بیمه عمر آرمان: طرح‌ها، شرایط و پوشش‌ها

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

شرکت بیمه آرمان از سال 1390 شروع به ارائه خدمات بیمه‌ای در صنعت بیمه کشور کرده  که هم اکنون دارای 41 شعبه و 800 نمایندگی در سراسر کشور می‌باشد. در مدت 8 سالی که از شروع به کار بیمه آرمان گذشته این شرکت توانسته در چند سال اخیر توانگری مالی رتبه یک داشته باشد. تقریبا همه رشته‌های بیمه‌ای توسط شرکت بیمه آرمان ارائه می‌شود، اما در این نوشته می‌خواهیم به بررسی بیمه عمر آرمان بپردازیم و درباره شرایط و مزایای این بیمه بررسی کلی داشته باشیم.


 

طرح‌های بیمه عمر آرمان

بیمه آرمان زندگی اصلی‌ترین طرح بیمه عمر آرمان می‌باشد. شرایط سرمایه گذاری و پوشش‌های بیمه نامه‌ای این بیمه نامه را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.  در کنار این طرح که بیمه نامه عمر انفرادی شرکت بیمه آرمان می‌باشد، این شرکت دو طرح دیگر بیمه ای را نیز به شما ارائه می‌کند.

 • طرح دختران و پسران آرمانی
 • طرح مشترک بیمه زندگی آرمان

حتما بخوانید: بهترین بیمه عمر از آن کدام شرکت است؟ نتایج نظرسنجی بیمه تایم


طرح دختران و پسران بیمه عمر آرمان

طرح دختران و پسران آرمانی

این طرح بیمه‌ای را پدر و مادرها می‌توانند برای فرزندان خود تهیه می‌کنند. این بیمه نامه پوشش‌های مختلفی را به بیمه شده‌های خود ارائه می‌کند. پوشش‌های طرح دختران و پسران آرمانی به شرح ذیل می‌باشد:

 • اگر پدر و یا مادر که بیمه گذار بیمه نامه هستند فوت نمایند و یا ازکارافتاده کامل شود، بیمه نامه فرزندشان تا 20 سال از پرداخت حق بیمه معاف شده و بیمه آرمان حق بیمه های بیمه نامه را پرداخت می‌کند.
 • پوشش های معافیت بیمه نامه در این طرح فقط برای پوشش های اصلی بیمه نامه بوده و فقط برای بیمه گذار ارائه می شود.
 • در این طرح بیمه‌ای تنها استفاده کننده این بیمه نامه فقط فرزندان (بیمه شده‌های بیمه نامه) می‌باشد.

مطلب مرتبط: مهمترین بیمه‌های عمر فرزندان را بشناسید


 

طرح مشترک بیمه زندگی آرمان

در این طرح دو نفر به صورت مشترک از بیمه عمر استفاده می‌کنند. به این صورت که  یک نفر بیمه شده اصلی و نفر دیگر بیمه شده فرعی می‌باشد. با توجه به شرایط این بیمه نامه همه پوشش‌های اصلی نیز می‌تواند به بیمه ‌شده فرعی هم تعلق گیرد و فرد بیمه گذار با پرداخت یک حق بیمه می‌تواند دو نفر را تحت پوشش خود قرار دهد.

در صورت فوت بیمه‌شده اصلی و دارا بودن پوشش معافیت، سرمایه فوت به استفاده‌کننده(گان) پرداخت شده و بیمه‌شده فرعی به مدت ۲۰ سال  از پرداخت حق‌بیمه معاف می‌شود .

همچنین در صورت فوت بیمه شده فرعی، سرمایه فوت بیمه‌شده فرعی به استفاده‌کننده (گان) پرداخت شده و بیمه نامه با شرایط قبلی ادامه پیدا می‌کند.

 

پوشش‌های بیمه شده اول (بیمه شده اصلی)

 • در بیمه نامه های مشترک پوشش سرمایه فوت از 1 تا 40 برابر حق بیمه، بیمه شده اصلی
 • پوشش فوت در اثر حادثه تا  300 برابر سرمایه فوت به هر علت بیمه شده اصلی
 • پوشش نقص عضو تا ۱۰۰ درصد سرمایه فوت بیمه شده اصلی
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت یا ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه شده اصلی
 • در بیمه نامه عمر مشترک پوشش امراض خاص تا ۵۰ درصد سرمایه فوت تا سقف 50 میلیون تومان
 • پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه تا ۱۰ درصد سرمایه فوت بیمه شده اصلی

در بیمه نامه عمر مشترک بیمه آرمان سرمایه فوتی که برای بیمه شده فرعی در نظر گرفته می شود حداکثر تا سقف سرمایه فوت اصلی بیمه نامه میتواند باشد.
شرایط سنی که برای استفاده پوشش معافیت بیمه شده اصلی بیمه نامه برای افراد زیر 60 سال ارائه می شود.


پیشنهاد خواندن: با بیمه عمر معلم آشنا شوید


پوشش های بیمه عمر آرمان

پوشش‌های بیمه عمر آرمان

۱- پوشش فوت به هر علت

پوشش فوت به هر علت، پوشش اصلی بیمه زندگی آرمان می‌باشد که با توجه به این پوشش اگر فرد بیمه شده در طول مدت بیمه نامه فوت کند میزان سرمایه مشخص شده به اضافه اندوخته بیمه نامه که به صورت روز شمار محاسبه می‌شود به ذینفعان بیمه  نامه پرداخت می‌گردد. نحوه محاسبه سرمایه فوت بیمه نامه 1 تا 40 برابر حق بیمه پرداختی بیمه گذار می‌باشد که تا سن 80 سالگی هر فرد بیمه شده تحت پوشش این بیمه نامه می‌باشد.

میزان سرمایه فوت بیمه عمر آرمان از 1 میلیون تومان تا سقف 400 میلیون تومان است که بیمه گذاران می‌توانند برای داشتن سرمایه فوت مناسب 5 تا 30 درصدی برای هر سال در بیمه  نامه خود اعمال نمایند.

 

۲- پوشش فوت در اثر حادثه

اگر فرد در اثر حادثه فوت کند علاوه بر سرمایه فوت به هر علت، سرمایه فوت حادثی نیز به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود. سقف پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه تا 3 برابر سرمایه فوت به هر علت می باشد. سرمایه فوت در اثر حادثه برای افراد بیمه شده که زیر 15 سال هستند تا 1 برابر سرمایه فوت به هر علت می باشد. پوشش فوت در اثر حادثه از بدو تولد نبوده و تا سن 80 سالگی از سوی بیمه  آرمان ارائه می شود. سقف سرمایه فوت در اثر حادثه بیمه عمر آرمان تا 400 میلیون تومان می باشد.


بیشتر بدانید: بیمه عمر پارسیان گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاری


۳- پوشش بیماری‌های خاص بیمه عمر آرمان

اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه نامه عمر آرمان به یکی از بیماری های تحت پوشش بیمه عمر این بیمه  نامه از جمله سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان مبتلا شود می تواند با ارائه مدارک پزشکی خود به شرکت بیمه آرمان از این پوشش بیمه عمر خود استفاده نماید. سقف پوشش امراض خاص بیمه عمر آرمان تا 50 میلیون تومان بوده و فرد بیمه شده از بدو تولد تا سن 60 سالگی می‌تواند از این پوشش استفاده نماید. این نکته را در نظر بگیرید که برای استفاده از این پوشش دوره انتظار 3 ماهه وجود دارد و سرمایه امراض فقط برای یک بیماری پرداخت می‌شود.

 

۴- پوشش نقص عضو دائم  ناشی از حادثه

در این پوشش اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه نقص عضو و ازکارافتاده شود بر اساس ازکارافتادگی پیش آمده درصدی از سرمایه نقص عضو مشخص شده را به فرد پرداخت می‌کند. میزان سرمایه نقص عضو بیمه عمر آرمان تا سقف 100 درصد سرمایه فوت به هر علت می باشد که این پوشش از بدو تولد برای فرد بیمه شده ارائه می شود اما برای استفاده سقف سنی وجود دارد و فرد بیمه شده تا سن 60 سالگی م یتواند از این پوشش استفاده نماید. پوشش نقص عضو هر سال با دریافت حق بیمه  اضافی توسط بیمه گذار باید پرداخت شود.

 

۵- پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه

یکی از پوشش‌هایی که برخی از شرکت‌های بیمه در بیمه نامه عمرشان ارائه می‌کنند هزینه‌های بستری بیمارستانی خطرات ناشی از حادثه است که هزینه بستری فرد بیمه شده را تا سقف مشخص شده در بیمه نامه را پوشش می‌دهد. میزان سقف این پوشش تا 10 درصد سرمایه بیمه شده می‌باشد و فرد بیمه شده تا سقف 60 سالگی می‌تواند از این پوشش استفاده نماید.


مطلب پیشنهادی: طرح چترای بیمه عمر البرز را میشناسید؟


 

۶- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی کامل و دائم

ممکن است اتفاقی برای فرد بیمه شده بیافتد که به علت حادثه و یا بیماری دیگر قادر به ادامه فعالیت شغلی خود نباشد و با توجه به گزارش پزشک معتمد شرکت بیمه و گزارش پزشک تامین اجتماعی ازکارافتاده به شمار می‌آید. این پوشش فقط برای افراد بین 18 تا 55 سال به شرط اشتغال فرد بیمه شده ارائه می‌شود. با توجه به شرایط این پوشش اگر فرد بیمه شده ازکارافتاده شود فرد بیمه شده از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه آرمان تا مدت 20 سال حق بیمه وی را پرداخت می‌کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که افراد دانشجو، خانه دار، سرباز، بازنشسته، محصلین و افرادی که بدون شغل هستند نمی‌توانند این پوشش را داشته باشند.

 

۷-پوشش دریافت مستمری در صورت از کار افتادگی

شرکت بیمه آرمان این پوشش را فقط به بیمه نامه‌هایی ارائه می‌کند که فرد بیمه گذار و بیمه شده یک نفر باشد. در این پوشش تا ۳ برابر حق بیمه  پرداختی را به مدت 20 سال به عنوان مستمری دریافت می‌کند.

مزایای بیمه عمر آرمان

-یکی از مهمترین مزایای بیمه آرمان داشتن پوشش‌های متنوع بیمه‌ای است در بیمه عمر آرمان می‌باشد، از جمله پوشش ازکارافتادگی و یا پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه.
-ارائه مستمری در پایان مدت بیمه نامه از مزایای بیمه عمر آرمان است که این پوشش نیز توسط برخی از شرکت‌های بیمه از جمله بیمه آرمان ارائه می‌شود.
-در بیمه عمر آرمان بیمه گذار می‌تواند قبل از پایان مدت بیمه  نامه، برابر با مبلغ مشخص شده در جدول بیمه نامه عمر بعد از پایان سال دوم برابر ۱۰۰ درصد اندوخته را می‌تواند بازخرید نماید.
-در بیمه عمر عمر آرمان محدودیت سنی برای داشتن بیمه نامه وجود نداشته و بیمه شده از بدو تولد می‌تواند این بیمه نامه را داشته باشد.

– سرمایه فوت و سرمایه شکل گرفته در بیمه نامه عمر آرمان معاف از پرداخت مالیات می‌باشد.

.


شرایط بیمه عمر آرمان

شرایط عمومی بیمه عمر آرمان

 • در بیمه عمر آرمان حداقل حق بیمه سالانه قابل پرداخت برای هر بیمه نامه 600 هزارتومان می باشد.
 • اگر بخواهید تعدیل افزایشی برای حق بیمه پرداختی بیمه نامه عمر آرمانتان انجام دهید تا سقف 30 درصد می‌توانید تعدیل روی حق بیمه‌تان داشته باشید.
 • بیمه گذار می‌تواند حق بیمه خود را به صورت یکجا، سالانه، شش ماهه، چهار ماهه، سه ماهه و دو ماهه خواهد بود که در صورت گروهی بودن  روش پرداخت ماهانه نیز قابل قبول می‌باشد.
 • تمدید بیمه‌نامه به صورت خودکار هر ساله در سررسید بیمه نامه با پرداخت حق بیمه انجام خواهد گرفت.
 • اگر بیمه گذار حق بیمه را در سررسید مشخص شده پرداخت نکند، شرکت بیمه آرمان حق بیمه پرداخت نشده را از اندوخته بیمه نامه برداشت کرده و با بازپرداخت حق بیمه مبلغ به اندوخته باز می‌گردد.
 • در زمانی که اندوخته بیمه نامه کفاف حق بیمه را نداشته باشد، شرکت بیمه آرمان تعهدی در قبال پوشش‌های ارائه شده را ندارد.
 • بیمه گذار می‌تواند قبل از پایان مدت بیمه  نامه، برابر با مبلغ مشخص شده در جدول بیمه نامه عمر بعد از پایان سال دوم برابر 100 درصد اندوخته را می‌تواند بازخرید نماید.
 • شروع بیمه عمر آرمان می‌تواند از بدو تولد می‌باشد.
 • بیمه نامه عمر آرمان منعطف بوده و بیمه گذار می‌تواند با شروع بیمه نامه شرایط بیمه نامه‌اش را تغییر دهد.
 • اگر بیمه نامه‌تان سرمایه فوت بالا داشته باشد قبل از صدور بیمه نامه چکاپ رایگان را برای فرد انجام می‌دهد.

 

نحوه پرداخت الکترونیک بیمه عمر آرمان

یکی از مزایای بیمه عمر آرمان، پرداخت الکترونیک حق بیمه عمر آرمان است که بیمه گذاران می‌توانند از طریق سامانه خدمات الکترونیک بیمه آرمان را به صورت آنلاین پرداخت شوند. دیگر خدمات الکترونیک بیمه آرمان که به صورت آنلاین ارائه می‌شود عبارتند از : استعلام وضعیت بیمه نامه عمر، استعلام وضعیت پرداخت حق بیمه عمر،‌ استعلام اندوخته بیمه نامه عمر.


 

خرید بیمه عمر آرمان

اگر قصد خرید بیمه عمر آرمان دارید و یا می خواهید مقایسه بیمه عمر آرمان و سایر انواع بیمه نامه های عمر را انجام دهید، درخواست مشاوره تان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید، کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم با شما تماس گرفته و مقایسه و مشاوره بیمه های عمر را برای شما انجام می دهند تا بتوانید بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.

 

 

پرداخت اقساط بیمه عمر آرمان از طریق سایت شرکت بیمه آرمان امکان پذیر می باشد.

بیمه عمر آرمان پوشش های بیمه ای را در کنار سرمایه گذاری ارائه می کند.

استعلام بیمه عمر آرمان از طریق ثبت درخواست در سامانه بیمه تایم امکان پذیر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *