بیمه تکمیلی سرمد

 

هزینه های درمان سهم بسیاری را در اقتصاد خانواده ها دارد. مخصوصا هزینه های مربوط به بستری و خدمات استفاده از دندانپزشکی از جمله پوشش های پر هزینه برای همه می باشد. شرکت های بیمه برای جبران بخشی از هزینه های درمان بیمه تکمیلی را در طرح های مختلف ارائه می نماید. شرکت بیمه سرمد نیز از جمله شرکت هایی می باشد که خدمات بیمه نامه های تکمیلی را تحت پوشش قرار می دهد. در ادامه به بررسی شرایط و پوشش های بیمه تکمیلی سرمد می پردازیم:

انواع بیمه تکمیلی سرمد

 • بیمه تکمیلی انفرادی سرمد

  بیمه تکمیلی انفرادی یکی از انواع بیمه نامه های سرمد می باشد که در حال حاضر ارائه نمی شود.

 • بیمه تکمیلی خانواده سرمد

از دیگر انواع بیمه های تکمیلی، بیمه تکمیلی خانواده می باشد که در طرح های مختلف ارائه می شود. تعهدات بیمه نامه تکمیلی خانواده تعهدات بیمه درمان خانواده شامل بستری شدن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود Daycare و هزینه پاراکلینیکی برای خود بیمه شده و اعضای خانواده تحت تکلف وی (طبق شرایط بیمه نامه) می باشد.

 • بیمه تکمیلی گروهی سرمد

بیمه تکمیلی گروهی ، یکی از انواع بیمه هایی می باشد که توسط بیمه سرمد ارائه می شود. شرایط و پوشش ها و میزان حق بیمه بیمه تکمیلی سرمد بر اساس توافق بیمه گذار و بیمه شده می باشد.

پوشش های بیمه تکمیلی سرمد

پوشش‌های بیمه تکمیلی سرمد

 • جبران هزینه های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی: شامل موارد بستری شدن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود Daycare (که مدت زمان بستری کمتر از یک روز باشد)،
 • جبران هزینه های شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف، هزینه عمل دیسک ستون فقرات و انواع سنگ شکن
 • پرداخت هزینه های مربوط به رفع انکساری دید چشم، چنانچه نقص بینایی هر چشم به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر (قبل ار عمل)جمعا برای هر دو چشم ” سه دیوپر” یا بیشتر باشد
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین
 • هزینه اعمال جراحی مهم: شامل سرطان، مغز و اعصاب مرکزی، نخاع (باستثناء دیسک ستون فقرات)، گامالایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان تا دو برابر سقف تعهدات هزینه های بند یک
 • پرداخت هزینه های پاراکلینیکی دسته اول شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن و سی تی اسکن، انواع آندوسکوپی، ام آر آی، اکو کاردیوگرافی، استرس اکو و دانسیتومتری
 • جبران هزینه های پاراکلینیکی دسته دوم شامل: تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار عضله، نوار مغز، نوار مثانه، نوار عصب، آنژیوگرافی چشم، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و هولتر مانیتورینگ قلب
 • هزینه های جراحی های مجاز سرپایی و بدون بستری، شامل: شکستگی ها، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی (به استثناء رفع عیب دید چشم)
 • هزینه های نازایی و ناباروری تا سقف درج شده در بیمه نامه
 • هزینه های خدمات آزمایشگاهی، شامل: آزمایش های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی
 • پرداخت و جبران هزینه های دندان پزشکی
 • هزینه‌های ویزیت و دارو
 • هزینه ‌های عینک طبی و لنز تماس طبی
 • هزینه تشخیص بیماری ها و ناهنجاری های جنین
 • هزینه تهیه اوروتز که بلافاصله بعد از عمل جراحی به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه گر مورد نیاز باشد
 • هزینه های مربوز به خرید سمعک
 • هزینه آمبولانس و سایر فوریت های پزشکی که نهایتا منجر به بستری شدن بیمه شده در مراکز درمانی و یا نقل و انتقال بیمار به سایر مراکز تشخیصی- درمانی طبق دستور پزشک معالج ( داخل و خارج شهری)

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی سرمد

میزان فرانشیز بیمه درمان تکمیلی بر اساس توافق قرارداد شرکت بیمه و بیمه گذار می‌باشد. فرانشیز معمولا برای پوشش‌هایی از قبیل زایمان و بستری و جراحی می‌باشد. دوره انتظار بیمه درمان گروهی برای پوشش زایمان 9 ماه و برای جراحی و بستری 3 ماه می‌باشد. حداقل میزان فرانشیز بیمه سرمد در کلیه موارد بابت سهم بیمه‌گر اول معادل ۳۰ درصد هزینه‌های درمان مورد تعهد است.

میزان فرانشیز برای گروه‌های کمتر از ۱۰۰۰ نفر ۱۰ درصد فرانشیز اضافی از هزینه های مورد تعهد بیمه گر کسر خواهد شد.

البته شرایطی ممکن است فراهم شود که با پرداخت حق بمیه اضافی فرانشیز بیمه نامه صفر شود.

دوره انتظار بیمه تکمیلی سرمد

برای استفاده از پوشش‌های بستری و جراحی و زایمان در بیمه های تکمیلی دوره انتظاری در نظر گرفته می‌شود و شما در دوره انتظار نمی توانید از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنید. مدت زمان دوره انتظار با توجه به شرایط بیمه نامه متغیر می باشد. معمولا دوره انتظار در بیمه‌های تکمیلی گروهی برای زایمان 9 ماه و برای جراحی 3 ماه است. با افزایش تعداد متقاضیان دوره انتظار کاهش پیدا می‌کند.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی سرمد

داشتن مراکز طرف قرارداد در دسترس در بیمه های تکمیلی یکی از مهمترین گزینه های خرید بیمه تکمیلی می‌باشد. در حال حاضر بیمه سرمد با 88 بیمارستان در تهران قرارداد دارد. علاوه بر این 75 مرکز دندانپزشکی، 40 فیزیوتراپی، 70 مرکز آزمایشگاهی، و .. در سطح تهران طرف قرارداد است.

بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه تکمیلی سرمد

همه بیمه گذاران بیمه های تکمیلی سرمد می‌توانند بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه تکمیلی سرمد را به صورت آنلاین در سایت بیمه سرمد مشاهده نمایند. این نکته را مد نظر قرار دهید که با مراجعه به بیمارستان‌های طرف قرارداد می‌توانید تا سقف درج شده در بیمه تکمیلی با پرداخت فرانشیز استفاده نمایید.

شرایط بیمه تکمیلی سرمد

در خرید بیمه تکمیلی سرمد می توان به چند نکته مهم اشاره کرد:

 • در خرید بیمه تکمیلی گروهی از شرکت بیمه سرمد باید تعداد نفرات برای انجام بیمه تکمیلی گروهی 50 نفر می باشد.
 • در انجام بیمه های تکمیلی محدودیت های سنی خاصی نیز برای افرادی که متقاضی بیمه تکمیلی سرمد باشند، در نظر گرفته شده به این معنا که تا ۶۰ سالگی می توانند از این بیمه نامه استفاده کنند و اگر سنشان بین ۶۰ تا ۷۰ سال باشد باید ۵۰ درصد روی حق بیمه خود، بگذارند و اگر بیش از ۷۰ سالشان است که باید ۱۰۰ درصد حق بیمه اضافی پرداخت کنند.

مطلب مرتبط: بیمه دندانپزشکی با کمک ۳ شرکت برتر بیمه


بیمه تکمیلی سرمد برای دندانپزشکی

استفاده از خدمات دندانپزشکی به صورت یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی سرمد در بیمه نامه های گروهی ارائه می‌شود. بیمه گذاران می‌توانند بر اساس خواسته خود و توافقی که با شرکت بیمه سرمد در خرید بیمه تکمیلی انجام می‌دهند پوشش بیمه دندانپزشکی را با سقف تعهدات مختلف خریداری نمایند.

بیمه تکمیلی سرمد برای زایمان

زایمان نیز از جمله پوشش های بیمه تکمیلی سرمد می باشد که در بیمه های تکمیلی گروهی سرمد ارائه می‌شود. سقف تعهدات پوشش زایمان و دوره انتظار برای استفاده از این پوشش بر اساس توافق شرکت بیمه سرمد و بیمه گذار در بیمه نامه درج می‌شود.

استثنائات بیمه تکمیلی سرمد

استثنائات بیمه تکمیلی سرمد

خسارت هایی هستند که تحت پوشش بیمه نامه درمان تکمیلی نمی‌باشد ، برخی از استثنائات بیمه تکمیلی سرمد به ترتیب زیر می‌باشد:

 • کلیه عمل‌های جراحی زیبایی و لازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی ندارند.مگر به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر تجویز شده باشند.
 • عیوب مادرزادی هزینه‌های مربوط به معلولیت ذهنی و از کار افتادگی کلی.
 • سقط جنین مگر در موارد قانونی با تشخیص پزشک معالج
 • هزینه همراه بیماران بین 7 سال تا 70 سال مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تأیید پزشک معتمد بیمه گر
 • ترک اعتیاد
 • خودکشی و اعمال مجرمانه بیمه شده
 • جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، اعتصاب، قیام، آشوب، کودتا
 • اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی و عملیات خرابکارانه بنا به تأیید مقامات ذی صلاح، فعل و انفعالات هسته ای
 • هزینه اتاق خصوصی مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تأیید پزشک معتمد بیمه گر.
 • جنون
 • و …

استعلام هزینه درمان بیمه تکمیلی سرمد

برای استعلام هزینه بیمه درمان تکمیلی سرمد می‌توانید در خواستتان را بر اساس تعداد نفرات و شرایط مورد درخواستتان در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه تایم شرایط و پوشش ها و سقف تعهدات مورد نظرتان را خریدرای نمایید.

 

پرداخت خسارت بیمه تکمیلی سرمد

پرداخت خسارت در صورت مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با معرفی نامه

در مواردی که بیمه شدگان قبل از مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد معرفی نامه از شعب بیمه سرمد دریافت می کنند، اگر مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه پایه باشد فقط فرانشیز خسارت پرداخت می شود. جبران خسارت ها بر اساس سقف تعهدات بیمه نامه انجام می شود. اگر هزینه خدمات پزشکی بیش تر از سقف تعهدات بیمه باشد، پرداخت مابقی هزینه‌ها به عهده بیمه شده است.

پرداخت خسارت بیمه تکمیلی در زمان مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد

اگر بیمه شده بیمه نامه درمان تکمیلی سرمد به مرکز درمانی مراجعه کند که طرف قرارداد با بیمه سرمد نباشد می تواند هزینه درمانی خود را پرداخت نماید و سپس مدارک پزشکی را به همراه فاکتور و دستور پزشک به واحد خسارت بیمه سرمد ارائه نماید. پرنده های پزشکی توسط کارشناس بررسی شده و بر اساس تعرفه وزارت بهداشت محاسبه شده  مابه التفاوت تعرفه را خود فرد پرداخت نماید.

نکته: بیمه شدگان بیمه نامه های تکمیلی سرمد می توانند به صورت آنلاین معرفی نامه دریافت کنند.

بیمه سرمد تهران

آدرس شعب بیمه سرمد در تهران به ترتیب زیر می باشد:

شعبه مرکزی: تهران خیابان آفریقا، تقاطع خیابان اسفندیار، ساختمان سپهر آفریقا پلاک 113

شعبه غرب: بزرگراه نیایش ، جنت آباد شمالی، بهارستان 60 پلاک 2 طبقه همکف

شعبه شرق: خیابان رسالت ، بین چهارراه تیرانداز رشید پلاک 217

استفاده از خدمات بیمه تکمیلی سرمد

برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی سرمد می توانید با استفاده از کد ملی به صورت آنلاین و یا با پرداخت هزینه های درمانی و ارائه مدارک درمانی بازپرداخت خسارت را از شرکت بیمه دریافت نمایید.

خرید بهترین بیمه تکمیلی سرمد

اگر می خواهید بیمه تکمیلی سرمد خریداری کنید، می توانید برای استعلام قیمت بیمه تکمیلی درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. خرید بیمه تکمیلی گروهی برای شرکت ها و سازمان ها با تعداد مختلف از طریق سامانه بیمه تایم امکان پذیر می باشد.

 

 

.

با توجه به شرایط قرارداد بیمه تکمیلی سرمد می توانید در بیمه های تکمیلی گروهی پوشش دندانپزشکی هم داشته باشید.

بیمه تکمیلی سرمد را می توانید با ثبت درخواست در سامانه بیمه تایم خریداری نمایید.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی سرمد در تهران را می توانید در سایت به صورت آنلاین مشاهده نمایید.

1 دیدگاه برای “بیمه تکمیلی سرمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *