بیمه مسئولیت پزشکان آسیا

مشاوره و خرید بیمه مسئولیت پزشکان

 • Date Format: MM slash DD slash YYYY

اتفاق افتادن هر نوع اشتباه  و خطای کاری در هر شغلی می تواند دردسرهای بزرگی را برای هر فردی داشته باشد، مخصوصا اگر پزشک هستید  و  خطای کاری شما ممکن است که خسارت جانی برای انسان‌ها داشته باشد که حتی منجربه مرگ و یا از دست دادن عضو برای وی شود. بنابراین داشتن بیمه نامه‌ای که بتواند جبران خطاهای این چنینی را جبران کند را ضروری می‌کند. بیمه مسئولیت پزشکان بیمه نامه اجباری نیست ولی با پوشش‌هایی که برای بیمه گذار ارائه می‌کند مورد درخواست بسیاری از پزشکان در هر نوع تخصصی می‌باشد. در این مقاله به بررسی تخصصی بیمه مسئولیت پزشکان آسیا می‌پردازیم.


حتما بخوانید: راهنمای خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان


 

گروه‌بندی بیمه مسئولیت پزشکان بیمه آسیا

طبقه بندی بیمه مسئولیت پزشکان آسیا

در بیمه آسیا، پزشکان بر اساس تخصص خود و بر اساس نوع ریسک هر تخصص و نوع جراحی که انجام می‌دهند به ۴ طبقه دسته بندی می‌شوند.  به ترتیب و در گروه  ۱ بیشترین ریسک بیمه‌ای و در گروه ۴ کمترین ریسک وجود دارد.

 

 • گروه 1: جراحان عمومی (فوق تخصص جراحی قفسه سینه و ریه)، جراحان و متخصص های ارتوپدی، جراح‌ها و متخصصان زنان و زایمان، متخصص‌های بیهوشی، فوق تخصص‌های بیهوشی، متخصصین جراحی آندوسکوپی، متخصص های جراحی دستگاه گوارش و تیروئید.
 • گروه 2: جراحان متخصص قلب، جراح و متخصص مغز و اعصاب، جراح و متخصصین چشم، جراح و متخصصین ترمیمی و پلاستیک، جراحان پلاستیک ترمیمی سرطان، ارولوژی، متخصص بیماری‌های چشم.
 • گروه 3: جراح و متخصص دندان و لثه، رادیوتراپ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی.جراح و متخصص های دهان و فک و صورت، جراح و متخصص‌های اطفال، جراح و متخصص پوست، جراح و متخصص دندان، جراح و متخصص ریشه دندان (آندودنتیست).
 • گروه 4: پزشک متخصص علوم آزمایشگاهی، فلوشیپ فوق تخصص گوارش-فوق تخصص غدد-متخصص کودکان-دندانپزشک، پزشکان متخصص آناتومیکال و کلینیکال پاتولوژی، پزشکان داروساز، پزشک عمومی، پزشک‌های متخصص غیر جراح، پزشک قانونی، پزشک متخصص پوست و مو و زیبایی، مسئول فنی دارو، متخصص داخلی قلب و عروق، پزشک متخصص آنکولوژی، روانپزشک.

 

پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان آسیا

پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان آسیا

 

بر اساس شرایط بیمه مسئولیت پزشکان آسیا کلوزهای بیمه مسئولیت پزشکان آسیا  به  ترتیب زیر به پزشکان بیمه گذار این بیمه نامه ارائه می‌شود:

 • پوشش فوت
 • پوشش نقص عضو
 • پوشش صدمات جسمانی و روانی

میزان تعهدات بیمه مسئولیت آسیا در قبال هر کدام از پوشش‌ها بر اساس میزان تعهدات انتخابی بیمه گذار است که در زمان تهیه بیمه مسئولیت خریداری کرده است. لازم است بدانید که پوشش فوت بر اساس میزان دیه  ماه عادی و ماه حرام سال تهیه بیمه مسئولیت تعیین می‌شود و بیمه گذار می تواند به انتخاب خود دیه را در بیمه نامه مسئولیت پزشکان آسیا خریداری نماید.

 

پوشش تعدد دیات

جراحان و پزشکانی که ریسک کاری بالایی را دارند معمولا در خواست داشتن چند دیه در بیمه مسئولیت پزشکان را دارند. بیمه مسئولیت پزشکان آسیا این پوشش را با مجوز ارائه می کند.

 

پوشش دیه سال‌های آتی

در بیمه مسئولیت پزشکان آسیا این پوشش ارائه نمی‌شود ولی فرد بیمه گذار می‌تواند از پوشش های این بیمه نامه تا 4 سال بعد از تاریخ صدور بیمه‌نامه استفاده کند، که در بیمه به این نوع نحوه پرداخت خسارت یوم الدا گفته می‌شود. با داشتن این پوشش اگر پزشکی محکوم به پرداخت دیه به نرخ روز شود شرکت بیمه دیه را به نرخ روز پرداخت می‌کند. این پوشش نیز در بیمه مسئولیت آسیا ارائه نمی‌شود.

 

مدت بیمه نامه مسئولیت پزشکان آسیا

معمولا مدت بیمه مسئولیت آسیا یکساله می‌باشد و  البته بیمه گذاران می‌توانند بیمه نامه‌های کوتاه مدت و یا چند ماهه را  نیز خریداری نمایند. همه پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان آسیا بر اساس تخصصی که در پروانه نظام پزشکی، پزشک بیمه گذار درج شده ارائه می شود و خسارت‌هایی که در اثر  کارهای درمانی خارج از محدوده تخصص پزشک انجام شود و در نتیجه آن خسارتی به بیمار وارد شود شرکت بیمه آسیا هیچگونه تعهدی نسبت به پرداخت آن نخواهد داشت.

 

بیمه مسئولیت آسیا برای پزشکان رزیدنت

با توجه به این که میزان ریسک کاری رزیدنت‌ها نسبت به پزشکان بالا می‌باشد. پزشکان رزیدنت نیز همانند پزشکانی که دوره رزیدنتاشان کامل شده در  بیمه مسئولیت آسیا طبقه بندی می‌شوند. اگر رزیدنت هستید حتما در زمان استعلام بیمه مسئولیت پزشکان گزینه رزیدنت را انتخاب کنید و با انتخاب نوع تخصص خود استعلام قیمت بیمه مسیولیت پزشکان را از بیمه تایم دریافت نمایید.

 

قیمت بیمه پزشکان آسیا

برای محاسبه قیمت بیمه مسئولیت پزشکان آسیا چند فاکتور مهم تاثیر گذار می‌باشند. از جمله:

 • نوع  تخصص پزشک: طبقه ای که پزشک بیمه گذار بر اساس نوع تخصص خود در آن قرار می گیرد می‌تواند در قیمت بیمه مسئولیت پزشکان تاثیر گذار باشد. پزشکانی که در طبقه اول قرار دارند باید هزینه بیشتری را در خرید بیمه مسئولیت پزشکان آسیا پرداخت کند.
 • تعداد و میزان پوشش های درخواستی توسط بیمه گذار
 • داشتن سابقه عدم خسارت می تواند قیمت بیمه مسئولیت پزشکان آسیا را کاهش دهد و فرد با داشتن سابقه عدم خسارت هزینه کمتری را در خرید بیمه مسئولیت پزشکان آسیا پرداخت می‌کند.
 • نحوه پرداخت حق بیمه مسئولیت پزشکان آسیا. اگر شما حق بیمه مسئولیت پزشکان آسیا را نقدی پرداخت کنید می توانید از تخفیف بیمه مسئولیت پزشکان آسیا استفاده کنید.

اگر پرستار هستید بخوانید: راهنمای خرید بهترین بیمه مسئولیت پرستاران


تخفیف خرید بیمه مسئولیت پزشکان آسیا به چه صورت است؟

تخفیف عدم خسارت در بیمه مسئولیت پزشکان آسیا یکی از انواع تخفیفات قابل ارایه به بیمه گذاران این بیمه نامه است. بر اساس شرایط بیمه مسئولیت آسیا اگر پزشک بیمه گذار در طول مدت سال‌هایی که از شرکت بیمه آسیا خسارتی را دریافت نکرده باشد تخفیف عدم خسارت ارایه می‌کند. با بیشتر شدن تعداد سال‌های داشتن عدم خسارت میزان تخفیف‌های این بیمه نامه بیشتر هم می‌شود. میزان تخفیف بیمه مسئولیت پزشکان آسیا به ترتیب زیر ارائه می‌شود.

 • با داشتن یک سال عدم خسارت 10% تخفیف
 • با داشتن دو سال عدم خسارت 15% تخفیف
 • با داشتن  سه سال عدم خسارت 20% تخفیف
 • با داشتن  چهار سال و بیشتر عدم خسارت 25% تخفیف

 

مشاوره حرفه‌ای و خرید بیمه مسئولیت پزشکان آسیا

یش از هر اقدامی، برای خرید بیمه مسئولیت پزشکان آسیا تکمیل فرم پیشنهاد مسئولیت پزشکان آسیا از سوی بیمه گذار الزامی است. در فرم پیشنهاد حتما باید همه مشخصات بیمه گذار به صورت کامل با درج کامل نوع تخصص ، آدرس بیمارستان و یا مراکز درمانی مشغول به کار، آدرس مطب و پوشش های درخواستی وی کامل تکمیل شود.

اما اگر شما پزشک، رزیدنت و پرستار هستید و در خرید بیمه مسئولیت پزشکان نیاز به مشاوره دارید کافی است از طریق لینک زیر فرم را در کمتر از یک دقیقه تکمیل کنید تا کارشناسان ما راهنمایی لازم را به شما ارائه دهند.

 

 

بد نیست بدانید در زمان‌های خاصی تخفیف‌های قابل ملاحظه‌ و باورنکردنی در بیمه تایم برا شما پزشکان عزیز وجود دارد که با تکمیل فرم بالا به شما اطلاع داده خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *