بیمه عمر سینا چیست؟

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

بیمه عمر سینا بیمه نامه‌ای است که به عنوان یک سرمایه گذاری در کنار پوشش های بیمه‌ای می‌تواند یک پشتیبان اساسی برای شما باشد.  با توجه به شرایط این بیمه نامه، هر فرد بیمه گذار موظف است که در زمان های مشخص شده حق بیمه‎‌های عمرش را پرداخت نماید.

شرکت بیمه سینا نیز با توجه به شرایط مشخص شده در هر بیمه نامه  وظیفه دارد که پوشش‌های بیمه‌ای را در کنار سرمایه گذاری و مزایای مالی این بیمه نامه که برای وی تشکیل می‌دهد را به بیمه گذاران خود ارائه نماید. در این  نوشته بررسی کلی درباره بیمه عمر سینا خواهیم پرداخت تا شما را با همه مزایا و نکات این بیمه نامه آشنا شوید.

 


در همین رابطه بخوانید: رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه عمر با آمار مستند

 


پوشش های بیمه عمر سینا

پوشش‌های بیمه عمر سینا

هر فردی که بیمه عمر سینا دارد در طول مدت داشتن این بیمه نامه با توجه به سن و حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کند، می‌تواند از پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نماید:

 • پوشش فوت طبیعی

اصلی‌ترین پوشش این بیمه نامه پوشش فوت طبیعی است که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه‌نامه عمر سینا فوت نماید ، سرمایه فوت به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود. میزان سرمایه فوت طبیعی  بین 1 تا 200 میلیون تومان می‌باشد که بر اساس حق بیمه پرداختی وی محاسبه می‌شود.

 • پوشش فوت ناشی از حادثه

علاوه بر پوشش فوت طبیعی که پوشش اصلی این بیمه نامه است، فرد بیمه شده تحت پوشش فوت در اثر حادثه می‌‎باشد، در این صورت اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید  1 تا 4 برابر سرمایه فوت به ذینفعان مشخص شده در بیمه نامه پرداخت می‌شود.


بیشتر بدانید: بیمه عمر مان چیست؟


 • پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه

اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن عمر سینا در اثر حادثه دچار نقص عضو و یا ازکارافتادگی شود می‌تواند از این پوشش استفاده نماید. میزان پوشش نقص و از کارافتادگی بر اساس سرمایه فوت بیمه نامه محاسبه می‌شود. برای استفاده از این پوشش باید سن بیمه شده بالای 18 سال بوده و وی شاغل باشد.

 • پوشش امراض خاص

پوشش امراض از پوشش‌های اختیاری این بیمه نامه می‌باشد. با داشتن این پوشش فرد بیمه شده در صورت ابتلا به یکی از بیماری‌ها از جمله سرطان، سکته مغزی، سکته قلبی، جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی بدن می‌تواند از این پوشش استفاده نماید. میزان پوشش امراض به صورت 30 درصد سرمایه فوت محاسبه می‌شود. سقف تعهدات پوشش امراض بیمه عمر سینا تا سقف 30 میلیون تومان می باشد. این پوشش بعد از سه ماه از صدور بیمه نامه برای بیماری های گفته شده قابل استفاده می‌باشد.

 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

اگر بیمه گذار و بیمه شده بیمه نامه عمر سینا یک شخص باشد،  وی می‌تواند پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه عمر را داشته باشد. اگر بیمه شده در اثر حادثه و یا بیماری دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود می‌تواند از این پوشش بیمه نامه استفاده نماید. بر اساس شرایط بیمه عمر سینا با داشتن این پوشش اگر فرد بیمه گذار دچار ازکارافتادگی شود تا 10 سال از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه سینا به جای وی حق بیمه های عمر را پرداخت می‌نماید، همچنین سایر پوشش های بیمه نامه نیز برای وی جاری می‌ماند.  برای استفاده از این پوشش فرد بیمه شده باید شاغل بوده و سن بالای 18 سال داشته باشد.


مزایای بیمه عمر سینا

مزایای بیمه عمر سینا

علاوه بر جنبه سرمایه ‌گذاری گفته شده و علاوه بر پوشش‌هایی که ارائه می‌کند دارای مزایای دیگری می‌باشد که فرد بیمه شده می‌تواند با توجه به شرایط از همه آن مزایا استفاده نماید. مزایای این بیمه نامه را می‌توان به ترتیب زیر بیان کرد:

 

 • بیمه شده می‌تواند پس از پایان سال دوم درخواست دریافت وام نماید . وام بیمه عمر بر اساس اندوخته بیمه نامه محاسبه و به بیمه گذار ارائه می‌شود. مدت زمان لازم برای دریافت وام حداکثر ظرف مدت 2 هفته می‌باشد و فرد از دریافت وام حداکثر تا 3 سال فرصت دارد که وامش را بازپرداخت نماید.
 • با توجه به این که بیمه نامه عمر بیمه نامه بلند مدتی است ممکن است که فرد بیمه شده قبل از پایان مدت زمان بیمه نامه اقدام به بازخرید بیمه نامه نماید که این امکان برای فرد وجود داشته و اندوخته بیمه نامه در دسترس فرد بیمه شده قرار می‌گیرد.
 • برداشت از اندوخته بیمه عمر از دیگر مزایای بیمه سینا می‌باشد که اگر فرد بیمه شده نیاز مالی داشته باشد می‌تواند با گذشت دو سال از پرداخت حق بیمه و تشکیل اندوخته 100 درصد ارزش بازخرید را برداشت نماید.
 • از دیگر مزایای مالی بیمه نامه عمر سینا معافیت مالیاتی این بیمه نامه می‌باشد. با توجه به قانون مالیات‌های مستقیم اندوخته و سرمایه عمر سینا معاف از مالیات بر ارث و مالیات بر درآمد می‌باشد.

بیشتر بدانید: با بیمه عمر پارسیان آشنا شوید


سود بیمه عمر سینا

بررسی سود بیمه نامه عمر سینا

 سود تضمینی بیمه سینا بر اساس تصویب شهریور ماه سال 95 بیمه مرکزی برای دو سال اول 16 درصد ، برای دو سال بعد 13 درصد ، برای سال های بعد 10 درصد می‌ باشد.

علاوه بر سود تضمینی سود مشارکتی هم وجود دارد.، شرکت بیمه سینا بیمه گذاران خود را در 85 درصد از منافع حاصل از سرمایه گذاری مشارکت می‌دهد و این مشارکت به صورت افزایش اندوخته سرمایه گذاری به آن‌ها پرداخت می‌گردد.

بر اساس سود اعلامی شرکت بیمه سینا، میزان سود پرداختی به بیمه‌شدگان طی سالیان اخیر به‌طور میانگین 25 درصد بوده است.

 

 

اگر می‌خواهید سرمایه گذاری که در عمر سینا انجام می دهید سود دهی بالایی داشته باشد، شما به عنوان بیمه گذار باید حق بیمه عمرتان را در مدت زمان تعیین شده به شرکت بیمه سینا پرداخت کنید. پرداخت زودتر از زمان سررسید حق بیمه، نهایتا  روی اندوخته بیمه نامه شما موثر بوده و سرمایه گذاری بالایی را برای فرد به همراه خواهد داشت.

مطلب مرتبط: تاخیر در پرداخت بیمه عمر چه عوابقی دارد؟


 

جدول بیمه عمر سینا چیست؟

با توجه به اطلاعات وارد شده در فرم پیشنهاد بیمه سینا در زمان استعلام شما می‌توانید جدولی را را دریافت کرده و نحوه محاسبه بیمه عمرتان را مشاهده نمایید. مواردی که در جدول بیمه عمر سینا قابل بررسی هستند عبارتند از:

 • مدت بیمه نامه عمر
 • سن بیمه شده
 • حق بیمه سالانه
 • سرمایه فوت طبیعی بیمه نامه
 • سرمایه فوت در اثر حادثه
 • سرمایه امراض بیمه عمر
 • سرمایه نقص عضو
 • سرمایه ازکارافتادگی
 • اندوخته ریاضی هر ساله بیمه نامه
 • ارزش بازخریدی بیمه نامه در هر سال بیمه ای
 • نحوه پرداخت حق بیمه (ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه)

حتما این نکته را در نظر داشته باشید که جدول بیمه عمر بر اساس سن هر فرد و میزان حق بیمه پرداختی وی محاسبه می شود.

 


مطلب مرتبط: جدول مقایسه بیمه‌‌ عمر پاسارگاد با سایر بیمه‌ها


 

فرم بیمه عمر سینا چه مواردی را دارد؟

قبل از خرید بیمه عمر، هر فرد باید فرم پیشنهاد بیمه نامه عمر سینا را تکمیل نماید و فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار و بیمه نامه امضا شود. در این فرم پیشنهاد مشخصات کامل بیمه گذار و بیمه شده، شرایط بیمه نامه نشانی محل اقامت، قد و وزن  بیمه شده، شغل فرد بیمه شده، حق بیمه مورد نظر، مدت بیمه نامه، نحوه پرداخت حق بیمه  مشخص می‌باشد.


 

بیمه عمر سینا وزارت نیرو چیست؟

بر اساس توافق نامه سال 1392 بین شرکت بیمه سینا و وزارت نیرو، بیمه نامه عمر و حوادث کارکنان وزارت صنعت آب و برق انجام شده  و همه افرادی که از طریق این تفاهم نامه تحت پوشش قرار گرفته اند می‌توانند از این پوشش استفاده نمایند. این بیمه نامه 10 ساله بوده و با توجه به شرایط این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن این بیمه نامه فوت نماید با توجه به این که فوت طبیعی بوده و یا فوت حادثی باشد، 40 تا 60 برابر حقوق ماهیانه را به ذینفعان وی پرداخت می شود. البته در صورت بازخریدی رقم بازخرید مشخص شده در بیمه نامه به فرد پرداخت می شود.


پرداخت اقساط بیمه عمر

شرایط پرداخت اقساط بیمه عمر سینا

برای پرداخت اقساط شما می‌توانید از طریق چند روش زیر اقدام به پرداخت اقساط حق بیمه خود نمایید. هر فرد بر اساس شرایطی که دارد می تواند از طریق یکی از روش های زیر حق بیمه عمر خود ار پرداخت نماید:

 • پرداخت اقساط از طریق مراجعه به بانک

بیمه گذاران بیمه نامه عمر سینا می توانند با مراجعه به بانک و همراه داشتن شماره حساب بیمه سینا و شناسه پرداختی حق بیمه سالانه، ماهانه، شش ماهه خود را پرداخت نمایند. که البته این روش برای بیمه گذار بسیار زمان بر می‌باشد.

 • پرداخت اقساط بیمه عمر به صورت آنلاین و از طریق سایت بیمه سینا

پرداخت آنلاین یکی از راحترین و سریع ترین روش‌های پرداخت است . در این روش بیمه گذار می‌تواند به راحتی با ورود به سایت بیمه سینا و انتخاب گزینه خدمات پرداخت الکترونیک گزینه پرداخت حق بیمه را انتخاب کرده و حق بیمه خود را پرداخت نماید. بیمه گذاران بیمه نامه عمر باید این نکته را مد نظر داشته باشند که حتما در پرداخت آنلاین کد اعلامیه بدهکار و کد بیمه گذاری بیمه نامه مورد نظر را وارد کنند و سپس اقدام به پرداخت حق بیمه نمایید.


بیشتر بدانید: بیمه عمر بازنشستگی ۱۰ ساله


 

 • پرداخت از طریق تلفن همراه

از دیگر روش های راحت که بسیاری از بیمه گذاران می‌توانند از از این طریق اقدام به پرداخت حق بیمه شان کنند، پرداخت حق بیمه عمر از طریق اپلیکیشن‌ها و وارد کردن کد های پرداخت که از طریق شرکت بیمه سینا به بیمه گذاران ارائه می شود و می‌توانند از طریق گوشی اقدام به پرداخت حق بیمه تان نمایید. علاوه بر اپلیکیشن های  موبایل ، پرداخت حق بیمه از طریق USSD امکان پذیر می باشد:

در این روش بیمه‌گذار تنها با وارد کردن کد پرداخت #1200*3*741*  وارد قسمت پرداخت بیمه عمر سینا وارد می‌شود. در کادر اول باید مبلغ حق بیمه را وارد نموده و در مراحل بعد با وارد کردن شماره کارت، رمز دوم و شناسه پرداخت، اقدام به واریز حق بیمه خود کند.


مدارک لازم بیمه عمر سینا

مدارک لازم برای پرداخت خسارت بیمه عمر سینا

در زمان خسارت با توجه به نوع خسارت خود باید مدارک زیر را در جهت دریافت خسارت به شرکت بیمه سینا ارائه نماید:

مدارک لازم پرداخت خسارت در صورت فوت بیمه شده:

 • اصل یا تصویر برابر اصل گواهی فوت صادره توسط سازمان ثبت احوال کشور
 • اصل یا تصویر برابر اصل گواهی آخرین پزشک معالج یا پزشکی قانونی مبنی بر علت فوت و تاریخ آن
 • در صورتی که فوت ناشی از حادثه باشد ، گزارش مشروح حادثه که توسط مراجع قانونی ذیصلاح تهیه شده باشد
 • گواهی انحصار وراثت در صورتی که استفاده کنندگان بیمه نامه مشخص نشده باشد

اطلاعات خود را تکمیل کنید: بررسی بیمه عمر ایران یا بیمه عمر پاسارگاد


 

مدارک لازم پرداخت خسارت بیماری:

با توجه به شرایط بیمه عمر هر فرد بیمه شده می تواند برای درمان 5 نوع بیماری سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی(کرونر)، سرطان و پیوند اعضای اصلی بدن استفاده نماید. برای پرداخت خسارت امراض بیمه عمر سینا مدارک زیر باید به شرکت بیمه سینا ارائه شود:

 • کپی فرم پیشنهاد و بیمه نامه صادره
 • مدارک حق بیمه های پرداختی
 • تصویر کلیه صفحات شناسنامه
 • مستندات پرونده بالینی
 • نظر پزشک معالج بیمه شده
 • صورتحساب بیمارستان

 

مدارک لازم برای دریافت خسارت ازکارافتادگی:

 • گواهی پزشک معالج و یا پزشکی قانونی مبنی بر زمان شروع و پایان معالجات، احراز از کار افتادگی کامل و دائم بیمه شده و درصد نقص عضو
 • عکس رادیولوژی عضو آسیب دیده قبل و بعد از پایان معالجات
 • تشخیص نقص عضو و از کار افتادگی دائم، تعیین کلی یا جزئی بودن آن و تعیین مدت از کار افتادگی توسط پزشک معتمد بیمه گر

 

مدارک لازم برای پرداخت خسارت نقص عضو ناشی از حادثه:

در صورتی که فرد بیمه شده به علت وقوع یکی از خطرات تحت پوشش دچار نقص عضو و یا از کار افتادگی دائم شود، سرمایه مشخص شده در بیمه نامه به شخص بیمه شده یا قیم قانونی وی پرداخت می شود. مدارک لازم برای دریافت خسارت نقص عضو عبارتند از:

 • کپی فرم پیشنهاد و بیمه نامه صادره
 • مدارک حق بیمه های پرداختی
 • تصویر کلیه صفحات شناسنامه
 • گواهی پزشک معالج و یا پزشکی قانونی مبنی بر زمان شروع ، پایان معالجات ، احراز از کار افتادگی دائم و جزئی بیمه شده و درصد نقص عضو
 • عکس رادیولوژی عضو آسیب دیده قبل و بعد از پایان معالجات
 • تشخیص نقص عضو و از کار افتادگی دائم، تعیین کلی یا جزئی بودن آن و تعیین مدت از کار افتادگی توسط پزشک معتمد بیمه گر

 

استعلام و خرید بیمه نامه عمر سینا

اگر از گزینه های مورد نظر شما در انتخاب بیمه عمر، بیمه عمر سینا است می توانید فرم بیمه عمر بیمه تایم را تکمیل کرده و به سامانه بیمه تایم ارسال کنید. مشاوران بخش بیمه عمر بیمه تایم با شما تماس گرفته و مشاوره لازم برای خرید بیمه عمر را به شما ارائه می نمایند. در سایت بیمه تایم این امکان برای شما وجود دارد که شما بتوانید مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف را به کمک مشاوران بیمه تایم انجام داده و بتوانید بهترین بیمه عمر را انتخاب نمایید.

همه بیمه گذاران می توانند از طریق سایت بیمه سینا اقدام به پرداخت آنلاین بیمه عمر خود نمایند.

در بیمه های عمر سینا بیمه شده ها می توانند 90 درصد از اندوخته را بعد پایان سال دوم وام بگیرند.

استعلام بیمه عمر سینا از طریق ثبت درخواست شما در سامانه بیمه تایم امکان پذیر می باشد.

با توجه به طرح هایی که در شرکت های بیمه ارائه شده، در حال حاظر طرح بازنشستگی ارائه نمی شود.

4 دیدگاه برای “بیمه عمر سینا چیست؟

 1. مهدی گفته:

  با درود، این طور که به من گفتن هر پنج سال یکبار میتونید اندوخته رو با سودش دریافت کنید درسته یا نادرست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *