ظرفيت سرنشين بيش از بيست وشش نفر، روزانه معادل ۲۵۰  هزار ریال و حداكثر ۴۵ روز با كسر سه روز فرانشيز

 

فرانشیز بیمه بدنه آسیا چقدر است؟

فرانشیز بخشی از خسارت است که باید توسط بیمه گذار پرداخت شود (آشنایی بیشتر با فرانشیز و راهنمای حذف آن). میزان فرانشیز در هر بار خسارت و بر اساس نوع خسارت در هر بیمه بدنه و در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است. بر اساس شرایط بیمه بدنه آسیا میزان فرانشیز بیمه بدنه آسیا به شرح زیر می باشد:

 • میزان فرانشیز برای خسارت بار اول که حداقل خسارت 50 هزارتومان می باشد 10 درصد مبلغ خسارت است.
 • میزان فرانشیز برای خسارت دوم 2 برابر فرانشیز بند اول می‌باشد.
 • میزان فرانشیز برای خسارت سوم 3 برابر فرانشیز بند اول می‌باشد.
 • فرانشیز های مربوط به رانندگانی که سابقه رانندگان آن‌ها کمتر از 3 سال باشد و یا سن راننده کمتر از 25 سال باشد 10درصد بیشتر از فرانشیز های گفته شده می‌باشد.
 • میزان فرانشیز خسارت شکست شیشه به تنهایی 20 درصد مبلغ خسارت می‌باشد.
 • فرانشیز خسارات کلی مربوط به حوادث و آتش سوزی به جز سرقت 10درصد مبلغ خسارت می‌باشد.
 • فرانشیز مربوط به خسارات ناشی از تصادفات رانندگی که راننده خودروی بیمه شده مقصر نباشد و مقصر شناخته شده‌ای وجود داشته باشد 50درصد فرانشیز خسارت اول می‌باشد.

مراحل دریافت خسارت از بیمه بدنه آسیا

مراحل دریافت خسارت

اگر  خودرویتان بیمه بدنه آسیا دارد و در طول مدت داشتن این بیمه نامه  یکی از خسارات تحت پوشش در این بیمه نامه برایتان پیش آمده می‌توانید با توجه به مراحل زیر خسارتتان را از شرکت بیمه آسیا دریافت کنید:

 • اگر شما مقصر حادثه نبوده و زیان دیده هستید و فرد مقصر از محل حادثه متواری شده است، می‌توانید با ارائه اطلاعاتی درباره وسیله نقلیه مقصر خسارت را به پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کنید
 • اما اگر شما مقصر حادثه هستید و در نتیجه حادثه وسیله نقلیه بیمه شده شما خسارت دیده است نیز می توانید از بیمه بدنه اسیا برای جبران خسارت استفاده کنید. برای دریافت خسارت می توانید با ارائه بیمه بدنه، مدارک مالکیت خودرو، گواهینامه راننده، کارت ملی وی می توانید برای تشکیل پرونده خسارت در بیمه آسیا اقدام نمایید
 • اگر  خسارت شما مربوط به سرقت جزیی و یا سرقت کلی خودرو باشد حتما فورا سرقت را به با ارائه شماره بیمه بدنه به پلیس اطلاع داده و گزارش سرقت را به شرکت بیمه ارائه نمایید.

حتما بخوانید: راهنمای دریافت خسارت افت قیمت خودرو


مدارک لازم برای دریافت خسارت

 • ارائه اصل بیمه بدنه آسیا به شرکت بیمه
 • ارائه تصویر بیمه شخص ثالث خودرویی که می‌خواهد از بیمه بدنه آن استفاده کنید
 • ارایه گزارش مقامات انتظامی از حادثه
 • درصورت داشتن کروکی پلیس، ارائه اصل کروکی پلیس
 • ارائه تصویر گواهینامه رانندگی راننده به همراه کپی کارت ملی دارنده بیمه بدنه و راننده مقصر
 • ارائه سند مالکیت خودروی بیمه سده
 • ارائه فاکتور های تعمیر و یا تعویض قطعات
 • ارائه داغی قطعات تعویض شده به شرکت بیمه آسیا
 • تهیه نظر گزارش ارزیاب خسارت در جهت سلامت وسیله نقلیه بعد از تعمیر وسیله نقلیه
 • اگر خودرو خسارتی داسته که غیر قابل حرکت باشد اصل فاکتور هزینه های حمل و نجات وسیله نقلیه به شرکت بیمه

بهتر است بدانید: راهنمای گرفتن خسارت بدون کروکی


دریافت خسارت بدنه آسیا

اگر اقدامات اولیه لازم در جهت دریافت خسارت از بیمه بدنه آسیا انجام داده‌اید باید مراحل اداری زیر را نیز برای دریافت خسارت انجام دهید:

 • مراجعه بیمه گذار و یا مالک خودرو و یا وکیل و نماینده قانونی وی به بخش خسارت بیمه آسیا و اعلام خسارت به بیمه آسیا و تشکیل پرونده خسارت در شرکت بیمه آسیا
 • ارائه مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه آسیا و تشکیل پرونده خسارت در شرکت بیمه
 • انجام اقداماتی از قبیل تعمیرات با هماهنگی واحد خسارت بیمه آسیا
 • ارائه گزارش تعمیر و تعویض خودرو به کارشناس خسارت بیمه اسیا و دریافت تاییدیه سلامت خودرو از کارشناس مربوطه
 • در صورت نیاز ارائه داغی قطعات به شرکت بیمه
 • محاسبه خسارت توسط بیمه آسیا و صدور چک خسارت در وجه بیمه گذار بیمه بدنه

خسارت سیار بیمه بدنه آسیا

بیمه آسیا برای پرداخت خسارت واحد خسارت سیار ندارد. برای دریافت خسارت بیمه بدنه شما می توانید با همراه داشتن مدارک لازم به واحدهای خسارت شعب بیمه آسیا مراجعه نمایید.

 

الحاقیه بیمه بدنه آسیا چیست؟

دریافت الحاقیه بیمه بدنه آسیا می تواند در جهت اعمال برخی از  تغییرات در بیمه بدنه کمک شما باشد:

-اگر  ارزش خودرو بعد از صدور بیمه نامه بدنه افزایش قابل توجهی پیدا کرده شما می توانید با صدور الحاقیه افزایش ارزش خودرو به راحتی ارزش خودروی بیمه شده تان را افزایش دهید تا در زمان خسارت به دردسر نیافتید

-اگر شما بخواهید تغییراتی را در پوشش های اضافی بیمه بدنه تان داشته باشید می توانید از طریق الحاقیه بیمه بدنه آسیا این کار را انجام دهید. حتی اگر بیمه بدنه آسیای شما بدون پوشش اضافی است شما میتوانید از طریق الحاقیه بیمه بدنه آسیا و با پرداخت مبلغی اضافی بیمه بدنه پوشش های اضافی را به بینه بدنه آسیا اضافه کنید و بیمه بدنه با پوشش‌های کامل داشته باشید


مطلب مرتبط: چرا با افزایش قیمت خودرو باید حواستان به الحاقیه بیمه بدنه باشد


خرید بیمه بدنه آسیا

مدارک خرید بیمه بدنه آسیا

برای خرید بیمه بدنه آسیا ارائه مدارک زیر به شرکت بیمه آسیا لازم می باشد:

 • تکمیل فرم پیشنهاد بیمه بدنه آسیا
 • کارت شناسایی خودرو
 • کارت ملی دارنده بیمه نامه
 • ارائه بیمه نامه بدنه سال قبل
 • انجام بازدید اولیه از خودرو برای خودروهایی که برای اولین بار بیمه بدنه خریدار ی می کنند و یا می خواهند سابقه تخفیف بیمه بدنه قبلی شان را به شرکت بیمه آسیا انتقال دهند انجام می شود.

بعد از انجام بازدید توسط کارشناس بیمه آسیا از خودروی مورد بیمه  و اعلام ارزش خودرو توسط کارشناس بیمه و بررسی سلامت خودرو توسط وی، حق بیمه با توجه به ارزش خودرو و پوشش های اضافی مورد درخواست بیمه گذار محاسبه می شود. شما می توانید حق بیمه بدنه را به صورت نقدی پرداخت کنید و از تخفیف نقدی در خرید بیمه بدنه آسیا استفاده کنید. یا می توانید حق بیمه بدنه آسیا را به صورت اقساط پرداخت کنید . شرایط پرداخت حق بیمه اقساطی بیمه بدنه در زمان خرید به شما اعلام می شود.

 

آیا نیاز به مشاوره خرید و یا تمدید بیمه بدنه آسیا دارید؟

برای خرید و یا تمدید بیمه بدنه آسیا شما می توانید ، درخواست خرید بیمه بدنه را با وارد کردن مشخصات خودروی مورد نظر را به سایت بیمه تایم ارسال کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و قیمت بیمه بدنه آسیا را از هر شرکت بیمه ای و با مقایسه قیمت بیمه بدنه شرکت های مختلف می توانید بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید. کافی است در کمتر از یک دقیقه فرم زیر را پر کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *