بیمه مسافرتی ایران

 

در نوشته‌های پیش درباره بیمه مسافرتی شرکت‌های مختلف بیمه از جمله بیمه مسافرتی سامان، بیمه مسافرتی پاسارگاد، بیمه مسافرتی پارسیان و … صحبت کردیم و درباره این که این شرکت‌ها با چه شرایطی پوشش‌های بیمه نامه‌های مسافرتی را برای مسافران خارج از کشور ارائه می‌کنند و مزایایی این بیمه نامه برای مسافران خارج از کشور چه مواردی می‌باشد، اطلاعاتی را ارائه کردیم. در این نوشته هم قصد داریم به بررسی بیمه مسافرتی ایران بپردازیم.

 

پوشش‌های بیمه مسافرتی ایران

 • انتقال پزشکی: اگر فرد بیمه شده در زمان سفر جراحات بدنی داشته باشد و یا در اثر بیماری که به صورت ناگهانی اتفاق افتاده باشد نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشد، می‌توانند از این پوشش بیمه نامه استفاده کنند. حتی هزینه‌های قرنطینه اجباری هم با داشتن این پوشش قابل پرداخت می‌باشد.
 • پذیرش مسافر در نزدیکترین بیمارستان: اگر مسافر بیمه شده در طول سفر مشکلی برایش اتفاق بیافتد که نیاز به انتقال بیمه شده به مراکز درمانی داشته باشد، برای جبران هزینه های درمانی و یا جراحات وارد شده و هزینه‌های انتقال وی به بیمارستان با داشتن بیمه مسافرتی قابل جبران می‌باشد.
 • بازگرداندن مسافر به کشور مبدا: بازگرداندن فرد بیمه شده با هر وسیله ممکن به بیمارستانی به محل زندگی مسافر در ایران با داشتن بیمه مسافرتی ایران امکان پذیر می‌باشد.
 • جبران هزینه های درمانی در زمان سفر: اگر فرد مسافر بیمه شده در زمان سفر نیاز به پرداخت هزینه‌های درمان و یا جراحی و یا هزینه تهیه دارو از داروخانه و یا هزینه بیمارستانی داشته باشد می‌تواند از بیمه مسافرتی برای جبران این پوشش استفاده نماید. میزان سقف تعهدات این پوشش تا سقف 50 هزار دلار می‌باشد. فرانشیز این پوشش 50 دلار در هر مورد خسارت می‌باشد.
 • ارائه راهنمایی پزشکی به مسافران: اگر فرد بیمه شده در زمان سفر نیاز به راهنمایی در مورد نام پزشک متخصص، دندانپزشک، داروخانه و بیمارستان و یا مراکز درمانی و آمبولانس داشته باشد بیمه مسافرتی ایران این اطلاعات را در اختیار وی قرار می‌دهند.
 • پرداخت هزینه های فوریت های دندانپزشکی: هزینه‌های درمان دندان از جمله کشیده شدن و پرکردن دندان از این طریق قابل جبران می‌باشد. سقف تعهدات این پوشش تا 150 دلار برای هر بیمه شده در طول مدت اعتبار بیمه نامه مسافرتی قابل استفاده می‌باشد. میزان فرانشیز این پوشش در بیمه مسافرتی ایران تا 20 دلار در هر خسارت می‌باشد.
 • پوشش بازگرداندن جسد متوفی: اگر فرد بیمه شده در زمان سفر خارج از کشور فوت نماید با استفاده از این پوشش شرکت بیمه هزینه‌های بازگرداندن جسد و هزینه تهیه تابوت و حمل و نقل و انتقال جسد به نزدیکترین فرودگاه به محل دفن بیمه شده در ایران را پرداخت می‌کند. هزینه های دفن و مراسم ختم تحت پوشش نبوده و قابل جبران هم نمی‌باشد.
 • پرداخت هزینه همراه مسافر: اگر فرد بیمه شده در اثر جراحات بدنی و یا بیماری نیاز به بستری شدن بیش از 10 روز متوالی در بیمارستان داشته و در این مدت نیازه به همراه داشته باشد، با درخواست بیمه شده هزینه های رفت و برگشت همراه بیمه شده با داشتن بیمه مسافرتی قابل جبران می‌باشد. نکته در این پوشش هزینه حمل و نقل شامل هزینه بلیط عادی هواپیما از مبدا ایران قابل پرداخت می‌باشد.
 • به سرقت رفتن مدارک: اگر مدارک مهم مسافر از قبیل پاسپورت، ویزا، بلیط هواپیما  در زمان سفر گم شود و یا به سرقت برود شرکت بیمه برای جایگزین کردن کردن این مدارک کمک‌های لازمه را انجام می‌دهد.
 • بازگرداندن کودکان بی سرپرست: با انتقال مسافر بیمه شده به ایران و یا حتی انتقال جسد وی، اگر کودک زیر 15 سال همراه مسافر باشد، در صورت فوت بیمه شده شرکت بیمه هزینه انتقال کودک و یا همراه با یک سرپرست به ایران را پرداخت می‌نماید.

مواردی که در بیمه مسافرتی ایران تحت پوشش نمی‌باشند:

 • خسارت‌هایی که ناشی از جنگ، تجاوز نظامی، جنگ داخلی، قیام ، شورش، تروریسم، عملیات نظامی، بلوا و ناآرامی اجتماعی ، اعمال دشمنان خارجی باشد.
 • خساراتی که در اثر شرکت در اعمال جنایی اتفاق افتاده باشد.
 • خسارت‌هایی که در اثر شرط بندی حرفه‌ای، مسابقات اسب دوانی، مسابقات دوچرخه سواری و یا هر نوع مسابقه با وسایل موتوری یا حرکات نمایشی اتفاق افتاده باشد.
 • حوادثی که در اثر شرکت در زد و خورد اتفاق افتاده باشد مگر در مواقعی که  ثابت شود برای حالت دفاع از خود باشد.
 • خسارت‌هایی که به خاطر شرکت در مسابقات ورزش‌های حرفه‌ای و یا حتی شرکت در تمرینات برای شرکت در مسابقات و نمایشات اتفاق افتاده باشد.
 • خسارت‌هایی که ناشی از آثار مستقیم و یا غیر مستقیم مواد رادیو اکتیو و یا مواد اتمی باشد.
 • مواردی که ناشی از بارداری در 3 ماه آخر بارداری و یا سقط جنین اختیاری باشد.
 • فوت در اثر بیماری های موجود  قبلی  و سابقه دار که خود بیمار از ابتلا به این بیماری مطلع بوده و برای درمان آن تحت درمان باشد.
 • مرگ و یا جراحات ناشی از خودکشی و یا اقدام به خود کشی
 • خسارت‌هایی که در اثر ابتلا به بیماری های روانی اتفاق افتاده باشند
 • خسارت‌هایی که در اثر مصرف مواد مخدر و یا مصرف داروهایی که بدون تجویز پزشک باشد و خسارت‌هایی که در اثر مصرف مشروبات الکلی اتفاق افتاده باشد.
 • خسارت‌ها  و حوادثی که در اثر پرواز با هواپیماهایی که غیر مسافرتی هستند اتفاق بیافتد.

کشورهای تحت پوشش بیمه مسافرتی ایران

شرکت بیمه ایران در ارائه خدمات بیمه مسافرتی بر اساس طبقه بندی زیر پوشش‌های بیمه مسافرتی را ارائه می‌نماید.

 • تمام کشورهای دنیا به جز آمریکا و کانادا و ژاپن
 • کشورهای عضو شینگن
 • سراسر جهان
 • کشورهای خاورمیانه

مطلب مرتبط: راهنمای خرید بیمه مسافرتی شینگن


شرکت‌های کمک‌رسان طرف قرارداد

شرکت کمک رسان طرف قرارداد بیمه مسافرتی ایران

شرکت بیمه ایران همانند سایر شرکت‌های بیمه برای ارائه خدمات بیمه مسافرتی از شرکت کمک‌رسان خارج از کشور کمک می‌گیرد. در بیمه مسافرتی ایران شرکت کمک‌رسان شرکت IFRA  می‌باشد که مرکز ارائه خدمات این شرکت از طریق کشور اتریش تامین می‌شود.

در بیمه نامه‌های مسافرتی بلند مدت حداکثر مدت سفر شما باید 92 روز باشد و بعد از این مدت باید به کشور مبدا (ایران) برگشته و مجددا این بیمه نامه تمدید شود

 

سقف تعهدات و مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی ایران

بر اساس شرایط عمومی بیمه ایران مناطق زیر تحت پوشش بیمه مسافرتی ایران می باشد. در سفر به هر کشور در هر منطقه جغرافیایی که قرار داشته باشد بر اساس منطقه بندی زیر و تعهدات هر منطقه  خدمات بیمه مسافرتی ارائه می‌شود.

منطقه تحت پوششسقف تعهدات تحت پوشش
منطقه خاورمیانه 50 هزار یورو
منطقه شینگن 50 هزار یورو
سراسر جهان 50 هزار یورو
سراسر جهان به جز چین، ژاپن، استرالیا، کانادا 50 هزار یورو

 

نحوه اعلام خسارت در بیمه مسافرتی ایران

در صورتی که در سفر خارج از کشور اتفاقی برایتان پیش آمد که شما مجبور باشید از بیمه مسافرتی ایران استفاده کنید باید چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید:

 • اعلام خسارت باید ظرف مدت 72 ساعت پس از بستری و یا حتی دریافت مشاوره و کمک پزشکی به اطلاع شرکت بیمه ایران یا شرکت بیمه  IFRA برسد. خسارت‌هایی که بعد از این زمان اعلام شوند قابل پرداخت از سوی شرکت بیمه نخواهند بود.
 • اگر خسارت شما به نحوی باشد که خسارت جانی بوده و نیاز باشد تا هر چه زودتر تمامی عملیات مداخله تیم پزشکی انجام شود، باید هر چه سریعتر و در اولین فرصت خسارت  اتفاق افتاده به اطلاع شرکت بیمه ایران برسد.
 • اگر مسافر ابتدا بیمار شده و یا صدمه جانی داشته باشد وی باید تا 48 ساعت از زمان بیماری حادثه را به اطلاع شرکت بیمه IFRA برساند. اگر اعلام خسارت در زمان معین نشده انجام شود، ممکن است تاخیری در پرداخت خسارت اتفاق بیافتد و یا حتی به خاطر تاخیر در گزارش اعلام خسارت خسارتی هم پرداخت نشود.
 • در زمان خسارت هر چه زودتر با شماره‌های تماس شرکت بیمه ایران و یا با شماره‌های شرکت کمک رسان IFRA که روی بیمه نامه درج شده است تماس گرفته و خسارت اتفاق افتاده را گزارش نمایید.

 

قیمت بیمه مسافرتی ایران و خرید آنلاین

خرید آنلاین بیمه مسافرتی و نحوه محاسبه قیمت

محاسبه نرخ بیمه مسافرتی بر اساس سن بیمه شده، منطقه جغرافیایی که مقصد سفر شما است و بر اساس مدت سفر شما انجام می‌شود. هر چه مدت سفر شما طولانی‌تر باشد و یا مقصد سفر شما کشورهایی باشد که حق بیمه بالایی دارند و یا سقف تعهدات بیمه مسافرتی انتخابی شما بالا باشد، می‌تواند بیمه مسافرتی شما را گران کند.


مطلب مرتبط: چطور ارزانترین بیمه مسافرتی خرید کنیم؟


 

جدول زیر قیمت بیمه مسافرتی ایران برای یک فرد 30 ساله و برای مناطق مختلف جهان و  برای یک سفر 7 روزه می‌باشد

منطقه سفر تحت پوششقیمت بیمه مسافرتی
سراسر جهان
با سقف 50 هزار یورو

63.200 تومان

شینگن
با سقف 50 هزار یورو
48.000 تومان
خاورمیانه
با سقف 50 هزار یورو
48.000 تومان
سراسر جهان به جز چین، ژاپن، استالیا، کانادا
با سقف 50 هزار یورو
44.200 تومان

 

اگر می‌خواهید قیمت بیمه مسافرتی ایران را با قیمت بیمه مسافرتی سایر شرکت‌ها مقایسه کنید با تکمیل فرم بیمه مسافرتی در بیمه تایم و با انتخاب شرکت بیمه ایران یا هر شرکت دیگر مشاوره بهترین خرید به شما داده می‌شود.

بیمه مسافرتی ایران پوشش کرونا ندارد و با پوشش های بیمه مسافرتی ارائه می شود.

بله اگر بیمه مسافرتی ایران بدلیل عدم اخذ ویزا مسافرت لغو شود بیمه نامه با کسر 2000 تومان باطل و حق بیمه مسترد میگردد و در صورتیکه ویزا اخذ اما مسافرت صورت نگرفته باشد منوط به اثبات عدم انجام مسافرت و انقضاء تاریخ اعتبار ویزا با کسر 2000 تومان بیمه نامه ابطال و حق بیمه مسترد میگردد ..

شماره تلفن سوئیس : 41225087070+
شماره فکس سوئیس :4122501779+
ایمیل سوئیس : info@swiss-assist.com
شماره تلفن تهران : 7_982188747084+
شماره فکس تهران : 982188747085+
ایمیل تهران : info@yarigar.org