بیمه تکمیلی سامان: نکات انفرادی، گروهی و خانواده

بیمه تکمیلی سامان یکی از انواع بیمه نامه های مهم و پرطرفدار در بیمه نامه تکمیلی می باشد که شرکت بیمه سامان در طرح های مختلف این بیمه نامه را ارائه می‌نماید. در این مقاله می‌خواهیم مرور کلی به بیمه تکمیلی سامان، انواع، پوشش‌هایی که ارائه می‌دهد و نحوه خسارت‌دهی این بیمه نامه بپردازیم.

 

انواع بیمه تکمیلی سامان

بیمه تکمیلی سامان به سه گروه عمده تقسیم می‌شود:

 1. بیمه تکمیلی گروهی سامان
 2. بیمه تکمیلی خانواده سامان
 3. بیمه تکمیلی انفرادی سامان

در ادامه هر کدام از این بیمه ها را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد.

 

 


 بیمه تکمیلی انفرادی سامان

بیمه تکمیلی انفرادی سامان از جمله طرح های بیمه تکمیلی است که به صورت انفرادی در 4 طرح مختلف ارائه می شود.هر فردی بر اساس نیاز خود می تواند تعهدات و پوشش های  مختلف را خریداری نمایید.

طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی سامان

شرکت بیمه سامان بیمه درمان تکمیلی انفرادی خود را در 4 طرح زیر و در قالب تعهدات مختلف ارائه می‌دهد. طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی سامان به ترتیب زیر می‌باشد:

 1. طرح عقیق سامان
 2. طرح سرو سامان
 3. طرح سپیدار سامان
 4. طرح افرا سامان

طرح عقیق سامان در بین انواع بیمه تکمیلی سامان ارزان‌ترین حق بیمه را دارد و بیشترین سقف تعهدات در طرح  افرای سامان است که پوشش‌های کاملی نسبت به سایر طرح ها دارد. در ادامه پوشش ها و تعهدات بیمه تکمیلی انفرادی سامان را می توانید بررسی نمایید.

 بیمه تکمیلی گروهی سامان

اولین مورد از بیمه تکمیلی سامان بیمه درمان گروهی سامان می‌باشد. سقف تعهدات، فرانشیز، نوع پوشش‌ها، حق‌بیمه و … در بیمه درمان گروهی، بر اساس قرارداد بین شرکت بیمه سامان و سازمان و گروه متقاضی تعیین می‌شود. هر شرکت بیمه‌ای برای تحت پوشش قراردادن افراد یک شرکت یا سازمان حداقل تعدادی را برای  اعضا درنظر می‌گیرد. شرکت‌ و یا سازمانهای متقاضی برای خرید بیمه تکمیلی گروهی سامان باید حداقل 100 نفر کارمند داشته باشند. همچنین تمام افراد متقاضی باید تحت پوشش بیمه پایه ( تامین اجتماعی، بیمه سلامت، نیروهای مسلح و … ) قرار گرفته باشند.

بیمه سامان این امکان را فراهم کرده است تا گروه‌های زیر 100 نفر هم بتوانند از مزایای بیمه تکمیلی بهره‌مند شوند. البته خدمات و پوشش‌های این بیمه محدودتر از بیمه درمانی است که برای گروه‌های بالای 100 نفر صادر می‌شود.

برای دریافت مشاوره خرید بیمه تکمیلی گروهی سامان می تونید با شماره 02188243828 تماس بگیرید و یا در فرم زیر درخواستتان را ثبت نمایید.

بیمه درمان گروهی سامان برای گروه‌های زیر 50 نفر

یکی از متقاضیان انجام بیمه های درمان شرکت‌های کوچک و استارت‌آپ‌ها هستند  که تعداد کارمند کمی دارند.  با توجه به این که شرکت‌های زیر 50 نفر نمی‌توانند برای کارکنان خود بیمه تکمیلی گروهی تهیه کنند. یکی از مزایای شرکت سامان این است که بیمه تکمیلی را به شکل خانواده و انفرادی ارائه می‌کند و شرکت‌های کوچک زیر 50 نفر هم می‌توانند از خدمات درمان تکمیلی سامان استفاده نمایند. اطلاعات بیشتر از بیمه درمان گروهی زیر 50 نفر

طرح های بیمه تکمیلی گروهی سامان

طرح های بیمه تکمیلی گروهی سامان در 5 طرح زیر با سقف پوشش ها و شرایط زیر ارائه می شود:

طرح های بیمه تکمیلی گروهی سامان

قیمت بیمه تکمیلی گروهی سامان

قیمت بیمه تکمیلی گروهی سامان با توجه به شرایط سنی و طرح انتخابی به ترتیب جدول زیر می باشد:

قیمت بیمه تکمیلی گروهی سامان

قیمت بیمه تکمیلی گروهی سامان برای بازه سنی بالای 60 سال

قیمت بیمه تکمیلی گروهی سامان برای بازه سنی بالای 60 سال

بیمه تکمیلی سامان SOS چیست؟

در این بیمه نامه که به صورت گروهی ارائه می شود پرداخت خسارت بیمه نامه های درمان از طریق شرکت کمک رسان ایران sos انجام می شود. شرکت کمک رسان خدمات خود را به صورت شبانه‌روزی و در تمام ایام سال در دسترس اعضا قرار می‌دهد.


بیمه تکمیلی خانواده سامان

از آنجایی که شاید تمام افراد نتوانند بیمه درمان تکمیلی را از طریق سازمان و شرکت به شکل گروهی تهیه نمایند، بیمه سامان اقدام به ارائه طرح بیمه تکمیلی برای خانواده‌ها نموده است. در بیمه تکمیلی خانواده، شرکت بیمه سامان کلیه هزینه‌های درمانی و بیمارستانی بیمه‌گذار شامل هزینه‌های بیمارستانی، عمل‌های جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را براساس شرایط بیمه‌نامه تکمیلی درمان خانواده و بر اساس سن و طرح انتخابی فرد و فرانشیز توافق شده به بیمه گذاران ارائه می نماید. برای اطلاعات بیشتر مطلب بیمه تکمیلی خانواده را حتما مطالعه بفرمایید.


بیمه تکمیلی سامان طرح عقیق

طرح عقیق سامان ارزان ترین طرح بیمه تکمیلی سامان در سال 1401 می‌باشد، سقف پوشش های بیمه تکمیلی سامان به ترتیب زیر می‌باشد:

بیمارستانی جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود Daycare تا سقف 37.500.000 تومان

تبصره: اعمال جراحی Daycare به جراحی‌هایی اطلاق می‌شود که مدت زمان مورد نیاز برای مراقبت بعد از عمل در مراکز درمانی، کمتر از یک روز باشد.

اعمال جراحی مهم با احتساب بند 1 مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع ( به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، کبد، مغز استخوان تا سقف 75.000.000 تومان

پاراکلینیکی گروه اول: جبران هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام آرای، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانستیومتری تا سقف 2.000.000 تومان

پاراکلینیکی گروه دوم: جبران هزینه‌های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی (اسپیرومتری PFT) نوارعضله(EMG) ، نوارعصب(NCV) ، نوارمغز (EEG)، نوارمثانه (سیستومتری یاسیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی ، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم تا سقف 1.000.000 تومان

جبران هزینه‌های جراحی‌های مجاز سرپایی تا سقف 2.000.000 تومان

جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی : آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی، آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی و نوار قلب تا سقف 1.000.000 تومان

جبران هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری تا سقف 500.000 تومان

جبران هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین تا سقف 5.000.000 تومان

هزینه ویزیت و دارو تا سقف 1.000.000 تومان

دندانپزشکی (به استثنای ایمپلنت و ارتودنسی و دندان مصنوعی و جراحی لثه) تا سقف 1.000.000 تومان

نازایی تا سقف 5.000.000 تومان

رفع عیوب انکساری دو چشم تا سقف 3.000.000 تومان

سمعک تا 1.000.000 تومان


بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟


پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی سامان

تعهدات و پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان به صورت دسته بندی زیر ارائه می‌شود که سقف تعهدات در هر طبقه از دسته‌بندی بر اساس طرح انتخابی و خریداری شده از طرف بیمه شونده متفاوت است:

 • هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانیف، انواع سنگ شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود وDa care
 • اعمال جراحی تخصصی سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع شامل گامانایف، قلب، پیوندریه، کبد، کلیه و مغز استخوان با احتساب بند۱ (به استثناء دیسک ستون فقرات)
 • هزینه‌های پاراکلینیکی شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام.آر.آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و دانسیتومتری
 • هزینه‌های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوارعضله، نوارعصب، نوارمغز، نوارمثانه، شنوائی سنجی، بینائی سنجی، هولتر مانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی چشم
 • هزینه‌های جراحی های مجاز سرپایی مانند: شکسته بندی، گچ گیری، ختنه، بخیه کرایوتراپی، اکسیزیون، لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزردرمانی
 • جبران هزینه های خدمات آزمایشگاهی شامل: آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوارقلب و فیزیوتراپی
 • جبران هزینه های آمبولانس شهری و بین شهری
 • هزینه های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • جبران هزینه های ویزیت و دارو (داروهای مجاز کشور )
 • جبران هزینه های دندان پزشکی ( به جز ایمپلنت، لمینت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه )
 • جبران هزینه های درمان نازایی و ناباروری
 • جبران هزینه های جراحی مربوط به رفع عیوب انکساری دو چشم
 • هزینه خرید سمعک


نکات مهم بیمه تکمیلی عمل لیزیک

بهترین بیمه تکمیلی زایمان


سقف پوشش های هزینه های تکمیلی سامان

با توجه به طرح های جدید بیمه تکمیلی سامان در سال 1401 ، پوشش های بالاتر به بیمه گذاران ارائه می شود. سقف پوشش های هر کدام از طرح ها به ترتیب جدول زیر می باشد:

طرح های بیمه تکمیلی سامان سال 1401

 

مزایای بیمه تکمیلی انفرادی سامان

 • الزام نبودن داشتن بیمه پایه از قبیل تأمین اجتماعی و خدمات درمانی و … برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی از مهمترین مزایای این بیمه نامه است و بیمه گذاری که فاقد بیمه گر پایه است می تواند بدون محدودیت با پرداخت 18 درصد اضافه نرخ هر طرحی را که می‌خواهد را در این بیمه نامه داشته باشد.
 • ارائه بیمه انفرادی که ماهیت اصلی این بیمه نامه است و هر فرد می تواند به تنهایی اقدام به خرید بیمه تکمیلی نماید از دیگر مزایای بیمه تکملی انفرادی است، چراکه ارائه بیمه تکمیلی به صورت انفرادی بسیار محدود در حال انجام می باشد.
 • هر فرد می تواند از بین طرح های مختلف، طرح بیمه ای مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نماید.
 • چکابی قبل از عضویت برای فرد متقاضی انجام نمی گیرد و وضعیت سلامت هر یک از متقاضیان  با تکمیل فرم پرسشنامه سلامت بررسی می‌شود. بنابراین بیمه‌گذار ابتدا فرم پرسشنامه سلامت را تکمیل می‌کند و در حالت عادی نیاز به چکاپ و انجام معاینات برای بیمه‌شدگان وجود ندارد.

حق بیمه طرح‌های سامان برای سنین مختلف به چه صورت است؟

برای تهیه بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان، ۴ بازه سنی توسط شرکت  بیمه سامان تعریف شده که هر طبقه سنی برای هر طرح حق بیمه جداگانه ای را پرداخت می نماید. طبقه‌های سنی و طرح های بیمه ای به صورت جدول زیر می‌باشد که شما می‌توانید با بررسی جدول زیر بر اساس سن فرد و طرح انتخابی وی حق بیمه درمان را مشاهده نمایید:

برای دریافت قیمت  و مشاوره رایگان قبل از خرید بیمه تکمیلی انفرادی ، خانواده و گروهی سامان برای سال 1401 در فرم زیر درخواست تان را ثبت نمایید.

 

 


بهترین طرح بیمه تکمیلی سامان

در بین طرح های ارائه شده در بیمه سامان تکمیلی، طرح عقیق سامان ارزانترین طرح بیمه تکمیلی انفرادی سامان می باشد. طرح افرا هم کاملترین طرح بیمه تکمیلی انفرادی سامان می باشد.

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی سامان

در همه انواع بیمه نامه فرانشیز، سهم بیمه‌گذار از هزینه‌های درمانی بوده و مبلغی است که شرکت بیمه تعهدی برای پرداخت آن ندارد. در واقع هر چه فرانشیز بیمه تکمیلی کمتر باشد شما برای جبران هزینه‌های بیشتری می‌توانید از بیمه استفاده کنید.یکی از بیمه نامه هایی که باید در زمان خرید آن به میزان فرانشیز آن باید دقت کرد بیمه درمان تکمیلی می باشد. فرانشیز بیمه تکمیلی معمولاً بین 10 تا 30 درصد از هزینه‌های درمانی است. این مقدار در بیمه سامان به حداقل خود یعنی 10 درصد می‌رسد.

میزان فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی سامان در میزان قیمت بیمه تکمیلی انفرادی تاثیر گذار می باشد.


دوره انتظار بیمه تکمیلی سامان چقدر است؟

همانطور که می دانیم دوره انتظار، مدت زمانی است که پوشش‌های بیمه به اصطلاح غیرفعال هستند یعنی بیمه شده در این مدت نمی‌تواند از پوشش‌های بیمه نامه اش استفاده کند. مدت انتظار بلافاصله بعد از خرید بیمه تکمیلی شروع می‌شود و تا چند ماه بسته به نوع پوشش بیمه ادامه پیدا می‌کند و بعد از سپری شدن این دوره پوشش‌های بیمه قابل استفاده می‌شوند. از جمله پوشش‌هایی که دوره انتظار دارند می‌توانیم به پوشش زایمان و پوشش های جراحی و بستری و پوشش بیماری های مزمن اشاره کنیم که دوره انتظار زایمان در بیمه سامان 9 ماه و دوره انتظار جراحی و بستری 3 ماه است.

نکته1: اگر قصد خرید بیمه تکمیلی سامان و استفاده از پوشش زایمان را دارید به شما توصیه می‌کنیم یک سال قبل از استفاده از این پوشش، نسبت به خرید خود اقدام کنید.

نکته 2: در بیمه‌های درمان گروهی با افزایش تعداد اعضا دوره انتظار کمتر می‌شود، دوره انتظار برای گروه‌های زیر 250 نفر 9 ماه و از 250 تا 1000 نفر 6 ماه و برای گروه‌های بالای 1000 نفر این دوره حذف می‌شود.

 


خرید اقساطی بیمه تکمیلی انفرادی سامان

اگر می خواهید حق بیمه تکمیلی سامان را به صورت اقساط پرداخت کنید می توانید 30 درصد حق بیمه را به صورت نقدی مابقی را در 9 قسط ماهانه و یا 3 قسط سه ماه با ارائه چک پرداخت کنید.
نکته: پرداخت حق بیمه به صورت قسطی فقط برای بیمه نامه های تکمیلی خانواده سامان امکان پذیر می باشد.

مدت زمان و مراحل پرداخت خسارت بیمه تکمیلی سامان

زمانبندی پرداخت خسارت بعد از تشکیل پرونده در بیمه سامان در صورت کامل بودن مدارک در خسارت‌های بیمه درمان تکمیلی سامان برای هزینه‌های پاراکلینیکی وهزینه‌های بیمارستانی متفاوت می باشد.

