بیمه تایم

بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان و شرایط مهمی که باید بدانید

بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان و شرایط مهمی که باید بدانید
۴.۱
(۱۴)

یکی از بهترین اتفاقات زندگی هر زوجی وارد شدن یک فرزند به زندگی آن‌ها می باشد که البته این اتفاق خوب برای بسیاری از پدر و مادرها هزینه‌های اضافی برای اقتصاد خانواده به همراه دارد، از هزینه آزمایشات و معاینات قبل از تولد گرفته تا هزینه‌های زایمان و ….. که همه موارد گفته شده هزینه‌های گزافی را برای آن‌ها خواهد داشت. هزینه‌های مربوط به زایمان در کشورمان بسته به نوع پزشک، زایمان، بیمارستان انتخابی و نوع بیمه گر پایه بسیار متفاوت است. یکی از دلایل تفاوت قیمت‌ها در بیمارستان‌های دولتی به مدت زمان بستری در بیمارستان، دستمزد پزشکان و برخی تسهیلات همچون ماساژ و اتاق‌هایی با تخت کمتر و یا اتاق خصوصی برمی‌گردد.

به خاطر این موضوع در بیمه نامه‌های تکمیلی در کنار هزینه‌های بستری بخش بزرگی از هزینه‌های درمانی را هزینه‌های بخش زایمان تشکیل می‌دهند، از این رو داشتن بیمه نامه‌ای که بتواند قسمت بزرگی از هزینه‌ها را جبران کند یکی از دغدغه‌های فکری بسیاری از زوجینی است که می‌خواهند پدرو مادر شوند. انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان که سقف تعهدات معقولی را برای جبران هزینه های زایمان ارائه نماید گزینه‌ای است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.


بیمه زایمان به چه کسانی تعلق می گیرد؟

تمامی افرادی که باردار نیستند می توانند از پوشش های بیمه تکمیلی برای زایمان استفاده کنند. هیج فرد بارداری نمی تواند بعد از بارداری بیمه تکمیلی خریداری کرده و از پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایند. اگر در حین بارداری بیمه تکمیلی خریداری کرده باشید در زمان خسارت به مشکل می خورید.


بهترین بیمه تکمیلی زایمان چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین بیمه تکمیلی زایمان چه ویژگی‌هایی دارد؟

همانطور که احتمالا می‌دانید در بیمه نامه‌های درمان تکمیلی بیمه نامه‌ای جداگانه به نام بیمه تکمیلی زایمان نداریم و هزینه‌های زایمان به صورت یکی از پوشش‌های بیمه نامه‌های تکمیلی و بر اساس سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه تکمیلی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

اگر به دنبال خرید بهترین بیمه تکمیلی زایمان هستید باید چند نکته زیر را مد نظر داشته باشید:

 

۱- بالاترین سقف تعهدات برای جبران هزینه های زایمان:

از اولین قدم‌ها در خرید بیمه نامه تکمیلی که پوشش زایمان دارد، مقایسه سقف تعهدات پوشش زایمان هر طرح بیمه نامه تکمیلی می‌باشد که معمولا سقف تعهدات زایمان در بیشتر شرکت‌های بیمه‌ای می‌تواند بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان در برخی از قرارداد‌های بیمه درمان گروهی با تعداد بالا بدون سقف هم باشد.

 

۲- بیمه نامه تکمیلی که  سقف تعهدات پاراکلینیکی بالایی را جبران کند:

در کنار هزینه های زایمان، انجام موارد تشخیصی از قبیل انجام آزمایشات، رادیولوژی و …  می‌تواند هزینه‌های قابل ملاحظه ای برای بیمه گذاران داشته باشد. از این رو در خرید بیمه درمان تکمیلی باید به سقف تعهدات پاراکلینیکی بیمه نامه نیز توجه داشته باشید.

 

۳-  طرف قرارداد با بیمارستان‌های معتبر خصوصی و دولتی باشد:
بیمه نامه تکمیلی که سقف تعهدات بالایی داشته و قیمت مناسبی دارد نمی‌تواند گزینه خوبی باشد! چرا که بهترین بیمه درمان تکمیلی بیمه نامه‌ای است که علاوه بر داشتن قیمت مناسب و سقف تعهدات بالا با بیمارستان‌های معتبر در سراسر کشور طرف قرارداد باشد.

 

مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی ملت 

 

۴- بیمه نامه تکمیلی که قیمت مناسبی را داشته باشد:
علاوه بر پوشش ها و تعهداتی که بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌کند، قیمت این بیمه نامه در زمان خرید هم مهم می‌باشد. هر شرکت بیمه‌ای برای طرح‌های مختلف بیمه‌ای که ارائه می‌کند قیمت‌های متفاوتی دارد که فرد بیمه گذار می‌تواند با توجه به موارد درخواست خود یکی از طرح ها را در شرکت‌های مختلف بیمه انتخاب کند.

 

۵- بیمه تکمیلی که فرانشیز کمتری را داشته باشد:
نهایتا گزینه دیگری که می‌تواند شما را در خرید بهترین بیمه زایمان همراهی کند بیمه نامه‌ای است که فرانشیز کمتری را داشته باشد. فرانشیز بخشی از هزینه است که باید توسط خود فرد پرداخت شود. در بیمه نامه های درمان تکمیلی در صورت داشتن بیمه درمان پایه از جمله بیمه تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی و … باقی هزینه های با منظور شدن فرانشیز پرداخت می‌شود.

 

۶- بهترین بیمه تکمیلی به لحاظ دوره انتظار:

دوره انتظار در بیمه‌های درمان از مهمترین گزینه‌ها می‌باشد که در زمان خرید بیمه درمان تکمیلی باید بررسی شود و با توجه به دوره انتظار شما می‌توانید از خدمات بیمه نامه تکمیلی خود استفاده نمایید. دوره انتظار برای استفاده از هر کدام از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی متفاوت می‌باشد، به عنوان مثال مدت دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی برای جبران هزینه‌های جراحی و بستری تا ۳ ماه می‌باشد و بیمه شده بعد از گذشت این مدت می‌تواند از پوشش‌های بیمه نامه خود استفاده نماید.

برای استفاده از پوشش زایمان طبیعی و سزارین همه شرکت های بیمه دارای دوره انتظار می‌ باشند. مقایسه دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی شرکت‌های مختلف بیمه به شرح زیر می‌باشد:

 

نام شرکت بیمهدوره انتظار پوشش زایمان
بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان۹ ماه
بیمه درمان تکمیلی گروهی سامان۹ ماه
بیمه درمان تکمیلی انفرادی آسماری۹ ماه
بیمه درمان تکمیلی گروهی آسماری۹ ماه
بیمه درمان تکمیلی انفرادی SOSیکسال
بیمه درمان تکمیلی خانواده SOSیکسال

 

شرکت‌های بیمه پارسیان، پاسارگاد، دی، ایران و دانا بیمه تکمیلی را تنها به شکل گروهی ارائه می‌کنند و از این رو برای دوره‌ی انتظار شرایط ویژه‌ای را دارند. معمولا در این شرکت‌ها دوره‌ی انتظار پوشش زایمان برای گروه‌های زیر ۲۵۰ نفر ۹ ماه، گروه‌های بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر ۶ ماه، و گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر دوره انتظار نخواهند داشت.
بهترین بیمه تکمیلی زایمان بدون دوره انتظار فقط برای بیمه نامه های تکمیلی است که به صورت گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر باشند.

مطلب مرتبط: با شرایط بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان آشنا شوید؟


 

میزان فرانشیز بیمه تکمیلی زایمان چقدر است؟

فرانشیز بیمه زایمان

تقریبا همه شرکت‌های بیمه در بیمه نامه های تکمیلی فرانشیز بین ۱۰ تا ۳۰ درصدی را دارند که شما به عنوان بیمه شده باید در زمان زایمان باید این مبالغ را از جیبتان پرداخت نمایید.  به عنوان مثال اگر فرانشیز  بیمه تکمیلی شما ۳۰ درصد است باید ۳۰ درصد از هزینه های کل زایمان را خودتون پرداخت کنید. البته این فرانشیز بر اساس سقف پوشش زایمان بیمه تکمیلی شما محاسبه می‌شود. به عنوان مثال شما بیمه تکمیلی دارید که سقف زایمان ۵ میلیون تومان ارائه می‌کند و با توجه به فرانشیز ۳۰ درصدی که بیمه تکمیلی شما دارد شما باید ۱.۵ میلیون تومان را خودتان پرداخت کنید.

 

در بیمه درمان تکمیلی خانواده SOS فرانشیز استفاده از همه خدمات درمانی بیمه نامه تکمیلی صفر بوده و شرکت SOS  کل خسارت را به شما پرداخت می‌کند

 


بهترین بیمه تکمیلی زایمان از نظر نعداد مراکز طرف قرارداد

در دسترس بودن مراکز طرف قرارداد برای استفاده از خدمات بیمه های تکمیلی از مزایای بیمه نامه های تکمیلی می باشد که م یتوانید قبل از خرید تعداد مراکز و در دسترس بودن مراکز طرف قراداد را بررسی کنید. اطلاعات مراکز درمانی که مورد نظر شماست را می توانید قبل از خرید با کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم بررسی کنید.

بهترین بیمه تکمیلی زایمان از نظر میزان فرانشیز

فرانشیز در بیمه های تکمیلی از جمله موارد مهم در انتخاب بیمه نامه های تکمیلی می باشد. قبل از خرید بیمه تکمیلی می توانید میزان فرانشیز هر بیمه نامه را بررسی کرده و بیمه نامه با کمترین فرانشیز را انتخاب و خریداری کنید. البته اگر بیمه نامه تکمیلی شما گروهی است و تعداد نفرات بیمه تکمیلی گروهی شما بالاست شاید میزان فرانشیز تان صفر باشد.

بهترین بیمه تکمیلی زایمان از نظر سقف پوشش

میزان پوشش بیمه تکمیلی زایمان در بیمه نامه های تکمیلی با هم متفاوت بوده و اگر می خواهید بیمه تکمیلی بخرید که سقف پوشش های بالا را داشته باشد قبل ا زخرید می توانید سقف پوشش های بیمه تکمیلی تان را بررسی کنید. میزان پوشش های زایمان بیمه های تکمیلی انفرادی در سال ۱۴۰۰ برای شرکت های بیمه به ترتیب زیر می باشد. همانطور که در جدول آمده بالاترین پوشش زایمان را بیمه تکمیلی sos ارائه می نماید.

 

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر دوره انتظار

با توجه به شرایط بیمه نامه های تکمیلی، دوره انتظار برای پوشش زایمان در همه بیمه های تکمیلی وجود دارد. ۹  تا ۱۲ ماه دوره انتظار بیمه های تکمیلی انفرادی وجود دارد.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر پوشش پاراکلینیکی

برای خانم های باردار داشتن پوشش های پاراکلینیکی از جمله آزمایش و سونوگرافی و … لازم می باشد،  از این رو داشتن پوشش مناسب در پوشش های پاراکلینیکی بیمه های تکمیلی می تواند برای جبران هزینه های درمانی کمک کننده باشد.

پوشش بیمه تکمیلی زایمان برای اتباع خارجی

پوشش های بیمه تکمیلی برای اتباع خارجی امکان پذیر نمی باشد از این رو امکان پرداخت پوشش زایمان برای اتباع خارجی وجود ندارد.

 

 


بررسی پوشش‌های بیمه‌ای بیمه زایمان

بررسی پوشش‌های بیمه‌ای بیمه زایمان

 

با داشتن پوشش زایمان در بیمه نامه های تکمیلی شما می‌توانید برای جبران هزینه‌های زیر از این بیمه نامه استفاده نمایید چراکه بیمه زایمان فقط برای جبران هزینه‌های خود زایمان نبوده و بر اساس شرایط بیمه نامه تکمیلی هزینه‌های دیگری نیز توسط شرکت های بیمه جبران می‌شود:

 • پرداخت هزینه های زایمان به صورت طبیعی و سزارین در بیمارستان های دولتی و خصوصی بر اساس تعرفه مصوبه بیمه
 • پرداخت هزینه‌های ماموگرافی و سونوگرافی و سایر هزینه های پاراکلینیکی
 • پرداخت هزینه های درمان نازایی به روش روش‌های لقاح غیر طبیعی از جمله IUI، ZIFT و GIFT
 •  پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری به وسیله میکرواینجکشن‌ها و یا IVF

نکته مهم معمولا در همه شرکت‌های بیمه پرداخت هزینه اعمال مربوط به زایمان و درمان ناباروری با توجه به شرایط خاص بیمه نامه خریداری شده ارائه می‌شود. اگر مشکل ناباروری داشته باشید می‌توانید از بیمه تولد برای جبران هزینه ناباروری و نازایی کمک بگیرید.

 

بیشتر بدانید: راهنمای خرید بیمه دندانپزشکی

 


 

هزینه خرید بیمه تکمیلی انفرادی زایمان

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی که پوشش هزینه‌های زایمان را جبران کند شرکت های بیمه طرح های مختلف با سقف تعهدات متفاوت را ارائه می‌کنند. برای هر فرد بر اساس سن فرد بیمه شده و بر اساس سقف تعهدات مورد نظر وی قیمت بیمه درمان تکمیلی متغیر می‌باشد. برای مقایسه حق بیمه پرداختی و مشاهده سقف پوشش‌های بیمه تکمیلی زایمان که توسط شرکت های مختلف بیمه ارائه می‌شود می‌توانید فرم بیمه درمان تکمیلی را در بیمه تایم تکمیل کرده و درخواست مشاوره برای خرید بیمه درمان را ارسال کنید.
طرح‌ها و تعهدات و قیمت بیمه نامه‌های درمان در طی سال متفاوت بوده از این رو دریافت مشاوره به روزتر می‌تواند راهنمایی بیشتری برای شما در انتخاب بهترین بیمه تکمیلی زایمان به همراه داشته باشد.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد رای ۱۴

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۱۴ comments

 • با سلام خدمت شماسروران، ببخشیدیک سوال داشتم من خواسته باشم خودم بیمه درمان تکمیلی انفرادی بکنم که ازهمه لحاظ خوب باشه وهزینش هم زیاد باشه، شما چه بیمه ای به من پیشنهاد میکنید درضمن من ماهی چقدربایدواریزبکنم بیمه انفرادی باتشکر سالاری هستم ممنون مرسی

  • آقای سالاری عزیز می توید بیمه درمان تکمیلی سامان خریداری کنید. طرح عقیق سامان تعهدات خوبی برای پوشش دهی خسارات درمانی داره

 • سلام من جوابمو پیدا نکردم میخواستم بدونم خانومم من ۱ماه مانده تا فارغ بشه ایا میشه بیمش کنم یانه چه بیمه کنم

  • سلام آقای کریمی، متاسفانه هیچ کدام از شرکت های بیمه برای خانم های باردار پوشش زایمان ارائه نمی کنند.همه شرکت ها برای زایمان دوره انتظار ۹ تا ۱۲ ماه دارند.

  • سلام
   میخواستم بدونم چه بیمه تکمیلی را انتخاب کنم که هزینه درمان ناباروری در کلینک امید برای هزینه های VIF وهزینه های دیگر آن را پرداخت کنه

   • اگر مشکل ناباروری دارید متاسفانه بیمه نامه تکمیلی خسارت شما را پرداخت نمی کند.

 • با سلام
  خانم بنده در شرکتی مشغول بکار می باشد که این ماه بیمه تکمیلی شرکت از دانا به ایران تغییر کرد (تعداد پرسنل تحت پوشش کمتر از ۶۰۰نفر می باشد)، با توجه به زمان زایمان ایشان (مهرماه) و دوره انتظار، آیا بیمه هزینه های زایمان را متقبل می شود ؟

  • آقای رحمانیان بزرگوار، شرایط بیمه نامه درمان تکمیلی گروهی برای هر شرکت و سازمانی متفاوت می باشد. باید به شرایط بیمه نامه درمانتان مراجعه کنید.

 • با سلام
  بیمه بنده ایران معین هست که زیرمجموعه بیمه ایران در مناطق آزاد هست
  قراره سزارین اختیاری داشته باشم در بیمارستان مادران که طرف قرارداد بیمه ایران هست و مبلغش ٧ میلیون و ۴٠٠
  سؤالم اینه که آیا بیمه ی من سزارین اختیاری رو پوشش میده؟

  • خانم مرجان بزرگوار ، لطفا تعهدات بیمه نامه تکمیلی که خریداری کرده اید رو مطالعه کنید و میزان پوشش های بیمه نامه تون رو بررسی کنید.

 • با سلام و خسته نباشید
  من و همسرم قصد اینو داریم ک بچه دار بشیم ،میخاستم بدونم میتونیم الان واس اینکه هزینه هامونو کمتر بشه بیمه کنیم .ممنون میشم کمکممون کنین

 • باسلام .همسرم در شرکتی کار میکند که بالای ۲۵۰ نفر گروهی بیمه شده اند و۶ ماه دیگر زایمانم هست آیا امکانش هست اگر همسرم الان من را بیمه کند آیا شامل بیمه زایمان میشوم؟

  • جناب مهدوی عزیز، شرایط اضافه شدن اعضای جدید به بیمه تکمیلی گروهی در قرارداد های گروهی با هم متفاوت است . می توانید از محل بیمه شرکت همسرتان این موضوع را بپرسید. با تشکر