بیمه عمر سرمد

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

شرکت بیمه سرمد از سال 1392 در حال ارائه خدمات بیمه‌ای می‌باشد و تقریبا یکی از شرکت‌های جدید الورود در صنعت بیمه است. بیمه عمر یکی از رشته‌های بیمه‌ای است که توسط شرکت بیمه سرمد ارائه می‌شود. در این بیمه نامه پوشش‌های بیمه‌ای به همراه سرمایه گذاری ارزنده برای بیمه گذاران شکل می‌گیرد که  همه افراد با توجه به شرایط سنی و حق بیمه مورد نظر شان می‌توانند آن را خریداری کرده و از همه مزایا و پوشش های آن استفاده نمایند. در ادامه جزییات دقیقی را از بیمه عمر سرمد بررسی خوایم کرد. همراه ما باشید.

سطح توانگری بیمه سرمد

در راستای اجرای ماده 6 آیین نامه نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه بر اساس صورت های مالی و انجام تعدیلات و محاسبات مرتبط انجام گرفته، سطح توانگری شرکت‌های بیمه محاسبه و اعلام شده است. میزان سطح توانگری بیمه سرمد در سال مالی 1397 به میزان 131درصد بوده که در سطح توانگری یک قرار گرفته است. سطح توانگری سال‌های آتی نیز متعاقبا در سال‌های آینده اعلام می‌شود.


مزایا و معایب بیمه عمر سرمد

مزایا و خوبی‌های بیمه عمر سرمد چیست؟

 • پوشش‌هایی که این بیمه نامه دارد در مقایسه با پوشش های بسیار از شرکت های بیمه از جمله بیمه عمر ایران کامل‌تر می‌باشد. به عنوان مثال پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه و مستمری در زمان ازکارافتادگی توسط بیمه عمر ایران و بیمه عمر برخی از شرکت های بیمه دیگر ارائه نمی‌شود.
 • بیمه گذار بیمه نامه می‌تواند بعد از اتمام سال دوم بیمه نامه، از محل اندوخته بدون نیاز به ضامن و وثیقه وام دریافت کند حداکثر مبلغی که وی می‌تواند وام بگیرد تا 90 درصد اندوخته می‌باشد.

حتما بخوانید: بهترین بیمه عمر از نظر مردم و بیمه مرکزی


 • بعد از پایان سال اول بیمه گذار می‌تواند  تا 90 درصد از اندوخته‌اش را برداشت نماید.
 • بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به صورت ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه و یکجا پرداخت نماید.
 • اندوخته سرمایه بیمه عمر سرمد معاف از پرداخت مالیات بر اندوخته و مالیات بر ارث می‌باشد.
 • به بیمه نامه‌های عمر سرمد علاوه بر سود تضمینی بیمه مرکزی سود مشارکتی نیز پرداخت می‌شود که میزان این سود برای سال 93 حدود 28 درصد و برای سال 94  برابر با 24.5 درصد بوده که به بیمه نامه های عمر بیمه گذاران پرداخت شده است.

 


 

طرح‌های بیمه عمر سرمد

۱- بیمه نامه سپهر سرمد

این طرح بیمه‌ای در واقع جامع‌ترین طرح بیمه‌ای در رشته بیمه عمر سرمد است که پوشش‌های کامل را در کنار سرمایه گذاری به افراد بیمه شده ارائه می‌کند. پوشش اصلی این بیمه نامه سرمایه فوت به هر علت بوده و فرد بیمه گذار می‌تواند به انتخاب خود پوشش های دیگری را نیز به بیمه نامه خود اضافه نماید.

 

۲- بیمه عمر مانده بدهکار

این بیمه نامه برای افرادی است که از بانک‌ها و یا موسسات اعتباری وام گرفته‌اند. با داشتن این بیمه نامه اگر در زمان بازپرداخت وام اتفاقی برای وی بیافتد و فرد فوت نماید بازپرداخت باقی اقساط وام از تاریخ فوت تا پایان مدت وام یکجا و در وجه بانک یا موسسه وام دهنده پرداخت می‌شود.


پیشنهاد خواندن: با بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد آشنا شوید


۳- بیمه عمر ساده زمانی

با توجه به شرایط بیمه عمر زمانی اگر فرد بیمه شده در طول مدت قرارداد  فوت نماید سرمایه فوت مشخص شده در بیمه نامه به ذینفعان وی پرداخت می‌شود و اگر در پایان مدت قرارداد وی در قید حیات باشد وجهی بابت تعهدات از سوی شرکت بیمه سرمد به بیمه گذار پرداخت نخواهد شد.


 

پوشش‌های بیمه عمر سرمد

۱- پوشش فوت به هر علت:

اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به هر علت فوت نماید شرکت بیمه سرمد تا سقف 400 میلیون تومان به عنوان سرمایه فوت به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می کند.

۲- پوشش فوت در اثر حادثه:

اگر بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید علاوه بر سرمایه فوت به هر علت تا 3برابر سرمایه فوت به هر علت به عنوان سرمایه فوت حادثی به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود.

۳- پوشش امراض خاص:

اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به یکی از امراض سرطان، پیوند اعضای اصلی بدن، جراحی قلب وعروق قلب، سکته قلبی و سکته مغزی مبتلا شود  تا سقف 30 میلیون تومان می تواند از این پوشش استفاده نماید.


مطلب مرتبط: بهترین طرح های بیمه سرطان


۴- پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی دائم کامل و جزئی

ممکن است در اثر حادثه آسیبی به فرد بیمه شده وارد شود که باعث نقص عضو و ازکارافتادگی کامل و یا جزئی فرد بیمه شده شود در این صورت سرمایه ای تا سقف 200 میلیون تومان به عنوان نقص عضو و ازکارافتادگی به وی پرداخت می شود.

۵- پوشش هزینه پزشکی بیمه زندگی سرمد

در اثر حوادث مختلف هزینه های پزشکی برای فرد بیمه شده ممکن است ایجاد شود که این هزینه ها تا سقف 20 میلیون تومان با بیمه زندگی سرمد قابل جبران می باشد.

۶- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

در صورت ازکارافتادگی فرد بیمه شده، شرکت بیمه فرد بیمه شده را از پرداخت حق بیمه معاف کرده و تا پایان مدت قرارداد حق بیمه وی را پرداخت می‌کند.

۷- پوشش پرداخت مستمری

یکی از پوشش‌هایی که بیمه عمر سرمد به بیمه شدگانش ارائه می دهد دریافت مستمری از شرکت بیمه است. میزان مستمری قابل پرداخت تا سقف 3 برابر حق بیمه اصلی تا مدت 20 سال می باشد.


 

قیمت و نحوه محاسبه بیمه عمر سرمد

برای بیمه عمر قیمت خاصی وجود ندارد و هر فردی به انتخاب خود و با توجه به برنامه ریزی و توانایی اقتصادی که دارد می‌تواند مبلغی را به عنوان حق بیمه سالانه و ماهانه انتخاب کرده و بیمه عمر خود را انجام دهد. میزان مبلغ حق بیمه عمر سرمد  می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه نامه عمر ثابت بوده و یا به صورت افزایشی انتخاب و پرداخت شود. امکان تغییر مبلغ حق بیمه به صورت افزایش و یا کاهش حق بیمه در سال‌های بعد برای فرد بیمه گذار وجود داشته و این موضوع یکی از مزایای بیمه عمر سرمد است که این بیمه نامه را بسیار منعطف کرده است.

نحوه محاسبه بیمه عمر سرمد بر اساس حق بیمه پرداختی شما، سن فرد بیمه شده، تعداد پوشش‌های مورد درخواست وی و مدت بیمه نامه صورت می‌گیرد. هر چه حق بیمه پرداختی فرد بیمه شده بیشتر بوده و در سن پایین بیمه عمر را تهیه نماید از لحاظ سرمایه گذاری می‌تواند نتیجه بهتری داشته باشد.

 


مدارک لازم پرداخت خسارت بیمه عمر سرمد

فرایند و مدارک دریافت خسارت بیمه عمر سرمد

در خساراتی که با توجه به بیمه نامه عمر سرمد تحت پوشش باشند در هر خسارت با توجه به نوع خسارت مدارک لازمه برای آن خسارت باید به شرکت بیمه سرمد ارائه شود:

مدارک لازم برای خسارت پوشش فوت به هر علت و فوت در اثر حادثه:

 1. تکمیل فرم دریافت خسارت توسط ذینفع یا ذینفعان بیمه شده
 2. تحویل اصل بیمه نامه عمر سرمد و در صورت داشتن الحاقیه ارائه الحاقیه
 3. اصل یا کپی برابر اصل شناسنامه باطل شده  فرد بیمه شده
 4. گواهی فوت تأیید‌شده از سوی ادارات ثبت احوال و یا کنسول‌گری‌های سفارت ایران در خارج از کشور به همراه گواهی دفن معتبر مورد تأیید مراجع ذی‌صلاح
 5. اصل یا کپی برابر اصل جواز دفن بیمه شده.
 6. گزارش حادثه از مراجع ذیصلاح در صورت فوت به علت حادثه.
 7.  درصورت فوت ناگهانی در منزل، ارائه گواهی اورژانس.
 8. کلیه سوابق ‌پزشکی بیمارستانی، نظریه پزشک معالج و یا پزشک قانونی
 9. گواهی انحصار وراثت (در مواردی که منافع بیمه به وراث قانونی تعلق می‌گیرد).
 10. درصورتیکه وراث قانونی یا استفاده کنندگان فوت بیمه شده صغیر باشند، اخذ قیم نامه یا دستور مرجع قضائی.
 11. اصل و کپی مدارک شناسایی استفاده کنندگان در صورت فوت بیمه شده.
 12. اصل یا کپی برابر اصل گواهینامه رانندگی بیمه شده درصورتیکه بیمه شده رانندگی وسیله نقلیه را برعهده داشته و در اثر حادثه فوت نموده باشد. ( متناسب با نوع وسیله نقلیه).

بیشتر بدانید: با بیمه عمر البرز آشنا شوید


مدارک لازم در خسارت نقص عضو ناشی از حادثه

 1. تکمیل فرم دریافت خسارت توسط بیمه گذار و دریافت شماره حساب بیمه شده.
 2. گزارش حادثه از مراجع ذیصلاح.
 3. درصورتیکه حادثه در منزل باشد، ارائه گواهی اورژانس و شرح حال دستی بیمه گذار ارسال شود.
 4. کلیه سوابق ‌پزشکی بیمارستانی، نظریه پزشک معالج و یا پزشک قانونی.
 5. اصل یا کپی برابر اصل گواهینامه رانندگی بیمه شده درصورتیکه بیمه شده رانندگی وسیله نقلیه را برعهده داشته است. ( متناسب با نوع وسیله نقلیه).
 6. گواهی تکمیل درمان از طرف پزشک معالج یا پزشکی قانونی جهت مشخص شدن درصد نقص عضو دائم و کامل.

 

مدارک لازم در خسارت هزینه پزشکی ناشی از حادثه

 1. تکمیل فرم دریافت خسارت توسط بیمه گذار و دریافت شماره حساب بیمه شده.
 2. دریافت اصل فاکتور هزینه های ناشی از حادثه ( کپی برابر اصل فاکتور ها فقط در حالتی قابل بررسی است که اصل فاکتورها برای بیمه گر دیگری ارسال شده باشد، لازم به ذکر است در این حالت ارسال اصل گواهی مبلغ پرداختی ر به بیمه گذار الزامی است و مبلغ خسارت پرداختی مابه التفاوت مبلغ پرداخت شده و مبلغ کل فاکتورها خواهد بود).
 3. گزارش حادثه از مراجع ذیصلاح.
 4. درصورتیکه حادثه در منزل باشد، ارائه گواهی اورژانس و شرح حال دستی بیمه گذار ارسال شود.
 5.  کلیه سوابق ‌پزشکی بیمارستانی، نظریه پزشک معالج و یا پزشک قانونی.
 6. اصل یا کپی برابر اصل گواهینامه رانندگی بیمه شده درصورتیکه بیمه شده رانندگی وسیله نقلیه را برعهده داشته است. ( متناسب با نوع وسیله نقلیه).

مطلب مرتبط: بیمه حوادث خانواده چیست؟


مدارک لازم در خسارت امراض خاص

 1. تکمیل فرم دریافت خسارت توسط بیمه گذار و دریافت شماره حساب بیمه شده.
 2. اصل یا کپی برابر اصل کلیه سوابق ‌پزشکی بیمارستانی، نظریه پزشک معالج بیمه شده.
 3. تمامی دفترچه های قدیمی بیمه شده.

 

مدارک لازم در خسارت معافیت از پرداخت حق بیمه و مستمری ناشی از معافیت

 1. تکمیل فرم دریافت خسارت توسط بیمه گذار یا بیمه شده دوم
 2. اصل یا کپی برابر اصل کلیه سوابق ‌پزشکی بیمارستانی، نظریه پزشک معالج بیمه شده

 

مدارک خرید بیمه عمر سرمد

برای خرید بیمه عمر سرمد می‌توانید به صورت آنلاین فرم بیمه عمر را تکمیل کرده و به سامانه بیمه تایم ارسال نمایید، بعد از دریافت مشاوره کامل از کارشناسان بیمه تایم و تکمیل فرم پرسشنامه بیمه عمر و سرمایه گذاری سرمد و پرداخت حق بیمه و ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی بیمه شده و بیمه گذار و در صورت لزوم انجام آزمایشات پزشکی و اعلام نتیجه آزمایشات و با تایید شرکت بیمه سرمد ، بیمه نامه عمر شما صادر می‌شود.

 

استعلام بیمه عمر سرمد رو میتوانید از طریق ثبت درخواست در سایت بیمه تایم بدست بیاورید.

دریافت وام بعد از پایان مدت سال دوم تا 90 درصد اندوخته امکان پذیر می باشد.

میزان بیمه عمر بر اساس درخواست بیمه گذار تعریف می شود.

3 دیدگاه برای “بیمه عمر سرمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *