بیمه تکمیلی نوین

شرکت بیمه نوین یکی از شرکت‌های ارائه دهنده پوشش برای بیمه نامه‌ تکمیلی می‌باشد و این بیمه نامه را در طرح‌های مختلف به بیمه گذاران خود ارائه می‌کند. شرکت بیمه نوین در حال حاضر از طریق ۶۰ شعبه فعال خود در سراسر کشور خدمات بیمه‌ای مختلف را ارائه می‌کند. در ادامه به بررسی شرایط و پوشش‌های این بیمه نامه و نحوه خسارت دهی این شرکت بیمه می‌پردازیم.


طرح‌های بیمه تکمیلی نوین

شرکت بیمه نوین بیمه نامه تکمیلی را به صورت گروهی ارائه می‌نماید و سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف می‌توانند به صورت گروهی از پوشش‌های بیمه نامه تکمیلی نوین استفاده نمایند. سقف تعهدات و پوشش های بیمه تکمیلی گروهی بر اساس توافق شرکت بیمه و بیمه گذار ارائه می شود.


مطلب مرتبط: بیمه درمان گروهی زیر ۵۰ نفر چیست؟


پوشش های بیمه تکمیلی

پوشش‌های بیمه تکمیلی نوین

 • ارائه پوشش جهت جبران هزينه‌هاي بستري به جراحي، شيمي درماني، راديوتراپي، آنژيوگرافي قلب، گامانايف، هزينــه عمل ديسك ستون فقرات و انواع سنگ شكن، بستري شـدن در بيمارستان و مراكــز جراحي محدود Daycare
 • جبران هزينه هاي زايمان طبيعي و عمل سزارين
 • جبران هزينه اعمال جراحي مهم ( اصلي): شامل سرطان، مغز و اعصاب مركزي و نخاع (به استثناء ديسك ستون فقرات) گامانايف، قلب، پيوند ريه، پيوند كبد، پيوند كليه و پيوند مغز استخوان
 • جبران هزينه هاي پاراكلينيكي (۱): شامل سونوگرافي، ماموگرافي، انواع اسكن، انواع آندوسكوپي، ام آرآي، اكوكارديوگرافي، استرس اكو، دانسيتومتري
 • جبران هزينه هاي پاراكلينيكي (۲): شامل تست ورزش، تست آلرژي، تست تنفسي، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، شنوايي سنجي، بينايي سنجي، هولترمانيتورينگ قلب، آنژيوگرافي چشم.
 • جبران هزينه جراحي هاي مجاز سرپايي و بدون بستري: شامل شكستگي ها و در رفتگي، گچ گيري، ختنه، بخيه، كرايوتراپي، اكسيزيون ليپــوم، بيوپسي، تخليه كيست و ليزردرماني (به استثناء رفع عيوب ديـــد چشم)
 • هزينه رفع عيوب انكساري ديد چشم، چنانچه نقص بينایي هر چشم به تشخيص پزشك معتمد بيمه گر، درجه نزديك بيني، دوربيني، آستيگمات يا جمع قدرمطلق نقص بينايي هر چشم (درجه نزديك بيني يا دوربيني به علاوه نصف آستيگمات) ” ۳ ديوپتر” يا بيشتر باشد.

پیشنهاد خواندن: بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟


دوره انتظار بیمه تکمیلی نوین

دوره انتظار در بیمه‌های تکمیلی به این معناست که مدت زمانی بین خرید بیمه و استفاده از پوشش زایمان و جراحی زمان مشخصی فاصله وجود داشته باشد. دوره انتظار زایمان ۹ ماه و دوره انتظار جراحی ۳ ماه است. دوره انتظار زایمان در بیمه‌های تکمیلی گروهی قابل کاهش است اما دوره انتظار جراحی ثابت است. به طور مثال اگر تعداد بیمه‌شدگان بیمه تکمیلی گروهی بیش از ۱۰۰۰ نفر باشد دوره انتظار ممکن است حذف شود. بیمه تکمیلی نوین هم از این قاعده مستثنا نیست و با افزایش متقاضیان بیمه، دوره انتظار زایمان قابل کاهش است.


فرانشیز بیمه تکمیلی نوین

در همه بیمه‌های تکمیلی، جبران هزینه‌های درمانی به صورت کامل انجام نمی‌شود و مبلغی به عنوان فرانشیز بر عهده فرد می‌باشد که به عنوان فرانشیز بیمه در نظر گرفته می‌شود. فرانشیز بیمه تکمیلی بین ۱۰ تا ۳۰ درصد متغییر است و این عدد در هر بیمه‌نامه بر اساس قرارداد بین شرکت بیمه و شرکت متقاضی متفاوت خواهد بود.

با توجه به این که در بیمه نوین بیمه تکمیلی به شکل گروهی عرضه می‌شود  درصد فرانشیز بر اساس قرارداد و توافق طرفین در میزان فرانشیز بیمه نامه می‌باشد.


طرح شایگان بیمه نوین

این طرح برای ارائه خدمات تکمیلی برای بیمه گذاران بیمه عمر نوین می‌باشد که می‌توانند از طرح‌های مختلف شایگان در طول داشتن بیمه عمر و جاری بودن طرح شایگان استفاده نمایند.

مزایای طرح  شایگان برای بیمه‌گذاران عزیز بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به شرح زیر است:

 • امکان استفاده از پوشش درمان تکمیلی با نرخ و شرایط بسیار ویژه برای دارندگان خوش‌حساب بیمه عمر و سرمایه‌گذاری
 • گستردگی و تنوع بالا مراکز درمانی تحت قرارداد شرکت بیمه نوین. بهترین بیمارستان‌های خصوصی در سراسر کشور در این طرح با بیمه نوین همکاری دارند. کارشناسان بیمه نوین نهایت تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا بهترین مراکز درمانی (بیمارستان، دندانپزشکی، آزمایشگاه) شهرهای مختلف را شناسایی و در نرخی بسیار مناسب‌تر نسبت به حالت عادی امکان استفاده از خدمات را فراهم کنند.
 • شما می‌توانید به مراکز درمانی که تحت قرارداد بیمه نوین نیستند هم برای انجام خدمات درمانی مراجعه کنید و بعد از آن برای دریافت هزینه براساس نظر کارشناس بیمه و سقف قرارداد به شرکت مراجعه کنید.

لیست مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه نوین

اگر می خواهید از خدمات بیمه تکمیلی نوین استفاده کنید، می‌توانید قبل از مراجعه به مراکز درمانی مشخصات این مراکز را در سایت بیمه نوین بررسی کرده و به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه نمایید. حدود 1200 مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تکمیلی نوین در سراسر کشور وجود دارد.


بیمه تکمیلی نوین دندانپزشکی

با توجه به این که بیمه تکمیلی نوین به صورت گروهی ارائه می‌شود، پوشش  بیمه دندانپزشکی برای طرح هایی که مورد توافق طرفین بوده و این پوشش را در بیمه نامه تکمیلی شان خریداری کرده اند ارائه می‌شود. میزان و سقف تعهدات این بیمه نامه بر اساس توافق طرفین در بیمه نامه درج می‌شود.


بیشتر بدانید: بهترین طرح های بیمه سرطان


خسارت بیمه تکمیلی نوین

برای دریافت هزینه‌های پزشکی و درمانی از بیمه تکمیلی نوین دو  روش وجود دارد.

 • روش اول این که شما می‌توانید برای انجام امور پزشکی به مراکز طرف قرارداد با بیمه نوین مراجعه کنید. در این حالت هزینه‌ها با کسر فرانشیز و تا سقف تعهدات بیمه پرداخت خواهد شد.
 • روش دوم  این است که شما به مراکز غیرطرف قرارداد بیمه نوین مراجعه کنید. در این حالت باید تمام هزینه‌ها را خودتان پرداخت کنید و با در دست داشتن مدارک و قبض‌های پرداختی به شرکت بیمه مراجعه کرده و هزینه‌ها را دریافت کنید. در این حالت هزینه‌ها بر اساس تعرفه وزارت بهداشت پرداخت خواهد شد.

مدارک لازم پرداخت خسارت بیمه تکمیلی نوین

اگر به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه نوین مراجعه کرده اید برای دریافت خسارت باید مدارک زیر را به شرکت بیمه نوین ارائه نمایید.

 • ارائه کپی کارت ملی بیمار
 • تصویر نسخه پزشک که مهر شده باشد به همراه فیش پرداختی
 • در صورت بستری شدن ، ارائه اصل صورتحساب بیمارستان که ممهور به مهر بیمارستان شده
 • ارائه اصل نسخه داروها که مهر داروخانه و پزشک معالج را داشته باشد.
 • برای موارد مربوط به هزینه های پاراکلینیکی ارائه نتیجه مواردی از قبیل رادیو گرافی، آزمایشگاه، MRI و … که مهر مرکز و نسخه پزشک را داشته باشد.
 • برای دریافت هزینه ویزیت: اصل قبض رسید (مبلغ پرداختی توسط بیمار) مهر شده به مهر پزشک معالج و قید تاریخ
 • برای دریافت هزینه‌های دندان‌پزشکی: اصل گواهی دندانپزشک مبنی بر نوع اقدامات درمانی انجام شده بادرج مبلغ دریافتی و تاریخ

خرید بیمه تکمیلی نوین

اگر می‌خواهید بیمه تکمیلی برای سازمان و یا شرکت با تعداد نفرات بالا خریداری نمایید می‌توانید برای استعلام قیمت و مقایسه طرح‌های بیمه تکمیلی می‌توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نموده و استعلام بیمه تکمیلی را از ما دریافت نمایید.

از جمله مزایای خرید بیمه تکمیلی از بیمه تایم می توان به دریافت مشاوره پرداخت خسارت و پیگیری پرداخت خسارات و آنالیز پرونده‌های خسارت توسط بیمه تایم بیان نمود.

 

1 دیدگاه برای “بیمه تکمیلی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *