بیمه بدنه

بیمه بدنه یکی از انواع بیمه خودرو می‌باشد. بیمه بدنه اجباری نیست اما عموما دارندگان وسایل نقلیه برای جبران خساراتی که تحت پوشش بیمه ثالث نمی‌باشد، این بیمه نامه را خریداری می‌کنند. با خرید برخی از پوشش‌های اضافی در بیمه بدنه می‌توانیم بیمه نامه کامل‌تری برای خودروی خود داشته باشیم. البته ممکن است خودروی شما خودروی صفر باشد و کارت طلایی برای شما داده شده باشد. خرید کارت طلایی یا بیمه بدنه می‌تواند یک چالش برای هرکس باشد که با افزایش اطلاعات خود از هرکدام می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید. البته بیمه بدنه فقط برای خودرو نیست و همه وسایل نقلیه از موتور سیکلت گرفته تا هواپیما و کشتی می‌توانند بیمه بدنه خریداری نمایند.

استعلام بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه ماشین برخلاف بیمه شخص ثالث اجباری نیست و در شرکت‌های مختلف با پوشش های متنوع ارائه می‌شود. از این رو استعلام بیمه بدنه از بیمه تایم می‌تواند شما را در مقایسه قیمت بیمه بدنه شرکت‌های مختلف کمک کرده و خرید بیمه تان را به صورت آنلاین به صورت نقدی و اقساطی انجام دهید. برای دریافت استعلام قیمت بدنه خودرو می‌توانید اطلاعات خودرویتان را در ابتدای این صفحه وارد نمایید و قیمت ها را مشاهده نمایید.

چرا بیمه بدنه بخریم؟

افزایش ارزش خودروها در سال‌های اخیر، هزینه‌های جبران خسارت‌های اتفاق افتاده را یکی از هزینه‌های ناخواسته برای دارندگان خودرو کرده است. همانطور که می‌دانید بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی وارد شده به سایر افراد را جبران می‌کند و خودروی آسیب دیده که مقصر ماجراست نمی‌تواند هیچگونه خسارتی از بیمه ثالث دریافت نماید از این رو مواردی که در بیمه‌های شخص ثالث قابل پرداخت نمی‌باشد با بیمه بدنه جبران می‌شوند از جمله:

 • در تصادفاتی که شما مقصر حادثه باشید نمی‌توانید از بیمه‌نامه‌های شخص ثالث برای اتومبیل خود استفاده کنید
 • اگر اتومبیل شما سرقت یا دچار آتش سوزی یا سقوط و واژگونی گردد نمی‌توانید از بیمه نامه شخص ثالث خود استفاده نمایید
 • زمانی که اتومبیل پارک شده شما، دچار تصادف می‌شود و شما نمی‌دانید مقصر این حادثه چه کسی است نمی‌توانید از بیمه نامه شخص ثالث خود استفاده نمایید
 • زمانی که اتومبیل شما گرفتار بلایای طبیعی مانند سیل و طوفان و… شود و یا خودرو و یا لوازم جانبی آن به سرقت برود، نمی‌توانید از بیمه نامه شخص ثالث خود استفاده نماید
  با داشتن بیمه بدنه تمام خسارت‌های گفته شده از بیمه بدنه قابل دریافت است. با توجه به چند علت گفته شده، خرید بیمه بدنه میتواند بسیار عاقلانه باشد.

خرید بیمه بدنه بدون بازدید !

یکی از شرایط خرید بیمه بدنه انجام بازدید از سلامت خودروی مورد بیمه می‌باشد. در سال‌های اخیر شرایطی فراهم شده که بازدید خودروی مورد بیمه به سهولت انجام شده و بیمه نامه در اسرع وقت صادر شود. روش‌های بازدید بیمه بدنه به ترتیب زیر در شرکت‌های مختلف بیمه انجام می‌شود:

بازدید بیمه بدنه توسط مشتری

برخی شرکت‌های بیمه با توجه به شرایط بیمه نامه بدنه‌ای که در حال صدور است، شرایط بازدید از خودروی مورد بیمه توسط مشتری از طریق اپلیکیشن‌های بازدید مخصوص شرکت‌های بیمه و یا از طریق تصویر برداری از خودروی مورد بیمه توسط مشتری و ارسال تصاویر انجام می‌شود.

بازدید بیمه بدنه با اعزام کارشناس در شهرهای مختلف

در مواردی هم از جمله صدور بیمه بدنه برای خودروهایی با ارزش بالا و یا صدور برخی از انواع بیمه نامه‌ها از طریق بازدید کارشناس بیمه از خودروی مورد بیمه انجام می‌شود.

خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه

بیمه نامه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه دو نوع پوشش اصلی و پوشش‌های اضافی را دارد که بیمه گذار می‌تواند به انتخاب خود علاوه بر پوشش اصلی، با پرداخت حق بیمه‌های بسیار اندک این پوشش‌ها را داشته باشد:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

این پوشش‌ها، پوشش‌های اصلی بیمه بدنه می‌باشند و برای داشتن پوشش‌های کامل‌تر باید حتما پوشش‌های اضافی را خریداری نمایید.

 • آتش سوزی‌، صاعقه و انفجار (آصا): خسارت‌هایی که در اثر آتش سوزی، صاعقه و انفجار به موضوع بیمه (خودروی بیمه شده) و یا لوازم یدکی اصلی همراه آن وارد شود.
 • سرقت کلی: اگر خودروی بیمه شده به سرقت برود و یا در اثر دزدی یا حتی شروع دزدی خسارتی به وسیله بیمه شده و یا سایر لوازم جانبی آن وارد شود، تحت پوشش قرار دارد.
 • واژگونی و سقوط خودرو: خسارت‌های ناشی از واژگونی و سقوط خودروی بیمه شده حتی اگر شما مقصر حادثه باشید.
 • برخورد خودرو با یک جسم ثابت و یا متحرک: خسارت‌هایی که ناشی از برخورد خودروی بیمه شده با یک جسم ثابت و یا متحرک و یا برخورد اجسام دیگر به خودروی بیمه شده اتفاق بیافتد حتی اگر شما مقصر حادثه باشید.
 • خسارت‌های انتقال خودرو: خسارت‌هایی که در زمان نجات و انتقال خودروی بیمه  شده وارد شود.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

از مزایای بیمه بدنه آگاهی و انتخاب درست پوشش‌های اضافی می‌‌باشد. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه در واقع برای جبران خسارت‌هایی می‌باشد که ممکن است به هر دلیلی اتفاق بیافتد و جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه اتومبیل نیست. بهترین بیمه بدنه خودرو بیمه نامه‌ای است که پوشش‌های کامل و لازم بیمه‌ای را داشته باشد. این پوشش‌ها در محاسبه نرخ بیمه بدنه موثر می‌باشد. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه عبارتند از:

 • پوشش شکست شیشه:
  شکسته شدن شیشه به تنهایی و بدون برخورد اشیا خارجی با داشتن این پوشش پرداخت می‌شود به عنوان مثال شکسته شدن شیشه در اثر گرم و سرد شدن هوا که در بیشتر خودروهای داخلی از جمله پژو و پراید و سمند اتفاق می افتد قابل جبران می‌باشد.
 • پوشش سرقت درجا قطعات:
  یکی از حوادثی که در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته سرقت لوازم خودرو از قبیل رینگ و لاستیک و … می‌باشد. برای جبران این خسارت می‌توانید این پوشش را تهیه نمایید. نکته سرقت کلی خودرو از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه می‌باشد.
 • پوشش بلایای طبیعی بیمه بدنه:
  خسارت‎‌های ناشی از سیل و زلزله و سایر بلایای طبیعی که به خودروی بیمه شده وارد می‌شود نیز با داشتن این پوشش قابل جبران می‌باشد. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که خطر سیل و زلزله و رانش زمین وجود دارد حتما این پوشش را به بیمه نامه بدنه‌تان اضافه نمایید.
 • پوشش رنگ ،مواد شیمیایی و اسیدپاشی:
  رنگ بدنه خودرو ممکن است در اثر ریختن روغن ترمز و یا پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی دیگر دچار آسیب شود که این پوشش خسارت اتفاق افتاده را جبران خواهد نمود. جالب است بدانید که این یکی از پوشش‌های ارزان بیمه بدنه می‌باشد و بیشتر بیمه گذاران این پوشش را در بیمه نامه‌های خود دارند.
 • پوشش ایاب و ذهاب:
  اگر در اثر خطرات اصلی اتفاقی برای خودرویتان بیافتد و خودروی بیمه شده به علت آسیب وارده قابل استفاده نباشد، با داشتن پوشش هزینه ایاب و ذهاب روزانه مبلغی را به عنوان ایاب و ذهاب و برای رفت و آمد پرداخت می‌شود.
 • پوشش نوسانات قیمت خودرو:
  با وجود نوسانات قیمتی که در سال‌های گذشته در بازار خودرو اتفاق افتاده، داشتن این پوشش را از الزامات بیمه بدنه می‌کند. علت داشتن این این پوشش را می‌توان چنین بیان کرد که ارزش خودروی بیمه شده معیار پرداخت خسارت در بیمه نامه‌‎های بدنه می‌باشد. در صورت داشتن این پوشش اگر خسارتی در زمان تغییر قیمت خودرو اتفاق بیافتد مبلغ خسارت به نسبت سرمایه بیمه شده به قیمت واقعی روز بازار محاسبه و پرداخت می‌شود.
 • پوشش کشیده شدن میخ روی بدنه:
  یکی از پوشش‌های جالب بیمه بدنه، جبران خسارت‌های ناشی از کشیدن میخ و سایر اشیا مشابه روی بدنه است. این پوشش  توسط بیمه بدنه ایران و بیمه بدنه سامان ارائه می‌شود.
 • استهلاک:
  در جبران خسارت‌های مختلفی که تحت پوشش بیمه بدنه می‌باشد، فقط خسارت تحت پوشش پرداخت می‌شود و هزینه استهلاک خودرو با بیمه قابل پرداخت نمی‌باشد مگر این که پوشش حرف استهلاک را خریداری نمایید.
 • پوشش حذف فرانشیز:
  پرداخت همه خسارات برای همه پوشش‌های درج شده در بیمه نامه دارای فرانشیز می‎‌باشد. اگر می‌خواهید فرانشیزی در خسارات بیمه بدنه پرداخت نکنید می‌توانید پوشش حذف فرانشیز را به صورت پوشش اضافی در بیمه نامه‌تان تهیه نمایید.
 • پوشش ترانزیت:
  اگر سفر خارج از کشور دارید می‌توانید این پوشش را به بیمه بدنه‌تان اضافه کنید و از پوشش‌های بیمه بدنه‌تان در خارج از کشور استفاده کنید می‌توانید پوشش ترانزیت را تهیه نمایید. این نکته را فراموش نکنید که پوشش سرقت کلی و سرقت قطعات در خارج از مرزهای ایران پوشش ندارد.
 • پوشش افت قیمت خودرو:
  اگر خودروی بیمه شده بر اثر خطرات تحت پوشش بیمه آسیب ببیند، در صورت انتخاب این پوشش، شرکت بیمه موظف است معادل خسارت قابل پرداخت بابت افت قیمت خودرو را به مبلغ خسارت اضافه کند. این پوشش بیمه بدنه خودرو محدود به خودروهایی است که بیش از ۷ سال از زمان ساخت‌شان نگذشته باشد.
نسبت خسارت قابل پرداخت به مبلغ بیمه شدهدرصد اضافه مبلغ خسارت بابت افت قیمت
تا 10 ٪5 ٪
بین 10 ٪ تا 20 ٪10 ٪
بین 21 ٪ تا 40 ٪15 ٪
بیش از 40 ٪20 ٪

 

 • پوشش هزینه توقف خودروهای بارکش و اتوکار
  این پوشش برای خودروهایی با کاربری مسافرکش یا بارکش که به علت حوادث تحت پوشش بیمه‌نامه قابل استفاده نباشد و در تعمیرگاه متوقف بماند روزانه به بیمه‌شده خسارت پرداخت می‌‌کند.

خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه بدنه نمی‌باشد

بیمه بدنه نیز مانند سایر بیمه نامه‌ها دارای استثنائاتی می‌باشد که هر  بیمه گذاری باید از شرایط عمومی بیمه بدنه خود آگاه باشد، تا بتوانید در انتخاب مناسب‌ترین بیمه بدنه آگاهانه خرید نمایید. استثنائات بیمه بدنه عبارتند از:

 • خسارات ناشی از انفجارهای هسته‌ای
 • خسارت‌هایی که در اثر جنگ و شورش و یا اعتصاب و حمله وارد می‌شود.
 • خسارات عمدی که توسط بیمه گذار، ذینفع و یا خود راننده به خودرو وارد شود.
 • خسارت‌هایی که در اثر مصرف برخی از مواد از جمله مواد روان گردان و مخدر و یا حتی از مشروبات الکلی اتفاق بیافتد.
 • خسارت‌هایی که در حوادثی از قبیل فرار از پلیس به خودرو وارد شود، البته اگر در زمان فرار بدون اجازه مالک خودرو اتفاق بیافتد، می‌تواند از پوشش بیمه بدنه خود استفاده کند.
 • خسارات حوادثی که در اثر رانندگی بدون گواهینامه و یا حتی اگر حوادثی در اثر رانندگی با گواهینامه نامرتبط باشد و یا حتی گواهینامه باطل شده باشد، بیمه بدنه این خسارات را پوشش نمی‌دهد.
 • همه خساراتی که در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه به خودروی دیگر به خودرو وارد شود، جبران خسارات بر اساس بیمه نامه‌های مربوط به خودروهای بکسل و اصول و مقررات ایمنی آن‌ها پرداخت می‌شود.
 • خسارت‌هایی که در اثر حمل تعداد مسافر  و یا بار بیش از ظرفیت به خودرو وارد شود.

شرایط بیمه بدنه خودرو

شرایط بیمه بدنه خودرو در زمان صدور این بیمه نامه در شرکت‌های مختلف بیمه و برای خودروها با کاربری و شرایط مختلف با هم منتفاوت می‌باشد. از طریق استعلام بیمه بدنه از بیمه تایم می‌توانید قبل از خرید از همه شرایط بیمه بدنه اطلاع داشته باشید.

شرایط انتقال تخفیف بیمه بدنه

برای انتقال تخفیف بیمه بدنه باید شرایط زیر برقرار باشد:

مالک هر دو خودرو یک نفر یا پدر، مادر، همسر و فرزندانش باشند.
کاربری و تعداد سیلندر هر دو خودرو در یک گروه باشد.
در انتقال بیمه بدنه بین شرکت‌های بیمه تخفیف بیمه‌ای شما حفظ می‌شود.

شرایط انتقال بیمه بدنه

همانطور که می‌دانیم، بیمه بدنه به نام راننده بوده و بیمه گذار (راننده و یا مالک خودرو) که بیمه نامه به نام او می‌باشد می‌تواند تخفیف بیمه بدنه را به خودروی جدید خود و یا به خودروی یکی از اقوام نزدیک وی منتقل کند. ولی تخفیف بیمه بدنه با فروش خودرو به مالک جدید خودرو منتقل نمی‌شود. البته انتقال بیمه بدنه محدود به انتقال تخفیفات نیست و شرایط گوناگونی مثل انتقال به شرکت بیمه دیگر وجود دارد که در مطلب انتقال بیمه بدنه خودرو تمامی این موارد به جزء بیان شده است.

شرایط بیمه بدنه در تصادفات

اگر بیمه بدنه حتی اگر مقصر حادثه هستید نیز می‌توانید از بیمه بدنه تان استفاده نمایید. در صورت فرار مقصر از صحنه تصادف و یا موارد دیگر هم می‌توانید از بیمه بدنه‌تان در تصادفات استفاده نمایید. شرایط جبران خسارت بیمه بدنه در موارد مختلف با هم متفاوت است از این رو در زمان تصادف حتما از کارشناس صدور بیمه بدنه در جبران خسارت کمک بگیرید.

شرایط بیمه بدنه برای بار دوم

اگر بیمه بدنه دارید و یک بار برای جبران خسارت از آن استفاده کرده‌اید می‌توانید برای دفعات بعدی هم از این بیمه نامه استفاده نمایید. شرایط استفاده از بیمه بدنه برای دفعات بعد از بار اول با پرداخت فرانشیز در بار خسارت امکان پذیر می‌باشد. تعداد دفعات پرداخت خسارت در زمان صدور بیمه نامه در شرایط بیمه بدنه درج شده است.

شرایط فسخ بیمه بدنه

فسخ بیمه بدنه از طرف شرکت بیمه (بیمه گر)

در هر کدام از موارد زیر شرکت بیمه می‌تواند بیمه نامه را فسخ نماید:

 • بیمه گذار حق بیمه  و یا حتی اقساط بیمه نامه را به موقع  پرداخت ننماید.
 • در صورتیکه تشدید خطر در شرایط بیمه نامه اتفاق بیافتد  مگر این که توافق خاصی بین طرفین انجام شده باشد.
 • اگر بیمه گذار به صورت عمدی و یا سهوی از اظهار مطالبی خودداری کند

فسخ بیمه نامه از طرف مشتری (بیمه گذار)

 • فعالیت شرکت بیمه متوقف شود.
 • ریسک و خطر بیمه شده کاهش یابد و شرکت بیمه حاضر به تخفیف در حق بیمه نشود.

نحوه تعیین مقدار خسارت بیمه بدنه

خسارت کلی بیمه بدنه

در صورتی‌که خودرو بیمه شده به سرقت رفته باشد و تا ۶۰ روز پیدا نشود یا به‌علت حوادث تحت پوشش بیمه، به صورتی آسیب ببیند که هزینه تعمیر و تعویض بخش‌های آسیب دیده از ۷۵٪ قیمت روز خودرو بیشتر شود، خودرو از نظر بیمه ای به کلی از بین رفته محسوب می‌شود.

۱. ملاک محاسبه خسارت در خسارت کلی ارزش معاملاتی خودرو در روز حادثه و حداکثر تا مبلغ بیمه شده است.

۲. زمانی که خسارت کلی پرداخت شد، قرارداد بیمه هم تمام می‌شود و اگر قرداد بیمه‌نامه بیش از یک‌سال باشد، حق بیمه سال‌های بعد به بیمه‌گذار برگردانده خواهد شد.

۳. پیش از پرداخت خسارت مربوط به سرقت کلی خودرو، سند مالکیت وسیله نقلیه بیمه شده باید به بیمه‌گر منتقل شود.

۴. اگر تا یک‌سال بعد از پرداخت خسارت، وسیله نقلیه پیدا شود، بیمه‌گر موظف است آن را مطابق قوانین تعیین شده به‌فروش برساند و سهم بیمه‌گذار از مبلغ بازیافتی را با توجه به کسورات اعمال شده، به او پرداخت نماید.

خسارت جزئی بیمه بدنه

تعیین خسارت جزئی شامل دستمزد و قیمت روز لوازم تعویضی بعد از کسر استهلاک و فرانشیز و همچنین اضافه کردن هزینه نجات و حمل است.

خسارت افت قیمت خودرو‌های زیر 7 سال

برخی شرکت‌های بیمه برای خودرو‌های زیر 7 سال، پوشش افت قیمت خودرو ارائه می‌دهند. در واقع با داشتن این پوشش، شرکت بیمه باید معادل خسارت قابل پرداخت بابت افت قیمت خودرو را به مبلغ خسارت اضافه نماید. پرداخت خسارت افت قیمت خودرو‌های زیر 7 سال به شرح جدول زیر است:

درصد اضافه مبلغ خسارت بابت افت قیمت

نسبت خسارت قابل پرداخت به مبلغ بیمه شده

%5

%10

%15

 %20

تا سقف 10درصد

10 تا 20 درصد

21 تا 41 درصد

بیش از 40 درصد

خسارت سیار بیمه بدنه

یکی از خدمات بیمه بدنه شرکت‌های بیمه، ارائه پرداخت خسارت بیمه بدنه به صورت خسارت سیار می‌باشد. اگر بیمه بدنه شما واحد خسارت سیار داشته باشد در زمان خسارت می‌توانید با شرکت بیمه تماس بگیرید، شرکت بیمه کارشناس خسارت به محل حادثه اعزام شده و کارشناس خسارت پس از دریافت مدارک و بررسی حادثه مبلغ خسارت را تعیین می‌نماید. البته برخی از شرکت های بیمه برای مبالغ پایین خسارت چک خسارت در همان روز به بیمه گذار پرداخت می‌نماید.

مهلت پرداخت خسارت بیمه بدنه چقدر است؟

بعد از اعلام خسارت از سوی بیمه گذار، شرکت بیمه حداکثر تا 15 روز بعد از تکمیل مدارک و توافق طرفین در خصوص میزان آن یا اعلام رای داور و هیات داوری یا دادگاه خسارت را پرداخت کند. البته این مدت زمان برای خسارت سرقت تا 60 روز از تاریخ اعلام خسارت می‌باشد.

 مراحل پرداخت خسارت در بیمه بدنه

در زمان خسارت بیمه گذار باید در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری خسارت را به شرکت بیمه اطلاع دهد، بر اساس این که خسارت اتفاق افتاده خسارت کلی بوده یا خسارت جزئی روند پرداخت خسارت متفاوت می‌باشد.

پرداخت خسارت بیمه بدنه در خسارت کلی

در همه خسارات کلی ملاک محاسبه و پرداخت خسارت ارزش معاملاتی خودروی بیمه شده  است که در بیمه نامه درج شده. در خسارات کلی موضوع بیمه زمانی از بین رفته تلقی خواهد شد که حداقل 60 روز پس از سرقت پیدا نشود یا هزینه تعمیر و تعویض قسمت‌های خسارت دیده به همراه هزینه نجات از 75 درصد قیمت آن در روز حادثه بیشتر باشد.
در خسارت کلی برای پرداخت خسارت سرقت کلی باید سند مالکین خودروی بیمه شده به شرکت بیمه گر منتقل شود. اگر هم بعد از یکسال پس از پرداخت خسارت وسیله نقلیه به سرقت رفته و انتقال مالکیت آن به شرکت بیمه گر، وسیله نقلیه مورد نظر پیدا شود شرکت بیمه می‌تواند وسیله نقلیه را به فروش برساند و سهم بیمه گذار از مبلغ بازیافتی را با توجه به درصدی که از خسارت پرداختی کسر کرده است را به وی پرداخت نماید.

پرداخت خسارت‌های جزئی در بیمه بدنه

به جز مواردی که در خسارت کلی گفته شد، سایر خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه نامه می‌باشد جزء خسارت‌های جزئی بیمه بدنه هستند. معیار پرداخت خسارت در خسارت‌های جزئی هزینه تعمیر و دستمزد و قیمت روز لوازم تعویضی پس از کسر استهلاک و فرانشیز  و اضافه نمودن هزینه نجات و حمل تا سقف مشخص شده در بیمه نامه می‌باشد.

مدارک اعلام خسارت بیمه بدنه

 • ارائه کروکی یا گزارش مقامات انتظامی
 • ارائه اصل بیمه نامه بدنه معتبر در زمان حادثه
 • ارائه اصل بیمه نامه ثالث معتبر در زمان حادثه
 • ارائه اصل کارت مالکیت یا سند مالکیت خودرو
 • ارائه اصل گواهینامه راننده مورد بیمه، هنگام حادثه
 • ارائه کارت ملی راننده مقصر حادثه
 • دیگر گزارش‌‌های تکمیلی اعم از: گزارش ‌رسمی ‌نیروی ‌انتظامی ‌منطقه، گزارش کارشناس یا کارشناسان ‌رسمی ‌دادگستری، برگ مربوط به قبول کردن تقصیر از جانب مقصر تصادف، آرای مرجع قضایی در خصوص کروکی غیر‌سازشی، تصاویر مربوط به قسمت‌های آسیب ‌دیده.

لازم به ذکراست مدارک اعلام شده جهت تشکیل پرونده اولیه می‌باشد و حسب تشخیص کارشناسان بیمه، ارائه مدارک لازم بعدی به عهده بیمه گذار یا زیان دیدگان محترم می‌باشد.

