بیمه مسئولیت

مشاوره و خرید انواع بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت یا بیمه مسئولیت مدنی

بیمه مسئولیت یا بیمه مسئولیت مدنی یکی از بیمه‌نامه‌های حرفه‌ای است که نیاز به مشاوره و بررسی دقیق دارد. انواع مختلفی از بیمه مسئولیت در صنعت بیمه وجود دارد که در این مطلب به انواع مختلف آن می‌پردازیم. همچنین برای خرید انواع بیمه مسئولیت می‌توانید از طریق فرم بالا اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت جهت مشاوره با شما تماس حاصل نمایند.

نکته: به دلیل اهمیت و استقبال زیاد از دو نوع بیمه مسئولیت، می‌توانید از طریق لینک‌های خرید بیمه مسئولیت ساختمانی و خرید بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان اقدام نمایید. در ادامه به تعریف مسئولیت و سپس انواع بیمه مسئولیت می‌پردازیم.


بیمه مسئولیت چیست؟

در پاسخ این سوال که بیمه مسئولیت چیست؟ بیمه مسئولیت جان و مال افراد ثالث را در قبال روابط اجتماعی و مسئولیت‌های یکدیگر و همچنین امنیت شغلی افراد را تحت پوشش قرار می‌دهد. در واقع می‌توان گفت هر کسی باید پاسخگوی اعمال خود در برابر دیگران باشد و شرکت‌های بیمه در این مسیر همراه بیمه گذاران در جبران خسارات خواهد بود.


چرا باید بیمه مسئولیت داشته باشیم؟

هر شخصی با توجه به فعالیت اجتماعی که انجام می‌دهد ممکن است، به سایر افراد صدمه جانی یا مالی وارد کند و باید هر نوع خسارت وارد شده را جبران نماید. گاهی ممکن است زیان‌های  مالی و یا جانی وارد شده به افراد ثالث بسیار سنگین و پر هزینه و حتی گاهی جبران ناپذیر باشد. ما‌ می‌توانیم با خرید بیمه مسئولیت جبران این خسارت‌ها را به شرکت های بیمه منتقل کنیم. از این رو هر فردی با توجه به نوع فعالیت اجتماعی که دارد یکی از شاخه های بیمه مسئولیت را خریداری نماید.

چه کسانی نیاز به تهیه بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان دارند؟

با توجه به دسته بندی این بیمه نامه که یادآور شدیم، تمامی کارفرمایان حقیقی و حقوقی با هرگونه فعالیت و عملیاتی : خدماتی، بازرگانی، تولیدی، تعمیراتی، ساختمانی، عمرانی، ساخت و ساز مسکونی، تجاری و … می‌توانند بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان را تهیه نمایند و از پوشش های آن بهرمند گردند.

پوشش‌های بیمه مسئولیت

با توجه به ماهیت بیمه نامه مسئولیت، تمامی موارد زیر اگر به علت قصور فرد بیمه گذار اتفاق بیافتد شرکت بیمه جبران خسارات ذیل را با توجه به تعهدات درج شده در بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌دهد:

فوت

دیه

هزینه نقص عضو

هزینه پزشکی

خسارات مالی

در کنار پوشش‌های گفته شده، کلوزهای اضافی برای بیمه‌های مسئولیت می‌تواند به درخواست بیمه گذار به بیمه نامه اضافه شود. کلوزهای اضافی بیمه مسئولیت در ادامه به صورت کامل آمده است.


انواع بیمه مسئولیت مدنی

بیمه مسئولیت عمومی

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان

قانون کار، کارفرما را در قبال حوادث، اتفاقاتی که از عدم رعایت مقررات فنی و حفاظت کار و بهداشت باعث خسارت بدنی و جانی به کارکنان شود مسئول شناخته و وی را ملزم به جبران خسارات جانی بوجود آمده می‌نماید. بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان برای جبران خسارات چنین مسئولیتی طراحی و ارائه می‌گردد، این بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان را پوشش می‌دهد و اگر در حین کار از حادثه خسارت جانی و بدنی به کارگران وارد آید و مسئولیت بیمه گذار برای بیمه گر محرز گردد خسارت وارده جبران می‌گردد. منظور از خسارت جبران بدنی، شامل هزینه پزشکی، غرامت نقص عضو و در نهایت فوت کارکنان می‌باشد. در ادمه جهت آشنایی بیشتر، انواع بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان توضیح داده خواهد شد.

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان  ویژه فعالیت‌های خدماتی، صنعتی، تولیدی بازرگانی

به کلیه فعالیت‌هایی که مربوط به احداث بنا نباشد و فعالیت‌های عمرانی را نیز در بر نگیرد فعالیت صنعتی، تجاری، خدماتی، بازرگانی می‌گویند. مانند شرکت‌ها و سازمان‌ها و … . فروشگاه‌ها، مراکز تجاری کارگاه‌های کوچک و بزرگ، کارخانه‌ها، نجاری جوشکاری تراشکاری، کارخانجات نساجی، دارویی، صنایع آهن و فولاد و … . شرکت‌های بیمه ریسک فعالیت این مشاغل را به هشت دسته تقسیم نموده‌اند و پایه طبقه شغلی و ریسک شغل یکی از موارد مهم در تعیین نرخ و قیمت بیمه مسئولیت مدنی کارفرما خدماتی می‌باشد و بیمه گذار باید لیست تامین اجتماعی و شیفت کاری را به بیمه گر اعلام نماید.

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی

در بیمه مسئولیت ساختمانی (بیمه حوادث ساختمان) یا همان بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی کلیه کارگرانی که در پروژه فعالیت دارند و در حین کار و در محدوده تعریف شده دچار آسیب می‌شوند، بیمه گر موظف به پرداخت خسارت با توجه به تعهدات مورد درخواست این بیمه نامه می‌باشد. پوشش این بیمه نامه کلیه مراحل ساخت شامل: تخریب، گودبرداری، احداث بنا را در بردارد. و بسته به متراژه پروژه و تعداد کارگران فعال و سقف تعهدات درخواستی، کلوزهای انتخابی هزینه بیمه مسئولیت ساختمانی تغییر می‌نماید. بهینه است که در خصوص شرایط و تعهدات بیمه نامه و کلوزها و نحوه پرداخت خسارت در بیمه مسئولیت ساختمانی بدانید تا از بهترین شرایط و پوشش‌ها بهره‌مند گردید. ارایه لیست تامین اجتماعی الزامیست.

بیمه مسئولیت مدنی پیمانکاران فرعی

در بیمه مسئولیت مدنی پیمانکاران فرعی پیمانکاران پروژه می‌توانند خود را و ریسک شان را پوشش دهند . پیمانکاران در پروژه‌های مختلف می‌توانند هم از طریق بیمه نامه اصلی کارفرما نیز پوشش بگیرند . اما بیمه مسئولیت پیمانکاران فرعی برای هر پیمانکاری لازم و ضروریست.

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ویژه فعالیت های عمرانی

در این بیمه نامه آنچه برای بیمه گر در ابتدا مهم است نوع پروژه و تعداد کارگر، تعهدات و کلوزهای مورد درخواست می‌باشد.در این بیمه نامه محل مورد فعالیت قید می‌گردد و پوشش برای محل اعلام شده است و حتما باید پیمان به بیمه گر داده شود چرا که بیمه گر از اطلاعات پیمان موضوع کار و فعالیت را ارزیابی می‌نماید پیرو آن ریسک را درست ارزیابی و حق بیمه را بر همین پایه اعلام می‌نماید. و در زمان پرداخت خسارت نیز به بیمه گر کمک خواهد نمود.
نکته مهم در بیمه مسئولیت عمرانی این است که فعالیت به چهار گروه دسته بندی می‌گردد و نرخ بیمه نامه بر اساس ریسک طبقه مورد نظر تعیین می‌گردد و کلیه اطلاعات مورد نیاز بیمه مسئولیت عمرانی در پیمان مشخص شده است.

نکته: دلیل اینکه ساختمان سازی از پروژه عمرانی جدا شده است این هست که ساختمان سازی بیشتر توسط عموم مردم و اشخاص حقیقی انجام می‌گیرد و دارای ریسک‌های مشابه هست ولی پروژه های عمرانی توسط متخصصین و شرکت‌ها به مقررات خاص انجام می‎‌گیرد و بین ریسک‌های آنها تفاوت های بسیار هست.در این بیمه نامه نیز ارائه لیست تامین اجتماعی الزامیست.

بیمه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی(ثالث ساختمانی)

این بیمه نامه با نامهای متفاوتی نام برده می شود مانند: بیمه سازندگان ابنیه در قبال اشخاص ثالث، بیمه مسئولیت کارفرما در قبال اشخاص ثالث. برای تکمیل توضیحات این بیمه ابتدا دقت نماییم که اشخاص ثالث به عابرین عبوری، همسایگان، بازدیدکنندگان و کلیه افرادی که با بیمه گذار هیچ رابطه کاری ندارند اشخاص ثالث تلقی شده و کلیه اموال همسایگان و تاسیسات زیرزمینی و … اموال اشخاص ثالث محسوب می گردد. بنابراین کلیه خسارات مالی و جانی ناشی از فعالیت ساختمانی و غیر عمد در این بیمه نامه تا سقف تعهدات مورد درخواست پوشش دارد. در بیمه ثالث ساختمانی در دوبخش خسارت قابل پرداخت است :تعهدات جانی و نقص عضو و هزینه پزشکی تا سقف درخواست پوشش دارد و همچنین خسارات مالی نیز تا سقف تعهد مالی بیمه  پوشش دارد. در ادامه انواع  بیمه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی یا همان ثالث ساختمانی را بررسی میکنیم.

بیمه مسئولیت تجهیرات الکترونیک

این ‌بیمه‌نامه کلیه خسارت‌های فیزیکی وارد به تجهیزات الکترونیک از جمله موبایل و لب تاپ و …  اعم از آتش‌ سوزی، انفجار، سیل، طوفان، زلزله، نشست و رانش زمین، سقوط از بلندی، برخورد جسم خارجی، نفوذ مایعات به داخل اجزا، حمل و جابجایی در محل موردبیمه، نوسانات جریان الکتریسته و سرقت با شکست حرز را حداکثر تا مقدار ارزش رایانه، تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای

در بیمه مسئولیت حرفه‌ای مسئولیت قانونی صاحبان حرف در ارتباط با کسانیکه از حرفه آنان دچار آسیب مالی و جانی می‌گردند پوشش دارند.
مهمترین انواع بیمه مسئولیت حرفه‌ایی به شرح ذیل می‌باشند.

بیمه مسئولیت پزشکان و بیمه مسئولیت پیراپزشکان

پزشکان و پیراپزشکان با بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان می‌توانند مسئولیت حرفه‌ایی خود را قبال بیماران خود پوشش بیمه‌ایی دهند. این بیمه از انواع بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ایی در قبال اشخاص ثالث به عنوان بیمار می‌باشد که مسئولیت اشتباه، خطا و قصور، پزشکان و پیراپزشکان که در عمل جراحی، تشخیص آزمایش و … مطابق بیمه نامه پیش می آید را پوشش می‌دهد( در این سرفصل بیمه‌ایی بیمه مسئولیت پیراپزشکان و بیمه مسئولیت پرستاران نیز قرار می‌گیرد).

محاسبه حق بیمه مسئولیت پزشکان بر پایه تخصص و تعهدات درخواستی می‌باشد که در گروه‌بندی های مختلف در شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود و می‌توان از تخفیفات گروهی هم در خرید این بیمه نامه استفاده کرد و هر چه گروه بزرگتر باشد درصد تخفیف بیشتر خواهد بود. برای بررسی کامل و دریافت مشاوره رایگان بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان را مطالعه نمایید.

بیمه مسئولیت حرفه‌ایی مهندسین ناظر طراح و محاسب

در این بیمه نامه مسئولیت مهندس ناظر طراح و محاسب در قبال کارگران پوشش می‌یابد.
موارد م نیاز در بیمه مهندسان ناظر: در این بیمه نامه و در زمان صدور پایه و رتبه مهندس ناظر به دلیل اینکه می‌تواند تعیین کننده متراژی باشد که  می‌تواند طراحی محاسبه و نظارت نمایند جهت محاسبه حق بیمه مسئولیت مهندس ناظر مهم است. همچنین مهندس ناظر می تواند کل متراژی که اجازه محاسبه نظارت و طراحی دارد را بیمه نماید و یا می‌تواند پروژه‌های مختلف را تک تک تا حد مجوز خود بیمه نماید. در صدور بیمه مهندسان ناظر شماره نظام مهندسی مورد نیاز است. نکته مهم دیگر در این بیمه نامه تاریخ صدور و مدت بیمه مهندس ناظر می‌باشد.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران بیمارستان،کلینیک، داروخانه و آزمایشگاه

در بروز عارضه پزشکی در فرآیند درمان ممکن است افراد زیادی مقصر شناخته شوند ممکن است درصدی از قصور به پزشک معالج و درصدی به پرستاران و درصد دیگری به مدیر فنی مراکز درمانی داده شود. از سوی وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی شرح وظایفی برای مسئولان فنی بیمارستان ها و کلینیک‌ها در نظر گرفته شده است. مسئولیت در قبال بیماران، عیادت کنندگان، بیمارستان یا به عبارتی مسئولیت کلیه امور موسسات پزشکی به عهده مسئول فنی می‌باشد. در این بیمه نامه درصد قصور مسئول فنی که به موجب رای قانون تعیین می‌گردد پوشش می‌یابد. در این بیمه نامه هزینه پزشکی پوشش ندارد و تنها غرامت نقص عضو و فوت وابسته به قصور و تعدات بیمه نامه پوشش دارد.
در این بیمه نامه اگر در خصوص بیمارستان می‌باشد تعدد تخت در ریسک در نظر گرفته می‌شود و اگر کلینیک و درمانگاه است تعدد شیفت کاری ملاک حق بیمه می‌باشد. بیمه مسئولیت حرفه‌ایی مدیران بیمارستان، درمانگاه، کلینیک، داروخانه و آزمایشگاه به نام مدیر فنی صادر می‌گردد و تعویض مدیر را باید اعلام نمود و با الحاقیه تغییر ذینفع مشخص گردد.

بیمه مسئولیت حرفه‌ایی وکلای دادگاه

موضوع این بیمه نامه، بیمه مسئولیت حرفه‌ایی بیمه گذار در قبال موکلین خود می‌باشد بدین صورت که اگر در نتیجه قصور و اشتباه حرفه‌ایی و غیرعمد بیمه گذار در انجام وظایف خود خسارات مالی به بیمه گذار وارد آید پس از احراز مسئولیت بیمه گذار با رای مراجع قضایی خسارت پرداخت می‌گردد. و نکته دیگر اینکه مسئولیت پرداخت حق الزحمه، اگر در طی رسیدگی بیمه گذار در اثر حادثه فوت نماید مبلغ حق الزحمه به موکل باز پرداخت می‌شود.

بیمه مسئولیت مدنی ناشی از آتش سوزی

در بیمه آتش سوزی در صورت خطرات تحت پوشش مانند آتش سوزی، صاعقه، انفجار، زلزله، سیل، طوفان، شکست شیشه، ترکیدگی لوله آب، سرقت و … به بیمه گذار خسارت وارد آید طبق سرمایه بیمه نامه خسارت پرداخت می‌شود. اما در بیشتر موارد دامنه آتش سوزی و خسارات به همسایگان و مشاعات نیز می‌رسد در چنین مواردی بیمه آتش سوزی پوشش نمی‌دهد و نیاز به داشتن بیمه مسئولیت مدنی ناشی از آتش سوزی می‌باشد. در آن خسارات جانی و مالی پوشش داده می‌شود.

بیمه مسئولیت مدنی شهربازی‌ها

مسئولیت مدیران شهربازی در قبال استفاده کنندگان از دستگاه‌ها و اشخاص ثالث، خسارات جانی با احراز مسئولیت بیمه گذار و نظر مراجع قضایی پوشش دارد.

بیمه مسئولیت نصب و نگهداری آسانسور

اگر در جریان استفاده از آسانسور با توجه به کاربری آسانسور(نفربر، باربر) خسارت جانی و بدنی و مالی به استفادکنندگان وارد آید با داشتن بیمه مسئولیت آسانسور، مسئولیت بیمه گذار در مراجع قانونی محرز گردد تا سقف بیمه نامه پوشش دارد.

بیمه مسئولیت مدنی جامع شهرداری ها، دهیاری ها

به موجب این بیمه نامه مسئولیت، مسئولیت شهرداری در قبال شهروندان که ناشی از اموری باشد مرتبط به شهرداری پوشش دارد. مثال‌هایی از این حوادث: افتادن درخت ، پرت یا افتادن ریلگارد و …


بیمه مسئولیت فنی مدیران

بیمه مسئولیت فنی مدیران یکی دیگر از انواع بیمه مسئولیت مدنی است که در ادامه با انواع آن آشنا می‌شویم.

بیمه مسئولیت مدیران مهدکودک

مسئولیت مدیران مسئولین و معلمین مربیان و کارمندان مهدکودک در مقابل کودکان مهد اعم از خارج از مهد یا داخل آن با بیمه مسئولیت مهد کودک تحت پوشش قرار می‌گیرد.

نکته: برای نوزادان زیر یکسال 20% اضافه نرخ و برای کودکان استثنایی 40% اضافه نرخ بطور معمول در نظر گرفته می‌شود.

بیمه مسئولیت مدیران مجموعه های ورزشی

چنانچه افراد در حین حضور در مجموعه ورزشی و استفاده از وسایل و امکانات ورزشی یا انجام تمرینات ورزشی دچار حادثه و صدمات جسمانی گردند که در آن مسئولیت مدیر مجموعه ورزشی از سوی مقامات قضایی محرز گردد بیمه‌گر با توجه به تعهدات بیمه نامه نسبت به جبران آن بر می‌آید.در این بیمه نامه بیمه گذار با پرداخت هزینه اضافی می‌تواند تماشاچیان را نیز بیمه نماید.

بیمه مسئولیت مدیران واحدهای اقامتی

بر اساس این بیمه نامه اگر در طی اقامت به مسافرین در نتیجه حوادث خسارت جانی و مالی وارد آید بیمه می‌گردد همچنین استخر و …. وابسته به هتل و مسافرخانه نیز می‌تواند در این بیمه نامه با درخواست بیمه گذار پوشش یابد.

بیمه مسئولیت مدیران تورهای مسافرتی و زیارتی

اگر در طی سفر برای مسافرین این تورها ناشی از حوادث خسارات جانی و مالی وارد آید و مسئولیت بیمه گذار از طریق مراجع قضایی محرز گردد تا سقف پوشش های بیمه نامه خسارت پرداخت می‌گردد.

بیمه مسئولیت مدنی هیئت مدیره ساختمان

موضوع بیمه نامه مسئولیت بیمه گذار در قبال ساکنین و اشخاص ثالث می‌باشد. خطراتی مانند : سقوط اشیا، پارکینگ ساختمان، خسارت به ساختمان‌های مجاور، ریزش چاه، استخر، آتش سوزی مشاعات و … در بکارگیری نظافتچی و خدمات خسارتی که مسئولیت مدیر محرز گردد در بیمه مسئولیت مدیر ساختمان پوشش دارد.

بیمه مسئولیت مدنی پارکینگ های عمومی

در بیمه مسئولیت، اگر خسارت در محدوده پارکینگ و از قصور بیمه گزار به کارکنان، مراجعه کنندگان و ماشین‌های مورد تردد وارد آید پوشش بیمه مسئولیت جبران خسارت می‌نماید.

بیمه نامه مسئولیت مدنی نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی

این بیمه نامه در صورت احراز مسئولیت دارندگان تابلو در حادثه اتفاق افتاده، جبران خسارت می‌نماید.

بیمه مسئولیت مدنی دارندگان ماشین آلات راه سازی و ساختمانی، کشاورزی

این بیمه نامه ، مسئولیت دارندگان ماشین آلات سنگین مانند جرثقیل‌، تاور کرین و … و خسارت و آسیبی که به اشخاص ثالث وارد می‌گردد از خسارت بدنی و جانی تا مالی را تحت پوشش قرار می‌دهد . رانندگان این وسائط باید دارای گواهینامه مربوطه باشند. در بیمه مسئولیت مدنی دارندگان جرثقیل و … ناحیه تحت پوشش در محدوده پروژه است، این وسایط اجازه تردد در شهر را ندارند به جز محدوده پروژه به همین دلیل پلاک شهربانی هم ندارند.

بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا

موضوع  این بیمه نامه جبران خسارات جانی و مالی که به مصرف کنندگان و اشخاص ثالث  از خطرات کالا که در نتیجه عدم رعایت نکات ایمنی عیب و نقص کالا تولید شده بوجود آید پوشش دارد. بیمه مسئولیت تولیدکنندگان دارای دو بخش است:

 • بیمه مسئولیت تضمین کیفیت محصول
 • بیمه مسئولیت تبعی ناشی از محصول

بیمه مسئولیت مدنی طرح‌های خاص

طرح‌های خاصی در بیمه مسئولیت مدنی وجود دارند که ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

بیمه‌های اعتباری

در بیمه‌های اعتباری بر طبق آیین نامه 51 بیمه مرکزی منظور از اعتبار ظرفیت بدهی یک مشتری است که از طرف بنگاه‌های اقتصادی در قبال ارائه کالا و یا خدمت،  بانک‌ها و موسسات مالی مجوز دار از سوی بانک مرکزی بصورت تسهیلات مالی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند و این مطالبات دارای ریسک عدم پرداخت است بیمه می‌نمایند.

بیمه اسب

در بیمه اسب تلف و نقص عضو اسب‌های مسابقه که از خطرات تحت پوشش بیمه اسب باشد تا سقف تعهدات بیمه نامه اسب و در محدوده جغرافیای کشور پوشش دارد.

بیمه اعتباری صداقت در امانت

این ‌بیمه‌نامه با هدف پوشش ‌بیمه‌گذاران در مقابل خسارت‌ها و زیان‌‌هاى ناشى از نادرستى و خیانت در امانت کارکنان در امور مالى و کسر موجوى انبارها، براى شرکت‌هاى بازرگانى صادر مى‌شود.

بیمه مسئولیت قراردادی

این بیمه مسئولیت به نوعی ناشی از توافقی است که بین طرفین قرارداد منعقد می‌گردد و ناشی از قانون مدون نیست و در آن قصور طرفین قرارداد پوشش داده می‌شود.

بیمه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل داخلی

مسئولیت متصدیان حمل در قبال ارسال کنندگان و صاحبان کالا را پوشش می‌دهد و در قالب بیمه مسئولیت حرفه‌ایی می‌باشد. در قبال هر حادثه‌ایی که از حمل و نقل به بار آسیب وارد گردد پوشش می‌دهد. بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل برای هر وسیله حمل از جمله زمینی، دریایی، هوایی پوشش دارد.

بیمه مسئولیت متصدیان شرکت های بین المللی کالا از طریق جاده CMR

موضوع این بیمه نامه مسئولیت بیمه گذار در مقابل صاحبان کالا یا ذی حقوق آنها طبق مقررات قرارداد CMR بین‌المللی در رابطه با راه بیمه نامه‌های حمل و نقل کالا از طریق جاده.


خسارت خارج از تعهد بیمه مسئولیت

بسته به نوع بیمه مسئولیت خسارات خارج از تعهد بیمه نامه متفاوت است اما بطور کلی به مواردی یادآور می‌شویم:

 • نجات مصدوم توسط بیمه گزار از مسئولیت بیمه گزار این بیمه نامه نیست.
 • اعمال متقلبانه بیمه گزار
 • به طور عموم این بیمه نامه مسئولیت در داخل مرز ایران پوشش دارد
 • جرایم و مجازات قابل خرید و کیفری و حقوقی
 • تشعشعات هسته ایی و رادیواکتیو

بیمه مسئولیت اتباع خارجی

با توجه به این که بسیاری از کارگران در بخش های مختلف خدماتی و ساختمانی از اتباع خارجی می‌باشند، ارائه پوشش برای اتباع خارجی در بیمه مسئولیت برخی شرکت‌های بیمه انجام می‌شود که می‌توانید به کمک کارشناسان بیمه تایم مقایسه خدمات و پرداخت خسارت شرکت مورد نظرتان را انجام داده و بیمه نامه تان را خریداری نمایید.

بیمه مسئولیت بی نام

در بیمه‌های مسئولیت خدماتی بیمه نامه می‌تواند بی‌نام و با نام باشد، بیمه نامه‌های با نام حق بیمه‌های کمتری دارند. در بیمه‌های ساختمانی همه بیمه نامه‌‎ها بی‌نام می‌باشند.

هزینه بیمه مسئولیت

عوامل مختلفی بر محاسبه قیمت بیمه مسئولیت دخیل می‌باشند، از جمله طبقه شغلی کارکنان تحت پوشش، تعداد دیات، تعداد پوشش‌های فوت و نقص عضو و نوع فعالیت کاری که انجام می‌شود و حتی پوشش خسارت‌های اضافی بیمه نامه، تعداد افراد درج شده در بیمه نامه، نوع بیمه نامه با توجه به بانام یا بی نام بودن بیمه نامه و سایر موارد همه در هزینه انواع بیمه مسئولیت تاثیر گذار هستند. برای محاسبه دقیق قیمت بیمه مسئولیت می‌توانید در سامانه بیمه تایم درخواست‌تان را ثبت نموده و یا با کارشناسان بیمه تایم تماس بگیرید.


بهترین بیمه مسئولیت

در بیمه مسئولیت بیمه نامه‌ای می تواند به عنوان بهترین بیمه مسئولیت انتخاب شود که پوشش‌های کامل و مناسب با نوع فعالیت شغلی را داشته باشد، از این رو گرفتن مشاوره قبل از خرید بیمه نامه لازم بوده  تا بیمه نامه‌ای کامل را از بهترین شرکت بیمه برای شما خریداری نمایند و خسارت‌های آتی احتمالی که ممکن است برای بیمه شده فراهم شود را جبران می‌کند. انتخاب شرکت درست در خرید بیمه مسئولیت نیز گزینه مهم دیگر در بیمه مسئولیت می‌باشد چراکه شرکتی که در زمان خسارت همراه شما بوده و جبران خسارت کاملی را ارائه می‌کند می‌تواند به عنوان بهترین گزینه در بیمه مسئولیت باشد.


راهنمای خرید بیمه مسئولیت از بیمه تایم

با توجه به تعدد نوع این بیمه نامه مشخص است که این بیمه نامه هرکجا تعهدی ایجاد شود می‌توان برای آن با توافق شرکت بیمه، بیمه نامه مسئولیت در نظر گرفت. آنچه که در تعیین و پوشش بیمه لازم است در نظر گرفت نوع شغل و خساراتی که از آن و مسئولیت بیمه گزار به افراد وارد می آید و تشخیص درست جوانب خسارت. بنابراین مشاوره حرفه‌ایی برای داشتن این بیمه نامه قبل از پرداختن به قیمت بیمه مسئولیت و شرکت بیمه‌ایی که پاسخگو در زمان خسارت باشد بسیار حایز اهمیت است.

پیشنهاد ما به شما در خرید بیمه مسئولیت این است که قبل از خرید انواع بیمه مسئولیت ابتدا مشاوره‌ای تخصصی در این زمینه داشته باشید. ما با تیم حرفه‌ایی بیمه تایم همواره در جهت یک مشاوره کامل تا خرید آنلاین بیمه شما را همراهی می‌نماییم.

 

اگر از عمل کار و فعالیت هر فردی افراد دیگر دچار آسیب جانی و مالی گردند نتایج خسارات متوجه فرد می باشد و باید بر طبق قانون جبران نماید. در بیمه مسئولیت خسارات به این دست با پوشش های متنوع قابل جبران است.

مسئولیت از نظر حقوقی با توجه به ماده328 قانون مدنی ایران اینطور تعریف می‌گردد:

هر کس مالی از غیر را تلف نماید ضامن جبران آن است و باید مثل یا قیمت آن را پرداخت نماید و هر کس موجب زیان و یا خسارت به جان و مال اشخاص دیگر گردد مسئول جبران آن می‌باشد.

تعریف مسئولیت مدنی بدین صورت است که هرگونه تعهد و التزام شخص نسبت به جبران ضرر و زیان وارد به دیگری دارد، چه زیان مذکور در اثر عمل شخص مسئول یا اعمال اشخاص وابسته به وی و یا از اشیا و اموال تحت مالکیت وی محقق گردد می‌باشد.

بیمه های مهندسی بطور عمومیت ماشین آلات و تجهیزات را پوشش می دهد اما بیمه مسئولیت بحث از دیه و هزینه پزشکی و مالی که مسبب آن شغل یا عمل بیمه گذار هست می باشد.

از مهمترین مزایای بیمه مسئولیت پوشش های متنوع بیمه مسئولیت هست تا فرد کارفرما بتواند در زمان خسارت از تعهدات کامل بیمه استفاده نماید.

بیمه مسیولیت کارگران ساختمانی (بیمه ساختمانی) بیمه مسیولیت کارفرما در قبال کارکنان، بیمه مسیولیت پزشکان ، بیمه مسئولیت وکلا …

این بیمه نامه مسئولیت داروساز را در قبال تعهدات جانی تا سقف دیه و هزینه پزشکی را پوشش می دهد

با توجه به شغل ، تعداد کارکنان ساعات و شیفت کاری، دیه و هزینه پزشکی و پوشش های درخواستی حق بیمه ی مسئولیت مشخص می شود و نرخ سیستمی هست با کارشناسان بیمه تایم تماس بگیرید یا فرم بیمه را برای بیمه تایم ارسال نمایید.

اگر قصد خرید آنلاین بیمه مسئولیت مدنی را دارید می توانید درخواست خرید بیمه مسئولتتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید تا با کمک مشاوران ما بتوانید بهترین انتخاب در بیمه مسئولیت را داشته باشید.

تیم تخصصی مسئولیت بیمه تایم مهم ترین تمایز ما در خرید بیمه مسئولیت می باشد چون این بیمه بسیار فنی هست.

بهتر است نسبت به ریسک پروژه تعداد دیه انتخاب گردد. از بیمه تایم کمک بگیرید.

با درخواست این پوشش می توانید از خساراتیکه متقابل کارکنان در پروژه هست در بیمه مسئولیت دی استفاده نمایید.

کافیست با واحد بیمه مسئولیت بیمه تایم از طریق پر نمودن فرم بیمه مسئولیت سایت و یا با تلفن های بیمه تایم با تیم فنی ما در ارتباط باشد.

در بیمه مسئولیت کلوز تامین اجتماعی (ماده66 قانون تامین اجتماعی) بهتر است با این فرمول به دست بیاورید: حقوق سال کارگر*12ماه و عدد به دست امده ضربدر 10 سال

در نظر بگیرید که فرد در زمان حادثه بینایی از دست بدهد و دست هایش را هر کدام از اینها یک دیه هست در چنین مواردی دیه دوم لازم می شود.

حوادث مرتبط با کار کارفرما در محیط کار

لطفا با بیمه تایم تماس بگیرید یا فرم بیمه مسئولیت را برای ما ارسال نمایید پس از ارزیابی ریسک پروژه شما نرخ و شرایط اعلام می گردد.

در پروژه های ساختمانی معمولا قسمت های مختلف پروژه با پیمانکاران انجام می شود اگر کارگر پیمانکار دچار حادثه گردد قسمتی از تقصیر متوجه پیمانکار و قسمتی متوجه کارفرمای اصلی است برای جبران این خسارت لازم هست.

کلوزی در بیمه مسئولیت مهندسین ناظر را هم در زمان خسارت پوشش می دهد

برای جلوگیری از چنین اتفاقی درست تر هست که کلوز جبران هزینه های پزشکی بدون اعمال تعرفه را بردارید. نداشتن این کلوز باعث این موضوع شده است.

اگر کارمند شرکت در ماه عادی حادثه دیده و در ماه حرام فوت کردند دیه ماه عادی پرداخت می گردد اما اگر حادثه و فوت هر در ماه حرام باشد دیه ماه حرام پرداخت می گردد.

در صورت خسارت مرتبط با این بیمه نامه دیه و هزینه پزشکی از پوشش های اصلی بیمه می باشد.

شما هر تعداد دیه که لازم هست رو می تونید در بیمه مسئولیت بیمه البرز درخواست بدین .

بیمه مسئولیت پر از کلوز و پوشش هست اگر با مشاوره کامل بیمه نامه مسیولیت معلم صادر شده باشه شما با متخصصین بیمه تایم در خرید بیمه مسئولیت در ارتباط باشید.

این حق بیمه به تعهدات و ریسک شغل و پوشش های مورد درخواست شما بستگی داره.

دارای همان پوشش هاست و مزیتی به بقیه نداره

کافیه اطلاعات دقیق شغل و آدرس، تعداد کارگر ، تعهدات مورد درخواست دیه و هزینه پزشکی و … در فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت پر نمایید و مبلغ حق بیمه پرداخت گردد.

اگه منظورتون ساخت و ساز است که بیمه مسئولیت ساختمانی هست اما اگه منظور بیمه زلزله و آتش سوزی و ترکیدگی لوله آب هست باید فرم بیمه آ/تش سوزی بیمه تایم رو پر نمایید.

صدور بیمه ثالث ساختمانی نیاز به کارشناسی و بازدید دارد و برای صدور بیمه مسئولیت نیازی به عکس از پروژه نیست.

سقف پایین هزینه پزشکی و تعداد دیه و کلوزهای مورد درخواست در حق بیمه مسئولیت دانا موثر هستند هر چند که ریسک پروژه هم در خرید بیمه مسئولیت تعیین کننده هستند.

از مشاورین بیمه تایم برای این مهم کمک بگیرین اما بیمه مسیولیت کارآفرین یکی از بهترین هاست.

مثلا دکترهای داروساز که مسئول فنی هستند یا بیمه مسئولیت وکلا

بیمه مسیولیت پیمانکار یا همون بیمه مسئولیت خدماتی

بله مدیران ساختمان در نظر داشته باشند که هر اتفاقی در محیط ساختمان برای افراد پیش بیاید مسئولیت ایشان دخیل خواهد بود.

بطور عمومی کلوزها در تمامی شرکت های بیمه یکسان هستند و تفاوت چندانی با هم ندارند.

این بیمه نامه مسئولیت حرفه ایی هست.

قبل از 5 روز حتما شرکت بیمه را مطلع نمایید و پرونده خسارت تشکیل دهید.

 

سوالات بیمه مسئولیت

اگر از عمل کار و فعالیت هر فردی افراد دیگر دچار آسیب جانی و مالی گردند نتایج خسارات متوجه فرد می باشد و باید بر طبق قانون جبران نماید. در بیمه مسئولیت خسارات به این دست با پوشش های متنوع قابل جبران است.

مسئولیت از نظر حقوقی با توجه به ماده328 قانون مدنی ایران اینطور تعریف می‌گردد:

هر کس مالی از غیر را تلف نماید ضامن جبران آن است و باید مثل یا قیمت آن را پرداخت نماید و هر کس موجب زیان و یا خسارت به جان و مال اشخاص دیگر گردد مسئول جبران آن می‌باشد.

تعریف مسئولیت مدنی بدین صورت است که هرگونه تعهد و التزام شخص نسبت به جبران ضرر و زیان وارد به دیگری دارد، چه زیان مذکور در اثر عمل شخص مسئول یا اعمال اشخاص وابسته به وی و یا از اشیا و اموال تحت مالکیت وی محقق گردد می‌باشد.

بیمه های مهندسی بطور عمومیت ماشین آلات و تجهیزات را پوشش می دهد اما بیمه مسئولیت بحث از دیه و هزینه پزشکی و مالی که مسبب آن شغل یا عمل بیمه گذار هست می باشد.

از مهمترین مزایای بیمه مسئولیت پوشش های متنوع بیمه مسئولیت هست تا فرد کارفرما بتواند در زمان خسارت از تعهدات کامل بیمه استفاده نماید.

بیمه مسیولیت کارگران ساختمانی (بیمه ساختمانی) بیمه مسیولیت کارفرما در قبال کارکنان، بیمه مسیولیت پزشکان ، بیمه مسئولیت وکلا …

در بیمه های بانام مشخصات افراد مشغول به کار در محل بیمه شده را پوشش می دهد اما در بیمه نامه بی نام هیچ نامی در بیمه نامه درج نمی شود.

با توجه به شغل ، تعداد کارکنان ساعات و شیفت کاری، دیه و هزینه پزشکی و پوشش های درخواستی حق بیمه ی مسئولیت مشخص می شود و نرخ سیستمی هست با کارشناسان بیمه تایم تماس بگیرید یا فرم بیمه را برای بیمه تایم ارسال نمایید.

اگر قصد خرید آنلاین بیمه مسئولیت مدنی را دارید می توانید درخواست خرید بیمه مسئولتتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید تا با کمک مشاوران ما بتوانید بهترین انتخاب در بیمه مسئولیت را داشته باشید.

تیم تخصصی مسئولیت بیمه تایم مهم ترین تمایز ما در خرید بیمه مسئولیت می باشد چون این بیمه بسیار فنی هست.

بهتر است نسبت به ریسک پروژه تعداد دیه انتخاب گردد. از بیمه تایم کمک بگیرید.

با درخواست این پوشش می توانید از خساراتیکه متقابل کارکنان در پروژه هست در بیمه مسئولیت دی استفاده نمایید.

کافیست با واحد بیمه مسئولیت بیمه تایم از طریق پر نمودن فرم بیمه مسئولیت سایت و یا با تلفن های بیمه تایم با تیم فنی ما در ارتباط باشد.

در بیمه مسئولیت کلوز تامین اجتماعی (ماده66 قانون تامین اجتماعی) بهتر است با این فرمول به دست بیاورید: حقوق سال کارگر*12ماه و عدد به دست امده ضربدر 10 سال

در نظر بگیرید که فرد در زمان حادثه بینایی از دست بدهد و دست هایش را هر کدام از اینها یک دیه هست در چنین مواردی دیه دوم لازم می شود.

حوادث مرتبط با کار کارفرما در محیط کار

لطفا با بیمه تایم تماس بگیرید یا فرم بیمه مسئولیت را برای ما ارسال نمایید پس از ارزیابی ریسک پروژه شما نرخ و شرایط اعلام می گردد.

در پروژه های ساختمانی معمولا قسمت های مختلف پروژه با پیمانکاران انجام می شود اگر کارگر پیمانکار دچار حادثه گردد قسمتی از تقصیر متوجه پیمانکار و قسمتی متوجه کارفرمای اصلی است برای جبران این خسارت لازم هست.

کلوزی در بیمه مسئولیت مهندسین ناظر را هم در زمان خسارت پوشش می دهد

برای جلوگیری از چنین اتفاقی درست تر هست که کلوز جبران هزینه های پزشکی بدون اعمال تعرفه را بردارید. نداشتن این کلوز باعث این موضوع شده است.

اگر کارمند شرکت در ماه عادی حادثه دیده و در ماه حرام فوت کردند دیه ماه عادی پرداخت می گردد اما اگر حادثه و فوت هر در ماه حرام باشد دیه ماه حرام پرداخت می گردد.

در صورت خسارت مرتبط با این بیمه نامه دیه و هزینه پزشکی از پوشش های اصلی بیمه می باشد.

شما هر تعداد دیه که لازم هست رو می تونید در بیمه مسئولیت بیمه البرز درخواست بدین .

بیمه مسئولیت پر از کلوز و پوشش هست اگر با مشاوره کامل بیمه نامه مسیولیت معلم صادر شده باشه شما با متخصصین بیمه تایم در خرید بیمه مسئولیت در ارتباط باشید.

این حق بیمه به تعهدات و ریسک شغل و پوشش های مورد درخواست شما بستگی داره.

دارای همان پوشش هاست و مزیتی به بقیه نداره

کافیه اطلاعات دقیق شغل و آدرس، تعداد کارگر ، تعهدات مورد درخواست دیه و هزینه پزشکی و … در فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت پر نمایید و مبلغ حق بیمه پرداخت گردد.

اگه منظورتون ساخت و ساز است که بیمه مسئولیت ساختمانی هست اما اگه منظور بیمه زلزله و آتش سوزی و ترکیدگی لوله آب هست باید فرم بیمه آ/تش سوزی بیمه تایم رو پر نمایید.

صدور بیمه ثالث ساختمانی نیاز به کارشناسی و بازدید دارد و برای صدور بیمه مسئولیت نیازی به عکس از پروژه نیست.

سقف پایین هزینه پزشکی و تعداد دیه و کلوزهای مورد درخواست در حق بیمه مسئولیت دانا موثر هستند هر چند که ریسک پروژه هم در خرید بیمه مسئولیت تعیین کننده هستند.

از مشاورین بیمه تایم برای این مهم کمک بگیرین اما بیمه مسیولیت کارآفرین یکی از بهترین هاست.

مثلا دکترهای داروساز که مسئول فنی هستند یا بیمه مسئولیت وکلا

بیمه مسیولیت پیمانکار یا همون بیمه مسئولیت خدماتی

بله مدیران ساختمان در نظر داشته باشند که هر اتفاقی در محیط ساختمان برای افراد پیش بیاید مسئولیت ایشان دخیل خواهد بود.

بطور عمومی کلوزها در تمامی شرکت های بیمه یکسان هستند و تفاوت چندانی با هم ندارند.

این بیمه نامه مسئولیت حرفه ایی هست.

قبل از 5 روز حتما شرکت بیمه را مطلع نمایید و پرونده خسارت تشکیل دهید.

15 دیدگاه برای “بیمه مسئولیت

 1. سحر نظری گفته:

  سلام
  در خصوص تکنسین هاییکه شرکت های خدماتی به منزل مشتری میفرستند،بیمه مسئولیت فقط شامل تکنسین میشود یا شامل مشتری هم میشود؟چون ممکن است برای مشتری در حین تعمیرات خسارت جانی یا مالی رخ بدهد
  آیا بیمه مسئولیتی وجود دارد که همزمان هم تکنسین هم مشتری را پوشش دهد؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مدیر سایت گفته:

   بیمه مسئولیت فقط برای تکنسین ها می شود و مشتری هایی که کاکنان به منزل و یا محل کارشون مراجعه می کنند تحت پوشش نیستند.

 2. سعید گفته:

  سلام چطور میشه برای یه تکنسین تاسیسات خانگی از جمله تعمیرات پکیج و اسپیلت بیمه مسئولیت تهیه کرد؟

  • مدیر سایت گفته:

   جناب سعید عزیز ، اگر کارفرما هستید که تکنسین هایی برای انجام تعمیرات خانگی دارید می تونید بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان با داشتن کلوز ماموریت خارج از کارگاه خریداری نمایید.

 3. مدیر سایت گفته:

  جناب مدیر عامل بزرگوار بیمه مسئولیت برای کارکنان تون می تونید تهیه کنید ، هم چنین بیمه آتش سوزی برای سرمایه فیزیکی که در شرکت دارید، اما برای مواردی که گفتید پوشش بیمه ای در هیچ کدام از شرکت های بیمه ارائه نمی شود.

 4. حسین پویا گفته:

  سلام . اطلاعات بسیار جامعی داده اید . ولی من یک سوال دارم . من یک شرکت تولیدی دارم و محصولی را تولید و عرضه میکنم . خریدارانی هستند که به جهت رزرو کالا در خط تولید آنرا به اصطلاح پیش خرید میکنند و از بابت پول واریزی حواله مدت دار از شرکت میگیرند . حالا اگر این تحویل بنا به دلیلی تاخیر بخورد که شامل موارد گوناگونی میشود . من میتونم با خرید بیمه نامه و درج اون روی حواله خودم مشتری رو از بابت تحویل کالا و یا خسارت اون مطمئن کنم ؟؟ ارزش هر حواله صادر شده 45 میلیون تومن هست و مدت حواله کمتر از دوماه و تقریبا همیشه ثابت هست . ممنون میشم راهنمایی کنید و اگر امکان این هست قرارداد و مبلغ بیمه نامه رو بفرمایید . پویا 09929816883

  • مدیر سایت گفته:

   جناب پویای عزیز بله می تونید ، برای دریافت اطلاعات کامل تر با شماره 88243828-021 تماس بگیرید.

 5. پرهیزکاری گفته:

  سلام بنده مجری ذیصلاح (نظام مهندسی ساختمان) هستم ، باید چه نوع بیمه نامه ای تهیه کنم؟ بعضی بیمه های مختلف یک سری کلوز دارن که خیلی کامله، شما در این رابطه بیمه مسئولیتی دارین که کلوز های دیگر بیمه ها رو هم پوشش بده و کامل ترین بیمه باشه؟ ممنون

  • مدیر سایت گفته:

   جناب پرهیزکاری با توجه به این که سوالتون خیلی کلی هست ، لطفا برای مشاوره کامل با این شماره تماس بگیرید. 88243828-021
   با تشکر

 6. حمیدرضا آوای گفته:

  سلام و ادب
  خیلی ممنون از اطلاعات و مطالب کامل شما.
  یک خواهش اینکه
  اگر اطلاعات و آمار خسارت های رشته های مختلف مسئولیت را دارید
  ارائه بفرمائید.متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *