بیمه تایم

رتبه بندی شرکت‌های بیمه عمر با آمار مستند. رتبه اول از آن کیست؟

رتبه بندی شرکت‌های بیمه عمر
۴.۳
(۹۲)

اگر شما هم از افرادی هستید که فکر می‌کنید انتخاب بهترین بیمه عمر کار سختی است با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرد. در این انتخاب دو فاکتور مهم موثر هستند از جمله: رتبه بندی شرکت‌های بیمه عمر بر اساس شاخص رضایت مشتریان و سطح توانگری شرکت‌های بیمه. در این مقاله ما برآنیم تا بررسی کاملی بر روی رتبه بندی شرکت‌های بیمه عمر در چند سال اخیر تا سال ۱۴۰۰ را انجام دهیم. برای اطلاعات تکمیلی پیشنهاد میکنیم مطلب بیمه عمر را هم مطالعه نمایید.

 

بیمه عمر

۱- شاخص رضایت مشتریان در رتبه بندی شرکت‌های بیمه

اولین عامل مهم در رتبه بندی شرکت‌های بیمه، میزان رضایت مندی مشتریان می‌باشد. میزان رضایت مشتریان بر اساس چند فاکتور مهم محاسبه می‌شود که در ادامه بیان می‌شود.

 

شاخص‌های رضایت سنجی مشتریان از شرکت‌های بیمه توسط بیمه مرکزی

 •  تبلیغات صحیح و مناسب
 • تناسب شرایط بیمه نامه با نیاز های مشتری
 • ارائه اطلاعات مناسب به مشتری در زمان صدور بیمه نامه
 • ارائه اطلاعات مناسب به مشتری در زمان خسارت
 •  مرحله صدور بیمه نامه (سادگی و سرعت در صدور)
 • رضایت مالی بیمه گذاران در پرداخت حق بیمه
 • رضایت مالی بیمه گذاران در زمان خسارت
 • سادگی و سرعت در پرداخت خسارت
 • دانش کارکنان شرکت بیمه
 • کیفیت ارتباط با مشتری
 • رسیدگی به شکایات بیمه گذاران
 • پاسخگویی شرکت بیمه به بیمه گذاران
 • محیط فیزیکی از لحاظ تعداد شعب و نمایندگی در سطح کشور

مجموع ۱۳ متغیر گفته شده به عنوان شاخص‌های رضایت‌مندی مشتریان از سوی پژوهشکده بیمه اندازه گیری شده است. نتایج سطح رضایت بر اساس تحقیق آماری انجام شده در یک نمونه  ۶۵۶۰ نفری از ۱۹ شرکت فعال در بازار بیمه کشور می باشد.

بر اساس اطلاعات محاسبه شده این پژوهش :

 • بیشترین میزان رضایت از عامل سادگی و سرعت صدور بیمه نامه‌ها بوده
 • کمترین میزان سطح رضایت مشتریان از رضایت مالی بیمه گذاران در مبلغ خسارت دریافتی از شرکت‌های بیمه می‌باشد
 • در بین رشته‌های بیمه‌ای بیشترین میزان رضایت مندی مربوط به رشته بیمه عمر، نفت و انرژی می‌باشد
 • کمترین میزان رضایت مندی مربوط به بیمه کشتی و بیمه باربری و حوادث می‌باشد

رتبه شرکت‌های بیمه بر اساس شاخص رضایت مشتریان 

رتبه بندی شرکت‌های بیمه

منبع : گزارشات آماری پژوهشکده بیمه

جدول فوق بر اساس اطلاعات آماری سال ۱۳۹۳ محاسبه شده است.


مطلب مرتبط: آشنایی با انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


 

رتبه بندی شرکت‌های بیمه به تفکیک شاخص‌های تشکیل دهنده رضایت مشتریان 

رتبه بندی شرکت‌های بیمه عمر

جهت دیدن جدول در اندازه بزرگ بر روی جدول کلیک کنید (منبع : گزارشات آماری پژوهشکده بیمه)

 

۲- شاخص سطح توانگری در رتبه بندی بیمه ها

منظور از سطح توانگری شرکت‌های بیمه، توانایی شرکت‌های بیمه در برآورده کردن میزان تعهدات مالی بیمه گذارانش می‌باشد. بر اساس این تقسیم‌بندی، بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه را به ۵ سطح طبقه بندی می کند. در جدول زیر می‌توان جزئیات توانگری شرکت های بیمه در چند سال اخیر را بررسی کرد.

توانگری شرکت های بیمهمنبع : گزارشات آماری پژوهشکده بیمه

نکته: جدول فوق توسط گزارش آماری بیمه مرکزی در سال ۱۴۰۰ منتشر شده است. از آنجاییکه سال ۱۴۰۰ هنوز به پایان نرسیده اطلاعات آماری برای این سال هنوز وجو ندارد. با پایان سال ۱۳۹۹ حتما گزارش شرکت‌های بیمه‌ای برای این سال به جدول فوق توسط بیمه مرکزی اضافه می‌شود.

راهنما: شرکت‌های  دارای رتبه ۱ در جدول با رنگ آبی مشخص شده‌اند.

همانطور که در جدول رتبه بندی شرکت‌های بیمه قابل مشاهده است. شرکت‌هایی که دارای نسبت توانگری بالای ۱۰۰ هستند ،در سطح ۱ طبقه بندی می‌شوند.

شرکت‌های بیمه‌ایی که در سال ۱۳۹۶ دارای سطح یک می‌باشند عبارتند از:
بیمه آسیا، بیمه البرز، بیمه ملت، بیمه سامان، بیمه نوین، بیمه پاسارگاد، بیمه کارآفرین، بیمه ما، بیمه سرمد، بیمه عمر خاورمیانه، بیمه اتکایی ایرانیان، بیمه امید، بیمه آسماری، بیمه ایران معین، بیمه اتکایی امین.


مطلب مرتبط: هر آنچه از بیمه عمر ایران باید بدانید


شرکت‌های بیمه‌ایی سطح دو عبارتند از:شرکت بیمه معلم

چند شرکت هم در دست بررسی می باشند. از جمله بیمه ایران و بیمه میهن و بیمه سینا.

رتبه بندی شرکت‌های بیمه عمر در سال ۹۷

رتبه بندی شرکت‌های بیمه عمر در سال ۱۴۰۰

رتبه اول بیمه عمر برای سال۱۴۰۰  در میزان حق بیمه پرداختی برای شرکت بیمه پاسارگاد می باشد. بعد از بیمه عمر پاسارگاد، بیمه عمر ایران، بیمه عمر سامان ، بیمه عمر کارآفرین بالاترین میزان حق بیمه را داشته اند.

بر این اساس بهترین شرکت‌های بیمه عمر در سال جاری را می‌توان شرکت‌های سطح ۱ دانست که برای انتخاب نهایی از بین برترین شرکت‌ها میتوانید اقدام به تکمیل فرم خرید بیمه عمر نمایید تا کارشناسان ما در اولین زمان جهت انجام مشاوره حرفه‌ای با شما تماس حاصل نمایند.


رتبه بندی شرکت‌های بیمه عمر در سال ۱۴۰۰

بر اساس آمار جدول زیر کل حق بیمه تولیدی در رشته بیمه های عمر برابر با ۱۸۲۱۶۷.۱۲۸ میلیارد ریال می باشد.

رتبه بندی بیمه های عمر

 

در جدول بالا همه شرکت های فعال در رشته بیمه عمر با توجه به سهم بازار در سال ۱۴۰۰ آورده شده است.

رتبه بندی شرکت های بیمه از نظر سهم از بازار در بیمه عمر

در رشته بیمه های عمر شرکت بیمه پاسارگاد و بیمه سامان و کارآفرین بیش از ۵۰ درصد از کل پرتفوی بازار را به خود اختصاص داده است. 

در شرکت بیمه پاسارگاد ۶۲ درصد از کل حق بیمه ها متعلق به بیمه عمر پاسارگاد می باشد.

در شرکت بیمه سامان ،  ۴۷.۵ درصد از کل حق بیمه ها متعلق به بیمه عمر سامان می باشد.

در شرکت بیمه کارآفرین ، بیمه عمر کارآفرین ۵۰ درصد از حق بیمه تولیدی آن شرکت  را به خود اختصاص داده اند.

سهم از بازار بیمه عمر


بیمه برتر عمر سال ۱۴۰۰

اگر می‌خواهید بیمه عمر برتر در سال ۱۴۰۰ را بررسی کنیم، باید از چند جهت به این موضوع بپردازیم. اما بیمه برتر از نظر میزان حق بیمه تولیدی در سال ۱۴۰۰ برای شرکت بیمه پاسارگاد، ایران ، سامان و کارآفرین می‌باشد.

رتبه بندی شرکت‌های بیمه در بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰

کل حق بیمه تولدی حق بیمه رشته بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ برابر۴۰۵۳۹۸.۳۴۲ میلیارد تومان می باشد. که بالاترین حق بیمه تولیدی برای بیمه شخص ثالث ایران،  بیمه ثالث آسیا، بیمه ثالث دانا و بیمه ثالث پارسیان بوده است.

رتیه بندی بیمه ثالث از نظر حق بیمه تولیدی


سهم از بازار بیمه ثالث شرکت های بیمه در سال ۱۴۰۰

سهم از بازار بیمه ثالث شرکت های بیمه

 


بیمه برتر کشور

شرکت بیمه برتر از نظر تعداد بیمه نامه های فروخته شده در هر رشته بیمه ای بر اساس گزارش اعلام شده از سمت بیمه مرکزی قابل بررسی می باشد. از این رو تفکیک شرکت های برتر در هر رشته بیمه ای را می توانید در سایت بیمه تایم بررسی نمایید.

رتبه بندی شرکت های بیمه تکمیلی در سال ۱۴۰۰

در بیمه های درمان ، کل حق بیمه تولیدی در رشته درمان برابر با ۲۰۶۳۱۳.۱۶۵ میلیارد تومان است. شرکت بیمه تکمیلی دی، بیمه  تکمیلی دانا و بیمه ایران بیشترین حق بیمه تولیدی در رشته بیمه تکمیلی را داشته اند.

سهم از بازار بیمه تکمیلی سال 1400

 

بیمه‌های ورشکسته در ایران

همه شرکت‌های بیمه که در حال فعالیت هستند دارای مجوز رسمی از بیمه مرکزی هستند و تحت نظر بیمه مرکزی فعالیت می‌کنند. این موضوعی مهم جهت رفع نگرانی از ورشکستگی شرکت های بیمه برای همه بیمه گذاران مخصوصا برای بیمه گذاران بیمه‌های عمر که جنبه سرمایه گذاری در آنها مطرح است می‌باشد چرا که نظارت بیمه مرکزی وجود دارد.

از زمانی که صنعت بیمه در کشور شروع به فعالیت کرده است، تقریبا می‌توان گفت هیچ شرکتی ورشکسته نشده است. تنها شرکتی که در طول این سال‌ها در پرداخت خسارات به بیمه گذارانش به مشکل خورده بیمه توسعه است. اما در خصوص شرکت بیمه توسعه هم خاطر نشان می‌شویم که، بیمه نامه‌های عمر این شرکت با نظر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی به شرکت بیمه ایران منتقل شد و هم اکنون نیز همه این بیمه نامه‌ها جاری می‌باشند.
بر اساس جدولی که سطح توانگری شرکت‌های بیمه محاسبه شده، شرکت‌های که در سطح ۴ و ۵ قرار دارند در شرایط مالی مناسبی نبوده و در خرید هر نوع بیمه نامه از این شرکت‌های بیمه باید تمام جوانب را سنجیده باشید دقت نمایید که تنها معیار شما برای خرید بیمه در هر شاخه بیمه‌ای ارزان بودن بیمه نامه نباشد.

خرید بهترین بیمه

اگر می خواهید بیمه نامه در هر رشته بیمه ای تهیه نمایید، می توانید از نظر کارشناسان بیمه تایم کمک بگیرید تا بتوانید بهترین شرکت و بهترین بیمه نامه را تهیه نمایید.

نظر شما چیست؟

به نظر شما بهترین شرکت بیمه کدام شرکت است؟ نظرات، سوالات و تجربه‌های خودتون رو در زیر همین مطلب با ما در میون بذارید تا کارشناسان بیمه تایم پاسخگوی شما باشند

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد رای ۹۲

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۱۹۲ comments

 • من بیمه ی عمر پارسیان دارم… اصلا راضی نیستم از راهنمایی و مشاوره و پیگیری شکایات توسط این بیمه…. پشیمونم .کاش تدابیری اندیشیده بشه هر کس ازبیمه اش راضی نیست با حفظ شرایط قرارداد بیمشو عوض کنه….

  • واقعیت این است که بعد از خرید بیمه نامه کاری نمیشه کرد اما ما نظرمون اینه که قبل از خرید اول یک مشاور بیطرف خوب انتخاب کنید و از این طریق شرکت بیمه رو انتخاب کنید چون بیمه عمر دارای مدت بیمه طولانی است و ارزش اینکار را دارد. با اینهمه دوست عزیز پیشنهاد میکنیم دلایل تون رو به بیمه مرکزی جهت حل و فصل ارایه کنید ممکنه اونها بتونن به شکایتتون رسیدگی کنن

    • خانم سمیه میتونید با نمایندگی بیمه ای که بیمه نامه تون رو صادر کردن تماس بگیرید

    • شما حتما باید شش ماه پرداختی داشته باشید تا بتونید باز خرید کنید، که البته بازهم ضرر می کنید، چون تا پایان سال پنجم حتی پول خودتون هم بازگشت داده نمیشه

     • مجید بزرگوار ممنون از حسن توجهتون، میزان بازخریدی هر بیمه نامه بر اساس مبالغ جدول بیمه نامه در هر سال بیمه ای هر فرد می باشد. ممکن است بیمه ای نامه ای در سال ۵ ام به سود دهی برسد و ممکن است برای فردی با سن بالا در سال های آتی به سود دهی برسد.

     • سلام بیمه دانا از همون ماه امکان بازخریدداره من نمینده ی دانام ایران و بقیه شرکت ها از ماه ششم ب بعد هس

     • امکان بازخریدی در همه شرکت های بیمه وجود داره فقط شرایط و میزان مبلغ برگشتی بر اساس شرایط هر فرد و هر شرکت متفاوت می باشد.

  • سلام از هر کدام از شرایط بیمه نامه که ناراضی هستید قابل تغییره و میتونید شرایط بیمه نامه رو تغییر بدید .

  • فاطمه عزیز. لطفا اگر تجربه و یا اطلاعاتی در رابطه با تغییر شرایط بیمه عمر پارسیان دارید برای ما به آدرس info[at]bimetime.com ارسال کنید تا در صفحه بیمه عمر پارسیان پس از ارزیابی آپلود بشه. ممنون

  • به نظر من بهترین بیمه عمر بیمه کارافرین هست چون من سه تا بیمه مختلف رو زدم ایران بیمه خوبیه ولی پوشش هاش خیلی کمه پاسارگاد هم اونجوری که کفتن نبود ولی من از کارافرین راضی هستم چون پوشش های خوبی داره

   • علی عزیز، بله بیمه عمر کارآفرین از بهترین شرکت های بیمه ای است که بیمه عمر رو ارائه می کنه، مخصوصا طرح جدید بیمه عمر کار آفرین با نام طرح اندوخته دار امید کارآفرین طرح بسیار ارزنده است. که می تونید به مطلب بیمه عمر اندوخته دار امید مراجعه کرده و این طرح رو بررسی کنید.

  • شما به نزدیک ترین شعبه محل زندگیتون مراجعه کنید نمیتونین عوض کنین ولی سوالی داشتید از شعبه بپرسید
   همه شرکت های بیمه این امکان رو بهتون میده تا ۳۰ روز بعد از قرارداد تحقیق کنید اگر راضی نبودید پولتون رو میتونید بگیرید ولی خب بیمه های دیگه اینطور نیستن

   • بله بعد از صدور امکان تعییر بیمه نامه و تغییر شرکت وجود نداره اما تا ۳۰ روز امکان فسخ با برگشت حق بیمه برای شما وجود داره. بعد از روز ۳۰ ام ولی ارزش بازخریدی درج شده در بیمه نامه به فرد بازپرداخت می شه.

  • سلام دوست عزیز. بله شما میتونید درخواست بدید به بیمه نوین تا یمه نامه رو بازخرید کنن و مشکلی نیست. منتها بد نیست بدونید که چون بازخرید در سالهای اولیه است مبلغ بازخرید کم هست

   • سلام.نمیدانم کدام بیمه عمر را انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید.میخوام ده ساله بازنشست شوم.سالانه ۵میلیون توان پرداخت دارم

    • سلام،با توجه به رتبه بندی بیمه ها توسط بیمه مرکزی و سطح توانگری که براشون تعیین میشه و همچنین مقایسه تمام آپشنها و پوشش هایی که شرکتهای مختلف بیمه دارند،شرکت بیمه سپهر سرمد که بانک صادرات صاحب امتیازش هست‌ می تونه بهترین انتخاب برای تهیه بیمه عمر و سرمایه گزاری برای شخص شما باشه.

     • مجید بزرگوار ، انتخاب بیمه عمر بر اساس نیازهای بیمه هر فرد می تواند شرکت جداگانه ای باشد.

    • سلام خدمت شما. بهترین پیشنهاد الان و در حال حاضر بیمه خاورمیانه هست ک بهترررررین نوع بازنشستگی رو داره من کامل بررسی کردم.

     • جناب جعفری بزرگوار معیار انتخاب افراد در انتخاب بهترین بیمه عمر بر اساس نیازها و هدف های سرمایه گذاری آن ها مشخص می شود.

     • جناب سعید عزیز بیمه خاورمیانه و بیمه عم رسامان بازنشستگی دارند.

    • برای ده سال بازنشستگی قطعا بیمه سامان مناسب ترین گزینه هست و تنها شرکتی است که ١٠ سالع بازنشست میکنه…سوددهی بالایی دارد.

    • دوست عزیز در خال حاضر بیمه ما حرف اول میزنه و قدرت مالی و پشتوانه محکمی چون بانک ملت رو داره بیشترین سود نسبت به سایر بیمه ها میده جالبه بدونین شرکتهای بزرگی چون هواپیمایی هما و قطارهای رجا زیر نظر تین بیمه هستن و قدرت مالی این شرکت بقدری بالاست که فروش بیمه عمر در حد خرده فروشی براش محسوب میشه و خودش بی نیاز از تبلیغ میدونه

     • هادی عزیز همه شرکت های بیمه پشتوانه مالی قدرتمندی را دارند و میتونید بررسی پشتوانه های مالی شرکت های بیمه را مطالعه کنید. تقریبا می توان گفت که شرکت هایی که سطح توانگری بالایی دارند معتمد ترین گزینه ها در خرید بیمه های عمر هستند

  • بیمه سامان از کارشناسان فروش با سطح و اطلاعات بالا میباشد و پوشش های درمانی بینظیری دارد. کارت درمان آن نیز بسیاز مفید است.

 • سلام دوست عزیز. اگر شاخص های مطرح شده در این مقاله پاسخ گوی سوال شما در رابطه با انتخاب بهترین بیمه عمر نبوده است پیشنهاد میکنیم نظرسنجی مردم در رابطه با بهترین بیمه عمر رو هم مطالعه کنید. و در نهایت اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با تکمیل این فرم کارشناسان بیمه تایم با شما تماس خواهند گرفت و راهنمایی های لازم را ارائه خواهند داد. موفق باشید

  • سلام دوست عزیز. حتما سعی میکنیم در برنامه تولید محتوای بیمه تایم بعد از ارزیابی با تیم کارشناسان قرار بگیره

   • با سلام
    در مورد سود دهی بیمه های عمر نوشتید اما از سود دهی بیمه دانا چیزی نبود ،اگه امکان داره سود دهی پنج سال آخر بیمه عمر دانا رو هم به اشتراک بزارین مرسی

    • سلام علی عزیز. ما یک مطلب جداگانه برای بیمه عمر دانا نوشتیم. خوشحال میشیم که مطالعه کنید و اگر نظری در راستای تکمیلش داشتید اونجا بیان کنید تا بهبود بدیم. مرسی از پیشنهاد خوبتون

 • سلام من سال ۷م بیمه کارافرین هستم، بهم گفتن نمیشه قرارداد ۱۵ ساله ام رو ۲۰ ساله و یا بیشتر کنم، بنظرتون بیمه م رو کنسل کنم یدونه از نو باز کنم بهتره یا راهکار بهتری پیشنهاد میدین؟

  • سلام دوست عزیز. بله در بیمه عمر مدت رو نمیشه بیشتر کرد و به همین دلیل هم تیم مشاورین ما معمولا بیشترین مدت رو پیشنهاد می دهند و شما بهتره این بیمه رو ادامه بدهید تا آخر و حتما یک بیمه جدید هم تهیه کنید با مدت مناسب و از تعهدات هر دو بهرمند شوید. باگر نیاز به مشاوره تخصصی تر دارید حتما فرم صفحه بیمه عمر بیمه تایم رو پر کنید تا با شما تماس گرفته بشه

   • سلام مهدی بزرگوار، در برخی از شرکت های بیمه با کاهش پوشش این بیمه نامه رو ارائه میکنن.

 • بنده شش ماه پیش بیمه پاسارگاد خریدم. من وقتى بهم پیشنهاد دادن مشاور هاى شرکت هاى مختلف بنده با تحقیق بیمه پاسارگاد رو خریدارى کردم زیرا تیم مشاوره ایی بسیار قوى برام توضیح هم علمی هم قانونى دادن و هم تا الان هرسوالى دارم درکنارم هستن.
  اِنْ شٰـااَلله قصد دارم بیمه دوم رو هم خریدارى کنم.
  اگر مایل باشید حتى شعبه محل خریدم هم عرض کنم.
  من دانشجوى پرستارى هستم.

  • واقعا همینطوره.
   بیمه عمر اندوخته دار امید کارآفرین پدیده ای در صنعت بیمه هست که به تازگی به بازار بیمه عرضه شده.

    • اقای جندقی بزرگوار، تقریبا در همه شرکت های بیمه ۵ بیماری از قبیل انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی ، پیوند اعضای اصلی بدن و جراحی باز قلب را تحت پوشش قرار می دهد. اما بیمه عمر امید کارافرین و بیمه سامان با پوشش امراض خاص بیماری های زیادی را تحت پوشش دارند که اگر می خواهید از لحاظ امراض بیمه عمر کاملی داشته باشید می توانید بیمه اندوخته دارد امید کارآفرین یا بیمه عمر سامان با امراض خاص را خریدار ی نمایید

 • بیمه رازی آخر هم براش زیاده . نه پاسخگو هستن نه خسارت رو درستو حسابی پرداخت میکنه . من اشتباه کردم خریدم شما این اشتباه رو نکنید کلا مثل اینه که بیمه داری ولی در اصل حق استفاده نداری ازش

 • سلام خسته نباشی خدمت شما کارشناسان محترم درمورد بیمه عمر سامان می خواستم بدونم چطوریه عمل کردش .رضایت بخش هست.وبرای خانم خاندار بیمه عمر بهتر است یا یبمه زنان خاندار باتشکر از راهنمایی خوب شما

  • سلام آقا رسول عزیز. اگر میخواهید مشاوره درباره بیمه عمر داشته باشید می تونید فرم پیشنهاد بیمه عمر را تکمیل کنید تا مشاوران بیمه تایم با شما تماس بگیرند تا بتونید به راحتی بهترین بیمه عمر را خریداری نمایید. حتی می تونید با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید و مشاوره بگیرید.

   • سلام همایون عزیز. انتخاب بهترین بیمه عمر بر اساس شرایط ، سن و … برای هر فردی تعیین می شود. اگر می خواهید بهترین بیمه عمر برای خودتان انتخاب کنید می تونید درخواست مشاوره در سامانه بیمه تایم ثبت کنید تا از کارشناسان بیمه تایم برای انتخاب بهترین بیمه عمر کمک بگیرید.

