بیمه آتش سوزی آسیا ، بررسی شرایط و پوشش های این بیمه نامه

مشاوره و خرید بیمه آتش سوزی

بیمه نامه آتش سوزی بکی از رشته‌های بیمه اموال بوده  که در زمان خسارت سرمایه‌های قابل توجهی را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه آتش سوزی حق بیمه اندکی را در مقابل سرمایه بیمه شده دارد و می‌تواند جبران کننده بسیاری از خسارات احتمالی باشد که ممکن است برای سرمایه شما اتفاق بیافتد. رشته آتش سوزی در شرکت بیمه آسیا یکی از مطرح‌ترین انواع بیمه نامه در این شرکت بیمه می باشد. در این نوشته می خواهیم به بررسی این رشته بیمه ای و خسارت های تحت پوشش این بیمه نامه بپردازیم.

انواع بیمه آتش سوزی آسیا

انواع بیمه آتش سوزی آسیا

بیمه آتش سوزی مسکونی

بیمه نامه آتش سوزی در منازل مسکونی، تاسیسات و اثاثیه منزل مشاعات و مشترکات را تحت پوشش قرار می دهد. شرکت بیمه آسیا بیمه نامه آتش سوزی مسکونی را در قالب انواع بیمه نامه در طرح های مختلف ارائه می‌کند.

می‌توان بیمه نامه منازل مسکونی را در سه دسته زیر بررسی کرد:

بیمه آتش سوزی منازل مسکونی

در این بیمه نامه ساختمان منازل مسکونی، تاسیسات و اثاثیه منزل مشاعات و مشترکات تحت پوشش قرار می‌گیرند.

بیمه آتش سوزی مجتمع های مسکونی

مواردتحت پوشش در این نوع بیمه نامه، شامل ساختمان منازل مسکونی، تاسیسات و اثاثیه منزل مشاعات و مشترکات می باشد که توسط مدیر ساختمان یا هیئت مدیره بیمه می گردد.

بیمه آتش سوزی جامع منازل مسکونی

طرح جامع بیمه آتش سوزی آسیا برای منازل مسکونی ارائه شده و خطراتی از قبیل آتش سوزی، انفجار، صاعقه، سیل ، طوفان ،زلزله، ترکیدن لوله‌ها، سقوط هر وسیله یا شیئی، سرقت با شکست حرز و برخوردوسیله نقلیه را تحت پوشش قرار می‌دهد، همچنین مسئولیت مدنی بیمه گذار در مقابل خسارت‌های وارد شده به اشخاص که در اثرحادثه مشمول بیمه اتفاق افتد تحت پوشش قراردارد، علاوه بر آن غرامت فوت بیمه گذار و یا همسر وی برای هریک و هزینه پزشکی او یا همسرش که براثرحادثه ایجاد می‌شود.


طرح‌های بیمه آتش سوزی منازل مسکونی آسیا

طرح پارسه بیمه آسیا (بیمه سرقت اثاثیه منزل برای آپارتمان ها)

این بیمه نامه پوشش‌های آتش سوزی، صاعقه و انفجار را به همراه پوشش سرقت اثاثیه منزل را پوشش می‌دهد که ويژه آپارتمان‌هاي مسكوني مي‌باشد و شامل چندين گروه سرمايه‌اي است.

طرح زلزله بیمه آسیا

این بیمه نامه پوشش‌های آتش سوزی، صاعقه، انفجار را به همراه پوشش زلزله را ارائه می‌کند و با توجه به زلزله خیزی محل مورد بیمه به دو دسته کم خطر و پر خطر تقسیم شده‌اند، درصورتیکه مورد بیمه سازه‌ای غیر از فلز و یا بتون باشد به هنگام خسارت، قاعده نسبی حق بیمه اعمال خواهد شد، درهر خسارت 1% مبلغ بیمه شده به عنوان فرانشیزکسر خواهد شد.

طرح اصناف بیمه آسیا

این بیمه نامه طرح اصناف ویژه اماکن تجاری اداری می‌باشد. این طرح خطرات آتش سوزی، صاعقه و انفجار، زلزله، مسئولیت مالی، عدم النفع، غرامت فوت و هزینه پاکسازی را تحت پوشش قرار می‌دهد.


راهنمای خرید بهترین بیمه آتش سوزی


بیمه آتش سوزی انبار آسیا

این بیمه نامه پوشش های مختلفی را برای انبارهای اختصاصی و عمومی ارائه می نماید. این نکته را در نظر داشته باشید که این بیمه نامه می تواند برای سرمایه ثابت و یا به صورت شناوری و با سرمایه متغیر قابل صدور می باشد.

بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی آسیا

پوشش های این بیمه نامه برای مراکز تولیدی و کارخانه ها می باشد. در این بیمه نامه دارایی ها و اموالی که در یک کارخانه می توان بیمه نمود شامل ساختمان ها، ماشین آلات، تاسیسات، موجودی مواد اولیه و ساخته شده، ابزارآلات و تجهیزات، اثاثیه ثابت ولوازم اداری و …. می باشد.

بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی آسیا

پوشش های این بیمه نامه برای، مراکز تجاری از قبیل فروشگاه‌ها ،کارگاه‌ها، تعمیرگاه ها،مراکزتفریحی، ورزشی و … را تحت پوشش قرار می‌دهد. گفتنی است که دامنه  پوشش بیمه نامه‌های تجاری گسترده تر از بیمه نامه‌های دیگر می‌باشد.


پوشش های بیمه آتش سوزی آسیا

پوشش‌های بیمه آتش سوزی آسیا

پوشش‌های این بیمه نامه بر اساس دو نوع پوشش اصلی و پوشش های اضافی قابل ارائه می‌باشد:

پوشش‌های اصلی بیمه آتش سوزی

پوشش های اصلی این بیمه نامه شامل موارد زیر می‌باشد:

 • آتش سوزی
 • انفجار
 • صاعقه

پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی آسیا

علاوه بر پوشش های اصلی گفته شده، پوشش های زیر از جمله پوشش های اضافی برای بیمه آتش سوزی می باشد که بیمه گذار در خرید انواع بیمه آتش سوزی می تواند هر کدام از پوشش های اضافی را انتخاب و خریداری نماید. پوشش های اضافی بیمه نامه آتش سوزی شرکت بیمه آسیا به ترتیب زیر می باشد:

 • سیل و طغیان آب دریاها ورودخانه ها
 • زلزله
 • طوفان ، تندبادو گردباد
 • سقوط بهمن
 • سقوط هواپیما ،هلیکوپتر یا قطعات آنها
 • ترکیدگی لوله های آب
 • ضایعات ناشی ازبرف و باران
 • سرقت با شکست حرز
 • شکست شیشه
 • نشست ،ریزش و را نش
 • برخورد اجسام خارجی
 • انفجار ظروف تحت فشارصنعتی
 • شورش ،بلوا ، اغتشاش و آشوب
 • خودسوزی (تفاله خشک)
 • هزینه های پاکسازی و جمع آوری ضایعات ناشی از خطرهای مشمول بیمه سرقت مسلحانه
 • پوشش هرخطراضافی (تبعی ) درگرو پوشش خطر اصلی می‌باشد .


چرا باید ساختمان و منازل مسکونی را بیمه زلزله کنیم؟


نرخ بیمه آتش سوزی آسیا

میزان نرخ بیمه نامه آتش سوزی بر اساس نوع سازه ساختمان مورد بیمه ، کاربری ساختمان و تعداد طبقات ، سن ساختمان و میزان ایمنی ساختمان و چند مورد دیگر محاسبه می شود. ریسک بیمه ای هر نوع سازه با قدمت های سالانه بالا می‌تواند نرخ های مختلف را داشته باشد. حتی اگر محل مورد بیمه در منطقه زلزله خیز باشد نرخ پوشش زلزله برای اون منطقه بیشتر خواهد بود. برای مناطقی که نزدیک رودخانه می‌باشند یا در مناطقی که خطر سیل برای آن‌ها وجود دارد  پوشش سیل و طغیان رودخانه می تواند ریسک بیشتری داشته باشد.

 

استعلام نرخ بیمه آتش سوزی آسیا

برای استعلام نرخ بیمه آتش سوزی آسیا اطلاعات زیر را در سامانه بیمه تایم وارد کرده و قیمت بیمه آتش سوزی را مشاهده کرده و با شرکت‌های مختلف مقایسه نمایید.

 • نوع کاربری محل مورد بیمه
 • مساحت محل مودر بیمه
 • نوع سازه محل مورد بیمه
 • سن ساختمان
  و سایر اطلاعات مورد نیاز.

پرداخت خسارت بیمه آتش سوزی آسیا

اگر بیمه آتش سوزی آسیا دارید و خسارتی برای شما اتفاق بیافتد اقدامات لازم در زمان وقوع خسارت  به ترتیب زیر می باشد:

بیمه گذار می بایست بلافاصله پس از وقوع حادثه و یا اطلاع از وقوع  حادثه، خسارت را به شرکت بیمه اعلام نماید و از هرگونه تغییر و دگرگونی در محل مورد بیمه تا بازدید کارشناسان بیمه گر و اتمام پروسه کارشناسی خودداری نماید .

مدارک لازم جهت اعلام و دریافت خسارت بیمه آتش سوزی آسیا

بیمه گذار می تواند بصورت تلفنی ،از طریق فاکس یا بصورت حضوری و با اعلام شماره بیمه نامه و یا ارائه یک نسخه از بیمه نامه نسبت به اعلام خسارت اقدام در زمان بررسی کارشناسی همکاریهای لازم در زمینه ارائه اسناد ، مدارک مالی و مرتبط با موضوع خسارت را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار کارشناس بیمه گر قرار دهد.

فرآیند دریافت خسارت:

 1. اعلام خسارت
 2. بازدید کارشناسان شرکت بیمه از محل خسارت
 3. درخواست ارائه لیستهای اقلام خسارتی از بیمه گذار
 4. ارزیابی خسارت
 5. محاسبه و تطبیق خسارات وارده با بیمه نامه
 6. صدور حواله خسارت
 7. ارائه حواله و یا چک پرداخت خسارت به بیمه گذار و تکمیل مفاصا حساب

 

خرید بیمه آتش سوزی آسیا

برای خرید بیمه نامه آتش سوزی آسیا با تکمیل اطاعات مورد بیمه و ثبت سفارش در سامانه بیمه  تایم می توانید بیمه نامه تان را تهیه نمایید. در صورت داشتن خسارت نیز می توانید برای دریافت خسارت از کمک کارشناسان بیمه  تایم کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *