بیمه تایم

خرید بهترین بیمه آتش سوزی در سال ۱۴۰۲

بهترین بیمه اتش سوزی
۴.۶
(۱۰)

متاسفانه در طول سال خبرهای زیادی درباره آتش سوزی مراکز تجاری و منازل مسکونی و حتی برخی از کارخانه‌ها می‌شنویم. از بین رفتن محل زندگی و محل کار که سرمایه چندین ساله هر کسی هست بسیار ناگوار است. از طرفی سرقت و دزدی و بلایای طبیعی برخی از حوادثی هستند که ممکن است خسارات غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشند، حتی اگر شما فرد محتاطی باشید نمی‌توانید احتمال حادثه را کاملا از بین ببرید. بیمه‌نامه‌ای که می‌تواند همه پوشش‌های لازم  را برای ما فراهم کند بیمه آتش سوزی است. سعی ما در این نوشته بر این موضوع است که بتوانیم بهترین بیمه آتش سوزی را به شما معرفی نماییم.

 

شاخص‌های مهم در تعیین بهترین شرکت‌های بیمه آتش سوزی

بهترین شرکت های بیمه آتش سوزی

در انتخاب بهترین شرکت بیمه در بیمه نامه آتش سوزی چند فاکتور مهم باید بررسی شود، این فاکتورها عبارتند از:

  • سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه: در این بیمه‌نامه شرکتی را انتخاب نمایید که توانسته باشد در کنار توانایی مالی در پرداخت خسارت، سطح رضایت بالایی را نیز در بین مشتریان خود داشته باشد. در این انتخاب گزارش سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه می‌تواند کمک شایانی به شما نماید و شرکت‌هایی که در سطح توانگری بالایی هستند می‌توانند گزینه مناسبی برای انتخاب شما باشند. علت مهم بودن این موضوع در بیمه نامه‌های آتش سوزی صنعتی و بیمه آتش سوزی کارخانجات و بیمه آتش سوزی انبارها و حتی در برخی از موارد بیمه آتش سوزی مغازه‌ها که  سرمایه ریالی بالایی دارند پر رنگ تر می‌شود. از این رو خسارت بالایی که شرکت بیمه پرداخت می‌کند در مقابل قیمت پایین بیمه آتش سوزی می‌تواند بسیار ارزنده بوده و شرکت بیمه باید توانایی پرداخت چنین خسارت را داشته باشد. البته باید خاطر نشان کرد که در خرید بیمه آتش سوزی مسکونی دست شما در انتخاب شرکت بیمه باز تر است، چرا که معمولا سرمایه بیمه آتش سوزی مسکونی کم است.
  • کارشناسی تعیین و تفکیک درست ریسک از طرف شرکت‌های بیمه بسیار مهم است. از این رو شرکت‌هایی که سخت‌گیری زیادی در بیمه کردن برخی از مکان‌ها به خرج می‌دهند می‌تواند نشان از ریسک سنجی درست و پرداخت خسارت کامل در این شرکت‌ها باشد.
  • قیمت بیمه آتش سوزی که از طرف شرکت‌های مختلف بیمه ارائه می‌شود شاید آخرین گزینه‌ای باشد که معیار انتخاب بهترین بیمه آتش‌سوزی است. حتما در خرید بیمه آتش سوزی، قیمت بیمه آتش سوزی را در کنار داشتن پوشش‌های بیمه‌ای  ارزیابی کرده و تصمیم خریدتان را بگیرید.

محبوب‌ترین شرکت‌های بیمه در بیمه آتش سوزی

با توجه به آمار سال گذشته بیشترین تعداد بیمه نامه و با توجه به سهم بازار در فروش در جدول زیر آورده شده ، می‌توانید مطالعه اجمالی در این مورد داشته باشید.

بیشترین سهم از بازار شرکت های بیمه در بیمه آتش سوزی با ۲۹.۰۳ درصد برای بیمه آتش سوزی ایران می‌باشد و بعد از بیمه ایران، بیمه آتش سوزی البرز، بیمه آتش سوزی دانا پرفروشترین شرکت‌های بیمه در این رشته بوده اند.

سهم شرکت های بیمه از بیمه آتش سوزی

 


مطلب مرتبط: بیمه ترکیدگی لوله ساختمان


بهترین بیمه آتش سوزی به لحاظ پوشش خسارت

بهترین بیمه اتش سوزی به لحاظ پوشش خسارت

بیمه آتش سوزی از بیمه‌نامه‌هایی است که علی رغم کم خسارت بودن این بیمه نامه، میزان خسارت دهی در این بیمه‌نامه بسیار مطرح است. انتخاب پوشش‌های مناسب برای مکانی که می‌خواهید بیمه نمایید از مهمترین گزینه‌ها در انتخاب شرکت بیمه می‌باشد. پس اگر به دنبال بهترین بیمه آتش سوزی به لحاظ پوشش خسارت هستید باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید:

اول این که اگر کمی با بیمه آتش سوزی آشنایی داشته باشید می‌دانید که بیمه آتش سوزی علاوه بر پوشش‌های اصلی این بیمه نامه ( آتش سوزی، صاعقه و انفجار ) دارای پوشش‌های اضافی از قبیل پوشش سیل و زلزله و سرقت و … است که  پوشش‌هایی را برای تمامی ساختمان‌های مسکونی و اداری، کارگاه‌های تجاری و صنعتی و انبارها و … را ارائه می‌دهد. برای داشتن پوشش‌های کافی حتما خرید بیمه آتش سوزی را با کمک مشاوران متخصص انجام دهید تا شما را در انتخاب پوشش‌های درست راهنمایی کند. از جمله شرکت‌هایی که بیمه آتش سوزی را ارائه می‌کنند عبارتند از : بیمه آتش سوزی ایران، بیمه آتش سوزی سامان، بیمه آتش سوزی آسیا، بیمه آتش سوزی سامان، بیمه آتش سوزی کارآفرین و … .

دو این که پرداخت خسارت بیمه آتش سوزی در شرکت‌های بیمه را حتما در نظر بگیرید. با توجه به پوشش‌هایی که بیمه آتش سوزی دارد شرایط ارائه پوشش‌ها در برخی از شرکت‌ها با هم متفاوت است. به عنوان مثال پوشش ترکیدگی لوله آب در برخی از شرکت های بیمه به ساختمان‌هایی داده می‌شود که سن آن‌ها کمتر از ۱۰ سال باشد و یا شرط ارائه پوشش سرقت در برخی از شرکت های بیمه بر مبنای داشتن دوربین و نگهبان ۲۴ ساعته می‌باشد. یا پوشش زلزله به ساختمان‌هایی داده می‌شود که دارای مجوز آیین نامه ۲۸۰۰ باشند.

نکته: حتما برای شما هم این اتفاق افتاده که با خرید یکی از بیمه‌نامه‌های عمر ، درمان و … یک بیمه آتش سوزی را به صورت هدیه دریافت کرده‌اید. معمولا بیمه  نامه‌هایی که به این صورت صادر می‌شوند دارای پوشش‌های کافی نیستند و فقط چند پوشش اصلی بیمه آتش سوزی را با سرمایه بسیار کم تحت پوشش قرار می‌دهد. برای داشتن پوشش‌های کافی در این بیمه‌نامه بهتر است پوشش‌های لازم برای منزل، محل کار و یا هر مکان دیگر را به این بیمه نامه اضافه نمایید.

بهترین بیمه آتش سوزی با کمترین فرانشیز

بیمه آتش سوزی پوشش‌های مختلفی دارد که هر پوششی با توجه به میزان ریسک خودش دارای فرانشیز هایی می‌باشد. برخی پوشش‌ها فرانشیز کمی دارند و برخی فرانشیز بالایی دارند. میزان فرانشیز پوشش های بیمه آتش سوزی به ترتیب زیر می‌باشد.

بالاترین میزان فرانشیز مربوط به پوشش‌های ریزش چاه، شکست شیشه، سرقت و رانش زمین می‌باشد.

فرانشیز بیمه آتش سوزی

 


مطلب مرتبط: بیمه مرهوناتی


ارزانترین بیمه آتش سوزی

انتخاب ارزانترین بیمه آتش سوزی برای چنین بیمه‌نامه‌ای می‌تواند در زمان خسارت پشیمانی فراوانی برای شما به همراه داشته باشد. برای خرید بیمه آتش سوزی همواره پوشش‌های بیمه‌ای مهم‌ترین گزینه است. جهت خرید بیمه آتش سوزی می‌توانید به جای انتخاب ارزانترین بیمه آتش سوزی با کمک مشاوران بیمه تایم از تخفیفات ویژه شرکت‌های بیمه استفاده کرده و بهترین بیمه آتش سوزی را با بهترین نرخ و شرایط خریداری کنید.
تخفیفات بیمه آتش سوزی در برخی از موارد به مناسبت‌های مختلف از جمله اعیاد مختلف و … و یا در برخی از موارد با توجه به طرح‌های متنوع بیمه آتش سوزی که توسط شرکت‌های مختلف بیمه ارائه می‌شود.

نکته مهم: در رابطه با تبلیغات بیمه آتش سوزی ارزان که توسط برخی از شرکت‌های بیمه انجام می‌شود، حتما این نکته را فراموش نکنید که معمولا چنین بیمه نامه‌هایی با ارزش سرمایه بسیار کم و با پوشش‌های پایه صادر می‌شوند.

قیمت بیمه آتش سوزی با یک مثال:

اگر یک واحد اپارتمان با متراژ ۱۰۰ متر رو با هزینه بازسازی ۳ میلیون و ارزش اثاثیه ۵۰۰ میلیون تومان بیمه کنید . حق بیمه آتش سوزی شما از ۳۴ هزارتومان شروع میشه تا ۳۰۰ هزار تومان. هر شرکت بیمه ای با توجه به تخفیفاتی که داره این بیمه نامه رو ارائه می‌کنه. 


مقایسه بیمه آتش سوزی شرکت های مختلف بیمه (بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه معلم، بیمه سامان و … )

شرکت های بیمه در بیمه آتش سوزی طرح های مختلفی را با پوشش ها و البته تخفیفات مختلف ارائه می کنند که هر طرح بیمه ای شرایط خاص خود را دارد. در جدول زیر می توانید نگاه کلی به طرح های بیمه آتش سوزی داشته باشید:

مقایسه بهترین بیمه آتش سوزی

محاسبه حق بیمه آتش سوزی

فرمول محاسبه بیمه آتش سوزی

در محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی چند فاکتور مهم موثر است، از قبیل: نوع سازه، سن ساختمان، نوع کاربری محل مورد بیمه، تعداد طبقات، سیستم اطفا حریق و سیستم‌های امنیتی از قبیل دوربین مدار بسته و نگهبان.

البته در شرکت‌های مختلف بیمه بر اساس شرایط مکان مورد بیمه نرخ‌ های مختلفی در محاسبه بیمه آتش سوزی به کار می‌رود. معمولا در بیمه آتش سوزی قبل از صدور بیمه‌نامه، کارشناس شرکت بیمه از محل مورد بیمه بازدید کرده و میزان ریسک مکان را بررسی می‌کند و نهایتا قیمت بیمه آتش سوزی با احتساب تخفیفات مختلف شرکت بیمه و مالیات بر ارزش افزوده محاسبه می‌شود. در محاسبه آنلاین بیمه آتش سوزی برای بیمه نامه‌هایی که نیاز به بازدید دارند، قیمت نهایی بعد از اعلام نظر کارشناسی  مشخص می‌شود.

 

استعلام نرخ بیمه آتش سوزی

اگر می‌خواهید قیمت بیمه آتش سوزی شرکت‌های مختلف را از نظر قیمت  و پوشش با هم مقایسه کنید ، می‌بایست ابتدا فرم درخواست استعلام نرخ بیمه آتش سوزی را به سایت بیمه تایم ارسال نمایید. کارشناسان بخش بیمه آتش سوزی در اسرع وقت با شما تماس گرفته و اعلام نرخ شرکت‌های مختلف بیمه را برای شما انجام می‌دهند.


مطلب بیشتر: بیمه انبار


خرید بهترین بیمه آتش سوزی

اگر می‌خواهید بیمه بهترین بیمه آتش سوزی را خریداری کنید می‌توانید از مشاوره سامانه بیمه تایم کمک بگیرید، بررسی طرح‌های مختلف بیمه آتش سوزی و مقایسه تخفیفات شرکت‌های مختلف بیمه با بهترین نرخ و شرایط از مهمترین گزینه‌هایی است که از طرف بیمه تایم به شما اعلام می‌شوند. علاوه بر این با تکمیل فرم از طریق لینک زیر مشاوره بیمه زلزله را نیز دریافت کنید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۶ / ۵. تعداد رای ۱۰

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۳ comments

  • افتضاح ترین بیمه سینا است مراقب باشید کلاهبرداری بیش نیستن سطح توانگری و خدمات بسیار بد در زمینه آتش سوزی وسایر رشته ها دارد. هرگز گول تبلیغاتش رو نخورید

    • خانم مهتاب عزیز، بیمه اتش سوزی با توجه به شرایط مختلف ارائه می شه که معمولا با توجه به موقعیت محل بیمه شده و نوع سازه پوشش ها متغییره ولی معمولا پوشش سرقت گرون تر از سایر پوشش ها هست.