همچنین مراحل دریافت خسارت به صورت زیر می‌باشد:

 • اعلام کتبی خسارت از طرف ‌بیمه‌گذار در فرم مربوطه
 • ثبت و تشکیل پرونده خسارت توسط ‌بیمه‌گر
 • جمع آوری مدارک اولیه جهت تشکیل پرونده و بررسی آن
 • بررسی و ارزش گذاری هزینه نقص عضو توسط پزشک معتمد
 • رسیدگی و ارزیابی خسارت پس از کارشناسی و تکمیل مدارک و تعیین حدود تعهدات ‌بیمه‌گر
 • محاسبه خسارت
 • صدور حواله خسارت

مدارک لازم برای خرید بیمه تکمیلی سامان

 • ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻓﺮم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد درﻣﺎن اﻧﻔﺮادی (ﻓﻘﻂ ﺑﯿﻤﻪ ﺷﺪه اﺻﻠﯽ). بیمه گذار باید ﺑﻪ ﺗﻤﺎم ﺑﻠﻪ، ﺧﯿﺮﻫﺎی پرسشنامه ﺟﻮاب دﻫد.
 • ﮐﻠﯿﻪ ﺑﯿﻤﻪ ﺷﺪﮔﺎن ﻣﻠﺰم ﺑﻪ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻓﺮم ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﺳﻼﻣﺖ ﻫﺴﺘﻨﺪ و حتما بیمه شده باید به تمام بله، ﺧﯿﺮهای پرسشنامه ﺟﻮاب دﻫد.
 • کپی ﺻﻔﺤﻪ اول ﺷﻨﺎﺳﻨﺎﻣﻪ ﺑﺮای ﺗﻤﺎم اﻋﻀﺎی ﺧﺎﻧﻮاده ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ
 • ﮐﭙﯽ ﮐﺎرت ﻣﻠﯽ  ﺑﺮای ﺗﻤﺎم اﻋﻀﺎی ﺧﺎﻧﻮاده ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ
 • ﮐﭙﯽ ﺻﻔﺤﻪ اول دﻓﺘﺮﭼﻪ ﺑﯿﻤﻪ  ﺑﺎ ﺣﺪاﻗﻞ اﻋﺘﺒﺎر ﯾﮏ ﻣﺎه ﺑﺮای ﺗﻤﺎم اﻋﻀﺎی ﺧﺎﻧﻮاده ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ
 • ﮐﭙﯽ ﺑﯿﻤﻪ ﻧﺎﻣﻪ ﻋﻤﺮ و ﺗﺸﮑﯿﻼت ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ در ﺻﻮرت داﺷﺘﻦ
 • ﺷﻤﺎره ﺷﺒﺎ ﺑﯿﻤﻪ ﮔﺬار اﺻﻠﯽ ﭘﺮﯾﻨﺖ ﺑﺎﻧﮑﯽ و ﻓﺮم ﭘﯿﻮﺳﺖ
 • درﺻﻮرت ﭘﺮداﺧﺖ اﻗﺴﺎط، ارﺳﺎل ﮐﭙﯽ ﭼﮏ ﺑﺪون درج ﺗﺎرﯾﺦ و ﻣﺒﻠﻎ ﻗﺴﻂ و در وﺟﻪ ﺑﯿﻤﻪ ﺳﺎﻣﺎن ﺑﺎﺷﺪ

 

مدارک لازم برای بررسی پرونده‌های خسارت پاراکلینیکی بیمه تکمیلی سامان

 • کپی جواب مبنی بر انجام اقدام پاراکلینیک و کپی دستور پزشک معالج مربوطه
 • اصل قبض رسید (مبلغ پرداختی توسط بیمار) که مهر مرکز درمانی روی آن و قید تاریخ
 • اسناد پاراکلینیکی به هیچ عنوان برگشت داده نمی شود. از ارسال اصل جواب مدارک پاراکلینیکی خودداری نمایید.

 

مدارک مورد نیاز برای بررسی سایر هزینه‌های بیمه تکمیلی سامان

 • هزینه عینک: اصل قبض رسید (مبلغ پرداختی توسط بیمار) که مهر مرکز خرید عینک با درج تاریخ برگه تعیین نمره چشم که باید مهره چشم پزشک و یا اپتومتریست روی آن درج شده باشد.
 • مدارک لازم برای هزینه ویزیت: اصل قبض رسید مبلغ پرداختی توسط بیمار که تاریخ و مهر پزشک معالج روی آن درج شده باشد
 • مدارک لازم برای پرداخت هزینه دارو: اصل نسخه دارو که توسط داروخانه و پزشک معالج مهر شده باشد. در صورت داشتن سابقه بیماری بیمه شده در برخی از بیماری‌های خاص
 • مدارک لازم برای پرداخت هزینه های دندانپزشکی: اصل فاکتور  که مهر دندانپزشک معالج را داشته باشد. البته ارائه گرافی قبل و بعد از انجام کار و یا حین انجام کار را و یا حین انجام کار هم لازم می‌باشد.
 • مدارک لازم برای بیماری‌های خاص: ارائه مستندات لازم در جهت تشخیص بیماری از جمله پاتوبیولوژی، MRI و… به شرکت بیمه و تشکیل پرونده
  ارائه اصل قبض دارو های مربوط به بیماری  و تصویر نسخه پزشک که توسط پزشک معالج و داروخانه مهر شده باشد
 • مدارک لازم برای بررسی اسناد بستری بیمارستان خصوصی: اصل صورتحساب بیمارستان که مهر بیمارستان داشته باشد، اصل لیست ریز داروها که مهر داروخانه بیمارستان داشته باشد، اصل قبض رسید و رونوشت جواب رادیو گرافی، آزمایشگاه، MRI، سی تی اسکن، اکو، تست ورزش، سونوگرافی، ماموگرافی، مانیتورینگ ،آنژیوگرافی و … ،گواهی از پزشک مبنی بر تعداد مشاوره صورت گرفته با مهر، گواهی تعداد جلسات فیزیوتراپی و تاریخ آن‌ها و اقدامات انجام گرفته در هر جلسه، در صورت دریافت هزینه از سوی بیمه گر پایه داشتن کپی برابر اصل چک دریافتی از سوی سازمان، در صورت دریافت هزینه از سوی بیمه گر پایه داشتن کپی برابر اصل اسناد از سوی سازمان
 • انجام درمان درمان طبی: ارائه برگه سیر بیماری گواهی از پزشک مبنی بر تعداد ویزیت صورت گرفته با مهر
 • مدارک لازم در صورت عمل جراحی: ارائه برگه شرح عمل جراحی، اصل گواهی جراحی که مهر پزشک جراح را داشته باشد، اصل گواهی جراحی که مهر پزشک بیهوشی را داشته باشد، اصل گواهی جراحی که مهر پزشک را داشته باشد، اصل ریز دارو ها و وسایل مصرفی اتاق عمل که مهر داروخانه بیمارستان را داشته باشد، ارائه گواهی پزشک مبنی بر تعداد مشاوره صورت گرفته که مهر پزشک را داشته باشد. برای عمل های جراحی سیتوپلاسی ارائه گرافی قبل از عمل جراحی لازم است،  در صورت کورتاژ ارائه سونوگرافی قبل از عمل، ارائه پاتولوژی برای سایر عمل های جراحی
 • مدارک لازم برای بستری در بیمارستان‌های دولتی: اصل صورتحساب بیمارستان که مهر بیمارستان را داشته باشد، اصل ریز کلیه مابه التفاوت ها که مهر بیمارستان رو داشته باشد، در صورت بستری شدن نوزاد به علت بیماری در زمان تولد ارائه نامه بیمه گذار جهت تایید پوشش لازم می‌باشد.

چند نکته مهم در خرید بیمه تکمیلی سامان

 1. بیمه گذارانی که بیمه عمر و تشکیل سرمایه دارند می توانند ۱۰درصد تخفیف در حق بیمه اصلی داشته باشند. البته برای استفاده از این تخفیف داشتن بیمه گر اول شامل تامین اجتماعی و ایرانیان و … لازم می باشد.
 2. اگر حق بیمه به صورت قسطی پرداخت شود ۱۰ درصد اضافه به حق بیمه اصلی ارائه می شود.
 3. حداکثر تخفیفات قابل ارائه  تا ۱۰ درصد می باشد
 4. اگر بیمه شده‌ها بیمه گر اول یا پایه مثل تامین اجتماعی نداشته باشند  ۱۸ درصد به حق بیمه ها اضافه می‌شود.
 5. در برخی از موارد نیاز به  انجام آزمایشات پزشکی از سوی شرکت بیمه سامان  برای صدور بیمه درمان تکمیلی  الزامی می‌باشد.
 6. دوره اﻧﺘﻈﺎر برای زاﯾﻤﺎن ۹ ﻣﺎه  و برای ﺑﯿﻤﺎری‌ﻫﺎی ﺧﺎص ۳ ﻣﺎه ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ
 7. دوره اﻧﺘﻈﺎر زاﯾﻤﺎن و ﺳﺎﯾﺮ ﺑﯿﻤﺎری‌ﻫﺎ ﻓﻘﻂ درﺻﻮرﺗﯽ ﺣﺬف ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ ﺷﺨﺺ ﺳﺎل ﻗﺒﻞ در ﺷﺮﮐﺖ ﺑﯿﻤﻪ ﺳﺎﻣﺎن درﻣﺎن اﻧﻔﺮادی داﺷﺘﻪ و ﺑﻼ ﻓﺎﺻﻠﻪ از ﺗﺎرﯾﺦ اﺗﻤﺎم (در ﮐﻤﺘﺮ از ۱ ﻣﺎه ) ﺑﯿﻤﻪ درﻣﺎن اﻧﻔﺮادی ﺟﺪﯾﺪ  را ﺧﺮﯾﺪاری ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ
 8. ﻓﺮاﻧﺸﯿﺰ برای همه هزینه ها ۱۰ درﺻﺪ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ
 9. اگر می‌خواهید حق بیمه را به صورت اقساطی پرداخت کنید، ﻧﺤﻮه ﭘﺮداﺧﺖ ﺣﻖ ﺑﯿﻤﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﻗﺴﺎط به این صورت می باشد که از ﮐﻞ ﺣﻖ ﺑﯿﻤﻪ  ۳۰% ﻧﻘﺪ و ﻣﺎﺑﻘﯽ ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﻃﯽ ۶ ﻓﻘﺮه ﭼﮏ ﻣﺎﻫﺎﻧﻪ از ﺗﺎرﯾﺦ ﺻﺪور ﺑﯿﻤﻪ ﻧﺎﻣﻪ ( ﺗﻘﺴﯿﻂ ﻓﻘﻂ ﺑﺮای اﻓﺮاد ﺑﺎﻻی ۳ ﻧﻔﺮ در ﯾﮏ ﻓﺮم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد منظور می‌شود)

تخفیف بیمه تکمیلی سامان

در خرید بیمه تکمیلی سامان به صورت انفرادی و به صورت خانواده می تونید از دو تخفیف زیر استفاده کنید:

 • پرداخت نقدی حق بیمه تکمیلی 10 درصد تخفیف در خرید بیمه تکمیلی دارد.
 • اگر بیمه عمر سامان دارید ، در خرید بیمه تکمیلی سامان می تونید 10 درصد تخفیف استفاده کنید.
 • اگر تعداد نفرات بیمه شده 3 نفر و بیشتر می باشد تا 15 درصد می توانید از تخفیفات بیمه تکمیلی سامان استفاده نمایید.

موارد خارج از تعهدات بیمه تکمیلی سامان

بر اساس شرایط بیمه تکمیلی سامان موارد زیر از تعهدات بیمه نامه تکمیلی سامان نمی باشند:

-موارد زیر کلا از تعهدات بیمه های تکمیلی خارج بوده و در صورت خسارت هزینه ای هم پرداخت نمی شود از جمله سیل، زلزله، رانش زمین، یا جنگ، شورش، بلوا یا فعل و انفعالات هسته‌ای، چنانچه هزینه درمان بابت چنین مواردی متحمل شده باشند، تحت پوشش بیمه‌نامه درمان تکمیلی نخواهد بود.
-برخی از هزینه‌ها به طور کلی از بیمه‌نامه مستثنی می‌شود؛ مانند هزینه‌های چک‌آپ، جبران هزینه‌های عیوب مادرزادی، جبران هزینه‌های عقیم‌سازی، اعمال جراحی زیبایی که شرکت بیمه سامان هیچ تعهدی در قبال پوشش آنها نخواهد داشت.

مدارک لازم جهت صدور معرفی نامه بیمه تکمیلی سامان

برای دریافت معرفی نامه سامان باید مدارک زیر به شرکت بیمه سامان ارائه شود

 • کپی صفحه اول دفترچه بیمار
 • کپی کارت درمانی یا نامه بیمه گذار یا نامه نماینده
 • کپی دستور پزشک معالج

 

بیمه تکمیلی سامان طرح افرای سامان

طرح افرای سامان، کامل ترین طرح بیمه تکمیلی سامان می باشد که بالاترین تعهدات و پوشش های بیمه ای را به بیمه گذاران ارائه می نماید.

بهترین طرح بیمه تکمیلی سامان کدام است؟

بهترین طرح در بین بیمه های تکمیلی سامان طرح افرای سامان می باشد که تعهدات کاملی نسبت به سایر طرح های بیمه تکمیلی سامان دارند.

آیا عمل های جراحی زیبایی مثل رینو پلاستی، ماموپلاستی، زیبایی بینی که انجام می شود تحت پوشش بیمه تکمیلی سامان می باشد؟

کلیه عمل های زیبایی در همه شرکت های بیمه  خارج از تعهدات بیمه های تکمیلی می باشد.

آیا هزینه سمعک توسط بیمه تکمیلی سامان پرداخت میشه؟

بله هزینه خرید سمعک از طریق بیمه تکمیلی سامان قابل پرداخت می باشد.

در تعهدات دارو در بیمه تکمیلی سامان کدام داروها قابل پرداخت می باشد؟

در بیمه تکمیلی سامان ، داروهای مکمل و گیاهی تحت پوشش بیمه نمی باشند.

جراحی لیزیک در بیمه تکمیلی سامان تحت پوشش می باشد؟

بله با لحاظ شرایط می تونید از بیمه تکمیلی سامان برای عمل لیزیک استفاده کنید.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی سامان

اگر بیمه تکمیلی سامان دارید و یا می خواهید تهیه کنید می تونید لیست مراکز درمانی طرف قرارداد رو از طریق سامانه بیمه تایم تهیه کنید.

سقف هزینه های بیمه تکمیلی سامان

سقف هزینه های بیمه تکمیلی سامان بر اساس شرایط درج شده در بیمه نامه هر فرد می باشد می تونید با وارد کردن مشخصات خودتون مبلغ حق بیمه تکمیلی سامان رو در طرح های مختلف بیمه مشاهده کنید.

شرایط سنی بیمه تکمیلی سامان

همه افراد می تونند تا سن 70 سالگی انواع طرح های بیمه تکمیلی سامان رو خریداری نمایید. البته حق بیمه تکمیلی سامان برای افراد بالای 60 سال با اضافه نرخ انجام می شود.


آدرس مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سامان

 

برای دریافت فایل کامل آدرس مراکز درمانی کلیک نمایید

 

شرایط خرید بیمه تکمیلی سامان

برای خرید هر نوع از انواع بیمه های تکمیلی سامان بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی و گروهی رو می تونید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و یا با مشاوران ما به شماره های تماس  02188243828 تماس بگیرید.

مشاوره ما رایگان است، پرداخت خسارت شما هم با ما.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.