بیمه تایم

نحوه محاسبه بیمه عمر و نکات مهم آن

محاسبه بیمه عمر
۴.۲
(۷۲)

شاید داشتن بیمه عمر اجباری نباشد ولی با فراهم شدن امکان سرمایه‌گذاری در کنار پوشش‌های بیمه‌ای می‌­تواند یکی از دلایل مهم خرید این بیمه نامه باشد. در خرید بیمه عمر دانستن شرایط بیمه عمر و نحوه محاسبه بیمه عمر و حتی محاسبات سود دهی بیمه نامه از سوالاتی می­‌باشد که برای همه بیمه گذاران و خریداران بیمه عمر ممکن است که ابهاماتی را ایجاد کند. هر بیمه گذاری تمایل دارد تا سود دهی سرمایه بیمه نامه خود را از ابتدا تا انتهای بیمه نامه عمرش را ببیند. در این مقاله نحوه محاسبه بیمه عمر و عواملی که در این محاسبه موثر می‌باشند مورد بررسی قرار می‌گیرد.


مطلب مرتبط : بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه نامه‌ای است که پوشش‌هایی را در طول مدت بیمه نامه برای بیمه گذارش ارائه می‌کند که در صورت بروز حادثه و یا ایجاد خسارت می‌تواند از پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نماید. در کنار این پوشش‌ها با حق بیمه‌هایی که فرد پرداخت می‌کند سرمایه گذاری بر اساس سود تضمینی و سود مشارکت که از طرف شرکت بیمه پرداخت می‌شود برای فرد شکل می‌گیرد. در پایان قرارداد و یا حتی در سال‌های میانی بیمه نامه، اندوخته بیمه نامه در دسترس فرد بوده و وی می‌تواند این مبلغ را برداشت کند و اگر هم در طول قرارداد فرد بیمه شده فوت کند سرمایه فوت بیمه نامه به همراه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­‌شود.

 

 

نحوه محاسبه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

نحوه محاسبه بیمه عمر
در زمان ثبت نام بیمه عمر فرم پیشنهادی به شما داده می‌شود که باید اطلاعاتی را وارد کنید، بر اساس اطلاعات وارد شده بیمه عمر و سرمایه گذاری  محاسبه می‌شود. در این قسمت عوامل موثر در محاسبه بیمه عمر را بررسی می‌کنیم.

میزان حق بیمه: در واقع از مهمترین عواملی که در محاسبه بیمه عمر موثر می‌باشد، میزان حق بیمه سالانه بیمه عمر است. هر چه هر میزان حق بیمه سالانه پرداختی بیشتر باشد میزان سرمایه گذاری شکل گرفته هم بیشتر می‌شود.

نحوه پرداخت حق بیمه عمر: هر فرد بیمه شده می‌تواند حق بیمه‌های خود را ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه و یکجا پرداخت کند. نظر ما بر این است که هر فرد حق بیمه خود را به صورت سالانه پرداخت کند تا میزان سود دهی بیمه نامه‌اش بیشتر باشد.


مطلب مرتبط : رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه عمر


میزان افزایش حق بیمه سالانه: بیمه نامه عمر قراردادی بلند مدت است که سود دهی این بیمه نامه معمولا بعد از سال ۵ ام شروع می‌­‌شود، هر فرد بیمه شده‌ می‌تواند حق بیمه خود را تا پایان مدت قرارداد به صورت ثابت پرداخت کند یعنی از ابتدا تا پایان مدت قرارداد میزان مبلغ پرداختی شما ثابت باشد. اما شرکت‌‌­های بیمه یک راه حل برای مقابله با تورم و حفظ ارزش نقدینگی حق بیمه های عمر پرداختی را ارائه کرده‌اند و آن هم پرداخت حق بیمه با درصد های افزایشی. یعنی فرد بیمه شده می‌تواند در هر سال نسبت به سال قبل حق بیمه خود را با چند درصد افزایش پرداخت کند که از این طریق میزان سرمایه گذاری نهایی شکل گرفته مبلغ ارزنده‌­ای می­‌شود.

مدت بیمه نامه‌: مدت بیمه نامه عمر با سن بیمه شده مرتبط است و معمولا در همه شرکت‌های بیمه ۳۰ ساله می‌­باشد و در نظر داشته باشید مجموع مدت بیمه عمر و سن بیمه شده باید کمتر از ۶۹ سال باشد. ولی هر فردی می­‌تواند مدت بیمه نامه خودش را انتخاب نماید. هر قدر تعداد سال‌های بیمه نامه عمر بیشتر باشد میزان سرمایه گذاری شکل گرفته برای فرد هم بیشتر و بهتر خواهد بود.

سن بیمه شده: در بیمه نامه‌های عمر سن بیمه شده بسیار مهم است، هر قدر سن بیمه شده در بیمه نامه عمر کم باشد میزان سرمایه گذاری انجام شده هم بیشتر خواهد شد. یعنی در محاسبه بیمه عمر فرد بیمه شده ای که سن کمتری دارد می‌تواند سرمایه گذاری بیشتری هم داشته باشد.


مطلب مرتبط: تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی


جدول محاسبه بیمه عمر

جدول بیمه عمر

در جدول بیمه عمر با توجه به تمامی اطلاعات وارد شده در فرم پیشنهاد اولیه، میزان پوشش‌های بیمه‌ای و میزان سرمایه گذاری شکل گرفته در بیمه نامه‌های عمر محاسبه شده و قابل مشاهده می‌باشد. شما به راحتی می توانید بررسی کنید که با پرداخت حق بیمه سالانه در مدت بیمه­‌ای که خودتان انتخاب کرده‌اید در طول داشتن این بیمه نامه چه مزایایی برای شما ایجاد خواهد شد و نهایتا چه میزان سرمایه گذاری خواهید داشت. این نکته را در نظر داشته باشید که جدول بیمه عمر هر فرد منحصر به همان فرد می‌باشد. در مقایسه بیمه نامه های عمر و انتخاب بیمه عمر جدول بیمه عمر دیگران را معیار انتخاب خود قرار ندهید.

نکته مهم: در همه شرکت‌های بیمه محاسبه نهایی بیمه عمر، بر اساس ریسک سنجی شرکت های بیمه می باشد که هر ساله بر اساس آمار  مرگ و میر سالانه انجام می‌شود.


مطلب مرتبط: بالاترین نرخ سود بیمه عمر متعلق به کدام شرکت است؟


 

محاسبه آنلاین بیمه عمر

با کمک بیمه تایم می توانید از شرکت‌های مختلف بیمه، جدول بیمه عمر را دریافت کرده و به صورت هم زمان و با شرایط یکسان  مقایسه جدول‌های بیمه عمر را انجام دهید. اگر هم تمایل به خرید بیمه عمر دارید می‌توانید از کارشناسان ما در‌باره بیمه نامه مد نظرتان مشاوره گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.


راهنمای خرید:


محاسبه بیمه عمر با بیمه تایم

بهترین راه برای خرید بیمه عمر، انتخاب بیمه عمر با انجام مقایسه شرایط بیمه عمر در بین شرکت های بیمه با شرایط یکسان می‌باشد. بیمه تایم این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده که بتوانند با دریافت مشاوره حضوری و یا تلفنی و انجام مقایسه  اقدام به خرید بهترین بیمه عمر نمایند. شاید انجام چنین مقایسه‌ای برای شما کار سختی باشد ولی مشاوران بیمه تایم این کار را برای شما انجام می‌دهند و در خرید بیمه عمر شما را راهنمایی می‌کنند. کافی است تا به صفحه خرید بیمه عمر مراجعه کرده و با تکمیل فرم مورد قرار داده شده منتظر باشید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۲ / ۵. تعداد رای ۷۲

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۴۲ comments

  • سلام رحمان عزیز. بیمه نامه های عمر در حال حاضر با سود تضمینی ۱۶درصد در دو سال اول خرید بیمه عمر و در سال سوم و چهارم ۱۳درصد و از سال ۶ به بعد تا پایان قرارداد ۱۰درصد می باشد بنابراین بیمه نامه همچنان دارای سود تضمینی خواهد بود و فقط مبلغ آن ۱۰ درصد از سال ششم می گردد

   • سلام من از سال ۹۴ بیمه عمر نوشتم متولد که ۲۶ سالم بوده یعنی متولد ۶۸ هستم . مدت ۳۰ ساله با ده درصد افزایش سالانه مبلغ بیمه سال اول ۱ میلیون تومان بعد از ۳۰ سال چقدر به من تعلق میگیره ؟

    • خانم منفردی بزرگوار برای مشاهده اندوخته نهایی ییمه نامه تون ، باید به جدول بیمه عمر تون که ضمیمه بیمه نامه تون هست مراجعه کنید.

  • چون مبلغ پرداختی شما تقسیم بر۲ میشود ویک قسمت برای سرمایه گذاری وقسمت دیگر برای پوشش ها هزینه میشود مثال اگر سال اول شما ۱۲۰۰۰۰۰تومان حق بیمه پرداخت کرده اید۶۰۰۰۰۰برای سرمایه گذاری و۶۰۰۰۰۰برای پوشش درنظرگرفته میشود و فقط به سرمایه گذاری شما سود تعلق میگیرد برای این است که تقریبا درسال های ۵و۶به سود دهی میرسه که مهمترین اصل بیمه عمر همون پوششها میباشد

   • با سلام
    من اگه سالانه ۱۰ میلیون تومان بیمه پرداخت کنم بعد از ۱۰ سال بازنشستگی چقد نصیبم میشه و تا چند سالگی بهم حقوق میدن؟
    لطفا طریقه محاسباتش رو لطف بفرمایید. با تشکر

    • خانم عزیزی پور عزیز ، پرداخت سالانه ۱۰ میلیون تومان برای یک فرد ۳۰ ساله می تونه بازنشستگی ماهانه ۱۱ میلیون تومان بعد ۱۰ سال بازنشستگی دریافت نمایید. برای مشاوره بیشتر می تونید با کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم تماس گرفته و مشاوره قبل از خرید درباره بیمه عمر دریافت کنید.

  • رامین عزیز باید به جدول بیمه نامه تون مراجعه کنید. اگر حق بیمه هایتان را سرموقع پرداخت کرده باشید مطابق جدول اندوخته تان را دریافت خواهید کرد.

 • خیلی ممنون از توضیحات ولی هیچ اشاره ای به نحوه محاسبه حق بیمه نشده بود . باید با یک یا دو مثال دو میلیونی و چهار میلیونی و با ده درصد افزایش سالانه جدول ارائه داد . چرا شرکت های بیمه ای میترسن از ارائه جدول و عقد قرارداد بر اساس جدول

  • جناب محمد بزرگوار، جدول های بیمه ای مختص اطلاعات هر فرد بر اساس سن، میزان حق بیمه پرداختی، تعداد پوشش های درخواستی و … دارد از این رو قرار دادن جدول بیمه عمر شاید باعث انتخاب اشتباه در خرید بیمه عمر گردد. از این رو سامانه بیمه تایم برای هر فرد جدول جداگانه ای بر اساس درخواست بیمه گذار ارائه میکند.

 • با سلام من پسرم را که متولد سال ۹۷ است در همان سال بیمه عمر پارسیان کردم به مدت ۲۰ پرداختی کل ۲۰ من حدود ۳۴ میلیون تومان است و دریافتی از ۲۰ سال حدود ۶۵ میلیون تومان آیا بیمه ایران سود بیشتری پرداخت می کند من ماهیانه پرداخت می کنم و ماهی ۵۰ هزار تومان که البته سالی ۱۰ درصد افزایش پیدا می کند
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • جناب صمدی بزرگوار می تونید برای مشاوره کامل با سامانه بیمه تایم تماس بگیریدو درخواست مشاوره تان را ثبت کنید

 • سلام. برام خیلی عجیبه که این شرکتهای بیمه یه حساب و کتاب ساده روی سایتهای خودشون نمیذارن که مشخص بشه دقیقا چه میزان پول به هر فرد بعد از اتمام این بیمه تعلق میگیره، یه فرمول ساده هست که هر کاربر میتونه با وارد کردن تعداد سالی که میخواد بیمه عمر بده و با میزان درصد افزایش سالانه ای که میخواد بده و مبلغ سالیانه ای که میخواد این طرح رو شروع کنه رو وارد کنه و نتیجه به صورت اتوماتیک مشخص بشه. کافیه این ۳ عدد رو تو اون فرمول قرار بدن تا بصورت اتوماتیک مشخص بشه ولی هیچ کدوم از سایتهای این شرکتهای بیمه انجام نمیدن! چرا؟!

   • جناب آرش عزیز ، مشاوره قبل از خرید توسط کارشناسان معتبر بیمه ای مهمترین گزینه د رخرید بیمه عمر است و بیمه تایم این خدمات را قبل از خرید به بیمه گذاران خود ارائه می نماید. می تونید از مشاوره رایگان بمیه تایم در خرید بیمه عمر کمک بگیرید.

  • سلام
   هر فرد پس از خرید بیمه نامه سندی را دریافت میکند که در ان میزان واریزی و دریافتی فرد و میزان پوششها با جزئیات کامل در جدولی بر اساس هر سال بیمه ای مشخص شده است و شخص با مطالعه جدول متوجه میشود که مثلا پس از ده سال پرداخت حق بیمه چقدر پرداخت کرده و در صورت بازخرید چقدر دریافت میکند و علتی که شرکت های بیمه مبلغ مشخصی را در سایتشان نمیگذارند اینست که عوامل تاثیر گذار در میزان حق بیمه گری (سن شغل وضعیت سلامتی جنسیت)در افراد مختلف متفاوت است . بهعنوان مثال حوادثی که ممکن است برای یک شخص که در ارتفاع کار میکند اتفاق بیفتد با یک کودک یکساله متفاوت است

  • علی عزیز ، در بیمه نامه های عمر دو نوع سود مشارکت و سود تضمینی به بیمه نامه های عمر پرداخت می شود . سود مشارکتی سود حاصل از سرمایه گذاری شرکت های بیمه در زمینه های مختلف می باشد که بیمه گذارانش را در این سود شریک می نماید.

 • من بیمه عمر دارم و دچار حادثه شدم پس از طی مراحل قانونی و ارسال شماره حساب به بیمه ایران، بعد از چند روز برای من پیام واریز وجه حادثه به به حسابم ارسال شد ولی هیچ پولی به حساب من واریز نشده،چگونه این مورد رو برسی کنم

  • جناب واعظی پور حتما حسابتان را جک نمایید و سپس با بخشی که اعلام خسارت کردید و مدارک خسارت رو ارسال کردین تماس بگیرید و پیگیری پرداخت خسارتتون رو انجام دهید.

 • سلام من متولد ۱۳۵۹ هستم با حق بیمه پرداختی ده میلیون توماندرسال بصورت یکجا. شروع قرارداد ۷ فروردین ۱۳۹۹ با مدت ۱۶ سال . و روش پرداخت یکجا با نرخ حق بیمه ۲۰ درصد و تعدیل سرمایه ۵ درصد که اینشو نمیدونم چیه میخواستم ببینم با چه فرمولی محاسبه میشه که حق بیمه من برای سال اول شده ۶۸۱۲۳۷۹۸ ریال و همین شرایط با افزایش ۳۰۰ میلیون سرمایه اولیه حق بیمه ام کمتر میشه و شده ۳۵۴۸۱۲۳۷۹۸ با نرخ ۱۶ درصد برای سال اول یعنی ۶میلیون و ۸۰۰ هزار با افزایش ۳۰۰ میلیون شده ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار لطفا فرمول محاسبه رو اعلام کنید در ضمن بیمه من بیمه ما هست

  • جناب مجید عزیز می تونید از سامانه بیمه عمر بیمه تایم برای دریافت مشاوره و مقایسه شرکت های مختلف بیمه و مشاهده جدول بیمه عمر شرکت های مختلف با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.

  • دوست من بدون سرمایه اولیه شده ۶ میلیون ۸۰۰
   ولی با سرمایه اولیه شده ۳۰۰ + ۵۴ میلیون ۸۰۰ هزار

   • جناب عسکری مقدم بزرگوار می تونید جدول بیمه عمر تان را بر اساس میزان حق بیمه پرداختی و سایر شرایط مورد نظرتان از بیمه تایم دریافت نمایید.

  • جناب محمدی محاسبه بیمه عمر فرمول خاصی ندارد که اعلام شود و محاسبه جدول بیمه عمر به صورت سیستمی و بر اساس سن فرد، میزان پرداختی، تعداد پوشش های مورد درخواست وی، نحوه پرداخت، تعداد سال های پرداخت حق بیمه و … صورت می گیرد.

 • سلام
  من ۱۰ سال بیمه عمر ثبت نام کردم
  از طرف بنیاد شهید
  چه تسهیلاتی دارم؟
  میتونم وام بگیرم؟
  ممنون میشم جوابمو بدین

  • جناب علی عزیز، جدول سرمایه گذاری و جدول پوشش های بیمه ای ضمیمه بیمه نامه تان می باشد می تونید به بیمه نامه تان مراجعه کرده مزایای بیمه نامه تان را بررسی نمایید.

   • سلام اگر کسی ۲۳ سال سن داشته باشه، بعد ۱۰ سال (۳۳ سالگی) میتونه بازنشست بشه؟
    مورد بعدی مبلغ مستمری هست. اگر به بیمه درمانی و تکمیلی و … نیاز نداشته باشه و فقط منظور از گرفتن بیمه، داشتن مستمری (در کنار مستمری که از تامین اجتماعی بابت خانه داری میخواد بگیره)، با شروع ۱۵۰ هزارتومان ماهانه و افزایش ۲۵ درصد سالانه بعد ۱۰ سال مستمری او چقدر است؟

    • جناب بهروز عزیز هر فردی می تواند بر اساس توان مالی خود انواع بیمه عمر با مستمری های مختلف را خریداری نماید.

 • سلام، ایا میتونی جدولی را ارایه کنی که بعد ۱۰ سال با افزایش سالانه ۲۰ درصد و شروع مبلغ ۱۵۰ هزارتومان چقدر مستمری میگیرم؟

  • جناب بهروز عزیز برای دریافت جدول مستمری می تونید در سامانه بیمه تایم ثبت نام کرده و از مشاوران ما بهترین و مناسب ترین نوع جدول بیمه را از هر شرکت بمیه ای که مد نظرتان است را دریافت کنید.

 • پدر من من را۱۵ سال ‌‌پیش با مبلغ ماهیانه۱۳هزار تومان بیمه عمر کرد دراوخر د‌وره ۳میلیون وام بیمه رابرای خود دریافت کرد که اقساطش را خودش پرداخت کند اما همان در زمانی که پایان قرارداد بود از دادن قرارداد و دفترچه اقساط خودداری کرد و طلب کل پول را چون خودش بیمه کرده بود را می کرد من به بیمه مراجعه کردم و گفتم نه دفترچه دارم و نه قرارداد اما با گرفتن مدارک فقط مبلغ شش میلیون و هفتصد به من پرداخت شد حال سوال اینجاست که کل پول چقدر بوده و اقساط وام را نیز پرداخت نکرده بودند چقدر از این پول کم می شود ، خواهشا راهنمایی کنید باتشکر

  • جناب مصری عزیز، می تونید به شعبه شرکت بیمه مورد نظر مراجعه کنید و با ارائه مشخصات پدرتون اطلاعات بیمه نامه شون رو دربیارید.

 • سلام من ۵ سال بیمه البرز هستم الان میخوام حق بیمه افزایش بدم روی خود البرز بهتره یا با یک بیمه جدید شروع کنم در ضمن سن من هم ۴۷ سال هست

 • سلام من ۳ سال قبل بیمه شده بودم دوتا قسط دادم بعد شرایطم خاص شد نتونستم ادامه بدم چند روز پیش دوباره بیمه کردم خودمو بهم بگید که چطور اون دوتا قسط رو بیارم رو این امکانش هست یا به باد فنا رفت ؟

  • سلام جناب بنایی ، برای پرداخت نحوه پرداخت حق بیمه می تونید از نمایندگی یا شعبه شرکت بیمه ای که بیمه عمرتون رو تهیه کردید باید هماهنگ بشید. ما دسترسی به بیمه نامه شما نداریم که بتونیم کمکتون کنیم.

 • با سلام
  برداشت بابت هزینه ها ویا برداشت بابت حق بیمه به چه معنا هست؟؟؟؟
  واینکه محوی پرداخت بیمه رو به چه صورت میشه تغییر داد وسالانه کرد؟؟؟