بیمه مسئولیت معلم

مشاوره و خرید انواع بیمه مسئولیت

خسارات و حوادثی که ممکن است حین کار برای کارگران و سایر افراد اتفاق بیافتد امری است اجتناب ناپذیر، این موضوع زمانی اهمیت زیادی دارد که مسئول این خسارت قصور و غفلت کارفرما و بیمه گذار تعیین گردد. بیمه نامه‌های مسئولیت کمک‌های قابل توجهی در جبران این خسارت‌ها خواهند داشت. شرکت بیمه معلم نیز از جمله شرکت‌هایی است که انواع بیمه مسئولیت را به بیمه گذاران خود ارائه می‌نماید که می‌خواهیم در این نوشته نگاه کلی به این بیمه نامه داشته باشیم:

 

انواع بیمه مسئولیت معلم

بییمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان معلم

در این بیمه نامه اگر در حين کار، خسارت بدني به کارکنان بيمه گذار وارد آيد و مسئوليت کارفرما در  زمان بررسی خسارت توسط مراجع قانونی مشخص شود، شرکت بیمه معلم خسارت وارده را جبران خواهد کرد.  خسارت بدني، شامل پرداخت هزينه‌هاي پزشکي و غرامت نقص عضو و فوت مي‌باشد.که البته پوشش‌‌هاي اصلي اين بيمه نامه بر اساس ديه نقص عضو و فوت با درج سقف تعهدات براي هر نفر و هر حادثه و در طول مدت بيمه نامه خواهد بود.
تمامی کارفرمایان در همه گروه‌های شغلی چه اداری و چه ساختمانی و چه صنعتی و تولیدی و … می‌توانند این بیمه نامه را خریداری کرده و از پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نمایند.


کلوزهای بیمه مسئولیت معلم

کلوزهای بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان معلم

بیمه گذار بیمه نامه مسئولیت می‌تواند با اضافه کردن کلوزهای بمیه مسئولیت پوشش‌های بیشتری را در بیمه نامه مسئولیت خود داشته باشد، کلوزهای بیمه مسئولیت در قبال کارکنان بیمه معلم به ترتیب ذیل می‌باشد:

 • ماموريت‌هاي خارج از کارگاه
 • اماکن وابسته به کارگاه
 • حوادث نقليه موتوري
 • مسئوليت پيمانکاران فرعي
 • مسئوليت مهندسين ناظر يا مشاور
 • پرداخت خسارت بدون راي دادگاه
 • پرداخت خسارت پزشکي بدون اعمال تعرفه
 • مطالبات سازمان تامين اجتماعي براي هر کارگر يا کارمند شخص کارفرما/ پيمانکار و …
 • خسارت جاني وارد به اشخاص ثالث تا سقف دو نفر
 • مابه‌التفاوت افزايش ديه هر سال علاوه بر ميزان تعهدات خريداري شده در بيمه‌نامه حداکثر تا ۱ سال
 • پرداخت غرامت روزانه کارگران

مطلب مرتبط: بیمه مسئولیت پزشکان


بیمه آسانسور معلم

در این بیمه نامه  خسارت‌هایی از قبیل خسارات مالی و جانی که در اثر قصور و بی دقتی مالکین آسانسور و پله برقی و حتی شرکت‌های نصب و نگهداری انواع اسانسورهای بابری و مسافر بر و پله‌های برقی تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه مسئولیت پزشکان معلم

در بیمه مسئولیت پزشکان معلم مسئولیت پزشکان در گروه‌های پزشکی مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهد. دیه، هزینه پرداخت هزینه پزشکی و نقص عضو و هزینه فوت را تا سقف درج شده در بیمه نامه را تحت پوشش می‌باشد.

بیمه مسئولیت پیرا پزشکان معلم

در کنار پزشکان سایر گروه‌های پیراپزشکان از جمله پرستاران و بهیاران و … می‌توانند با داشتن بیمه مسئولیت خسارت‌هایی که ممکن است به علت قصور و  کوتاهی بیمه گذار برای بیماران اتفاق بیافتد را پوشش داشته باشند.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران مراکز آموزشی معلم

این بیمه نامه مسئولیت مدنی مدیران مراکز آموزشی در مقابل خسارت‌های جانی وارد به استفاده کنندگان از مرکز آموزشی تحت پوشش قرار می‌دهد. این بیمه  نامه بر اساس تعدات نفرات دانش آموزان و میزان پوشش های درخواستی محاسبه و اعلام می‌شود.

بیمه مسئوليت مدني مسئولان فني بيمارستان/کلينيک/درمانگاه معلم

در این بیمه نامه مسئولیت بيمه گذار در قبال بيماران و اشخاص ثالث را تحت پوشش قرار می‌دهد، شرکت بیمه معلم  با رعايت شرايط و مندرجات بیمه نامه  ملزم به جبران خسارت مذكور مي‌باشند.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران واحد های اقامتی معلم

بیمه مدیران واحدهای اقامتی جبران غرامت مسئوليت مدني بیمه گذار ناشی از قصور و تقصیر وی در انجام امور مربوط به میهمانان هتل به نشانی مندرج در بیمه نامه که منجر به صدمات جسمانی و یا فوت میهمانان گردد را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران مجموعه ورزشی در قبال ورزشکاران معلم

در این بیمه نامه در ازای انجام تعهدات و وظایف بیمه گذار در طول مدت بیمه نامه خسارت وارد به ورزشکاران را در صورت احراز مسئولیت بیمه گذار ( توسط مراجع قضایی یا بر اساس نظر کارشناس بیمه گر ) در محدوده مکانی مندرج در بیمه نامه با در نظر گرفتن شرایط و مقررات این بیمه نامه جبران نماید.

بیمه مسئوليت مدني مديران و ناجيان غريق استخر معلم

این بیمه نامه حوادثی که در محدوده استخر برای شناگران رخ دهد و منجر به بروز خسارت‌های جانی گردد و مسئولیت آن قانونا متوجه مدیر استخرو  یا ناجیان غریق باشد، تحت پوشش قرار می‌گیرد.

 بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای مهندسین طراح، محاسب و ناظر معلم

در اين بيمه نامه خسارت جاني و مالي وارد به كارگران و اشخاص ثالث ناشي از مسئوليت حرفه اي مهندسين طراح،‌ محاسب و ناظر كه داراي پروانه اشتغال از وزارت مسكن و شهر سازي باشند،‌ در حيطه فعاليت ساختمان سازي جبران مي گردد. همچنین اين بيمه نامه خساراتي را پوشش مي دهد در زمان اعتبار بیمه نامه و در حين اجراي پروژه و اتمام پروژه ساختماني رخ داده باشد و به هيچ عنوان كيفيت ساخت را شامل نمي شود.

بیمه  مسئولیت مدنی مدیران و مربیان مهد کودک معلم

این بیمه نامه مسئولیت مدنی مدیران و مربیان مهد کودک برای خسارت های جانی وارد به کودکان تحت پوشش می‌باشد. حق بیمه این بیمه نامه بر اساس حداکثر ظرفیت مهد کودک محاسبه می‌شود.

بیمه مسئولیت آرایشگران معلم

از جمله بیمه نامه هایی که بیمه معلم در زیر مجموعه بیمه های مسئولیت ارائه می کند ، بیمه مسئولیت آرایشگران می باشد که در این بیمه نامه مسئولیت مدنی حرفه ای مدیران آرایشگاه برای خسارت های جانی که ممکن است به علت قصور و اشتباه آرایشگر برای مراجعه کنندگان اتفاق بیافتد را تحت پوشش قرار می دهد.


مطلب مرتبط:‌ عوامل موثر در تعیین قیمت بیمه مسئولیت ساختمانی


شرایط بیمه مسئولیت معلم

پوشش‌های بیمه مسئولیت معلم

پوشش های اصلی این بیمه‌نامه بر اساس دیه نقص عضو و فوت با توجه به سرمایه درج  شده در بیمه نامه و سقف تعهدات، برای هر نفر و هر حادثه و در طول مدت بیمه‌نامه خواهد بود که بر اساس دیه ماه عادی و ماه حرام هر سال تعیین می شود.شرایط کلی بیمه مسئولیت معلم

 • در بیمه نامه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان بیمه گذار اگر بیمه نامه با نام خریداری کرده باشد ، باید اسامی تمامی کارکنان را به شرکت بیمه اعلام نماید.
 • بیمه گذار موظف است متراژ زیر بنای خود را واقعی اعلام نماید نماید. چنانچه بعد از وقوع حادثه معلوم گردد متراژ اعلام شده کمتر از متراژ واقعی است تعهدات بیمه گر به نسبت متراژ زیربنای اظهار شده به متراژ زیر بنای واقعی کاهش می یابد. در این صورت پرداخت مابه التفاوت خسارت بر عهده بیمه گذار خواهد بود.

فرایند پرداخت خسارت بیمه مسئولیت معلم

اگر بیمه‌گذار بیمه نامه مسئولیت در طول داشتن بیمه نامه خسارتی داشته باشد چه خسارت جانی و چه خسارت مالی، بیمه گذار موظف است ظرف مدت 5 روز خسارت را به صورت کتبی به شرکت بیمه اعلام نماید و سپس اقدامات لازم جهت تشکیل پرونده را انجام دهد.

 

مدارک مورد نیاز پرداخت خسارت بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

 • ارائه مدارک شناسایی فرد زیان دیده و اشتغال به کار مصدوم
 • در صورت فوت زیان دیده گزارش مقامات انتظامی، گواهی فوت ،جواز دفن ، گواهی انحصار وراثت، نظریه کارشناس وزارت کار و امور اجتماعی
 • در صورت نقص عضو و جرح ارائه مدارک پزشکی مصدوم و مدارک درمانی

 

 مدارک مورد نیازپرداخت خسارت  بیمه مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی معلم

 • تکمیل فرم اعلام خسارت توسط بیمه گذار
 • در صورت طرح دعوی از سوی زیاندیده در مراجع قضایی، ارائه مدارک مربوطه
 • ارائه مدارک خسارت و مدارک درمانی که مورد تایید پزشک معتمد باشد

 

 

مدارک مورد نیاز پرداخت خسارت بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان، پیراپزشکان و مسئول فنی بیمارستان‌ها

 • تکمیل و ارائه فرم اعلام خسارت توسط بیمه گذار
 • ارائه مدارک خسارت و مدارک پزشکی و درمانی فرد زیان دیده
 • اعلام نظر سازمان نظام پزشکی و یا نظریه سازمان پزشکی قانونی

خرید بیمه مسئولیت معلم

برای خرید انواع بیمه مسئولیت معلم می‌توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و با دریافت مشاوره قبل از خرید توسط کارشناسان بیمه مسئولیت بیمه تایم بهترین بیمه مسئولیت را خریداری نمایید.  همراهی از خرید تا پرداخت خسارت از مزایای خرید بیمه مسئولیت ازبیمه تایم می‌باشد که می‌توانید از خدمات بیمه تایم استفاده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *