نماد سایت بیمه تایم

بیمه عمر و حوادث گروهی چیست؟

بیمه عمر و حوادث گروهی چیست؟

بیمه عمر و حوادث گروهی از جمله بیمه نامه‌های خوش قیمت در حق بیمه و تقریبا مرسومی است که بیشتر سازمان‌ها و ادارت دولتی و حتی بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی برای کارمندان خود انجام می‌دهند. بیمه عمر گروهی بیمه نامه‌ای است که در مقابل حق بیمه اندکی که دارد پوشش‌های مناسب بیمه‌ای را در صورت حادثه و فوت به علت حادثه و فوت طبیعی به بیمه گذاران خود ارائه می‌دهد.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این بیمه‌نامه آشنا شوید.

 

بیمه عمر گروهی چیست؟

بیمه عمر گروهی یا همان بیمه عمر و حوادث گروهی در واقع متشکل از دو بیمه نامه مستقل از هم، بیمه عمر و بیمه حوادث است.

بیمه عمر این بیمه نامه در واقع بیمه نامه عمر زمانی است و همه پوشش‌ها و مزایای بیمه عمر زمانی را برای بیمه گذار فراهم می‌کند. بدین صورت که در صورت فوت بیمه شده سرمایه خسارت فوت متعهد شده را شرکت بیمه پرداخت می‌نماید. بطور مرسوم مدت بیمه عمر زمانی گروهی یکساله می‌باشد. در بیمه نامه‌های عمر گروهی با توجه به سرمایه فوت درخواستی و میانگین سن، حق بیمه مشخص می‌گردد. معمولا روال اینگونه است در شرکت‌ها و سازمان‌ها، هر سال با توجه به پرداخت حق بیمه سالانه از طریق کسر از حقوق و تا زمانی که مشغول به کار باشند و قبل از بازنشستگی پرسنل این بیمه نامه را داشته باشند.

 

بیمه عمر و حوادث گروهی مناسب چه کسانی است؟

با توجه به مزایا و پوشش‌هایی که بیمه عمر و حوادث گروهی دارد، بهتر است که برای تمامی افراد شاغل در همه طبقات شغلی این بیمه نامه تهیه شود.

از کارمندان اداری که ریسک کاری چندانی ندارند تا برسد به گروه‌های شغلی پر خطر از جمله کارگران تولیدی و عملیاتی که خطرات شغلی بسیار بالایی را دارند. استفاده از پوشش‌های این بیمه نامه در زمان حادثه‌، همه افراد شاغل در قبال حوادث ۲۴ ساعته شغلی و غیر شغلی و یا خطرات شخصی به این بیمه نامه نیاز دارند و می‌‌توانند تحت پوشش قرار گیرند.


مطلب مرتبط: بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟


 

انواع بیمه عمر گروهی

بیمه عمر ساده زمانی انواع خاصی ندارد (برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید) و با توجه مدت زمان و میانگین سنی پرسنل حق بیمه اعلام و فرد تحت پوشش می گیرد.  اما در بیمه حوادث گروهی ریسک خطر گروه کارکنان که بیمه می شوند در تعیین بیمه حوادث گروهی موثر است. بدین ترتیب در این بیمه نامه در چند طبقه ریسک بیمه حوادث گروهی ارائه می‌گردد:

 

نکته قابل توجه اینکه در بیمه عمر هم خارج از بیمه عمر ساده زمانی می‌توان به بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مورد ارائه در شرکت‌های مختلف بیمه‌ایی اشاره نمود مانند : بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه کارآفرین، بیمه عمر ایران، بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد ، بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان، بیمه عمر مان و …  .در تمامی بیمه هایی که قید شد هم می‌توان به صورت گروهی برای پرسنل بیمه تهیه شود که این حسن مهم را دارد که چون جنبه اندوخته دار دارد از اندوخته آن می توان برای تسویه و بازخرید سنوات در شرکت‌ها و سازمان‌ها هم سود برد.

 

 


مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر از نظر مردم، کارشناسان و بیمه مرکزی


 

پوشش‌های این بیمه نامه شمال چه مواردی می‌شود؟

با توجه به ماهیت این بیمه نامه که دو بیمه (بیمه عمر و  بیمه حوادث) را شامل می‌شود، پوشش‌ها به قرار زیر هستند:

 

مزایای بیمه عمر گروهی چیست؟

 برترین شرکت های ارائه دهنده این بیمه نامه کدام هستند؟

از آنجاییکه بیمه عمر و حوادث گروهی بیشتر برای ادارات دولتی انجام می‌شود و تقریبا از جمله بیمه نامه‌های اجباری است که باید کارمندان دولت این بیمه نامه را داشته باشند، شرکت‌های بیمه‌ای که بیشترین همکاری با ادارات و سازمان های دولتی را داشته‌اند توانسته‌اند از نظر آماری بیشترین تعداد بیمه گذاران این رشته بیمه ای را به خود اختصاص دهند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به بیمه عمر و حوادث گروهی ایران، دانا، آسیا، پارسیان،  رازی اشاره کرد.

 


مطلب مرتبط: رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه عمر با آمار مستند


شرایط سنی بیمه حوادث گروهی

در بیمه نامه حوادث سن فرد بیمه شده یکی از گزینه های موثر در قیمت بیمه نامه می باشد. با توجه به سن ریسک سنی فرد بررسی می شود. حداکثر سن بیمه حوادث گروهی ۷۵ سال می باشد. باید در زمان خرید بیمه حوادث سن فرد بیمه شده ۷۵ سال تمام باشد.

 

استثنائات بیمه حوادث گروهی

با توجه به شرایط بیمه حوادث موارد زیر از استثنائات این بیمه نامه بوده و تحت پوشش این بیمه نامه قرار نمی‌گیرد.

تخفیف‌های حق بیمه در بیمه حوادث گروهی

این بیمه با توجه به تعداد بیمه شده‌ها و پوشش‌های درخواست شده میزان مشخصی از تخفیف‌ها را برای سازمان‌ها در نظر گرفته است. حداکثر تخفیف با توجه به تعداد بیمه شده‌ها به شرح زیر است:

در بیمه‌های حوادث گروهی بر اساس تعداد افراد بیمه شده می توانید تخفیفات مختلف را دریافت نمایید.

شرایط دریافت و خرید بیمه عمر و حوادث گروهی

برای خرید بیمه عمر و حوادث گروهی معمولا همه شرکت‌های بیمه اطلاعات زیر را از سازمان‌ها و ادارات طرف قرار داد خود دریافت می‌کنند:

با نهایی شدن شرایط بیمه نامه عمر و حوادث گروهی بین شرکت بیمه گر و سازمان بیمه گذار قرارداد بیمه نامه عمر و حوادث با شروع کسر از حقوق از کارمندان شروع می شود.

برای خرید و مشاوره بیمه حوادث می تونید با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را در خرید و انتخاب شرکت بیمه شما را همراهی نمایند.

آیا سوالی در زمینه بیمه عمر و حواث گروهی دارید. با قرار دادن کامنت در انتهای همین مطلب می‌توانید پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید.

 

خروج از نسخه موبایل