راهنمای کامل خرید بیمه شخص ثالث ایران

بر اساس قانون کلیه دارندگان وسایل نقلیه موظف هستند که بیمه شخص ثالث داشته باشند. در هر حادثه رانندگی مقصر حادثه برای جبران خسارت مالی و یا خسارت جانی که ممکن است اتفاق بیافتد می‌تواند از پوشش‌های مالی و جانی بیمه ثالث خود استفاده نماید. شرکت بیمه ایران از جمله شرکت‌هایی می‌باشد که در صنعت بیمه، سهم بالایی از بیمه نامه های ثالث را به خود اختصاص داده است. با توجه به این که تعداد بیمه گذاران بیمه ثالث ایران بسیار زیاد می باشد، می‌خواهیم در این نوشته نگاه کلی به بیمه شخص ثالث ایران داشته باشیم.


پوشش‌های بیمه شخص ثالث ایران

بیمه شخص ثالث بیمه‌نامه‌ای است اجباری که حتی در صورت گم شدن، المثنی هم برای این بیمه‌نامه صادر نمی‌شود و گواهی بیمه شخص ثالث نهایتا صادر می‌گردد. بیمه شخص ثالث ایران دو نوع خسارت جانی و مالی را جبران می‌کند. سقف قابل جبران در هر کدام از پوشش‌ها به صورت زیر می‌باشد:

  • پوشش تعهد جانی برای جبران خساراتی از قبیل فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی ناشی از تصادف می‌باشد. میزان خسارات جانی قابل جبران بر اساس دیه فوت یک مرد مسلمان، هر سال بر اساس مصوبه قوه قضائیه محاسبه می‌شود. میزان دیه برای سال ۱۳۹۷ برای ماه‌های عادی 231 میلیون تومان و دیه فوت ماه حرام 308 میلیون تومان می‌باشد. پوشش راننده و سرنشین بیمه نامه ثالث بر اساس مبالغ دیه فوت در ماه حرام و ماه عادی محاسبه می‌شود.
  • پوشش تعهد مالی برای جبران خسارات مالی می‌باشد که در اثر تصادف به شخص ثالث وارد می‌شود، میزان پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث ایران متفاوت‌تر از سایر شرکت های بیمه می‌باشد. چرا که با تصویب قانون خودروی متعارف سقف پوشش خسارت مالی در بیمه شخص ثالث ایران تا 154 میلیون تومان قابل پرداخت می‌باشد و بیمه گذار می‌تواند این سقف پوشش مالی را انتخاب نماید. پوشش‌های مالی بیمه ایران در قالب ۲۱ طرح از  کمترین نرخ (۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان) تا بیشترین نرخ (۱۵۴ میلیون تومان) متغیر است.
  • تعهد راننده راننده خودرو،  راننده در بیمه ثالث، شخص ثالث به حساب نمی‌آید. با این تعهد می توان خسارت جانی راننده را جبران کرد.  در کنار راننده اگر سرنشین های خودرو هم خسارت دیه فوت و نقص عضو و هزینه پزشکی داشته باشند می‌توانند از پوشش‌های کامل استفاده نمایند اما میزان این پوشش برای راننده خودرو مقصر بر اساس قانون بیمه شخص ثالث بر حسب دیه یک مرد مسلمان در ماه های غیر حرام می‌باشد.

نرخ بیمه شخص ثالث ایران در سال 97

بر اساس قانون جدید بیمه شخص ثالث، نرخ بیمه‌نامه‌های ثالث در بین همه شرکت‌های بیمه یکسان سازی شده است و معمولا شرکت‌های بیمه برای پوشش مالی پایه دارای نرخ یکسان می‌باشد. اما در پوشش‌های مالی بالاتر مبالغ حق بیمه شخص ثالث متفاوت می‌باشد.

جدول نرخ بیمه شخص ثالث 97 بیمه ایران

بر اساس آخرین نرخ بیمه شخص ثالث اعلامی از سوی بیمه مرکزی قیمت بیمه شخص ثالث به صورت جدول زیر می باشد.

جدول بیمه شخص ثالث 97

پایه قیمت بیمه شخص ثالث در همه شرکت‌های بیمه از جمله بیمه شخص ثالث ایران بر اساس همین جدول می‌باشد.

اطلاع از شرایط تخفیف بیمه شخص ثالث ایران

بیمه ایران فعلا در رشته بیمه شخص ثالث به غیر از تخفیف سابقه عدم خسارت هیچ گونه تخفیف دیگری بر روی بیمه‌نامه‌های ثالث ارائه نمی‌کند. بسیاری از شرکت‌های بیمه امکان ارائه تخفیف 2.5 درصد علاوه بر تخفیف عدم خسارت را دارند. اما در بیمه ثالث ایران فقط تخفیف عدم خسارت به بیمه گذاران ثالث ارائه می‌شود از این رو قیمت بیمه ثالث ایران کمی بالاتر از سایر شرکت‌های بیمه است. تخفیف عدم خسارت ثالث برای بیمه‌نامه‌هایی می باشد که در طول مدت داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث خسارتی را از شرکت بیمه دریافت نکرده باشند. به این ترتیب هر سال با افزایش تعداد سال‌های داشتن تخفیف عدم خسارت میزان تخفیف عدم خسارت بیشتر می‌شود. سامانه بیمه تایم در زمان خرید بیمه ثالث ایران و یا تمدید بیمه ثالث ایران بیمه‌گذاران خود را از تخفیفات دیگر این شرکت مطلع می‌کند.

مطالب مرتبط:


مدارک لازم برای خرید بیمه شخص ثالث ایران

برای خرید حضوری و یا خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث ایران باید مدارک زیر همراه بیمه گذار باشد.

  • تصویرکارت ماشین
  • بیمه شخص ثالث قبلی
  • پرداخت حق بیمه ثالث
  • ارائه چک در صورت قسطی بودن بیمه شخص ثالث

نکته: بیمه شخص ثالث ایران از جمله بیمه‌نامه‌هایی است که توسط شرکت بیمه ایران به صورت قسطی به فروش می‌رسد. برای خرید بیمه شخص ثالث قسطی باید قسط اول نقدی پرداخت شود و اقساط بعدی با ارائه چک با تاریخ‌های مشخص قابل پرداخت می‌باشد.

نکته: در صورت خرید بیمه شخص ثالث از بیمه تایم کافی است مدارک خود را پس از تماس کارشناسان ما برای آنها به صورت اینترنتی ارسال کنید تا سایر کارها را برای شما انجام دهند و بیمه‌نامه را درب منزل دریافت کنید

در صورت خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث از بیمه تایم کافی است مدارک خود را پس از تماس کارشناسان ما برای آنها به صورت اینترنتی ارسال کنید تا سایر کارها را برای شما انجام دهند و بیمه‌نامه را درب منزل دریافت کنید


مزایای بیمه شخص ثالث ایران

با توجه به قدمت شرکت بیمه ایران تعدد شعبات در سراسر کشور و حتی در بسیاری از شهرهای دور افتاده در زمان خسارت می‌تواند رفاه خاطری برای بیمه گذاران ثالث ایران باشد. از این رو تعدد شعبات این شرکت بیمه را می‌توان از مزایای بیمه شخص ثالث ایران برشمرد. در کنار تعدد شعبات پرداخت قسطی بیمه شخص ثالث می‌تواند برای برخی از افراد مزیت دیگر داشتن این بیمه نامه باشد. اگر معیار انتخاب بیمه شخص ثالث برای شما پرداخت قسطی حق بیمه و در دسترس بودن شعبات است بیمه شخص ثالث ایران می تواند گزینه انتخابی شما باشد.


استعلام بیمه شخص ثالث ایران

اگر می‌خواهید بیمه‌نامه ثالث خود را را تمدید کنید باید از طریق استعلام بیمه شخص ثالث از سامانه بیمه مرکزی اعتبار بیمه ثالث تان بررسی شود. اگر هم به دنبال استعلام قیمت بیمه شخص ثالث هستید، می‌توانید فرم درخواست استعلام بیمه ثالث را به سامانه بیمه تایم ارسال نمایید. قیمت بیمه شخص ثالث بر اساس پوشش‌های مالی مورد درخواست شما اعلام می‌شود.


تمدید بیمه شخص ثالث ایران

چه بیمه شخص ثالث قبلی شما ایران باشد و یا هر شرکت دیگر شما می‌توانید تمدید بیمه شخص ثالث خودروی خود را با شرکت بیمه ایران انجام دهید. در بیمه ثالث ایران، شما با ارائه بیمه شخص ثالث قبلی با حفظ تخفیفات عدم خسارت چند ساله، با پرداخت حق بیمه تمدید و صادر می شود.


خریدآنلاین بیمه شخص ثالث ایران

برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ایران کافی است فرم درخواست بیمه شخص ثالث در سامانه بیمه تایم را تکمیل و برای کارشناسان اتومبیل ارسال نمایید.  همچنین ارسال تصویر کارت ماشین و بیمه نامه قبلی ثالث شما نیز برای صدور بیمه شخص ثالث الزامی می‌باشد که کارشناسان ما شما را برای دریافت اینترنتی این مدارک راهنمایی خواهند کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.