پرفروش‌ترین بیمه بدنه در ایران در سال 1400 و 1401 کدام است؟

معتبرترین و اصلی‌ترین معیار در بررسی میزان فروش شرکت‌های بیمه، آماری است که بیمه مرکزی هر ساله اعلام می‌نماید. بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط بیمه مرکزی در سال‌های 1400  و 1401  تعداد فروش بیمه‌های بدنه شرکت‌های بیمه به ترتیب زیر می‌باشد. جالب است بدانید در هر دو سال گذشته 5 شرکتی که پرفروش های بیمه بدنه بوده‌اند به ترتیب بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه دانا هستند.

آمار فروش بیمه بدنه سال 1401 و 1400

در کنار این آمار میتوانید نتیجه نظرسنجی بهترین بیمه بدنه را مطالعه نمایید.


محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو

بیمه نامه بدنه یکی از بیمه نامه‌هایی می‌باشد که قیمت‌های متفاوتی را در شرکت‌های مختلف بیمه دارد. انتخاب شرکتی که قیمت ارزان داشته و خدمات بهتری را در پرداخت خسارت ارائه می‌دهد، می‌تواند بهترین گزینه در خرید بیمه بدنه خودرو باشد. عوامل مختلفی در قیمت بیمه بدنه تاثیر گذار می‌باشد از جمله میزان تخفیفاتی که هر شرکت بیمه در زمان خرید و یا تمدید بیمه نامه ارائه می‌نماید، پوشش‌های اضافی که در بیمه بدنه خریداری می‌شود و سایر موارد همه عواملی هستند که می‌تواند در قیمت بیمه بدنه موثر باشد. برای خرید بیمه بدنه‌ای که قیمت مناسب داشته باشد و توسط شرکتی صادر شود که از لحاظ پرداخت خسارت هم همراهی لازم را داشته باشد بهترین گزینه در بیمه بدنه می‌باشد. به کمک کارشناسان بیمه بدنه، بیمه تایم می‌توانید در استعلام بیمه بدنه کمک بگیرید و بهترین شرکت را خریداری نمایید.

تخفیفات اصلی بیمه بدنه

بیمه بدنه از جمله بیمه نامه‌هایی است که تخفیفات مختلفی دارد که شرکت‌های بیمه در دوره‌های مختلف این تخفیفات را ارائه می‌نماید.

تخفیف نقدی: این تخفیف مربوط به پرداخت نقدی حق بیمه است و در تمام شرکت‌ها 10 درصد در نظر گرفته می‌شود.

تخفیف عدم خسارت:  این تخفیف به ازای تعداد سال‌هایی که از بیمه بدنه خود استفاده نکرده باشید، به شما تعلق می‌گیرد. میزان تخفیفات عدم خسارت در شرکت‌های بیمه تفاوت‌هایی با هم دارد.

تخفیف‌های فرعی بیمه بدنه

موارد زیر تحت عنوان تخفیف‌های فرعی بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه به بیمه‌گزاران ارائه می‌شود:

1. تخفیف ارزش خودرو

2.تخفیف خودروی صفر کیلومتر

3. تخفیف گروهی

4. تخفیف خودرو وارداتی

5. تخفیف برخی مشاغل (هیات علمی و نظام مهندسی و نظام پزشکی و … )

6. تخفیف‌های مناسبتی در اعیاد و زمان‌های خاص

7. تخفیف داشتن بیمه عمر در برخی از شرکت ها

شرایط اعمال تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

تخفیف عدم خسارت از تخفیفات اصلی بیمه بدنه محسوب می‌شود که نحوه محاسبه آن در اکثر شرکت‌ها یکسان است. تخفیفات عدم خسارت در بسیاری از شرکت‌ها ۴ ساله و در بعضی دیگر ۵ ساله درنظر گرفته می‌شود.

 تخفیف عدم خسارت شرکت‌هایی که تخفیف را ۴ ساله اعمال می‌کنند:

 • به ازای ۱ سال عدم خسارت: ۲۵٪ تخفیف
 • به ازای ۲ سال عدم خسارت: ۳۵٪ تخفیف
 • به ازای ۳ سال عدم خسارت: ۴۵٪
 • به ازای ۴ سال عدم خسارت: ۶۰٪

 تخفیف عدم خسارت شرکت‌هایی که تخفیف را ۵ ساله اعمال می‌کنند:

 • به ازای ۱ سال عدم خسارت: ۳۰٪ تخفیف
 • به ازای ۲ سال عدم خسارت: ۴۰٪ تخفیف
 • به ازای ۳ سال عدم خسارت: ۵۰٪
 • به ازای ۴ سال عدم خسارت: ۶۰٪
 • به ازای ۵ سال عدم خسارت: ۷۰٪

استعلام قیمت بیمه بدنه خودرو

محاسبه بیمه بدنه و استعلام قیمت بیمه بدنه خودرو از چندین شرکت مختلف برای هر فردی که بخواهد بیمه بدنه برای اتومبیل خود تهیه نماید و یا بیمه نامه قبلی خود را تمدید کند، کار ساده ای به نظر نمی‌آید. چون در مراحل خرید بیمه بدنه، در محاسبه نرخ بیمه بدنه نظر کارشناس و بازدید خودرو در کنار انتخاب پوشش‌های مناسب، بسیار مهم می‌باشد، برای دریافت بهترین بیمه بدنه ماشین و برخورداری از بیشترین تخفیف بیمه بدنه خودرو می‌توانید از طریق بیمه تایم، با وارد کردن مشخصات خودرو در فرم ابتدای همین صفحه نسبت به دریافت شرایط و قیمت بیمه بدنه خودرو شرکت‌های مختلف اقدام نمایید.

علت بازدید از خودرو برای صدور بیمه بدنه

پیش از صدور بیمه بدنه کارشناس بیمه باید از خودرو بازدید کند و بازدید از خودرو باید در نور روز و  حتما در صورت تمیز بودن خودرو انجام شود. بیمه تایم با اعزام کارشناس بیمه به محل، پروسه بازدید را در کمترین زمان ممکن برایتان انجام می‌دهد.

 خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه تایم

همانطور که گفتیم بیمه بدنه با توجه به داشتن تخفیفات متعدد در شرکت های بیمه مختلف، دارای قیمت های متنوعی می‌باشد. کمک در انتخاب شرکت بیمه از ماموریت‌های بیمه تایم می‌باشد. آگاهی از تخفیفات نرخ بیمه بدنه و شرایط بیمه‌ای و قیمت بیمه بدنه خودرو را می‌توانید از طریق سامانه بیمه تایم آشنا شده و مشاوره کامل را دریافت نمایید. خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه تایم در مدت زمان بسیار کوتاه و با چند گام ساده می‌تواند همراه بسیار قدرتمند بیمه‌ای برای شما باشد.

برای خرید بیمه بدنه کافی است تنها در فرم قرار گرفته بر روی این صفحه اطلاعات لازم مثل نوع خودرو، مدل خودرو، سال ساخت، ارزش تقریبی خودرو و شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان بیمه تایم در اولین فرصت با شما تماس گرفته و بهترین مشاوره جهت مقایسه و خرید بیمه بدنه را به شما ارائه دهند.

خیر بیمه بدنه اجباری نیست و هر فردی می تواند به انتخاب خود بیمه نامه بدنه را برای خودروی خود خریداری نماید.

بله، دارنده بیمه نامه بدنه می تواند سابقه تخفیفات عدم خسارت را به خودروی جدید و یا سایر افراد درجه یک انتقال دهد.

برای استفاده از بیمه بدنه در زمان خسارت گزارش پلیس در کنار سایر مدارک باید به شرکت بیمه ارائه شود.

معمولا در بیمه بدنه انواع شرکت‌های مختلف بیمه تا 4 بار در سال امکان استفاده از بیمه بدنه را دارند.

شرایط پرداخت خسارت بیمه بدنه در شرایطی که راننده مقصر گواهینامه نداشته باشد متفاوت است و در زمان خسارت می توانید از واحد صدور بیمه نامه بدنه در پرداخت خسارت کمک بگیرید.

بله ، سرقت خودرو یکی از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه در همه شرکت‌های بیمه می‌باشد.

بر اساس شرایط عمومی بیمه بدنه، دو دسته از خسارات اصلی و پوشش‌های اضافی تحت پوشش قرار می‌گیرد.
پوشش‌های اصلی بیمه بدنه :

 • حادثه، تصادف، واژگونی و یا سقوط خودروی بیمه شده در اثر برخورد به یک جسم ثابت و یا متحرک
 • حریق، آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه خودروی بیمه‌شده و لوازم یدکی اصلی همراه آن
 • سرقت کلی خودرو (همچنین جبران خسارت‌هایی که در حین و یا شروع سرقت به خودروی بیمه شده و یا لوازم همراه ان که در بیمه‌نامه قید شده است، وارد شده باشد.)
 • جبران خسارت‌هایی که در حین نجات خودروی آسیب دیده و یا انتقال آن به وجود آمده است.
 • خسارت‌های وارد شده به باطری و لاستیک‌های خودروی بیمه شده در اثر هریک از خطرات ذکر شده در بالا

سایر پوشش‌های اضافی بیمه بدنه به ترتیب زیر می‌باشد:

 • سیل، زلزله و آتش فشان
 • پاشیده شدن رنگ ، اسید و سایر مواد شیمیایی روی بدنه خودروی بیمه شده
 • سرقت لوازم و قطعات خودروی بیمه شده پس از وقوع حادثه
 • کشیده شدن میخ و سایر اشیاء مشابه روی بدنه خودروی بیمه شده
 • نوسانات ارزش خودرو در بازار
 • هزینه‌های توقف خودرو
 • هزینه شکست شیشه خودرو به تنهایی و بدون عامل خارجی، مانند انقباض و انبساط هوا
 • حذف فرانشیز
 • هزینه‌های ایاب و ذهاب

داشتن بیمه ثالث اجباری است ولی خرید بیمه بدنه اختیاری بوده و هر دارنده خودرو می‌تواند برای داشتن پوشش‌های بیشتر و به انتخاب خود این بیمه نامه را خریداری نماید.

معمولا خودرو هایی که سن بالا دارند با محدودیت های مختلف امکان صدوردارند.

در شرکت‌های بیمه تخفیف های مختلفی برای بیمه بدنه ارائه می شود، این تخفیف‌ها ممکن است به صورت تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر باشد یا تخفیفات دوره‌ای که شرکت‌های بیمه به مناسبت‌های مختلف ارائه می‌کنند وجود دارد، برای اطلاع از تخفیف‌های بیمه بدنه می‌توانید از وب سایت بیمه تایم کمک بگیرید.

بیمه بدنه یک بیمه نامه یکساله است و نمی‌توان بیمه بدنه کوتاه مدت خریداری کرد.

در زمان خرید خودروی جدید و یا در زمان فروش خودرو می‌توانید تخفیفات بیمه بدنه خود را به اتومبیل جدید منتقل کنید. چراکه تخفیف بیمه بدنه متعلق به شخص است نه وسیله نقلیه.

محاسبه هزینه بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه بدنه بر اساس فرمول‌های مختلف متفاوت می‌باشد، چراکه نرخ هر کدام از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه و تخفیف‌های دوره‌ای که شرکت‌های مختلف ارائه می کنند متفاوت است، محاسبه دستی قیمت بیمه بدنه بسیار پیچیده و سخت است. از این رو برای محاسبه بیمه بدنه می‌توانید از قیمت های به روز بیمه بدنه شرکت‌های مختلف در بیمه تایم استفاده کنید.

مدارک لازم عبارتند از گواهینامه، کارت ماشین، سند ماشین، گزارش پلیس است.

اولین کار بعد از خسارت تماس با پلیس و تماس با کارشناس خسارت بیمه بدنه است، تا بررسی‌های لازم برای ادامه روند پرداخت خسارت انجام شود.

داشتن کارشناس خسارت سیار یکی از گزینه‌هایی می‌باشد که شاید برای بسیاری از بیمه گذاران مهم باشد که بیمه نامه ای که خریداری می‌کنند دارای کارشناس خسارت سیار داشته باشد. سامانه بیمه تایم می‌تواند همراه شما باشد تا بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید.

بیمه بدنه دارای مزایای بسیاری است، از جمله حفظ تخفیفات عدم خسارت که در بیمه بدنه  این امکان وجود دارد ولی کارت طلایی چنین امکانی را برای دارنده اش ندارد.

ارزان‌ترین بیمه بدنه در نظر داشته باشید که صرفا بهترین بیمه بدنه نیست اما بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه پارسیان و بیمه بدنه دانا را می‌توان در نظر داشت.

بهترین بیمه بدنه برای خودرو صفر می تواند قیمت مناسب بیمه بدنه باشد و شرکت‌های بیمه در این زمینه با هم بسیار رقابت دارند و تخفیفات بیمه بدنه خودرو صفر را همواره در نظر می‌گیرند چرا که می دانند شما مراقب خودرو صفر به خوبی هستید

تخفیفات خودرو صفر در هر شرکتی متفاوت است اما برخی شرکت‌ها مانند بیمه بدنه پاسارگاد، بیمه بدنه رازی تخفیفات بیشتری را تا 20درصد لحاظ می‌نمایند

شما همواره می توانید علاوه بر استعلام بیمه بدنه شرکت مورد نظرتان  از سیستم استعلام بیمه بدنه بیمه مرکزی استفاده نمایید

بله، اگر از تاریخ بیمه بدنه شما نگذشته باشد و در شرکت بیمه خود تغییری ندهید بنابراین نیاز به بازدید از اتومبیل نخواهد بود و می توان بیمه نامه را صادر کرد

منظورتان بیمه بدنه هست یا بیمه ثالث؟ اگر بیمه بدنه هست قیمت و خدمات و پرداخت خسارت همیشه معیار بهترین بیمه بدنه خودرو می باشد مانند بیمه بدنه ایران

بسته به ارزش خودرو و تخفیفات شرکت بیمه بر روی خودرو صفر، قیمت بیمه بدنه خودرو صفر متفاوت است.

برای اینکه خودرو صفر محسوب گردد زمان تحویل خودرو در حال حاضر ملاک عمل است اما برخی شرکت‌ها میزان کیلومتر شمار را نیز ملاک قرار می‌دهند

همه شرکت های بیمه خودروهای لوکس را به دلیل اینکه در زمان خسارت جبران خسارت سخت هست بیمه نمی نمایند در بین شرکت های بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه سامان، بیمه بدنه پارسیان و پاسارگاد نام آشناست

قیمت مناسب، پوشش‌های کامل، شعب بیمه، فرانشیز کمتر و حتی خسارت سیار از معیارهای خوبی برای انتخاب هر کدام از این شرکت هاست، مانند بیمه بدنه البرز

ما با گروه متخصصین بیمه تایم شما را تا صدور بیمه بدنه ایران و در زمان خسارت با راهنمایی کامل همراه خواهیم بود

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه معمولا 25درصد می باشد.

تخفیفات بیمه بدنه وابسته به راننده است و نه اتومبیل بنابراین تخفیفات فقط مختص راننده است و جابجا نمی‌شود.

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی صادر شود؛ در زمان خسارت شرکت بیمه  خسارت را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند.

موارد استثنا شده در بیمه بدنه از قبیل خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند با بیمه بدنه پرداخت نمی شود.

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامهشرکت خودرو سازی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف از بیمه تایم  خریداری کنید.
با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد.

بطور معمول سقف تخفیفات بیمه بدنه تا 70 درصد حق بیمه بدنه می‌تواند باشد.

در صدور بیمه بدنه حتما نیاز به بازدید از خودرو می باشد اما اگر اتومبیل بیمه نامه دارد و شرکت بیمه قبلی را انتخاب نمودید نیاز به بازدید نیست

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه معمولا 25درصد می باشد.

تخفیفات بیمه بدنه وابسته به راننده است و نه اتومبیل بنابراین تخفیفات فقط مختص راننده است و جابجا نمی‌شود.

بطور معمول سقف تخفیفات بیمه بدنه تا 70 درصد حق بیمه بدنه می‌تواند باشد.

بله، سرقت کلی خودروی بیمه شده پوشش اصلی بیمه نامه بدنه می باشد.

راننده هایی که گواهینامه رانندگی ندارند، نمی توانند از بیمه بدنه خسارت بگیرند.

سنهاب بیمه مرکزی مرجع اصلی برای بررسی انواع بیمه نامه از قبیل بیمه بدنه می باشد.

با توجه به این که قطعات خودروهایی مثل زانتیا در بازار کم پیدا هستند و قطعات نرخ مشخصی ندارد، از این رو برخی شرکت های بیمه ، زانتیا را بیمه نمی کنند.

[/accordion-item]
[/tab][/tabgroup] [/col]

27 دیدگاه برای “بیمه بدنه

 1. پیام شیردل گفته:

  بدترین بیمه کوثر هستش من خودم ۱۰سال تمامی بیمه های خودرو و مغازه خونه مسئولیت کارگاه وغیره …رو کوثر انجام میدادم امسال یه تصادف کردم ۱۷۰ملیون خسارت دیدم ۷۰تومان بهم تعلق دادن گفتن چون نوسانات قیمت نداشتی خودرو شما دوبرابر شده حالا فهمیدم چقدر اشتباه داشتم

  • مدیر سایت گفته:

   جناب شیر دل عزیز حتما در زمان خرید بیمه نامه از قبیل بیمه بدنه، ارزان بودن اون بیمه نامه مد نظرتان نباشد و خسارت دهی شرکت بیمه رو هم به کمک مشاوره بیمه ای بررسی کنید تا بتوانید بهترین بیمه نامه رو خریداری نمایید.

 2. فرزاد کاتب گفته:

  سلام اگر ماشینی در پارکینگ ساختمانی دچار آسیب بشود مثلا آتش بگیرد آیا از بیمه بدنه آن باید استفاده شود یا از بیمه‌ مسئولیت ساختمان ممنون از راهنمایتون

  • مدیر سایت گفته:

   جناب کاتب عزیز اگر مشخص شود علت اتش سوزی قصور مدیر و یا هیات مدیره ساختمان باشد و اگر بیمه مسئولیت هیئت مدیره پوشش مالی داشته باشد می تونید از بیمه مسئولیت هیئت مدیره استفاده کنید.

 3. مهرداد علیزاده گفته:

  طی مدت کمتر از یکسال چند مورد آسیب دیدگی ناشی از ضربه در پارکینگ بر اثر حرکت در یا آسیب توسط رهگذر به خودروی غیرمتعارف در زمان عدم حضور ما به خودرو واردشده و اکنون برای اخذ خسارت بیمه بدنه میشود اقدام کرد؟
  آيا ضرورت دارد حتما گزارش پلیس باشد؟ چون این مدرک تهیه نشده است.

  • مدیر سایت گفته:

   جناب علیزاده اگه در آن تاریخ اقدام به تهیه گزارش پلیس نکرده اید می تونید با پلیس تماس گرفته و گزارش پلیس ثبت نمایید.

 4. جعفر خانی گفته:

  سلام من ماشین مدل ۹۰ دارم تصادف کردم ۹سال تخفیف داشتم دیگه تخفیف شامل حال ماشین من نمیشه

  • مدیر سایت گفته:

   جناب جعفر خانی عزیز، بر اساس قانون جدید بیمه ثالث با تصادف و استفاده از بیمه ثالث تخفیفات شما از بین نمیره فقط درصد تخفیفات عدم خسارت شما کم میشه.

 5. امید گفته:

  وحشتناک ترین بیمه چه بدنه و چه شخص ثالث بیمه امید هست
  خواهشا کسانی که در مناطق آزاد هستند این بیمه رو خریداری کنند درغیر اینصورت به طرز فاجعه باری دچار دردسر خواهید شد
  فقط بدونید که برای گرفتن یه مدرک یا یه گزارش باید تا منطقه آزاد انزلی برید چون کلیه شعب و دفاترشون چه در تهران و چه در شهرهای دیگه هیچ چیزی به شما نخواهند داد و شما مجبور هستید به انزلی برید .
  درخصوص محک خسارت هم خدمتتون بگم که حتما بعد از رویت کارشناس ارسالی شماره کارشناس رو بگیرید و از فرداش مدام پیگیر باشید تا مدارکتون در سامانه آپلود شده باشه در غیر این صورت ممکنه بلیل عدم آپلود صحیح مدارک در سامانه توسط کارشناس خسارت ، کارتون جهت تشکیل پرونده کلی طول بکشه
  دوستانی هم که بیمه بدنه سایپا خریداری کردند حتما به نمایندگی مراجعه کنند و برگه فیزیکی بیمه نامه رو دریافت کنند و مبلغ بیمه شده رو چک کنید
  مثل ما که موقع پرداخت دعوتنامه بیمه بدنه سایپا رو انتخاب کردیم و بعد از تحویل هنگامی که خواستیم از بیمه بدنه استفاده کنیم گفتند کل مبلغ خودرو رو بیمه نکردید و بخشی ازون بیمه شده و جالبه که وقتی مراجعه میکنید نمایندگی برای پرداخت الحاقیه میگن بیمه شما کامله و الحاقیه ندارد
  کلا سیستم جالبیه و در کل خدمتتون بگم اینجا ایرانه

 6. ayhan گفته:

  ماشینمو بیمه کوثر کردم بدترین اشتباهو کردم ضبط ماشینمو زدیدن رفتم شرکت میگه پانلو باید بیاری آخه خوده شما پانل ضبطو برای بیست دقیقه همیشه برمیداری با خودت میبری؟ جالبه

  • مدیر سایت گفته:

   خانم معصومی عزیز، فرانشیز بیمه بدنه در خسارت های مختلف با هم متفاوت هست. قبل از خرید بیمه بدنه می تونید به کمک کارشناسان بیمه تکمیلی بیمه تایم با بهترین شرایط بیمه نامه تون رو خریداری کنید.

  • مدیر سایت گفته:

   جناب مرتضی عزیز به سایت بیمه مرکزی (سنهاب) مراجعه بکنبد و با وارد کردن مشخصات می تونید سابقه بیمه ثالث و بیمه بدنه تون رو مشاهده کنید.

 7. امید گفته:

  سلام وقت بخیر من یکماه قبل ماشینم را به نام همسرم زدم الان بیمه بدنه اش که به نام من بوده داره تموم میشه بخواهم دوباره بیمه بدنه کنم تخفیف هاش کنسل میشه؟ میشه با اونکه سند ماشین به نام همسرم هست دوباره بیمه بدنه را به نام خودم بخرم که تخفیفاتش نسوزه؟ چکار کنم که از تخفیفات قبلی بتونم استفاده کنم؟

 8. سسیدابوذر گفته:

  بین بیمه بدنه ایران واسیاازلحاظ پرداخت وشرایطش کدوم پیشنهادمیدین/برای افت قیمت بایدخودمون درخواست بدیم یافعال/

 9. عيسي باقري گفته:

  سلام
  مي خواستم از پشتيباني مجموعه بيمه تايم تشکر کنم بيمه بدنه من از شما بود و شما موقع خسارت بيمه بدنه خيلي همراهيم کردين

 10. محمدحسین یزدانیان گفته:

  سلام من آخرین اعتبار بیمه بدنه ماشینم (پژو 206 ) 1397/10/06 بوده و بیش از 5 سال تخفیف عدم خسارت داشتم الان اگر بخواهم دوباره ماشینم رو بیمه بدنه بکنم آیا خسارت عدم تخفیف برایم محاسبه میشود یا خیر؟ ضمناً بیمه عمر پاسارگاد و کارت اهدای عضو دارم لطفاً بهترین شرکت را از لحاظ خدمات و مقرون به صرفه بودن بیمه نامه معرفی فرمائید. با تشکر

 11. وحید گفته:

  باسلام. من بیمه بدنه از بیمه ایران دارم. ماشین م شاهین است. طرف به ماشین زده و فرار کرده. الان درب سمت راننده خیلی خراب شده و نیازه به تعمیر و حتی درب مجدد داره. حدود 25 ت. حالا سوال اینکه طبق نظر کارشناس فنی مبلغ رو کامل دریافت کنم بهتره یا بخاطر فراشنیز کسر میشه ارزش نداره؟ ارزش بیمه بدنه ماشین550ت بیمه کردم.
  باتشکر

  • مدیر سایت گفته:

   پرداخت خسارت بر اساس ارزش خودروی درج شده در بیمه نامه قابل پرداخت است البته اگر پوشش نوسان قیمت و یا حذف فرانشیز رو دارید می تونید از دیگر مزایای این بیمه نامه در جهت پرداخت خسارت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *