بیمه تایم

بهترین طرح‌های بیمه‌ سرطان را بشناسید؟

بیمه سرطان
۵
(۲)

در چند سال گذشته یکی از اصلی ترین علل مرگ بعد از بیماری‌های قلبی و عروقی ابتلا به انواع سرطان است که متاسفانه بسیاری از افراد را درگیر می‌کند. سرطان بیماری است که بزرگ و کوچک نمی‌شناسد و ممکن است در بازه بسیار کوتاه مدت چند عضو از بدن را در گیر نماید.

بر اساس آمار سرطان دومین عامل مرگ و میر در ایران است (منبع)

بدون شک هزینه درمان سرطان در طول مدت درمان بسیار گزاف است  و چه بسا بسیاری از افراد که از لحاظ اقتصادی توانایی مالی پرداخت این هزینه‌ها را نداشته باشد. اینجاست که نقش پر رنگ بیمه سرطان به میان می‌آید. ارائه پوشش های بیمه‌ای مناسب و جبران خسارات درمان سرطان همراهی است که بسیاری از شرکت های بیمه سهمی در این راه دارند.

از این رو در این نوشته ما به دنبال بررسی بیمه‌هایی هستیم که میتوانند خسارت هزینه‌های درمان سرطان را به بیماران پرداخت کنند. همراه ما باشید.

 


بهترین طرح‌‌های بیمه سرطان کدامند؟

بهترین طرح‌‌های بیمه سرطان کدامند؟

سرطان بیماری است که درمان آن چندین سال و در بسیاری از موارد تا پایان عمر فرد بیمار طول می‌کشد و در این مدت فرد باید توانایی پرداخت هزینه‌های درمانش را داشته باشد. از این رو معمولا خرید بهترین بیمه سرطان از گزینه‌هایی است که انتخاب آن نیاز به یک شناخت کامل از انواع بیمه نامه دارد تا پوشش‌های کامل و مناسبی را برای فرد بیمار فراهم نماید.

در همین جا باید  گفت که در حال حاظر بعد از ابتلا به بیماری سرطان نمی توانید هیچ بیمه نامه ای را خریداری نمایید و فقط در زمان سلامتی است که می‌توانید برای زمان بیماری خود بیمه نامه مناسبی را خریداری نمایید. بنابراین بیمه سرطان می‌تواند جنبه سرمایه‌گذاری داشته باشد به خصوص اگر در معرض چنین بیماری هستید مثل شرایط کاری و یا سابقه خانوادگی و … .

دو نوع بیمه هستند که پوشش مناسب برای انواع سرطان و هزینه‌های تشخیصی و درمانی این بیماری ارائه می‌کنند. بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر دو نوع بیمه نامه‌ای هستند که پوشش امراض برای بیماری های مبتلا به انواع سرطان را ارائه می‌کنند.

 


بیمه تکمیلی برای سرطان

تقریبا همه بیمه نامه‌های تکمیلی پوشش‌های مختلفی را برای جبران هزینه‌های تشخیصی و درمانی افراد مبتلا به سرطان ارائه می‌کنند. اگر بیمه گر پایه از قبیل بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت و خدمات درمانی و … دارید، بخشی از هزینه های شما توسط بیمه های پایه شما جبران و بعد از کسر این میزان مقدار باقی مانده خسارت توسط بیمه ‌های تکمیلی پرداخت می‌شود.


مطالب مرتبط:

بیمه تکمیلی ملت گزینه‌ای مناسب برای خانواده‌ها

بررسی بیمه تکمیلی انفرادی سامان

ارزیابی بیمه تکمیلی انفرادی SOS


همه شرکت‌های بیمه در طرح‌های بیمه درمان تکمیلی که به صورت انفرادی و گروهی ارائه میکنند پوشش های مختلفی را دارند. از جمله پوشش‌هایی که می‌تواند در زمان درمان سرطان کمک بزرگی داشته باشند به ترتیب زیر می‌باشد:

 • جبران هزینه شیمی درمانی
 • جبران هزینه‌های بستری
 • جبران هزینه‌های جراحی های عمومی و تخصصی
 • جبران هزینه‌های تزریق
 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی از جمله سونوگرافی. انواع اسکن. ماموگرافی. آندوسکوپی و …
 • جبران هزینه‌های آزمایشگاهی  تشخیصی و پاتولوژی و نوار قلب و….
 • جبران هزینه‌های ویزیت و دارو و  هزینه آمبولانس

این نکته را فراموش نکنید که بعد از ابتلا به سرطان نمی‌توانید بیمه درمان تکمیلی تهیه نمایید و اگر شما در زمان خرید بیمه درمان تکمیلی بیماری‌تان را به شرکت بیمه اطلاع ندهید و بعد از خرید بیمه درمان شرکت بیمه متوجه شود که شما بیمار هستید نمی‌توانید از هیچکدام از پوشش های بیمه نامه‌تان استفاده کنید و حق بیمه‌تان به شما بازگردانده نمی‌شود.

 


بیمه عمر برای سرطان

پوشش بیمه سرطان در بیمه های عمر

در کنار بیمه درمان تکمیلی، بیمه نامه‌های عمر توجه ویژه ای را به بیماری سرطان داشته‌اند. تقریبا در همه انواع بیمه عمر که توسط شرکت های بیمه مختلف ارائه می‌شود پوشش امراض برای درمان ۵ دسته بیماری ارائه می شود که سرطان یکی از این بیماری‌ها است. با توجه به شرایط بیمه عمر هر فرد بیمه شده می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه عمر اگر به سرطان مبتلا شود به کمک پوشش امراض بیمه عمر بخشی از هزینه های درمان خود را جبران کند.

این نکته را فراموش نکنید که پوشش امراض بیمه عمر بدون توجه به داشتن بیمه نامه پایه و یا بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌شود و فرد بیمه شده می‌تواند بدون توجه به این که چند درصد از هزینه‌ها را از بیمه تکمیلی دریافت کرده باشد با توجه به بیمه نامه عمری که دارد با ارائه مدارک تشخیصی بیماری امراض خود را به صورت کامل دریافت نماید.


مطلب مرتبط: تفاوت بیمه تامین اجتماعی با بیمه عمر چیست؟


میزان پوشش سرطان در بیمه های عمر بر اساس درصدی از سرمایه فوت بیمه نامه محاسبه می‌شود و سقف سرمایه امراض در انواع بیمه عمر شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت می‌باشد که در ادامه به بررسی پوشش بیماری چند بیمه عمر منتخب خواهیم پرداخت.

 

۱- بیمه تکمیلی سرطان سامان 

شرکت بیمه سامان با استفاده از طرح بیمه درمان تکمیلی انفرادی و گروهی سامان  و بیمه عمر سامان پوشش های مناسبی را برای زمانی که افراد بیمه شده به این بیماری مبتلا شوند ارایه می کند.

بیمه سامان پوشش بیمه تکمیلی انفرادی را در ۵ طرح زیر ارائه می کند که هر طرح حق بیمه جداگانه و پوشش های متفاوتی را دارد. از جمله پوشش‌هایی که به کمک بیماران سرطان در زمان درمان دارد پوشش شیمی درمانی است که بیمه شده می‌تواند در طول مدتی که تحت پوشش بیمه تکمیلی انفرادی است تا سقف مشخص شده در هر بیمه نامه می تواند از آن استفاده کند.  میزان پوشش شیمی درمانی به همراه حق بیمه هر طرح در جدول زیر آمده است

بیمه سرطان سامان

در کنار پوشش شیمی درمانی پوشش‌های دیگر بیمه تکمیلی انفرادی سامان از جمله پوشش خرید دارو و هزینه های تزریق و حتی بستری می‌توانند در طول دوره درمان کمک شایانی می‌کنند. البته بیمه شده‌ها می توانند از پوشش های دیگر بیمه درمان تکمیلی از قبیل هزینه‌های پاراکلینیکی از جمله آزمایش،سونوگرافی و….. نیز بر اساس تعهدات مندرج در بیمه نامه شان استفاده کنند.

 

۲- پوشش سرطان در بیمه عمر سامان

یکی از جدیدترین طرح های بیمه عمر طرح بیمه عمر سامان به همراه پوشش امراض می‌باشد.  شرکت بیمه سامان تا سال ۱۳۹۷ در  پوشش امراض بیمه عمر سامان برای  افرادی که در طول مدت داشتن بیمه عمر سامان مبتلا به انواع سرطان می‌شدند تا سقف ۳۰ میلیون تومان پوشش امراض را ارائه می‌کند .اما در سال ۱۳۹۷ برای ارایه پوشش‌های کامل مخصوصا در بخش امراض بیماری های زیادی را با سقف تعهدات بسیار بالا تحت پوشش قرار داده است. با توجه به شرایط بیمه عمر سامان بیمه شده‌هایی که مبتلا به سرطان می شوند تا ۵۰۰ میلیون تومان پوشش امراض ارائه می‌کند‌.

برای داشتن پوشش بیمه عمر سامان با طرح امراض میتوانید فرم بیمه عمر را در بیمه تایم تکمیل نمایید.

 

۳- پوشش بیمه عمر  امید کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین نیز برای این که پوشش کاملی در بیمه های عمر ارائه نماید طرح جدید بیمه عمر با نام بیمه اندوخته دار کارآفرین ارائه کرده که در این طرح افراد بیمه شده می توانند از سن ۱۵ تا ۶۵ سالگی  تا سقف ۵۰۰  میلیون تومان از پوشش امراض استفاده کنند.

در  بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین و بیمه عمر مشترک کارآفرین نیز پوشش امراض را با توجه به حق بیمه و تا سقف ۵۰ میلیون تومان ارائه می‌شود.

 

۴- پوشش سرطان بیمه عمر پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد در کنار سرمایه گذاری و پوشش‌هایی که ارائه می‌کند پوشش امراض بیمه عمر پاسارگاد است. تمامی بیمه شدگان بیمه عمر پاسارگاد با توجه به حق بیمه پرداختی و سرمایه فوت ببمه نامه شان تا سقف ۴۰میلیون تومان برای جبران هزینه های درمان سرطان استفاده کنند.

 

۵- بیمه عمر ایران و سرطان

شرکت بیمه ایران در طرح بیمه عمر مان ایران پوشش جداگانه ای را برای جبران خسارت بیماری سرطان ارائه می کند. در این طرح  برای  انواع سرطان درصد  پوشش بیشتری در نظر گرفته می شود و فرد بیمه شده در بیمه عمر مان ایران می‌تواند تا ۵۰ درصد از سرمایه فوت و تا سقف ۳۰ میلیون تومان از پوشش امراض این بیمه نامه استفاده کند.

 

۶- بیمه سرطان البرز

شرکت بیمه البرز اولین شرکت است که یک بیمه نامه ارائه کرده است که فقط پوششی را برای بیماری سرطان ارائه می‌کند. بیمه امید آفرین البرز بیمه نامه‌ای است مادام العمر برای جبران هزینه های درمان سرطان که همه افراد می‌توانند این بیمه نامه را بدون نیاز به آزمایش خاصی تهیه نمایند.

شرایط بیمه امید آفرین البرز به قرار زیر است:

 • همه افراد می توانند به صورت انفرادی و یا گروهی و خانوادگی این بیمه نامه را خریداری نمایند.
 • سقف پوشش این بیمه نا تا ۴۵۰ میلیون تومان است.
 • این بیمه نامه شرایط سنی خاصی ندارد  و همه افراد می توانند تا قبل از ۶۰ سالگی از بیمه امید البرز را تهیه نمایند.
 • دوره انتظار این بیمه نامه یک سال است و با پایان یکسال بیمه شده می تواند در صورت نیاز برای جبران هزینه هایی از قبیل شامل سرپایـی، بستـری، شیمـی‏ درمانی، جراحی روباتیک، آمبولانس و سایر هزینه‌های اضافی از پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایند.
 • اگر فرد بیمه شده مبتلا به بیماری سرطان باشد نمی تواند این بیمه نامه را تهیه کند و خرید این بیمه نامه فقط در زمان سلامت امکان پذیر است.
 • در این بیمه نامه هزینه های درمان خارج از کشور نیز قابل پرداخت می‌باشد.
 • شرایط پرداخت حق بیمه امید البرز فقط یکبار پرداخت می شود و بیمه گذار می‌تواند حداکثر تا ۵ سال اقساط این بیمه نامه را به شرکت بیمه البرز پرداخت نماید.

نکته: هم اکنون این طرح توسط شرکت بیمه البرز ارائه نمی شود و هر زمان که دوباره فعال شود از طریق همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

 


بیمه تامین اجتماعی چه حمایتی در درمان سرطان می‌کند؟

بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی سه گروهی هستند که تحت عنوان بیماران خاص در سازمان تامین اجتماعی تعریف شده‌اند و دفترچه‌های بیمار خاص دریافت می‌کنند که با دیگر دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی متفاوت است. سازمان تامین اجتماعی  از سال ۱۳۹۳ برای کمک به جبران هزینه های پزشکی بیماران مبتلا به سرطان، تا ۹۰ درصد از هزینه های شیمی درمانی را بدون فرانشیز جبران می کند. منظور از هزینه شیمی درمانی ( هزینه های مربوط به تزریق زیر جلدی یا عضلانی، تجویز شیمی درمانی داخل وریدی یا شریانی، تجویز شیمی درمانی داخل ضایعه، تجویز شیمی درمانی به داخل حفره پلور یا پریتوئن، CNS و داخل نخاع و تزریق شیمی درمانی ساب آراکنویید یا داخل بطنی می باشد).

در کنار هزینه های شیمی درمان هزینه های زیر نیز توسط بیمه تامین اجتماعی قابل جبران می‌باشد:

 • جبران هزینه های تامین دارو
 • جبران هزینه های تزریق
 • جبران هزینه های پاراکلینیک و تشخیصی از قبیل سونوگرافی، اسکن، ماموگرافی و …
 • جبران بخشی از هزینه های لوازم مصرفی رد شیمی درمانی به صورت بستری موقت در بیمارستان و یا مراکز محدود دولتی و غیر دولتی

افراد مبتلا به سرطان برای این که بتوانند از خدمات کمک هزینه های درمانی استفاده کنند باید مدارک لازم را ارائه کرده و با تشکیل پرونده می‌توانند از خدمات کمک هزینه های درمانی تامین اجتماعی کمک بگیرند.

 


چه زمانی به فکر خرید بیمه سرطان باشیم؟

بیماری و حادثه هیچ وقت خبر نمی کنند و ما نمی‌توانیم زمان دقیق ابتلا به بیماری و یا اتفاق افتادن حادثه را پیش بینی کنیم. از این رو خرید بیمه قبل از خسارت چه در بیمه نامه های اموال و چه بیمه نامه‌های دیگر از قبیل بیمه عمر و بیمه درمان تکمیلی باید در زمان سلامتی انجام شود.

اگر با خودتان می گویید که اگر من بیمه عمر و بیمه درمان تکمیلی خریداری کنم و به بیماری خاصی مبتلا نشوم هزینه خرید بیمه نامه های من چه می‌شود؟ اینجاست که نباید فراموش کنید که بیمه عمر علاوه بر پوشش بیمه ای که برای فرد بیمه شده دارد، دارای جنبه سرمایه گذاری نیز بوده و حق بیمه های پرداختی به صورت یک اندوخته ارزشمند در دسترس فرد بیمه شده قرار می گیرد که وی می‌تواند حتی در طول مدت داشتن بیمه نامه از مزایای این بیمه نامه  از قبیل دریافت وام و برداشت اندوخته استفاده نماید.

 


مشاوره خرید بیمه سرطان

تجربه کاری چندین ساله به ما نشان داده که پیش آمدن حوادث ناگوار از قبیل بیماری زمانی که پوشش مناسب بیمه ای دارید استرس درمان را نیز کاهش داده و روند درمان بیماری را با آرامش خاطر همراه می سازد. بیشتر بیمه شده هایی که توانسته‌اند از پوشش بیمه سرطان استفاده کنند آن‌هایی هستند که معمولا در سنین کم بیمه عمر خریداری کرده اند و هر سال بیمه درمان تکمیلی شان را تمدید کرده‌اند. در خرید بیمه عمر و بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانواده و گروهی می توانید از طریق سایت بیمه تایم فرم بیمه عمرتان را تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان بیمه عمر بینه تایم بهترین بیمه عمر را با بهترین پوشش به شما معرفی نمایند. مشاوره بیمه تایم رایگان است و شما می‌توانید حتی با تماس تلفنی از مشاوره بیمه تایم استفاده نمایید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۲

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ comments

 • باعرض سلام وخسته نباشید برای هزینه درمان سرطان روده پدرم سوالی دارم پدربنده هفتادسال سن دارندکه دچاراین بیماری شدن ولی باتوجه به اینکه پدرم بازنشسته تامین اجتماعی میباشد وحقوقش پائین میباشدوهزینه درمانش رانمیتواندبدهدچطوری میتوانیم ازبیمه عمرایشان استفاده کنیم لطفاً راهنمائی بفرمائیدمتشکرم

  • جناب ناصری، با نمایندگی که بیمه نامه تون رو خریداری کردید تماس بگیرید و اعلام خسارت نمایید. و مدارک تشخیصی و درمانی لازم رو براشون ارسال کنید تا روند پرداخت خسارت شما رو شروع بشه. بر اساس پوشش امراضی که در بیمه نامه ایشون درج شده به شما پرداخت خواهد شد.