بیمه تکمیلی دانا: هر آنچه که باید بدانید!

بیمه تکمیلی دانا یکی از انواع بیمه تکمیلی می‌باشد که هم از لحاظ تعداد بیمه نامه صادره و هم از لحاظ ارائه خدمات بیمه‌های تکمیلی توانسته خدمات مناسب بیمه‌ای را به شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف ارائه دهد.در این نوشته نگاه کلی به بیمه تکمیلی دانا همراه با پوشش‌ها و شرایط این بیمه نامه می‌اندازیم.

توجه: هم اکنون شرکت بیمه دانا بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی انجام نداده و تنها بیمه تکمیلی که توسط بیمه دانا ارائه می‌شود بیمه تکمیلی گروهی می‌باشد. بنابراین در این مطلب تنها بیمه درمان گروهی بررسی خواهد شد. برای اطلاع بیشتر مطلب بیمه تکمیلی انفرادی و یا مطالب بیمه تکمیلی انفرادی سامان یا بیمه تکمیلی انفرادی SOS را مطالعه نمایید.


 

پوشش‌های بیمه تکمیلی دانا

با توجه به شرایط بیمه تکمیلی دانا، بیمه نامه‌های تکمیلی گروهی که توسط شرکت بیمه دانا ارائه می‌شوند، مطابق با تعهدات ارائه شده در قرارداد درمان گروهی، بیمه گذاران این بیمه نامه می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی دانا استفاده نمایند. موارد و هزینه‌های درمانی تحت پوشش این بیمه نامه عبارتند از:

 • هزینه‌های مربوط به بستري‌، جراحی‌، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گاماناپف و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود و Day Care.
 • هزینه‌های مربوط به اعمال جراحی تخصصی از قبیل جراحی‌های مربوط به سرطان‌، مغز و اعصاب مرکزی نخاع‌، گامانایف‌، قلب‌، پیوند ریه‌، پیوند کبد‌، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان
 • ‌ هزینه‌های پاراکلینیکی مربوط به تشخیص درمانی شامل:
  سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام.آر.آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفس، اسپیرومتری، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، سیستومتری یا سیستوگرام، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم و اعمال مجاز سرپائی شامل شکستگی و در رفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی‌
 • ‌جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی‌، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی‌، انواع رادیوگرافی‌، نوار قلب‌، فیزیوتراپی
 • هزینه‌های جراحی های مجاز سرپایی مانند: شکسته بندی، گچ گیری، ختنه، بخیه کرایوتراپی، اکسیزیون، لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزردرمانی
 • ‌جبران هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • ‌جبران هزينه‌هاي درمانی نازایی و ناباروری
 • ‌جبران هزينه‌هاي مربوط به رفع عيوب انكساري چشم (نظیر عمل لیزیک‌، لازک و …)
 • ‌جبران هزینه‌های ویزیت و دارو
 • ‌جبران هزینه‌های دندانپزشکی
 • ‌جبران هزینه خرید سمعک
 • ‌جبران هزینه عینک و لنز تماس طبی
 • ‌جبران هزینه تهیه اعضاء طبیعی بدن
 • ‌جبران هزینه اروتز که بلافاصله بعد از عمل جراحی مورد نیاز باشد
 • ‌جبران هزینه تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های جنین منوط به داشتن پوشش زایمان
 • ‌جبران هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان
 • ‌هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی

بیشتر بدانید: بهترین بیمه های تکمیلی زایمان و بهترین بیمه نازایی


 

شرایط بیمه دندانپزشکی دانا

یکی از پوشش‌ها و تعهداتی که شرکت بیمه دانا در بیمه نامه‌های تکمیلی گروهی ارائه می‌کند پوشش دندانپزشکی دانا می‌باشد. میزان تعهدات این پوشش بر اساس نوع تفاهم در هر قرارداد بیمه تکمیلی گروهی دانا متفاوت می‌باشد. بیمه دندانپزشکی دانا امکان استفاده شما عزيزان از خدمات دندانپزشكي را مهيا ساخته و براي استفاده از خدمات تکمیلی دندانپزشکی، بيمه شده با ارائه كارت ملي در مراكز طرف قرار داد مي‌تواند تا سقف ريالي قرارداد و براساس تعرفه و فرانشيز مصوب از خدمات دندانپزشكی استفاده نمايد. حتما افراد بیمه شده توسط بیمه دانا قبل از  انتخاب مراكز دندانپزشكي، سقف هزینه‌های بیمه تکمیلی دانا را مطالعه کنند و سپس مراکز استاندارد را انتخاب نمایید. برای آگاهی در مورد با تعهدات بیمه تکیمل درمان دانا را مطالعه فرمائید. البته برای موارد زیبایی دندان نمی‌توان از پوشش بیمه دندانپزشکی دانا استفاده کرد.

برای اطلاعات بیشتر به مطلب بیمه دنداپزشکی مراجعه کنید.


پوشش های بیمه تکمیلی دانا

سقف تعهدات بیمه درمان دانا

بیمه‌های درمان تکمیلی دانا که به صورت گروهی ارائه می‌شوند، سقف تعهدات خاصی نداشته و معمولا بر اساس توافق بین سازمان و اداره بیمه گذار با شرکت بیمه دانا تعداد پوشش‌ها، سقف تعهدات، میزان فرانشیز و … مشخص می‌شوند. البته تعداد افراد تحت پوشش در بیمه نامه در مشخص شدن میزان تعهدات در بیمه درمان تکمیلی تاثیر گذار می‌باشد.

 


 

فرانشیز بیمه درمان دانا

میزان فرانشیز بیمه درمان تکمیلی دانا با توجه به شرایط قرارداد بیمه ای تعیین می‌شود. برخی از قراردادهای بیمه درمان تکمیلی گروهی هستند که به علت بالا بودن تعداد نفرات فرانشیز بیمه درمان ندارند ولی در سایر قرارداد‌های گروهی بیمه تکمیلی دانا میزان فرانشیز می‌تواند بین 5 تا 30 درصد باشد.

تعداد نفراتفرانشیز
 تا 50 نفر30 درصد
 گروه های 100 نفر10 درصد

 

دوره انتظار  چقدر است؟

مشخص شدن دوره انتظار هم بر اساس شرایط قرارداد بیمه درمان تکمیلی است که بین شرکت بیمه دانا و بیمه گذار بیمه نامه انجام می‌شود. دوره انتظار برای بستری و زایمان بستگی به تعداد نفرات قرارداد بیمه تکمیلی دارد.

دوره انتظارزایمانبستری
 گروه‌های 50 تا 250 نفر9 ماه3 ماه
 گروه‌های 250 تا 999  نفر6 ماه3 ماه
 گروه‌های  بالای 1000 نفرحذفحذف

نکته: اگر بیمه درمان گروهی داشته‌اید و بیمه نامه‌تان را با شرکت بیمه دانا تمدید می‌کنید به شرط این که یکماه از پایان بیمه نامه سال قبل نگذشته باشد، دوره انتظار نخواهند داشت.


بیمه تکمیلی دندانپزشکی دانا

پوشش دندانپزشکی معمولا در بیمه نامه‌های تکمیلی گروهی بیمه دانا ارائه می‌شود و سقف تعهدات این پوشش در قراردادهای مختلف با توجه به توافق شرکت بیمه دانا و بیمه گذار در قرارداد درمان تکمیلی مشخص می‌شود. همه افرادی که پوشش دندانپزشکی دارند می‌توانند با بررسی میزان تعهدات بیمه تکمیلی شان به مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا مراجعه نمایند یا اگر به مراکز غیر طرف قرارداد بیمه دانا برای انجام بیمه تکمیلی مراجعه کرده‌اید با ارائه مدارک لازم می‌توانید تا سقف مشخص شده از این پوشش استفاده کنند. مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا در سایت این شرکت قابل مشاهده می‌باشد.


مطلب مرتبط: بیمه دندانپزشکی با کمک ۳ شرکت برتر بیمه


استثنائات بیمه درمان تکمیلی دانا

استثنائات بیمه درمان گروهی دانا

با توجه به شرایط بیمه نامه درمان تکمیلی دانا، موارد زیر تحت پوشش این بیمه نامه نمی‌باشد:

 1. عيوب مادرزادي مگر اينكه طبق تشخيص پزشك معالج و تاييد پزشك معتمد بيمه‌گر رفع اين عيوب جنبه درماني داشته باشد اعمال جراحي كه به منظور زيبايي انجام مي‌گيرد مگر اينكه ناشي از وقوع حادثه در طي مدت بيمه باشد.
 2. سقط جنين مگر در موارد قانوني با تشخيص پزشك معالج
 3. جنگ،شورش،اغتشاش،بلوا،اعتصاب،قيام، آشوب، کودتا و اقدامات احتیاطي مقامات نظامي و انتظامي و عمليات خرابكارانه بنا به تاييد مقامات ذي صلاح
 4. حوادث طبيعي مانند زلزله، سيل و آتشفشان
 5. فعل و انفعالات هسته اي ميكروبي و شيميايي ناشي از جنگ
 6. لوازم بهداشتي و آرايشي كه جنبه دارويي ندارند مگر به تشخيص پزشك معتمد بيمه گر
 7. جراحي لثه
 8. جراحي فك مگر آنكه به علت وجود تومور يا وقوع حادثه تحت پوشش باشد
 9. ترك اعتياد
 10. هزينه اتاق خصوصي(يكنفره)مگر در موارد ضروري به تشخيص پزشك معالج و تاييد پزشك معتمد بيمه گر
 11. هزينه همراه بين ۷ تا ۷۰ سال مگر در موارد ضروري به تشخيص پزشك معالج و تاييد پزشك معتمد بيمه گر
 12. بيماري‌هاي سـايكوتيك(رواني)مگـر ناشي از حادثه باشـد(منظـور آندسته از بيماري‌هايي است كـه بيمار نسبت بـه خويش بينش نداشته باشد)
 13. خودكشي و اعمال مجرمانه بيمه شده
 14. رفع عيوب انكساري چشم در مواردي كه به تشخيص پزشك معتمد بيمه گر درجه نزديك بيني،دوربيني،آستيگمات،جمع قــدر مطلق نقص بينايي هر چشم(درجه نزديك بيني،دوربيني،به اضافه نصـف آستيگمات) كمتر از ۴ ديوپتر باشد
 15. هزينه هاي مربوط به معلوليت ذهني و از كارافتادگي كلی
 16. جنون
 17. هزينه مشمولان غايب و سربازان فراري
 18. هزينه چك آپ
 19. هزينه‌هاي تهيه اعضاي مصنوعي بدن براي جبران نواقص و ناراحتيهاي جسمي
 20. سيتوپلاسمي (انحراف بيني)مگر اينكه قبل از عمل جراحي به تاييد پزشك معتمد بيمه گر رسيده باشد.

بیشتر بدانید: بهترین طرح های بیمه سرطان


 

خدمات ویژه بیمه درمان تکمیلی دانا

شرکت بیمه دانا برای استفاده از پوشش‌های که ارائه می کند امکانات مختلفی را فراهم کرده تا بیمه گذاران بتوانند در زمان نیاز از بیمه نامه تکمیلی خود استفاده نمایند. بیمه شده اصلی (سرپرست خانواده) و اعضای تحت تکفل وی با داشتن بیمه تکمیلی دانا می‌توانند بدون پرداخت هزینه اضافی از خدمات ویژه این شرکت که شامل موارد زیر است استفاده کنند.

 • کارت طلایی درمان بیمه دانا: بیشتر شرکت‌های بیمه همیشه خدمات درمانی را تا سقف تعهدات در ج شده در بیمه‌نامه جبران می‌کنند اما جالب است بدانید در صورت وقوع خسارت، بیمه دانا با کارت طلایی هزینه‌های درمانی را در لحظه و بدون محدودیت جبران می‌کند. هر یک از بیمه‌شدگان می‌توانند با در دست داشتن کارت طلایی درمان بیمه دانا از خدمات بیمه تکمیلی دانا بدون هیچ‌گونه محدودیتی در پرداخت هزینه‌های خارج از تعهد بیمه‌گر و پرداخت فرانشیز استفاده کنند. برای صدور این کارت ابتدا مبالغی به عنوان سپرده از بیمه گذار دریافت می‌شود. بیمه‌گذار موظف است هزینه‌های خارج از تعهد را بعد از گذشت حداکثر 20 روز به بیمه دانا پرداخت کند و در غیر این صورت هزینه‌های خارج از تعهد و فرانشیز از محل سپرده بیمه‌گذار تأمین می‌شود.
 • سیستم مشاوره و ارجاع بیمه درمان تکمیلی دانا: این سیستم اولین بار در بیمه دانا و برای راهنمایی بیمه‌شدگان در زمینه‌های مختلف طراحی شد. برای جلوگیری از این‌که فرد بیمار به مراکز درمانی مراجعه کند اما خدمات مورد نیاز او در آن مرکز انجام نشود بیمه‌شدگان می‌توانند از طریق تماس تلفنی در ساعات اداری اطلاعات مورد نیاز خود را از قرارداد و امکانات مراکز درمانی طرف قرارداد دریافت کنند.
 • سرویس آنکال 24 ساعته پزشکان بیمه تکمیلی دانا: بیمه گذاران بیمه تکمیلی دانا می‌توانند در طول ساعات شبانه‌روز از پزشکان بیمه دانا مشاوره‌های درمانی بگیرند. این پزشکان همچنین هماهنگی‌های لازم را با مراکز درمانی برای بستری بیماران را انجام می‌دهند.

 

استعلام هزینه درمان  به چه صورت است؟

از آنجاییکه بیمه درمان تکمیلی دانا به صورت گروهی ارائه می‌شود برای استعلام هزینه درمان تکمیلی دانا تعداد نفرات و تعهدات مورد نظر و سایر شرایط از طرف سازمان بیمه گذار به شرکت بیمه دانا اعلام شده و شرکت بیمه دانا با توجه به تعداد نفرات، سنین و تعهدات مورد درخواست و …. حق بیمه های درمان را اعلام می‌نماید.

برای استعلام هزینه بیمه درمان تکمیلی دانا می توانید درخواست خود را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و با انجام استعلام قیمت بیمه  تکمیلی دانا توسط کارشناسان بخش درمان بیمه تایم بتوانبد بهترین بیمه درمان تکمیلی را خریداری نمایید.


 

پیگیری هزینه‌های بیمه تکمیلی دانا

برای مشاهده و پیگیری هزینه بیمه تکمیلی دانا، افراد تحت تکفل بیمه نامه‌، معرفی نامه خسارت های بیمارستانی، خسارت های پاراکلینیکی و مشاهده خسارت های پرداخت شده می تونید از طریق لینک زیر اقدام کنید. توجه داشته باشید برای مشاهده این موارد باید کد ملی سرپرست (بیمه شده اصلی) و سال تولد سرپرست (بیمه شده اصلی) و یا کلمه عبور تخصیص داده شده را داشته باشید. همچنین در بیمه تکمیلی دانا، اطلاعاتی مثل خسارت‌های پرداختی، وضعیت پرونده و … از طریق پیامک به شماره بیمه‌گذاران ارسال می‌شود.

 

فرایند پرداختی های بیمه تکمیلی دانا:

بعد از مراجعه به مراکز درمان و پرداخت هزینه به صورت آنلاین و یا با پرداخت هزینه و ارائه فاکتور مهر شده توسط مراکز درمانی به شرکت بیمه دانا، هزینه های درمان توسط کارشناسان بخش خسارت بیمه تکمیلی این شرکت بررسی می شود و با تایید مدارک، هزینه ها بر اساس نرخ مصوب وزارت بهداشت و درمان  تا سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه به بیمه گذار از طریق شماره حسابی که به شرکت بیمه دانا در زمان عضویت داده شده پرداخت می شود. بیمه گذاران می توانند از طریق پورتال بیمه دانا میزان استفاده از تعهدات بیمه  نامه تکمیلی و سقف تعهدات باقی مانده از هر کدام از پوشش های خود را بررسی نمایند.

 


 

مدارک و فرآیند دریافت خسارت

مدارک لازم برای دریافت هزینه‌های مربوط به دارو

 • نسخه کاربنی دفترچه بیمه که آبی رنگ است و در دسترس بیمار می‌باشد باید با مهر دکتر تایید شده باشد و قیمت دارو‌ها نیز در آن ثبت شده باشد.
 • اصل برگه فاکتور از دکتر مربوطه و یا داروخانه
 • کپی کارت بیمه تکمیلی بیمار
 • کپی دفترچه بیمه

مدارک لازم دریافت هزینه‌های پاراکلینیک

 • کپی دفترچه بیمه بیمار و کپی کارت بیمه تکمیلی دانا
 • نسخه کاربنی دفترچه که به صورت یک برگه آبی رنگ است، توسط دکتر مهر شده و مخصوص بیمار می‌باشد.
 • اصل برگه فاکتور از مرکز پاراکلینیک

مدارک لازم دریافت خدمات سرپایی

 • کپی دفترچه بیمه و کپی کارت مربوط به بیمه تکمیلی
 • اصل برگه گواهی دکتر مورد نظر که اعلام کرده که بیمار به عمل جراحی سرپایی نیاز دارد، به یاد داشته باشید که این برگه باید دارای مهر و امضای پزشک معالج باشد.
 • نوشتن مبلغی که توسط پزشک دریافت شده است در گواهی صادر شده توسط دکتر.
 • مدارک و مستندات که آسیب دیدگی را ثابت کند، به عنوان مثال می توان از عکس‌ها گرافی‌ها در مورد بیمار نام برد.

مدارک لازم دریافت پوشش دادن بستری

 • یک برگ کپی مدارک و صورت حساب بیمار که توسط تامین اجتماعی تایید و مهر شده (البته به یاد داشته باشید که این مورد برای بیمارستان‌هایی است که طرف قرارداد بیمه نیستن).
 • کپی دفترچه بیمه فرد بیمار به همراه کپی کارت بیمه تکمیلی.
 • کپی برابر با اصل شده صورت حساب و مدارکی مانند نتایج آزمایشات و عکس‌های رادیولوژی و… (این مورد برای بیمارستان‌هایی است که طرف قرارداد بیمه دانا هستند).

سامانه درمان تکمیلی دانا

برای استفاده از خدمات آنلاین بیمه تکمیلی دانا همه بیمه شده ها می توانند با مراجع به سامانه بیمه دانا و مشاهده مراکز طرف قرارداد با این شرکت بیمه به صورت آنلاین از این خدمات استفاده نمایند.

سامانه همراه دانا نیز یکی از اپلیکیشن هایی است که توسط شرکت بیمه دانا ارائه شده و بیمه شده‌ها می‌توانند از خدمات این بیمه نامه‌ها برای استعلام خسارت، پرداخت حق بیمه، مشاهده مرکز درمانی طرف قرارداد، استعلام نرخ و … استفاده نمایند.

 

مراکز طرف قرارداد با بیمه دانا

شرکت بیمه دانا در تهران و سایر استان‌ها با بیشتر مراکز درمانی و تشخیصی خصوصی و دولتی طرف قرارداد می‌باشد. بیمه شدگان گرامی جهت استفاده از خدمات این مراکز چنانچه دارای کارت طلایی درمان می‌باشند می‌توانند مستقیما”به مراکز مذکور مراجعه و بدون پرداخت هیچگونه وجهی از خدمات مورد نیاز استفاده نمایند در غیر این صورت می بایست قبل از مراجعه به مراکز درمانی و یا در حین بستری ( حداکثر تا قبل از ترخیص) به یکی از شعب این بیمه دانا در سراسر کشور مراجعه و نسبت به اخذ معرفی نامه اقدام نمایند.

توجه: در موارد اورژانس خارج از ساعات اداری یا ایام تعطیل بیمه شدگان می‌توانند با ارائه کارت درمان تکمیلی بیمه دانا نسبت به بستری بیمار خود اقدام و بلافاصله در اولین روز اداری نسبت به اخذ معرفی نامه اقدام نمایند.

لیست تمامی مرکز درمانی طرف قراردارد با بیمه تکمیلی دانا در سایت بیمه دانا در دسترس بیمه گذاران می باشد که می توانند با اتخاب نوع مرکز درمانی و شهر مورد نظر لیست مراکز را به راحتی مشاهده نمایند.

هزینه بیمه تکمیلی دانا

با توجه به این که بیمه تکمیلی دانا به صورت گروهی ارائه می‌شود، مبلغ بیمه تکمیلی گروهی با توجه به تفاهم بیمه گذار و شرکت بیمه انجام می‌شود، نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای بیمه تکمیلی دانا مشخص کرد. تعداد نفرات، سقف تعهدات، میزان فرانشیز و … عواملی هستند که در هزینه بیمه تکمیلی دانا تاثیر گذار هستند. هر چه تعداد نفرات بیشتر باشد و سقف تعهدات پایین تر می توان حق بیمه‌های کمتری را در این بیمه نامه منظور کرد.


استعلام بیمه تکمیلی دانا

برای استعلام قیمت و شرایط بیمه تکمیلی دانا می‌توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک مشاوران بیمه تایم امکان مقایسه طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی شرکت‌های مختلف بیمه را انجام دهید.

اگر بیمه تکمیلی دانا دارید و می‌خواهید استعلام بیمه تکمیلی تان را از لحاظ میزان خسارت، میزان پوشش‌ها و … را بررسی نمایید این امکان وجود دارد که از طریق روش‌های گفته شده (سامانه دانا یار و سایت بیمه دانا ) کمک بگیرید.

شرایط خرید بیمه تکمیلی دانا

برای خرید بیمه تکمیلی گروهی از شرکت بیمه دانا، می‌توانید درخواست خرید بیمه درمان تکمیلی‌تان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید، مشاوران بخش درمان با توجه به تعداد نفراتی که مورد درخواست شما می‌باشد استعلام قیمت بیمه درمان تکمیلی گروهی از شرکت بیمه دانا انجام می‌دهند.

14 دیدگاه برای “بیمه تکمیلی دانا: هر آنچه که باید بدانید!

 1. دهاقین گفته:

  سلام من عمل تعویض مفصل زانو داشتم الان هزینه پروتزم ک 12تومن شده رو گفتن برین بیمه زاینده رودپزشک تایید کنه …..ایا خودمم برم یا مدارک کافیه؟

  • مدیر سایت گفته:

   خانم دهاقین عزیز با واحد صدور بیمه نامه تکمیلی تون تماس بگیرید که راهنمایی تون کنید.

 2. عباس گفته:

  سلام خسته نباشید
  من زانوم پرانتزی هستش و رفتم دکتر گفته که باید از بریس استفاده کنی که هزینه اش تقریبا پنج میلیون تومن میشه
  آیا تحت پوشش بیمه تکمیلی هست زانوی پرانتزی؟

 3. مهسا گفته:

  سلام من خودم فرهنگی هستم میتونم برادرم را که بیمه سلامت ایرانیان داره با بیمه تکمیلی خودم تحت پوشش قرار بدم

 4. نارگل گفته:

  برای ارائه مدارک به مراکز و دریافت هزینه هایی که بیمه تکمیلی دانا پشتیبانی میکند ، تا چقدر مهلت داریم؟

 5. نیلوفر گفته:

  سلام
  فرهنگی هستم وبیمه تکمیلی دانا دارم می تونم در تکمیل هزینه های درمانی از بیمه بقیه اعضای خانواده استفاده کنم؟

 6. فاطمه گفته:

  سلام خسته نباشید من بیمه تکمیلی دانا دارم از نوع گروهی که خیلی زیادن و یه شرکت خیلی بزرگه،خاستم بپرسم ببینم آزمایش ژنتیک pgmd شامل بیمه میشه برام؟

 7. فاطمه گفته:

  آيا هزينه قرص پلاويكس خارجي قابل پرداخت هست؟ مادر من بايد تا يك سال اين دارو را مصرف كند و بيمه تكميلي من را دارد. اما هزينه اين دارو پرداخت نشده. تا سه ماه پيش بيمه تامين اجتماعي پوشش مي داد ولي با اين ادعا كه مصرف بيش از يك سال طول كشيده هزينه را پرداخت نكرد در حالي كه مادرم از آذر 1401 مصرف اين دارو را آغاز كرده بود. اين سه ماه كه تامين اجتماعي پرداخت نكرد در نسخه ها و فاكتورها هم لحاظ نكرد و بيمه تكميلي دانا پرداخت نكرد. اين موضوع را اوايل شهريور فهميدم و مجددا از سايت تامين اجتماعي نسخه ها را پرينت كردم و از داروخانه تاييديه پرداخت گرفتم و ارسال كردم بيمه داناي يزد ولي پرداخت نكرد. مايلم بدانم چه رويكردي وجود دارد. ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *