بیمه تایم

بیمه ثالث کوتاه مدت

بیمه ثالث کوتاه مدت
۴.۵
(۶)

بیمه ثالث بیمه نامه‌ای است اجباری که باید همه دارندگان وسایل نقلیه این بیمه نامه را تهیه نمایند. مدت زمان تمامی بیمه نامه های صادر به صورت پیش فرض، یکساله می باشد مگر مواردی که بیمه گذار درخواست خرید بیمه نامه کوتاه مدت را داشته باشد. در این نوشته می‌خواهیم نگاه کلی به شرایط، مزایا  و معایب بیمه ثالث کوتاه مدت بپردازیم.

انواع بیمه شخص ثالث

بیمه‌نامه‌های بلند مدت (یک ساله)

بیمه شخص ثالث به صورت عادی و مانند تمام بیمه‌نامه‌ها به صورت یک‌ساله صادر شده و شروع و پایان اعتبار بیمه‌نامه در آن درج می‌شود. اعتبار این بیمه‌نامه از ساعت ۱۲ شب صدور آن آغاز شده و به مدت ۳۶۵ روز اعتبار دارد.

بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت با توجه به درخواست بیمه‌گذار و شرایط شرکت بیمه از ۵ روز تا ۲۷۰ روز با تعرفه کوتاه مدت محاسبه می‌شود که در ادامه با ذکر جزئیات حق بیمه به آن خواهیم پرداخت.

نحوه محاسبه بیمه نامه کوتاه مدت

بیمه ثالث کوتاه مدت


قیمت بیمه شخص ثالث ۳ ماهه

بیمه کوتاه مدت سه ماهه خودرو، ۹۰ روز سال را تحت پوشش می دهد. تمامی پوشش های بیمه شخص ثالث سه ماهه با بیمه شخص ثالث یک ساله برابر است و تمامی گزینه های مورد نظر بیمه را پوشش می دهد. هزینه بیمه اتومبیل در قرارداد سه ماهه، معادل سی درصد حق بیمه سالانه محاسبه و دریافت می شود.

 

قیمت بیمه شخص ثالث ۴ ماهه

بیمه شخص ثالث و حوادث ۴ ماهه، بیمه نامه ای با مدت زمان ۱۲۰ روز است. هزینه پرداختی برای بیمه نامه شخص ثالث چهار ماهه، به صورت حدود ۴۵ درصد حق بیمه کل سال محاسبه می شود. در این نوع بیمه نامه نیز تمامی پوشش های بیمه مانند بیمه نامه های یک ساله است.

 

قیمت بیمه شخص ثالث ۶ ماهه

مدت زمان بیمه نامه شخص ثالث ۶ ماهه، ۱۸۰ روز سال یعنی تقریبا نیمی از سال را در بر می گیرد. هزینه بیمه نامه شخص ثالث شش ماهه، به صورت حدود ۶۰ درصد حق بیمه کل سال محاسبه می شود. در این نوع بیمه نامه تمامی پوشش های بیمه نامه با بیمه یک ساله برابر است


بیمه کوتاه مدت ارزش خرید دارد؟

اگر یک بیمه نامه را کوتاه مدت خریداری کنید، مجموع مبالغی که به صورت سالانه پرداخت می کنید از  مبلغ حق بیمه نامه ای که به صورت سالانه پرداخت شده حتما بیشتر خواهد بود. حتی خرید کوتاه مدت به صورت دو بیمه نامه شش ماهه انجام دهید نیز مجموع مبلغی که به عنوان حق بیمه پرداخت می کنید از مبلغ حق بیمه سالانه حتما بیشتر خواهد بود بنابراین به صرفه نیست که بیمه نامه ثالثتان را به صورت کوتاه مدت خریداری نمایید.

نکنه: پیشنهاد ما همواره به این صورت است که خرید بیمه ثالث تان را به صورت سالانه خریداری نمایید.


مزایای بیمه ثالث کوتاه مدت

-اگر قصد فروش وسیله نقلیه تان را دارید، می توانید بیمه ثالث کوتاه مدت خریداری کنید که حق بیمه کمتری را پرداخت نمایید.

افرادی که توان مالی پرداخت حق بیمه به صورت یکجا ندارند نیز می توانند بیمه ثالث را به صورت کوتاه مدت خریداری نمایند.

 معایب بیمه ثالث کوتاه مدت

پرداخت حق بیمه بیشتر

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت از بیمه ثالث یکساله گران تر است و بیمه گذار حق بیمه بیشتری را پرداخت می نماید. یکی از علت های گران بودن بیمه ثالث کوتاه مدت نسبت به بیمه نامه یکساله، تقبل ریسک بیشتر برای شرکت بیمه است که در بازه زمانی کوتاه تری ریسک بیمه نامه یک ساله را پوشش می دهد.

عدم انتقال تخفیفات عدم خسارت

از دیگر معایب بیمه کوتاه مدت، عدم اعمال تخفیف عدم خسارت تا زمانی است که مجموع بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت به یک سال برسد.

فراموشی تاریخ تمدید بیمه ثالث

اگر بیمه کوتاه مدت خریداری می کنید ممکن است به هر دلیلی تاریخ اتمام سررسید آن را فراموش کنید هم جریمه به شما تعلق می گیرد و هم این که اگر خسارت داشته باشید ممکن است به دردسر بیافتید.

خرید قسطی بیمه ثالث

برای بیمه ثالث که کوتاه مدت صادر می شود باید حق بیمه را به صورت نقدی پرداخت نمایید امکان خرید بیمه ثالث کوتاه مدت به صورت قسطی وجود ندارد.


کدام شرکت ها بیمه نامه  ثالث کوتاه مدت ارائه می کنند؟

تقریبا همه شرکت های بیمه نامه ثالث کوتاه مدت ارائه می کنند و شما می توانید از هر شرکت بیمه ای که مد نظرتان است می توانید بیمه نامه شخص ثالث را به صورت کوتاه مدت از سامانه بیمه تایم در مدت زمان های مختلف خریداری نمایید.

خرید بیمه کوتاه مدت ثالث

برای خرید بیمه ثالث به صورت بیمه ثالث اقساطی و یا بیمه ثالث کوتاه مدت می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نموده و با وارد کردن مشخصات خودروتان اقدام به خرید بیمه ثالث از هر شرکت بیمه ای مورد نظرتان نمایید.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۵ / ۵. تعداد رای ۶

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ comments

  • با سلام.بنده دو ماه پیش بیمه دو‌ماهه گرفتم،تا پلاکم بیاد و بیمه یک ساله بگیرم.الان که رفتم بیمه یک ساله برای پلاک خودم گرفتم درصد تخفیفات رو زده ۰ درصد.مگه نباید بزنه ۵درصد؟؟