   • به نظر من وبا اطمینان کامل بیمه ملت از همه بیمه ها در طی این چند سال اخیر هم از نظر سوددهی وهم از نظر تنوع وکیفیت خدمات از همه بیمه های زندگی بهتر بوده وطی ۷ سال رتبه اول سوددهی وتوانگری مالی در بین بیمه هار وداشته است

 • سلام و تشکر بابت نظرخواهیتون.
  بنظر من بهترین بیمه، بیمه ی نوین.
  باتوجه به طرحهای عالی و پوششهای خوب و بالاخص آیتم مستمری(حقوق بگیری) در بحث از کارافتادگیش.
  چون هیچ شرکت بیمه ای، این آیتمو نداره.
  باتشکر

  • سلام اقای پیرکه بله این امکان وجود داره می تونید با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.

 • با سلام بنده دو روز هست که بیمه عمر سرمایه گذاری پارسیان خریداری کردم ولی هنوز هیچ مدرکی ارایه نکردم و تنها پول رو واریز کردم آیا امکان فسخ این قرارداد بدون ضرر وجود داره؟
  با توجه به اینکه گفتن سند این بیمه چند ماه طول میکشه حاضر بشه

  • آقای احمدی ، اگر پولتون رو به شماره حساب بیمه پارسیان واریز کردید نگران نباشید، اما آماده شدن بیمه عمر معمولا ۲ هفته کاری زمان می برد تا صادر شود مگر این که بیمه نامه تان چکابی باشد.

 • بهترین بیمه سامان به چند دلیل
  ۱.همه بیمه ها در ایران برای امراض‌تا ۸ بیماری رو پوشش میدن و حتی پاسارگاد که این همه تعریف میکنن ۵ بیماری هست ولی سامان ۳۰ بیماری رو زیره پوشش قرار داده
  ۲.بیمه سامان برای فوت حادثه ای تا مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ملیارد تومن میباشد ولی هیچ بیمه ای در ایران بالایه مبلغ ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ملیون خدمات نمیدهند
  ۳.بیمه سامان تا ۸۰ سالگی برای پرداخت حق بیمه باز گذاشته ولی اکثره بیمه ها نهایت تا ۳۰ سال هست
  ۴.امیدوارم تونسته باشم هر چثدر هم کوچیک کمکتون کرده باشم

  • جناب جندقی
   برخی از بیمه گذاران در انتخاب شرکت بیمه ای را انتخاب می کنند که در کنار پوشش های بیمه ای سرمایه گذاری مناسبی را هم داشته باشند.

 • بیمه عمر ملت با توجه به سطح یک بودن و بالاترین سطح توانگری درسال ۹۷ و ریتم یکنواخت سود دهی بالای ۲۴ درصد .
  منکه از انتخاب خودم راضی هستم

  • مهدی بزرگوار ، بهتر است تنها معیار شما برای انتخاب بهترین بیمه عمر فقط سود دهی بیمه نامه نباشد.

   • سلام یعنی بیما ملت فقط سود دهیش خوبه؟؟؟
    بقیه آپشناش ضعیفه ؟؟
    بنظره شما پاسارگاد یا کار آفربن یا ملت؟؟؟

    • جناب یعقوب نژاد سود مشارکتی ، مبلغی است که هر ساله اعلام می شود و ممکن است در طول سال های مختلف بیمه ای شرکت بیمه سود های مشارکتی متفاوتی را پرداخت کنند.

 • به نظر من بهترین شرکت بیمه ایی بیمه آسیا هست چون هم توانگری سطح ۱ دارند هم در زمان گرفتن خسارت سرعت عمل بالایی دارند و سریع به خسارت میرسی من تمام بیمه هایی که دارم اتوموبیل /عمر و پس انداز/آتش سوزی همه بیمه آسیا هست و کاملا راضی هستم.

  • جناب کیان
   معیار و هدف خرید بیمه عمر در بین افراد بیمه گذار متفاوت است، بخاطر این موضوع افراد می توانند به راحتی با کمک مشاوران بیمه عمر بیمه تایم بهترین بیمه عمر را انتخاب نمایید.

 • «کمترین میزان سطح رضایت مشتریان از رضایت مالی بیمه‌گذاران در مبلغ خسارت دریافتی از شرکت‌های بیمه می‌باشد»
  کل مطلب در عنوان بالا خلاصه شده و می‌تواند تنها گویه نظرسنجی باشد و در این زمینه بیمه تعاون بهترین عملکرد و بالاترین سطح رضایت‌مندی رو کسب کرده!
  تا زمانی‌که کسب و کار دولتی باشد و دستوری، تمام این شرکت‌ها (همانند بانک‌ها) هیچ تفاوتی در نتیجه نهایی نداشته و نخواهند داشت فقط اینکه ویترین بیمه‌ها کمی رنگ و بوی متفاوت دارند ولی در کل از یک شیوه کلیشه می‌گیرند؛ یکی ۲+۲ را ۴ و دیگری ۳+۱ برای مشتری نمایش می‌دهد. در کل با وجود تورم بسیار بالا در ایران، خرید هر نوع بیمه اشتباه و کاملا یک‌طرفه به نفع بیمه‌گر می‌باشد؛ تحلیل این مطلب در طرح‌های بلندمدت برای اکثریت تعریف نشده و سال‌ها مغبون می‌مانند (برای نمونه، سرمایه‌گذاری در بانک و مقایسه کمترین سود متعلقه با همان مدت در بیمه!)
  به‌طور مثال بیمه عمر ۳۰ ساله پاسارگاد با سود ۱۸٪ و حتی نرخ افزایشی، معادل یک‌سوم همان بازدهی در بانک خواهد بود!
  نگرانی از بابت تأخیر یا عدم پرداخت به‌موقع حق‌بیمه و سایر حواشی موضوع هم بماند!
  ووو…

  • جناب شاهین بزرگوار
   در نظر سنجی رتبه بندی شرکت های بیمه عمر، سایت بیمه تایم کاملا بی طرف بوده و بر اساس نظرات کاربران و آمار بیمه مرکزی این اطلاعات منتشر شده، هدف ما اطلاع رسانی و کمک در انتخاب بهترین گزینه است.
   ممنون از شما که مطالب ما را مطالعه نموده اید.

  • سلام یه بیمه برا سرمایه گذاری میخام ۳۰ سالمه… زمانی که هدف فقط سرمایه گذاری باشه تفاوت بانک با بیمه در چیه؟ بین بیمه ما و پاسارگاد کدوم بهتره؟؟

   • خانم مینای بزرگوار می تونید در سامانه بیمه تایم برای دریافت مشاوره ثبت نام کنید یا با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید و مشاوره و مقایسه شرکت های بیمه را انجام دهید.

 • بیمه سامان از کارشناسان فروش با سطح و اطلاعات بالا میباشد و پوشش های درمانی بینظیری دارد. کارت درمان آن نیز بسیاز مفید است.

 • سلام یه شرکت بیمه جدید راه افتاده همه شرکتها رو یه شب پشت سر گذاشته شنیدم اولین و تنها بیمه تخصصی تو کشور هم هست تازه مبالغ چند میلیاردی هم به بیمه شدهاش بعنوان مستمری و سرمایه گذاری پرداخت میکنه اسمش هم بیمه خاورمیانه هست

  • جناب سامیار بهتر است برای دریافت مشاوره کامل با بیمه تایم ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید تا بر اساس سن و مواردی که مورد نظر شماست بهترین بیمه عمر را تهیه نمایید.

 • خیلی جالبه، نماینده ها و بازاریاب های هر شرکت، برند خودشون رو بهترین برند معرفی می کنه و جالب تر اینه که تیم مدیریت هم بدون تذکر،همراه این تبلیغات بدون پشتوانه هست…آیا شرکت های پاسارگاد، سامان و .. که انقدر تبلیغات می کنید، بیمه ۱۰ ساله سررسید کردن و پرداخت طبق تعهد انجام دادن ؟؟ یا فعلا فقط وعده سر خرمن هستش؟!

  • جناب امید، ما (بیمه تایم) کارگزار بیمه هستیم و با همه شرکت های بیمه کار می کنیم. انتخاب شرکت های بیمه به عنوان بیمه برتر توسط نظر بیمه گذاران و مشتریان شرکت های مختلف بیمه انجام شده است.

  • درسته. برخی نظرات مشخصه که جنبه تبلیغات دارن. مثلا درباره شرکت بیمه سامان دو تا نظر یکسان خوندم. من میخواستم این نظرات رو در انتخابم دخالت بدم ولی با دیدن همچین موردی نظرم عوض شد.

   • بهاره عزیز در همه نظرات توسط کاربران ثبت میشه و ممکنه یک کاربر دوبار یک نظر و ثبت کرده باشه .

 • با سلام و احترام
  من به تازگی از شرکت بیمه نوین کد نمایندگی دریافت کردم.
  به شدت نگرانم از اینکه بازدهی نداشته باشد و وقت و هزینه ای که کردم بیهوده شود.
  لطفا راهنمایی فرمائید.

  • سمیه عزیز ، میزان بازدهی و موفقیت شما بستگی به تلاش و فعالیت شما در این صنعت دارد. با آرزوی موفقیت

   • شما شرکتای جدید مث سامان و پاسارگاد رو پیشنهاد میکنید یا بیمه ایران رو
    سوده دهی برام بیشتر ملاکه
    واسه بیمه فرزندم؟؟؟؟

    • جناب محمد رضای بزرگوار، بیمه تایم به عنوان یک کارگزاری با همه شرکت های بیمه همکاری می کند و شما می توانید با دریافت مشاوره کامل بهترین بیمه عمرتان را انتخاب و خریداری نمایید.

    • اگرسوددهی مدنظرتون هستش،وفرزندتون ازدوسال بالاترهستش طرح امراض خاص بیمه عمرسامان بالاترین سوددهی رامیپردازه

     • خانم بابایی ممنون از حسن توجهتون، ولی حتما مقایسه جدول با شرایط مساوی در بین شرکت های مختلف بیمه پیشنهاد میشه تا بتونید بهترین شرایط سرمایه گذاری رو انتخاب کنید.

 • سلام من دو تا بیمه نامه پارسیان دارم که ده سال پیش خرید کردم
  الان متوجه شدم پاسارگارد بهتره
  به نظرتون پارسیان ادامه بدم یا انصراف بدم و سراغ پاسارگاد برم.

  • جناب مهدوی با توجه به این که تعداد سال های پرداختی شما در پارسیان زیا است اول باید میزان اندوخته و مبلغ حق بیمه ای که پرداخت می کنید بررسی شود تا بتوانیم در مورد انجام بیمه نامه جدید به شما پیشنهاد کنیم.

   • سلام وقتتون بخیر.
    داخل جدول شاخص سطح توانگری در رتبه بندی بیمه ها
    بیمه اتکایی ایرانیان(در سرزمین اصلی) ازهمه بالاتره
    جریانش چیه؟
    یعنی سود دهی این بیمه از همه بیشتره؟

    • مرتضی عزیز اگر کل مطلب رو بررسی کنید ، رتبه بندی شرکت های بیمه بر اساس چندین شاخص می باشد و بالا بودن رتیه در سطح توانگر نشان دهنده پرداخت سود بالاتر نمی باشد.

  • اقای مهدوی هر نفر میتونه چندین بیمه عمر داشته باشه
   پس میتونی ادامه بدی و پاسارگاد رو هم داشته باشین
   پاسارگاد خیلی عالیه عاری از هر گونه بزرگنمایی و در حد عالی هستش

 • سلام
  بنده ۳۴ سال سن دارم و تا حالا بیمه ای نداشتم.میخوام حدودا ۱۵ سال بیمه عمر واریز کنم. با ماهیانه حدودا ۱۵۰ تومان . برام هم سطح پوشش درمانی مهمه و هم سود دهیش . خیلی ممنون میشم از شما راهنمایی کنید کدام بیمه عمر و با چه نامی رو انتخاب کنم

  • اقای محمد رضای بزرگوار می تونید در سامانه بیمه عمر بیمه تایم ثبت نام کنید و درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید یا با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید تا مشاوره و مقایسه کامل درباره بیمه عمر شرکت های مختلف بیمه را دریافت نمایید.

 • سلام
  اگر کسی بخواد از صفحه شما بیمه عمر خریداری کنه امکانش هست؟ آیا شما ارجاعش میدید به شرکت یا نمایندگی خاصی؟ باید حتما از همون شهر یا استان باشه یا جاهای دیگه هم امکان صدور داره؟ یه توضیح کلی میخواستم… لطفا

  • نگار بزرگوار بیمه تایم به عنوان کارگزاری بیمه دارای کد همکاری از همه شرکت های بیمه می باشد و بیمه نامه های عمر شما در همه شهر های کشور با مشاوره تیم بیمه تایم و از طریق شعب مرکزی همه بیمه ها انجام می شود.

 • من ۱۰ ساله بیمه ملت دارم و واقعا راضیم . چندین سال مداومه که رتبه یک توانگری مالی داره ، حتی بالا تر از بقیه بیمه ها ، سود پرداختیش از همه بالاتره و یه بار هم درخواست خسارت کردم که به راحتی دریافت شد .
  ممنونم از مطالب مفیدتون .

   • باسلا خب وقتی از سود حرف میزنید کامل میشه ی سرمایه گذاری ولی باخرید بیمه عمر شمادارید از شرایط بیمه ایش هم استفاده میکنید چه بسااینکه بیمه عمر معاف از مالیات هست کدوم بانک میتونه نرخ سوددهی خودشو تو۳۰سال مشخص کنه که این هم باسود مشارکتی بیمه های عمر وباسودسالیانه کاملا مشخص شده.. منکه خودم وتمام اعضای خانواده وفامیل رو بیمه عمر البرز انجام دادم بیمه ماشین خانه هم بدلیل رضایت وپیگیری خدمات خوب ازهمین بیمه تهیه کردم… خواستم باتوجه به رضایت از این شرکت نظرم رو بگم. باتشکر

 • سلام
  با توجه به تورم و گرانی فعلی و درصدهای تضمین شده سود دربیمه های عمر سرمایه گذاری روی بیمه عمر اصلا به صرفه نیست و وبعد از چند سال میبینی که نه تنها سرمایه ات بلکه روحیه ات را نیز از دست داده ای .به عنوان مثال اگر شخصی در ده سال گذشته سالیانه ۱ تومان جهت بیمه عمر سرمایه گذاشته باشد در امسال حداکثر ۱۶ میلیون سرمایه دارد ولی اگر همان پول را سکه می خرید الان حداقل ۲۰ سکه داشت که می شود ۱۲۰میلیون تومان لذا اصلا بیمه عمر توصیه نمی شود تفاوتی نمی کند از کدام بیمه باشد

  • جناب علی عزیز ماهیت بیمه عمر با سرمایه گذاری در سایر بازارهای مالی از قبیل سکه و دلار و … متفاوت می باشد و مقایسه این دو کار صحیحی نیست. بیمه عمر پوشش بیمه ای در کنار سرمایه گذاری می باشد که پیشنهاد می کنیم مقاله های مرتبط با این موضوع را در بلاگ بیمه تایم مطالعه نمایید.

 • از نظر من هر شرکتی که بالاترین سود مشارکت و بهترین پوشش ها و البته خدمات و خسارت ش خوب باشه بهترین شرکت بیمه ست

 • سلام. خسته نباشید.
  شرکت هایی که تنها یک نوع بیمه را ارائه می دهند چه مزایایی نسبت به شرکت های بیمه دیگه دارند؟
  به ویژه شرکت هایی که در زمینه بیمه عمر فعالیت می کنند.

  • جناب حسن عزیز بزرگوار ، تقریبا همه شرکت های بیمه ، انواع بیمه عمر رو ارائه می کنند و برخی شرکت ها از قبیل بیمه عمر کارآفرین، بیمه عمر سامان، بیمه عمر پاسارگاد، بیمه عمر خاورمیانه و … تخصصی بیمه عمر کار می کنند و می توانید با خیال راحت به کمک مشاوران بیمه تایم بهترین بمیه عمر را از ما خریداری نمایید.

 • مقایسه آماری درسال ۹۸ رو بی زحمت ایمیل کنید واینجا در اختیار همه قرار بدید تا از قدرت بیمه بزرگ و پویای پاسارگاد همه بدونن

 • باسلام .دخترم چهارسال ونیمشه.میخام بیمه عمرکنم.ازلحاظهزینه مشکلی ندارم.کدام بیمه عمربهتره ومطمئن تراست.ممنون

  • با سلام می تونید برای مشاوره در قسمت بیمه عمر ثبت نام کنید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و شما رو در انتخاب بهترین بیمه عمر راهنمایی کنند.

 • سلام من سه ساله که بیمه عمر ایران دارم تا اینجا فهمیدم اگه خدایی نکرده سرطان بگیریم بیمه ساپورت میکنه این شرط برای بیمه پاسارگاد هم بدین شکله چون برادرم داره مدت زمان بیمه هم سی سال هستش

  • جناب مجید بزرگوار اگر برادرتون در بیمه عمر پاسارگاد پوشش امراض رو داشته باشه برای بیماری سرطان هم پوشش داره.

 • درود .سپاس از راهنمایی ارزنده و صفحه بسیار پربارتان پرسشی داشتم آیا در دو جدول ابتدای گزارش اشتباهی صورت گرفته /چون در جدول دوم بیمه آرمان رضایتمندی کلی ۱۹ را دارد اما در جدول اول در اغلب موارد رتبه آخر را داراست .با سپاس مجدد از توجه شما.ارادتمندم

  • جناب شاهپور عزیز دو جدولی که شما فرمودید دو معیار مختلف برای رتیه بندی داشته و د رهر دو آخرین رتبه هر جدول از آن بیمه آرمان بوده است.

 • سلام

  خسته نباشی عرض می کنم خدمت همه دست اندر کاران و فعالان سایت و تمام بازدید کنندگان

  نظر خودم با مقایسه های انجام شده طبق جدولهای ارائه شده توسط سایت بهترین بیمه ها می شه گفت بیمه پاسارگاد و ایران و سامان هستن البته این نظر شخصیه خودمه و شاید دوستان با تجربه تر نظر بهتری داشته باشن

  با تشکر از همه

 • درحال حاضر بهترین بیمه عمر ، توسط شرکت بیمه سامان، ارائه میشه. علتش رو میگم:

  ۱- بالاترین سقف غرامت فوت عادی (یک میلیارد تومان)
  ۲- بالاترین سقف غرامت فوت حادثی (چهار میلیارد تومان)
  ۳- بالاترین سقف غرامت امراض خاص (یک میلیارد و پانصد میلیون تومان)
  ۴- بالاترین سود مشارکت سالانه (بیمه سامان، سال ۹۸ به سود باورنکردنی ۴۵% رسید)
  ۵- بالاترین سود مشارکت ۵ ساله (۳۳%)
  ۶- امکان بازنشستگی از سال دهم
  ۷- پشتوانه مالی بسیار عالی (بانک سامان + مس سرچشمه)
  ۸- ده سال معاف از پرداخت حق بیمه سال، درصورت از کار افتادگی
  ۹- …

  • سلام دوست عزیز
   این مبالغ با سایر شرکت های بیمه خیلی اختلاف دارد و گاهی اوقات همین پرداخت های نجومی می تواند برای شرکت مشکل ایجاد کند. به نظرم بیمه ای تهیه کنید که ارقام منطقی ارائه کند تا در صورت لزوم بتواند پاسخگو باشد.

   • جناب علی عزیز پرداخت خسارت برای بیمه های عمر و بازگرداندن سرمایه بیمه عمر از اولویت شرکت های بیمه بوده و از این نظر مشکلی برای این سرمایه گذاری وجود ندارد.

 • یه سوالی که همیشه برای من مطرح اینه که با توجه به وضعیت اقتصادی ایران اصلا سی سال دیگه این پولی که به عنوان بیمه عمر میدن باهاش می تونی نهایتا یه پفک بخری و در نتیجه همه چی به نفع شرکت بیمه میشه. آیا راهکاری برای این موضوع هست؟

  • جناب مسعود عزیز، هر فردی می تونه برای داشتن بیمه نامه ارزشمند مبلغ حق بیمه سالانه مناسب رو با داشتن روش پرداخت به صورت افزایشی انجام دهد تا بتواند سرمایه گذاری مناسبی را داشته باشد.

 • سلام من بیمه ایران دارم میخوام بدونم واسه طولانی مدت بیمه خوبیه یا نه؟؟واسه یکسالو پرداخت کردم میتونم پس بگیرم؟!!

  • خانم مبینای عزیز، بازخرید بیمه عمر بر اساس مبلغ درج شده در جدولی است که ضمیمه بیمه نامه تان می باشد.

 • سلام
  من برام مهمه که اگه حادثه ای رخ بده بیشترین درصد پشتیانی بشم و مبلغ اندوخته بازنشستگی ام بعد ۲۰ سال نسبت به بیمه های دیگه بیشتر باشه. درصد پرداختی بعد مرگ و… برام مهم نیست
  به نظرتون کدوم بیمه مناسب تره؟

  • خانم فاطمه عزیز برای این که خیالتون از بابت بیمه نامه عمری که خریداری می کنید راحت باشه بهتره که بیمه تون رو از شرکت بیمه ای خریداری کنید که سطح توانگری یک داشته باشد از جمله شرکت هایی که در همراهی بیمه گذاران عملکرد خوبی نشان داده اند شرکت بیمه کارافرین ، بیمه سامان می باشد.

 • سلام
  بیمه عمرو مستمری بازنشستگی خاورمیانه
  ۳۰ روز بعداز بیمه شدن ،میتونید کل پولتون رو کامل پس بگیرید.
  پوشش هزینه های پزشکی
  فوت به هرعلت
  فوت حادثه
  پوشش سرطان،بیماریهای خاص،و مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای کرونا هدیه بیمه خاورمیانه است.

 • بیمه دانا با توانگری بالا چرذا دررتبه دوم قرار دارد ضمن اینکه دربقیه موارد هم جایگاه درستی ندارد ایا عدم مدیریت درست ونداشتن دانش کافی در مدیریت دلیل اصلی میباشد ضمن از زمان تصدی مدیریت هیچ حرکت مثبتی صورت نگرفت چرا دراین شرکت با توان بالای که دارد مدیریت ناکارامد بران گذاشتن

  • بیمه سامان، بیمه کارافرین، بیمه پاسارگاد از جمله شرکت های مطرح هستند که خدمات مختلف و کاملی را ارائه می نمایند.

 • این آمار بروز نیست وگرنه طبق آمار بروز بهترین شرکت جهت سرمایه گذاری و فعال بودن پوشش های بیمه ای از بدو تولد بیمه خاورمیانه هست امیدوارم کمکی کرده باشم جهت انتخاب بهترین بیمه برای خانواده ها

 • رتبه بیمه خاورمیانه در سال های گذشته خوب بوده. فکر کنم سطخ توانگری یک رو داشته و شرکت مناسبی برای سرمایه گذاری به حساب میاد .

  • خانم اعظم بزرگوار بله شرکت خوبی از لحاظ پرداخت سود بوده است و از نظر عملکرد هم شرکت موفقی بوده است.

 • باسلام..
  بیمه عمر پاسارگاد هم توانگری مالی بالایی داره همیشه درسطح یک قرارداره.هم بیشترین بیمه عمر ثبت نام شده درایران هستش.طبق امار اطلاعات بیمه مرکزی ..هم مستمری داره..
  هم میتوتید یکجااندوخته خودتون رو بگیرید انتخاب باخودتون هستش.و خوشبختانه پایان هرسال مالی قراردادتون هرکدوم قسمت رو خواستین تغییربدین‌حتی مدت قرارداد رو هم بالا و پایین بیارین.

 • متاسفانه بیمه ها فقط تبلیغات دارند اما به وقتش که میرسه هزارتا دلیل میارن تا مبلغ بیمه رو کمتر به مشتری پرداخت کنند

  • جناب زارع عزیز، خرید بیمه نامه از شرکت بیمه ای معتمد و با سطح توانگری بالا و استفاده از کارشناسان در خرید بیمه عمر می تونید بیمه نامه درست با پوشش های مناسب را داشته باشید.

 • سلام من از بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد استفاده میکنم و خدمات این شرکت به نظر من خیلی متعادل و خوبه..