بیمه تکمیلی پاسارگاد

همانطور که می‌دانیم هزینه‌های درمان مخصوصا هزینه‌های بستری و جراحی مبالغ بسیار سنگینی را داشته و جبران هزینه‌های درمانی برای بسیاری از افراد می‌تواند سخت و دشوار باشد. از این رو داشتن بیمه تکمیلی برای جبران چنین خساراتی می‌تواند کمک بزرگی برای هر خانواده‌ای باشد. بیمه تکمیلی پاسارگاد یکی از بیمه نامه‌هایی است که در کنار بیمه‌های پایه بخشی از خسارت‌های درمانی را جبران می‌کند. در این نوشته به بررسی بیمه تکمیلی پاسارگاد می‌پردازیم.


انواع بیمه تکمیلی پاسارگاد

بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد بیمه انفرادی ندارد و بیمه گذاران بیمه نامه های عمر می‌توانند از خدمات تکمیلی پاسارگاد به صورت انفرادی بر اساس اندوخته خود در قالب بیمه SOS پاسارگاد استفاده نمایند.

بیمه تکمیلی خانواده پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد در حال حاضر بیمه تکمیلی خانواده ارائه نمی‌نماید.

بیمه تکمیلی گروهی پاسارگاد

همه سازمان‌ها و ادارات می‌توانند به صورت گروهی از خدمات بیمه تکمیلی بیمه پاسارگاد بر اساس توافقات بین بیمه گذار و شرکت بیمه پاسارگاد استفاده نمایند.


طرح‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد

با توجه به این که بیمه تکمیلی پاسارگاد به شکل گروهی ارائه می‌شود. در بیمه‌های گروهی طرح و پوشش بیمه‌ای خاصی وجود ندارد و پوشش‌های بیمه نامه و سقف تعهدات بیمه با توجه به توافق طرفین یعنی شرکت بیمه پاسارگاد و بیمه گذار در بیمه نامه درج می‌شود.

البته بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد که در بیمه های عمر ارائه می‌شود بر اساس اندوخته و شرایط بیمه نامه ارائه می‌شود که برای موارد بستری و جراحی قابل استفاده می‌شود.

نکته: حداقل تعداد کارکنان برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی گروهی پاسارگاد 50 نفر است.


مطلب مرتبط: بیمه درمان گروهی زیر ۵۰ نفر چیست؟


بیمه تکمیلی پاسارگاد SOS

طرح های بیمه تکمیلی پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد دارای بیمه تکمیلی انفرادی نمی‌باشد ولی همه افراد می‌توانند برای استفاده از خدمات درمانی شرکت بیمه پاسارگاد بیمه عمر خریداری نمایند و علاوه بر استفاده از جنبه سرمایه گذاری در بیمه عمر از پوشش‌های درمانی این بیمه نامه از بیمه SOS پاسارگاد نیز استفاده نمایند.

شرایط استفاده از بیمه SOS پاسارگاد

شرایط استفاده از پوشش درمانی در بیمه عمر پاسارگاد به صورت زیر امکان پذیر می‌باشد:

 • حداقل6 ماه از تاریخ صدور بیمه نامه گذشته باشد و اگر بیمه نامه‌ای پرداخت ماهانه دارد باید6 ماه از اقساط ماهانه وی پرداخت شده باشد. حتی اگر از ابتدا اندوخته فرد بالای 2 میلیون تومان باشد هم باید 6 ماه از شروع بیمه نامه گذشته باشد.
 • ارزش بازخریدی بیمه نامه عمر فرد بیمه شده پس از ماه بالاتر از   2.000.000 تومان باشد.
 • شرکت کمک رسان ایران (SOS) پوشش‌های درمانی بیمه عمر پاسارگاد را به صورت هزینه‌های مازاد بر سهم بیمه شده را پرداخت می‌کند.
 • دارندگان حساب بانکی پاسارگاد هم با توجه به میزان سپرده گذاری در این بانک  کسب امتیازات لازم می‌توانند از پوشش بستری در بیمارستان استفاده نمایند.

پوشش‌های بیمه SOS پاسارگاد

پوشش‌هایی که بیمه SOS پاسارگاد ارائه می‌کند به ترتیب زیر می‌باشد:

هزینه‌های بیمارستانی که در پوشش درمانی بیمه عمر توسط شرکت کمک رسان ایران (SOS) تحت پوشش قرار می‌گیرد: شامل بستری و جراحی است. این بیمه هزینه‌های مربوط به زایمان، رفع عیوب انکساری چشم و هر نوع هزینه سرپایی، کلینیکی، پاراکلینیکی و دندانپزشکی را پرداخت نمی‌کند.

نکته 2: اعمال جراحی اصلی شامل فقط شامل قلب، مغز، اعصاب، پیوند کلیه، ریه، کبد و مغز استخوان است.


پوشش‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد

 • جبران هزینه بستری،جراحی،شیمی درمانی ،رادیوتراپی،آنژیوگرافی قلب،گامانایف و انواع سنگ شکن در بیمارستان و مرکز جراحی محدود و Care Daire
 • جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات که فقط از محل ردیف یک قابل پرداخت می باشد)، گامانایف ،قلب، پیوند (ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان)
 • جبران هزینه‌های زایمان اعم طبیعی و سزارین .
 • جبران هزینه‌های مربوط به درمان نازایی و ناباروری شامل اعمال جراحی مرتبط IUI, ICSI, ZIFT, GIFT, میکرواینجکشن یا IVF
 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی شامل انواع : سونوگرافی، ماموگرافی، اسکن، آندوسکوپی ، ام.آر.آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و دانسیتومتری
 • جبران هزینه‌های مربوط به انواع : تست‌ها شامل ( ورزش، آلرژی ، تنفسی ،شنوایی سنجی و بینایی سنجی (، انواع نوارنگاری عضله، عصب ، مغز و مثانه ، هولترمانیتورینگ قلب ، آنژیوگرافی چشم
 • جبران هزینه جراحی‌های مجاز سرپائی مانند: شکستگی و در رفتگی، گچ گیری به همراه مواد مصرفی، آتل بندی، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست، لیزردرمانی ،تزریق داخل چشم یا مفصل و …
 • جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل: آزمایش های تشخیص پزشکی ، پاتولوژی یا آسیب شناسی، ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی.
 • جبران هزینه‌های دندانپزشکی بر اساس تعرفه خدمات دندانپزشکی که سندیکای بیمه گران ایران با هماهنگی شرکت های بیمه تنظیم و به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌نماید. شامل: ویزیت، گرافی‌ها، کشیدن دندان، جراحی های دندان، جرم گیری و بروساژ، ترمیم های دندانی، درمان ریشه, درمان مجدد ریشه، جراحی های لثه، پروتزهای ثابت و متحرک .
 • جبران هزینه‌های مربوط به خرید سمعک
 • جبران هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم ، در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر، جمع قدر مطلق نقص بینائی هر چشم  درجه نزدیک بینی یا دوربینی به اضافه نصف آستیگمات( 3 دیوپتر یا بیشتر باشد )برای هر چشم حداکثر تا 50 %سقف تعهد
 • جبران هزینه تهیه اعضای طبیعی بدن  برای گروه های باالی 1000 نفر
 • جبران هزینه تهیه اوروتز که بالفاصله بعد از عمل جراحی به تشخیص پزشک معالج و تأیید پزشک معتمد بیمه گر مورد نیاز باشد
 • جبران هزینه تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری های جنین
 •  هزینه آمبولانس و فوریت‌های پزشکی به شرط بستری شدن فرد
 • و سایر موارد که به درخواست و توافق طرفین در بیمه نامه درج می‌گردد.

پیشنهاد خواندن: بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟


استثنائات بیمه تکمیلی پاسارگاد

موارد زیر جز استثنائات بیمه تکمیلی پاسارگاد می‌باشد و اگر هر کدام از خسارت‌های زیر برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد تحت پوشش این بیمه نامه نمی‌باشد:

 • کلیه هزینه‌های اعمال جراحی که به منظور زیبایی و یا رفع و کاهش عیب و نواقص طبیعی و مادرزادی
 • هزینه‌های مربوط به عقیم شدن
 • کلیه هزینه‌های مربوط به چک آپ مگر در موارد ضروری که به تشخیص پزشک معالج انجام شود
 • کلیه هزینه‌های مربوط به سقط جنین به جز مواردی که طبق مقررات و قوانین بر حسب ضرورت انجام پذیرد
 • کلیه هزینه‌های مربوط به بیماری های روانی به جز هزینه های مربوط به معالجات اعصاب
 • کلیه هزینه‌های درمانی ناشی زا جنگ، شورش،آشوبو اغتشاش
 • کلیه هزینه‌های مربوط به خرید شکم بند ، جوراب واریس، اعضای مصنوعی برای جبران نواقص مادرزادی
 • هزینه‌های درمانی که بر اساس نظر افراد غیر مجاز در امور پزشکی انجام شده باشد مانند هزینه های شکسته بندی و …

البته باید این نکته را یادآور شد که برخی از موارد خارج از تعهد را می‌توان با پرداخت حق بیمه بیشتر و با توافق طرفین به قرارداد بیمه تکمیلی اضافه کرد.


دوره انتظار بیمه تکمیلی پاسارگاد

بعضی از پوشش‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد از جمله جراحی و بستری و زایمان دوره انتظار دارند. معمولا دوره انتظار برای زایمان 9 ماه و در موارد مربوط به جراحی 3 ماه است. به این معنی که از زمان خرید بیمه تکمیلی تا زمان استفاده از پوشش جراحی و زایمان باید به ترتیب 3 و 9 ماه فاصله وجود داشته باشد.

البته این نکته را مد نظر داشته باشید که معمولا در بیمه‌های تکمیلی گروهی از جمله بیمه تکمیلی پاسارگاد، با افزایش تعداد بیمه‌شدگان، دوره انتظار زایمان کمتر شده و با بالا رفتن تعداد بیمه شدگان این مدت حذف می شود. به طور مثال دوره انتظار گروه‌های 500 تا 1000 نفر، 6 ماه است. و یا دوره انتظار برای بیمه های تکمیلی گروه‌های بالای 1000 نفر حذف می‌شود.


 

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی پاسارگاد

در زمان خرید بیمه تکمیلی یکی از مواردی که قبل از خرید مورد توجه بیمه گذار است تعداد مراکز طرف قرارداد با شرکت است. هر چه تعداد مراکز طرف قرارداد آن بیشتر باشد و این مراکز در دسترس‌تر  باشد استفاده از این خدمات را راحت تر می کند و برای بیمه گذار نیز این موضوع مطلوب‌تر خواهد بود.

تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه پاسارگاد در سراسر کشور موجو بوده و در همه شهرهای ایران دارای مراکز درمانی متنوعی می‌باشد. در شهر تهران بیمه پاسارگاد با حدود 120 بیمارستان، 114 آزمایشگاه، 86 مرکز دندان‌پزشکی و … قرارداد دارد.


سقف تعهدات بیمه تکمیلی پاسارگاد

با توجه به این که بیمه نامه های تکمیلی پاسارگاد به صورت گروهی ارائه می‌شود، میزان تعهدات این بیمه نامه  بر اساس توافق شرکت بیمه و بیمه گذار و با توجه به حق بیمه پرداختی و تعداد نفرات و سایر شرایط مشخص می‌شود و از این رو نمی توان مبلغی را به عنوان سقف تعهدات در بیمه تکمیلی پاسارگاد بیان کرد.

بیمه تکمیلی بانک پاسارگاد

در این طرح که توسط بانک پاسارگاد ارائه می‌شود ، کلیه سپرده‌گذاران حقیقی که دارای سپرده بلند‌مدت بیش از یک سال باشند، تحت پوشش بیمه تکمیلی حادثه و فوت ناشی از غیر حادثه قرار دارند. این بیمه‌نامه سپرده گذارانی را که سن آن‌ها کمتر از 75 سال باشد، معادل مبلغ سپرده خود تا یک میلیارد ریال تحت پوشش خطر فوت قرار می‌دهد. پوشش بیمه هزینه‌های بیمارستانی (شامل هزینه‌های بستری شدن در بیمارستان و اعمال جراحی) پرداخت خسارت از مبلغ 20 میلیون ریال تا 400 میلیون ریال برای سپرده‌گذاران حقیقی دارای سپرده بلند مدت متناسب با مبلغ سپرده ارایه می‌شود.

 

بیمه تکمیلی پاسارگاد دندانپزشکی

پوشش دندانپزشکی به صورت یکی از تعهدات بیمه تکمیلی گروهی ارائه می‌شود. میزان تعهدات دندانپزشکی بر اساس توافق شرکت بیمه و بیمه گذار در بیمه  نامه درج می‌گردد.

 

مراکز طرف قرارداد بیمه  SOS  پاسارگاد

در بیمه های تکمیلی پاسارگاد بیمه گذاران می‌توانند به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه پاسارگاد مراجعه کرده و با ارائه معرفی نامه از خدمات بیمه ای استفاده نمایند. همچنین بیمه گذارانی که از خدمات درمانی بیمه عمر پاسارگاد استفاده می کنند می توانند از خدمات SOS استفاده نمایند.

بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان

یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد، ارائه پوشش برای زایمان می‌باشد. سقف پوشش بیمه زایمان بر اساس توافق بیمه گذار و شرکت بیمه پاسارگاد در بیمه های تکمیلی گروهی متفاوت می باشد. پوشش زایمان همچنین دارای دوره انتظار بوده و در هر قرارداد بیمه تکمیلی گروهی می تواند بین 9 ماه یا کمتر باشد.

جدول بیمه تکمیلی پاسارگاد

دارندگان بیمه نامه های عمر پاسارگاد می توانند بر اساس اندوخته بیمه های عمر خود از پوشش های تکمیلی بیمه نامه خود استفاده نمایند. جدول تعهدات بیمه نامه‌های تکمیلی پاسارگاد به ترتیب زیر می باشد.


راهنمای استفاده از بیمه تکمیلی پاسارگاد

جهت استفاده از خدمات بیمه SOS پاسارگاد ، بیمه گذاران این بیمهن امه می توانند ازخدمات شبانه روزی، خدمات بیمارستانی و جراحی شرکت بیمه پاسارگاد استفاده نمایید.

استفاده از پوشش بستری بیمه تکمیلی پاسارگاد

اگر نیاز به استفاده از پوشش بستری در بیمه تکمیلی پاسارگاد پیدا کرده باشید، پس از تماس با کمک رسان SOS اطلاعات زیر را اعلام نمایید:
نام و نام خانوادگی، شماره قراداد ، نوع خدمات درخواستی، نام پزشک معالج و بیمارستان، تاریخ بستری، شماره تلفن تماس.

اگر محل بستری یکی از بیمارستان های طرف قرارداد باشد پس از دریافت اطلاعات فوق و تطابق شرایط معرفی نامه برای بیمارستان ارسال می شود و بیمه شده با رائه کارت ملی می تواند از خدمات این بیمه نامه استفاده نماید.

پرداخت خسارت بیمه تکمیلی پاسارگاد

در حالت کلی دو روش برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی پاسارگاد وجود دارد:

 1. مراجعه به مراکز طرف قرارداد با بیمه پاسارگاد
  بیمه شده می‌تواند برای انجام امور درمانی خود به مراکز درمانی طرف قراداد با بیمه پاسارگاد مراجعه کند و یا قبل از مراجعه به مرکز درمانی حتما معرفی‌نامه از شرکت بیمه دریافت شود.، اگر مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه پایه باشد، هزینه‌های درمانی بدون فرانشیز تا سقف تعهدات بیمه، قابل پرداخت است. اگر مرکز پزشکی طرف قرارداد با بیمه پایه نباشد، بیمه شده ملزم به پرداخت فرانشیز می‌باشد.اگر قبل از مراجعه به مرکز درمانی، معرفی‌نامه دریافت نشود، فرد بیمه شده باید خود، هزینه‌ها را بپردازد. سپس بعد از تحویل مدارک و فاکتور مهرشده، خسارت را بر اساس تعرفه مرکز دریافت کند.
 2. مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد بیمه پاسارگاد
  اگر مرکز  درمانی که بیمه شده مراجعه کرده طرف قراردا با  شرکت بیمه پاسارگاد نباشد، فرد یم توان همه  هزینه‌را بپردازد. سپس با در دست داشتن مدارک مربوطه و فاکتور پرداخت، به شرکت بیمه پاسارگاد  مراجعه و خسارت را بر اساس تعرفه وزارت بهداشت دریافت کند.

استعلام بیمه تکمیلی پاسارگاد

برای استعلام بیمه تکمیلی پاسارگاد می‌توانید فرم درخواست خرید بیمه تکمیلی را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و با مشخص کردن تعداد نفرات و پوشش‌ها و تعهدات مورد درخواست خود مناسبترین طرح بیمه ای را از بیمه تایم خریداری نمایید. خدمات بیمه تایم در زمان خسارت نیز همراه بیمه گذاران می‌باشد و این یکی دیگر از مزایای خرید بیمه تکمیلی از بیمه تایم می‌باشد.


خرید بیمه تکمیلی پاسارگاد

برای خرید بیمه تکمیلی پاسارگاد می توانید درخواست خرید بیمه تکمیلی را بر اساس تعداد نفرات بیمه شدگان در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید تا به کمک مشاوره رایگان بیمه تایم کارشناسان ما بتوانید بهترین طرح بیمه‌ای را با مناسب ترین پوشش‌ها خریداری نمایید.

 

 

1 دیدگاه برای “بیمه تکمیلی پاسارگاد

 1. ساسان صارمی گفته:

  سلام چرا باید حداقل ۶ماه از زمان بیمه بگذره تا یکی بتونه از مزیت بیمه تکمیلی استفاده کنه مثلا برای زایمان…شاید کم کاری از طرف شرکت بیمه گذار باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *