پرداخت بیمه عمر ایران

اگر بیمه  عمر ایران دارید و می‌خواهید درباره پرداخت حق بیمه عمر ایران و پرداخت اقساط وام بیمه عمر ایران اطلاعاتی داشته باشید این مطلب می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. روش‌ها و راه‌های مختلفی برای پرداخت بیمه عمر ایران وجود دارد که در ادامه به بررسی تمامی روش‌های پرداخت حق بیمه عمر ایران می‌پردازیم:

 

لطفا جهت پیگیری پرداخت بیمه عمر با ما تماس نگیرید. فقط برای خرید بیمه عمر می تونیم کمک شما باشیم.

نحوه پرداخت بیمه عمر ایران

بعد از صدور هر بیمه عمر ، به همراه بیمه نامه شرایط پرداخت بیمه عمر ایران به بیمه گذار ارائه می‌شود. نحوه پرداخت بیمه عمر ایران ممکن است سالانه ، ماهانه ، شش ماه یکبار و یا 4 ماه یکبار باشد. بر اساس نوع پرداخت انتخاب شما در زمان صدور بیمه نامه و در سررسیدهای مشخص شده می‌توانید از راه‌های مختلف، پرداختی بیمه نامه تان را انجام دهید.

اقساط بیمه عمر ایران

قسط بیمه عمر ایران در واقع میزان حق بیمه پرداختی هر فرد در طول داشتن بیمه نامه می‌باشد. تمامی اقساط بیمه عمر ایران ضمیمه بیمه نامه شما می‌باشد. تاریخ سررسید اقساط بیمه نامه و همچنین مبالغ حق بیمه ها در چند سال آینده نیز در جدول اقساط بیمه عمر قابل مشاهده می‌باشد.

صدور دفترچه اقساط بیمه عمر ایران

برای صدور دفترچه اقساط بیمه عمر ایران ، می توانید از مرکز صدور بیمه عمر خود کمک بگیرید که دفترچه اقساط را برای شما ارسال نماید. دفترچه اقساط بر اساس سن بیمه شده مدت بیمه نامه، نوع پرداخت، مقدار حق بیمه و سایر اطلاعات لازمه برای شما صادر می شود.

سامانه پرداخت بیمه عمر ایران

پرداخت اقساط بیمه عمر ایران از طریق اینترنت و از طریق سایت شرکت بیمه ایران و از طریق مراجعه به بانک امکان پذیر می‌باشد. سامانه پرداخت بیمه عمر ایران توسط شرکت بیمه ایران برای ایجاد رفاه بیشتر برای بیمه گذاران عمر ارائه شده است.

دریافت شناسه بیمه عمر ایران

برای پرداخت اقساط بیمه عمر ایران، از هر روش پرداخت  داشتن شناسه پرداخت برای شما لازم می باشد. شناسه پرداخت بیمه عمر ایران را می توانید از واحد های صدور شرکت بیمه ایران دریافت نمایید. شناسه پرداخت بیمه عمر مان ایران نیز همانند بیمه عمر ایران یک عدد 17 رقمی می باشد که در زمان صدور به شما ارائه شده است. از طریق شناسه پرداخت بیمه عمر ایران می توانید نسبت به پرداخت اقساط بیمه  عمر مان ایران نیز اقدام نمایید.

پرداخت آنلاین بیمه عمر ایران

برای پرداخت اینترنتی بیمه عمر ایران می توانید از چند طریق زیر اقدام نمایید:

پرداخت اقساط بیمه عمر ایران از طریق موبایل

پرداخت بیمه عمر ایران از طریق موبایل

یکی از مزایای بیمه عمر ایران امکان پرداخت بیمه  عمر ایران از طریق موبایل می باشد. شما می توانید از طریق گوشی همراهتان و از طریق روش های مختلف اقدام به پرداخت بیمه نامه تان نمایید. همچنین امکان پرداخت بیمه عمر ایران از طریق وارد کردن کد دستوری بیمه عمر، امکان پرداخت حق بیمه  عمر ایران نیز وجود دارد.  ‌بیمه گذاران بیمه نامه های عمر ایران دراین  روش پس از وارد کردن کد #9668*770* پیامی را تحت عنوان اینکه کدام یک از اقساط بیمه ای خود را می خواهید پرداخت کنید ، را دریافت می کند. و از این طریق اقدام به پرداخت بیمه نامه عمر می نمایند.

پرداخت اقساط بیمه عمر ایران بانک ملت

بانک ملت نیز روش های مختلفی برای پرداخت اقساط بیمه عمر ایران ارائه می کند. پرداخت بیمه  عمر ایران از طریق دستگاه ATM ملت، پرداخت بیمه  عمر ایران از طریق اینترنت بانک ملت، پرداخت بیمه  عمر ایران از طریق همراه بانک ملت ، پرداخت بیمه  عمر ایران از طریق مراجعه حضوری به بانک ملت چندین روشی است که می توانید از طریق بانک ملت اقدام به پرداخت بیمه عمر ایران نمایید.

پرداخت اقساط بیمه عمر ایران از درگاه بانک ملت

بیمه گذاران بیمه نامه های عمر ایران، می توانند از طریق شناسه 17 رقمی و از طریق دستگاه ATM بانک ملت  و از طریق خودپردازهای بانک ملت اقدام به پرداخت حق بیمه ایران واریز نمایید. در زمان سررسید تمدید بیمه عمر تان می توانید از طریق زیر اقدام به پرداخت حق بیمه تان نمایید.

نکته: همواره به سررسید و نوبت قسط مورد نظر توجه کرده و مبلغ و شناسه هر قسط را صرفاً برای همان برگ قسط به دستگاه وارد کنید.

 • پس از وارد کردن کارت به دستگاه و وارد کردن رمز ورود انتخاب گزینه انتقال وجه
 • انتخاب گزینه حساب اصلی کارت
 • انتخاب گزینه سایر حسابهای متمرکز
 • وارد کردن شماره حساب مندرج در دفترچه(بالا- سمت راست) بدون ممیز و تایید- وارد کردن مبلغ قسط و تایید
 • وارد کردن شناسه ۱۷ رقمی مندرج در دفترچه (بالا- سمت چپ) و تایید

مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر 14000


 راهنمای پرداخت اقساط بیمه جامع زندگی و بیمه زندگی مان با کلیه کارتهای بانکی متصل به شتاب از طریق(ATM) خودپرداز ملت

 • پس از وارد کردن کارت به دستگاه و وارد کردن رمز ورود، گزینه انتقال وجه و سپس گزینه سایر کارتها را انتخاب نمایید.
 • شمارت کارت ۶۴۵۴ ۸۵۶۳ ۳۳۷۸ ۶۱۰۴ را وارد کرده و دکمه ثبت را فشار دهید.
 • مبلغ مورد نظر( دقیقا مبلغ مندرج در قسط سررسید شده در دفترچه) را وارد نموده و کلید ثبت را فشار دهید.
 • شناسه واریز عدد ۱۷ رقمی مندرج در دفترچه( بالا- سمت چپ) را بدون ممیز وارد و کلید ثبت را فشار دهید.
 • سیستم از شما سوال می کند که آیا انتقال وجه مورد نظر به کارت فوق الذکر بنام شرکت سهامی بیمه ایران مورد تایید میباشد؟ با بررسی مجدد مبلغ گزینه بلی را فشار دهید. رسید را از دستگاه گرفته و همراه قبض قسط نگهداری نمایید.

نکته: اگر مبلغ واریزی تان دقیقا عدد حق بیمه  تان نباشد ممکن است در ثبت واریزی تان به مشکل بخورید.

 

پرداخت اقساط بیمه عمر ایران از درگاه بانک تجارت

برای پرداخت بیمه عمر ایران از طریق دستگاه خودپرداز ATM بانک تجارت با کلیه کارت های عضو شتاب به غیر از تجارت کارت امکان پذیر است. بعد از مراجعه به دستگاه ATM بانک تجارت باید مراحل زیر را انجام دهید.پس از وارد کردن کارت و رمز عبور، گزینه های زیر را به ترتیب تایید نمایید:

 1. واریز به حساب سازمانها با دریافت کد شناسه
 2. سایر سازمان ها
 3. شماره کارت سازمان  ۵۲۲-۹۱۶۶-۵۳۹۹-۶۲۷۳
 4. وارد کردن شناسه اختصاصی قسط مورد نظر از روی دفترچه یا لیست اقساط
 5. وارد کردن وجه انتقالی ( مبلغ دقیق قسط) از روی دفترچه یا لیست اقساط
 6. مشاهده پیش نمایش انتقال وجه به حساب بیمه ایران با شناسه اختصاصی و تایید

مطلب مرتبط: با انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری آشنا شوید


پرداخت اقساط بیمه عمر ایران از طریق آپ

با توجه به این که پرداخت حق بیمه عمر ایران از طریق شناسه انجام می‌شود ، امکان پرداخت حق بیمه از طریق اپ وجود ندارد.

پرداخت بیمه عمر ایران از طریق اینترنت

پرداخت اینترنتی بیمه عمر ایران از طریق دو روش زیر امکان پذیر می باشد:

پرداخت اینترنتی بیمه عمر ایران از طریق  سایت بیمه ایران

پرداخت اقساط بیمه عمر ایران

برای پرداخت حق بیمه عمر ایران سامانه آنلاین  بیمه ایران وجود دارد که می‌توانید به آن مراجعه کرده و حق بیمه خود را پرداخت  نمایید. بدین‌صورت که شناسه پرداخت را که یک عدد 17 رقمی است و در بیمه‌نامه شما درج شده است وارد می‌کنید؛ سپس این سامانه وضعیت اقساط بیمه عمر شما را اعلام می‌کند. درصورتی‌که قسطی پرداخت‌نشده داشته باشید از همان‌جا می‌توانید مستقیم به درگاه بانک وصل شوید و حق بیمه خود را به‌صورت اینترنتی بپردازید.

پرداخت بیمه عمر ایران از طریق اینترنت بانک ملت

مراجعه به سایت بانک ملت www.bankmellat.ir و پرداخت اقساط به روش زیر:

1-مراجعه به سایت بانک ملت www.bankmellat.ir قسمت بانکداری الکترونیک و سامانه مبتنی بر وب و سپس قسمت واریز وجوه به حساب سازمانها

2-با کلیک بر روی عکس بیمه ایران وارد صفحه بیمه ایران می شوید و نوع حق بیمه پرداختی خود را مشخص و روی کلمه پرداخت جلوی آن کلیک کنید.برای مثال ما حق بیمه عمر را می خواهیم پرداخت کنیم.

3-اطلاعات خواسته شده را وارد می کنیم (فقط شناسه واریز و مبلغ قسط اجباریست) و دکمه تایید را کلیک می کنید. در صورت تمایل می توانید موارد دیگر را نیز تکمیل کنید (شناسه پرداخت و شناسه واریز یکی هستند)

4-در این مرحله تیک صحت اطلاعات تایید می گردد را زده و دکمه تایید را کلیک نمایید.

5-در این مرحله وارد صفحه بانکداری اینترنتی بانک ملت می شوید. کد امنیتی پایین صفحه را حتما مطالعه فرمایید. شماره کارت – رمز اینترنتی کارت-cvv2- تاریخ انقضای کارت و شناسه پرداخت کننده (یا همان شناسه واریز روی دفترچه اقساط) را وارد نموده و دکمه پرداخت را بزنید.

6-بعد از صفحه خرید اینترنتی بانک به صفحه بعد منتقل می شویم و تاییدیه پرداخت را در صورت تمایل چاپ می کنیم.


مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر و نکات مهم آن


پرداخت حق بیمه عمر ایران از طریق همراه بانک ملت

از آنجا که پرداخت حق بیمه عمر ایران با استفاده از شماره حساب و شماره کارت امکان‌پذیر است لذا با استفاده از همراه بانک ملت و اینترنت بانک ملت هم می‌توانید آن را پرداخت کرد.

علاوه بر روش‌های ذکر شده ممکن است سامانه‌های خصوصی مختلفی برای پرداخت حق بیمه عمر ایران وجود داشته باشد که بتوان از طریق آن‌ها اقدام به پرداخت کرد. البته معمولاً بیشتر نمایندگان بیمه ایران سامانه پرداخت اینترنتی اقساط بیمه ایران را معرفی می‌کنند و آن را به بیمه‌گذاران خود پیشنهاد می‌دهند.

 

پرداخت بیمه  عمر ایران با کد ملی

پرداخت بیمه عمر ایران ازطریق کد ملی امکان پذیر نبوده و بیمه گذاران می توانند فقط از طریق شناسه واریز اقدام به پرداخت حق بیمه  و تمدید بیمه نامه تان بپردازید.

برنامه پرداخت بیمه عمر ایران

شرکت بیمه عمر ایران برای ایجاد رفاه بیشتر برای بیمه گذاران برنامه ای را ارائه کرده که می توانند از خدمات و امکانات بیمه عمر ایران استفاده نمایند.

امکانات برنامه بیمه عمر ایران

 • از آخرین اخبار منتشر شده توسط روابط عمومی بیمه ایران مطلع شوید.
 • اقساط مربوط به بیمه نامه های (بدنه، عمر و ثالث) را بدون نیاز به اینترنت پرداخت کنید.
 • در صورت ایجاد حادثه ی غیر جرحی در تهران، با استفاده از این برنامه می توانید در خواست حضور واحد خسارت سیار بیمه ایران کرده. کافیست در زمان حادثه گوشی خود را تکان دهید.
 • می توانید نمایندگی ها، شعب و مراجع درمانی طرف قرارداد را روی نقشه جستجو کنید.
 • از طریق بخش (پیام های شما) می توانید به واحد ارتباط با مشتریان بیمه ایران پیام بفرستید و از کارشناسان این بخش پاسخ دریافت کنید. همچنین نظر خود در مورد این برنامه را می توانید با درمیان بگذارید.
 • در بخش رسانه می توانید ویدئوهای بیمه ایران را تماشا کنید.

 

 پرداخت اقساط وام بیمه عمر ایران

اگر از محل بیمه عمرتان وام گرفته اید می توانید از روش های پرداخت بیمه عمر ایران و با داشتن شناسه واریز وام می توانید اقدام به پرداخت اقساط وام بیمه عمر تان نمایید.


محاسبه وام بیمه عمر ایران

یکی از مزایای بیمه عمر ایران، امکان دریافت وام بیمه عمر بعد از پایان سال دوم برابر با 90 درصد اندوخته بیمه نامه می باشد. برخی شرایط بیمه عمر ایران برای دریافت وام بیمه عمر ایران به ترتیب زیر می باشد:

 • حداقل دو سال از شروع بیمه نامه گذشته باشد
 • حداقل بیست و چهار قسط پرداخت شده داشته باشد
 • وام در جریان و تسویه نشده نداشته باشد

در صورت داشتن سه شرط فوق تا سقف 90 درصد ارزش بازخریدی مندرج در جدول بیمه نامه به شما وام تعلق خواهد گرفت.

لیست اقساط بیمه عمر ایران

لیست اقساط بیمه عمر ایران معمولا ضمیمه بیمه نامه عمر شما بوده و در صورت عدم دسترسی به اقساط بیمه عمر ایران، می توانید از واحد صدور بیمه نامه عمرتان لیست اقساط بیمه نامه تان را به همراه شناسه های واریز دریافت نمایید.

تاخیر در پرداخت بیمه عمر ایران

داشتن پرداخت منظم در بیمه نامه عمر یکی از مهمترین گزینه ها در این بیمه نامه می باشد، بعد از صدور بیمه نامه و پرداخت اولین قسط تعهدات شرکت بیمه ایران برای فرد بیمه شده شروع می شود و بیمه گذار موظف است که اقساط حق بیمه نامه را حداکثر تا یک ماه بعد از سررسید  تعیین شده برای هر قسط در بیمه نامه پرداخت نماید.

اگر پرداخت حق بیمه پس از یک ماه سررسید تعیین شده به تاخیر افتاده باشد و بیمه شده فوت شود فقط اندوخته بیمه نامه به استفاده کننده (ذینفع بیمه نامه ) قابل پرداخت می باشد. در صورت انصراف بیمه گذار از پرداخت حق بیمه، بیمه نامه وی باز خرید شده و اندوخته بیمه نامه به وی پرداخت می‌شود. این در صورتی است که حداقل ۶ ماه حق بیمه پرداخت شده باشد.

اگر حق بیمه بیمه نامه به تاخیر بیافتد بیمه گذار می‌تواند با موافقت شرکت بیمه ایران حق بیمه های معوقه و هزینه دیرکرد زمان تاخیر را پرداخت نماید تا بیمه نامه به حالت اول برگردد. البته در مورد بیمه نامه‌هایی که پرداخت حق بیمه آن‌ها بیش از یک ماه به تاخیر افتد محاسبه هزینه دیرکرد بر اساس سود سالانه ۱۸ درصد خواهد بود.

خرید بیمه عمر ایران

اگر می خواهید بیمه عمر ایران خریداری کنید و شرایط پرداخت بیمه نامه تان را هم بررسی کردید می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم اقدام به استعلام بیمه  عمر ایران نمایید. امکان مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف در بیمه تایم وجود دارد کافی است فقط در سامانه بیمه تایم درخواست تان را ثبت نمایید.