بیمه تایم

بالاترین نرخ سود بیمه عمر و سرمایه گذاری متعلق به کدام شرکت است؟

سود بیمه عمر
۴.۶
(۵۸)

جنبه سرمایه‌گذاری در بیمه عمر می‌تواند یکی از انگیزه‌های خرید بیمه عمر برای بسیاری از افراد باشد. سرمایه‌گذاری بیمه عمر از طریق پرداخت سود به اندوخته بیمه عمر و حق بیمه عمر پرداختی سالانه هر فردی شکل می‌گیرد. بیمه عمر توسط شرکت‌های مختلف با سود های متفاوت ارائه می‌شود که گاهی دیده شده که خریداران بیمه عمر در بررسی بیمه‌های عمر مخصوصا قسمت سود دهی و سرمایه‌گذاری این بیمه نامه‌ها دچار سردرگمی می‌شوند. از همین رو در ادامه به بررسی سود دهی شرکت‌های مختلف بیمه در بحث بیمه‌نامه عمر و سرمایه گذاری می‌پردازم.


انواع سود در بیمه عمر

قبل از این که درباره سود هر کدام از شرکت‌های بیمه صحبت کنیم بهتر است که به بررسی انواع سود بیمه عمر و ماهیت سود بیمه عمر بپردازیم. به همه بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه گذاری دو نوع سود تضمینی و سود مشارکت در منافع پرداخت می‌شود.

مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر 

سود تضمینی بیمه عمر

سود تضمینی بیمه عمر، در واقع تضمین بیمه مرکزی بر روی بیمه‌نامه‌های عمر می باشد. بر اساس آخرین مصوبه بیمه مرکزی، میزان سود تضمینی تقریبا در همه شرکت‌های بیمه یکسان است و این سود به ترتیب زیر به بیمه‌گذاران بیمه عمر پرداخت می‌شود. دو سال اول ۱۶ درصد، دو سال بعد ۱۳ درصد و پس از این سال ۱۰ درصد می‌باشد.

با توجه به همه اتفاقاتی که در سیستم بانکی کشور اتفاق افتاده از جمله مشکلاتی که برای بیشتر موسسات مالی پیش آمد، پرداخت سود تضمینی از طرف بیمه مرکزی به بیمه نامه‌های عمر  می‌تواند پشتوانه‌ای مطمئن برای بخش سرمایه گذاری این بیمه نامه‌ها باشد. درباره سود تضمینی می‌توان گفت که میزان سود تضمینی حداقل سودی است که به بیمه‌نامه‌های عمر پرداخت می‌شود و حتی در شرایط بد اقتصادی نیز میزان این سود در طول مدت بیمه نامه بر اساس شرایط بیمه عمر نمی‌تواند کمتر از میزان باشد. در واقع یکی از برتری‌های بیمه عمر نسبت به  سپرده گذاری بانکی ، میزان سود تضمینی است که از اول قرارداد میزان این سود مشخص بوده و در طول مدت داشتن بیمه عمر بر همین منوال پرداخت سود تضمینی انجام می‌گیرد. اما میزان سود دهی بانک به صورت سالانه اعلام می‌شود و ممکن است در طول مدت چند سال میزان این سود متغیر باشد. میزان سود تضمینی در جدول بیمه عمر بر اساس شرایط بیمه عمر هر فردی محاسبه می‌شود  و در زمان استعلام بیمه عمر شما می‌توانید میزان سرمایه گذاری و میزان سود تضمینی بیمه نامه را در جدول بیمه عمر مشاهده نمایید.

مطلب مرتبط: مهمترین شرایط بیمه عمر که باید بدانید 

سود مشارکت بیمه عمر

در بیمه‌های عمر علاوه بر سود تضمینی سود مشارکت به بیمه‌نامه‌های عمر پرداخت می‌شود. میزان سود مشارکت در هر شرکت بیمه متفاوت می‌باشد و هر شرکت هر ساله بر اساس سرمایه‌گذاری‌هایی که در زمینه‌های مختلف انجام می‌دهد، بیمه‌گذارن خود را در این سود سهیم می‌کند. تعداد سال‌های فعالیت شرکت بیمه و نحوه عملکرد این شرکت در چند سال گذشته و میزان سود مشارکتی که در چند سال قبل پرداخت کرده همه مواردی هستند که شما می‌توانید با بررسی این موارد شرکت بیمه‌ای که سود دهی امن و بالایی را داشته انتخاب کنید. در ادامه میزان سود مشارکتی چند سال گذشته بیمه عمر شرکت‌های مختلف را بررسی خواهیم کرد.


سود مشارکت همه شرکت‌های بیمه در چند سال اخیر

میزان سود مشارکتی در بین شرکت‌های مختلف در طول مدت بیمه نامه عمر متفاوت است، در این قسمت به بررسی سود دهی شرکت‌های مختلف در چند سال اخیر با توجه به وضعیت اعلام شده از سوی این شرکت‌ها خواهیم پرداخت.

 

سود مشارکت بیمه عمر ایران

بیمه ایرانسود مشارکتی
سال ۱۳۹۳۲۴.۹%
سال ۱۳۹۴۲۴%
سال ۱۳۹۵۲۱%
سال ۱۳۹۶۱۱.۳%
سال ۱۳۹۷۱۵.۹%
سال ۱۳۹۸۲۷.۱
سال ۱۳۹۹اعلام نشده
سال ۱۴۰۰اعلام نشده
سال ۱۴۰۱اعلام نشده

بیمه عمر ایران از جمله شرکت‌هایی می باشد که توانسته میزان سود مشارکتی پرداختی خود را بالای ۲۰ درصد نگه دارد ولی متاسفانه بر اساس سطح توانگری شرکت بیمه ایران جایگاه مناسبی را بین شرکت‌های بیمه نداشته است.

مطلب مرتبط: رتبه بندی شرکت‌های بیمه عمر به چه صورت است؟

 

سود مشارکت بیمه عمر پارسیان

بیمه پارسیاننرخ سود قطعی
 سال ۱۳۸۸۲۴%
سال۱۳۸۹۲۶%
سال۱۳۹۰۲۶.۵%
 سال۱۳۹۱۲۶.۷%
 سال۱۳۹۲۲۴%
 سال۱۳۹۳۲۳%
سال۱۳۹۴۲۰.۱%
سال۱۳۹۵۲۳%

بیمه عمر پارسیان از جمله بیمه‌هایی است که در کنار سطح توانگری بالایی که در بین شرکت‌های بیمه داشته توانسته در بین سال‌های ۸۸ تا ۹۵ متوسط سود بالای ۲۳ درصد داشته باشد.

 

سود بیمه عمر پاسارگاد

بیمه پاسارگادسود بیمه
سال ۱۳۹۱۲۰%
سال ۱۳۹۲۲۰%
سال ۱۳۹۳۲۲%
سال ۱۳۹۴۲۰%
سال ۱۳۹۵۲۰%
سال ۱۳۹۶۱۸%
سال ۱۳۹۷۱۹%
سال ۱۳۹۸۲۰%
سال ۱۳۹۹۲۲.۵%
سال ۱۴۰۰۲۱.۵%

اگر به دنبال انتخاب شرکت بیمه‌ای هستید که در سطح توانگری مالی در سطح یک بوده  و از نظر سود دهی هم سود مناسبی داشته باشد، بیمه عمر پاسارگاد می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. میانگین سود بیمه عمر پاسارگاد در چند سال گذشته بالای ۲۰ درصد بوده است.

سود مشارکت بیمه عمر ملت

بیمه ملتسود مشارکتی
سال ۱۳۹۱۲۳.۵%
سال ۱۳۹۲۳۰.۷۵%
سال ۱۳۹۳۲۲%
سال ۱۳۹۴۲۶%
سال ۱۳۹۵۲۴%
سال ۱۳۹۶۲۳%
سال ۱۳۹۷۲۵%
سال ۱۳۹۸۲۶%
سال ۱۳۹۹۳۸%

شرکت بیمه ملت از جمله شرکت‌هایی می‌باشد از لحاظ سود دهی در سطح بالایی بوده و همچنین سطح توانگری بالایی نیز داشته است.

سود مشارکت بیمه عمر سامان

همانطور که می‌دانید سرمایه گذاری در بیمه عمر سامان در سه سبد پر ریسک، ریسک متوسط، ریسک زیاد انحام می‌گیرد. میزان سود دهی این سبد در سال‌های گذشته به ترتیب زیر می‌باشد.

بیمه سامانسود صندوق ریسک کمسود صندوق
ریسک متوسط
سود صندوق ریسک زیادسود رشد سامانسود صندوق رشد ۱
سال ۱۳۸۵۱۹ %۲۰%۲۲% 
سال ۱۳۸۶۱۹ %۲۱%۲۳% 
سال ۱۳۸۷۱۹ %۱۹.۵%۲۱.۵% 
سال ۱۳۸۸۱۸%۱۹%۲۰.۵% 
سال ۱۳۸۹۱۶.۵%۱۸%۲۵% 
سال ۱۳۹۰۱۸%۱۹.۵%۲۵% 
سال ۱۳۹۱۱۸%۱۹.۵%۲۵% 
سال ۱۳۹۲۱۸%۱۹.۵%۲۵% 
سال ۱۳۹۳۱۸%۱۹.۵%۲۴.۵%۲۷%
سال ۱۳۹۴۱۸%۱۹.۵%۲۳%۲۳.۵%
سال ۱۳۹۵۱۷%۱۸%۲۱.۵%۲۳.۵%
سال ۱۳۹۶۱۶.۵%۱۷%۲۰.۵%۲۳%۲۵%
سال ۱۳۹۷۱۷%۱۸%۲۲%۲۵%۳۰%
سال ۱۳۹۸۱۷%۱۹%۲۳%۲۹%۴۵%
سال ۱۳۹۹۱۸%۲۰%۲۷%۳۰%۵۸%
 سال ۱۴۰۰۱۶% ۱۶% ۲۰%۲۱% ۳۲%

 

سود مشارکت بیمه عمر ما

بیمه ماسود مشارکتی
سال ۱۳۹۱۲۷%
سال ۱۳۹۲۲۷.۱%
سال ۱۳۹۳۲۷.۵%
سال ۱۳۹۴۲۷%
سال ۱۳۹۵۲۴.۴%
سال ۱۳۹۶۱۹.۶%
سال ۱۳۹۷۲۲.۵%
سال ۱۳۹۸۲۳.۴%
سال ۱۳۹۹۴۰.۹%
سال ۱۴۰۰ ۲۲.۳۹%

از دیگر شرکت‌های بیمه‌ای که سود بالایی را در سال‌های گذشته پرداخت کرده است بیمه عمر ما است. شرکت بیمه ما از لحاظ سطح توانگری در چند سال گذشته در سطح یک قرار داشته است.

سود بیمه عمر کوثر

بیمه کوثرسود مشارکتی
سال ۱۳۹۰۱۹%
سال ۱۳۹۱۲۵%
سال ۱۳۹۲۲۵.۰۶%
سال ۱۳۹۳۲۵.۶%
سال ۱۳۹۴۲۳.۷%

سود بیمه عمر کوثر در چند سال گذشته به صورت صعودی بوده ولی بیمه کوثر در سطح توانگری شرکت‌های بیمه عملکرد مناسبی نداشته است.


سود بیمه عمر کارآفرین

بیمه عمر کارآفرینسود مشارکتی
سال ۱۳۹۱۲۱%
سال ۱۳۹۲۲۱%
سال ۱۳۹۳۲۲%
سال ۱۳۹۴۱۸
سال ۱۳۹۵۱۶
سال ۱۳۹۶۱۷.۷
سال ۱۳۹۷۲۰
سال ۱۳۹۸۲۲
سال ۱۳۹۹۳۱
سال ۱۴۰۰ ۳۳

سود بیمه عمر کارآفرین در چند سال۱۴۰۰ حدود ۳۳ درصد می‌باشد که درصد قابل قبولی است و همچنین بیمه کارآفرین به لحاظ سطح توانگری در سطح یک می‌باشد.

 


سود بیمه عمر چگونه محاسبه می‌شود؟

معمولا شرکت‌های بیمه به‌صورت سالانه، مجموع سود مشارکت در منافع و سود تضمینی را به‌عنوان سود قطعی به بیمه‌شده‌ها در بیمه نامه های عمر پرداخت می‌کنند. نرخ این سود با توجه به توانگری مالی شرکت بیمه و پوشش‌های بیمه‌نامه عمر می‌تواند از ۱۷ درصد تا  مبالغ درصد بالاتر باشد. هرچه شرکت بیمه توانگری مالی بیشتری داشته باشد سود مشارکت بیشتری هم به بیمه‌‌شده‌های عمر پرداخت می‌کند. پس بهتر است از شرکت‌های بیمه با توانگری مالی سطح بیمه عمر بخریم.

 

دلایل تفاوت در نرخ سود بیمه عمر

دلایل تفاوت نرخ سود در شرکت‌های بیمه

اگر به دنبال مقایسه بیمه عمر در بین شرکت‌های بیمه مختلف هستید، حتما در مقایسه جدول بیمه عمر شرکت‌های مختلف به تفاوت در میزان سود پرداختی آن‌ها در سرمایه گذاری بیمه عمر پی برده‌اید . اگر این سوال برای شما پیش آمده که علت تفاوت نرخ سود  در شرکت‌هایی بیمه چیست باید گفت، سود تضمینی و سود مشارکت دو نوع سودی است که به بیمه‌های عمر پرداخت می‌شود. سود تضمینی در بین شرکت‌های مختلف تقریبا یکسان است و آنچه که باعث تفاوت می‌شود سود مشارکت بیمه عمر است که در طول مدت بیمه نامه عمر متفاوت می‌باشد. تفاوت در سود مشارکت نهایتا باعث تفاوت در میزان سود نهایی بیمه نامه های عمر می‌شود.

بیمه تایم به عنوان کارگزاری بیمه می‌تواند مقایسه جدول بیمه عمر شرکت های مختلف را برای شما انجام داده و با ارائه مشاوره کامل و تخصصی و کاملا بی طرف شما را در انتخاب بهترین بیمه عمر یاری نماید.


سود بیشتر در بیمه عمر

آیا پرداخت سود بیشتر به معنی بیمه عمر بهتر است؟

اگر می‌خواهید بهترین بیمه عمر را از بین شرکت‌های مختلف بیمه پیدا کنید باید گفت که فقط پرداخت سود پرداختی از طرف شرکت بیمه نباید ملاک انتخاب شما نباشد. اینجاست که نقش بیمه مرکزی در این انتخاب پر رنگ‌تر می‌شود. هر ساله بیمه مرکزی گزارشی را تحت عنوان سطح توانگری شرکت‌های مختلف بیمه منتشر می‌کند. در این گزارش شرکت‌های بیمه بر اساس چند فاکتور مهم از جمله میزان سود دهی شرکت بیمه، توانایی جبران خسارات در کوتاهترین زمان ممکن، خدمات و پوشش‌های بیشتر و بهتر و میزان پاسخگویی کارشناسان شرکت بیمه  و … طبقه بندی می‌شود. شرکت‌هایی که در سطح توانگری بالایی قرار دارند می‌توانند گزینه‌های بهتری در انتخاب بهترین بیمه عمر باشند. بیمه عمر یک بیمه نامه بلند مدت است که همراهی شرکت بیمه در این بازه بلند مدت بسیار مهم است.

حتما در خرید بیمه عمر بیمه نامه ای را انتخاب کنید که پوشش‌های کافی را برای شما داشته و نهایتا از لحاظ سرمایه گذاری نیز بتواند نتیجه ارزشمندی را برای شما داشته باشد. از این رو دریافت مشاوره در خرید و مقایسه شرکت‌های بیمه از سوی سامانه بیمه تایم می‌تواند کمک ارزشمندی برای شما باشد.


نتیجه گیری جهت خرید بهترین بیمه عمر

همانطور که پیشتر گفته شد بیمه عمر و سرمایه گذاری با پرداخت حق بیمه اولیه و برقراری پوشش‌های بیمه‌ای برای شما آغاز می‌شود. حق بیمه‌های پرداختی معیار سرمایه گذاری و محاسبه پوشش‌های این بیمه نامه می‌باشد. ممکن است که شما در بین شرکت‌هایی که بیمه عمر را ارائه می‌کنند دچار سر درگمی شوید. برای انتخاب بیمه عمر چند نکته مهم را باید مد نظر داشته باشید.
بیمه عمر بر خلاف بیمه‌نامه‌های دیگر  از جمله بیمه شخص ثالث و بیمه آتش سوزی و… یک بیمه نامه شخصی است و شما به عنوان دارنده بیمه عمر، باید این بیمه نامه را بر اساس نیازهای بیمه‌ای خود خریداری نمایید، از این رو برنامه سرمایه گذاری بیمه عمر شما با فرد دیگر کاملا متفاوت می‌باشد. شرایط سنی، سلامت جسمانی و شرایط اقتصادی از جمله مواردی هستند که در سرمایه گذاری و پوشش‌های بیمه نامه موثر می‌باشند.

همراه بودن یک کارشناس بیمه عمر می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد. مقایسه شرایط بیمه نامه‌ها، میزان پوشش‌ها، نحوه سود دهی شرکت‌های بیمه،  نحوه خسارت‌دهی شرکت‌ها و … همه خدماتی هستند که توسط بیمه تایم به صورت رایگان و به صورت خدمات بیمه آنلاین، به صورت درخواست تلفنی و یا درخواست مشاوره حضوری ارائه می‌شود. برای درخواست خرید بیمه عمر می‌توانید فرم بیمه عمر را از لینک زیر تکمیل کنید و کارشناسان بیمه تایم در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌دهند.

استعلام و خرید بیمه عمر آنلاین از بیمه تایم

برای استعلام و خرید آنلاین بیمه عمر از همه شرکت های بیمه می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. کارشناسان بیمه تایم شما را در این خرید همراهی خواهند کرد، مقایسه جدول بیمه عمر همه شرکت های بیمه و انتخاب شرکت بیمه ای که بهترین روند را داشته باشد می تواند بهترین گزینه باشد.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۶ / ۵. تعداد رای ۵۸

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۴۵ comments

  • سلام. ذخیره ریاضی در واقع همان ارزش بازخریدی بیمه نامه عمر است . در زمان بازخرید نحوه پرداخت سود مشارکتی و سود تضمینی در شرکت های مختلف متفاوت می باشد. برخی از شرکت های بیمه فقط سود تضمینی رو پرداخت می کنند و بعضی از شرکت های بیمه هر دو سود رو پرداخت می کنند.

  • سلام ذخیره ریاضی همیشه با مبلغ بازخرید یکسان نمی باشد اگر بیمه گذار در بین سال بیمه ای بازخرید کند مبالغ پوشش ها طبق جدول به بیمه گذار برمی گردد که با عث می گردد مبلغ بازخرید بیش از مبلغ بازخرید گردد و در سال های اول تا پنجم ارزش بازخرید ممکن است تا ۹۰ درصد اندوخته باشد

    • سلام کنجنیه بانک صادرات بدون شکست پنج ساله بیست میلیون چقدر برمیگردونن البته سودماهیانشوهرماه میگیرم امسالم سال چهارممه بعدادعادارن ۱۷۲درصد سودمیدن بایه حسابذسرانگشتی اگه به اصل پولت دست نزنی میشه بیستو دودرصد حالادقیقن چقد ب من برمیگردونن سالی دیگهذپنج سال تمام تشکر

     • جناب بخیتاری بزرگوار ماهیت بانک و بیمه کلا با هم متفاوت می باشد از این رو نمی تونیم مقایسه برابر با هم داشته باشیم.

 • بیمه سامان به هیچ عنوان
  لازم به ذکر است که دو بیمه عمر و سرمایه و دو بیمه تکمیلی درمان سامان خرید کردم که پشیمانم.
  به هیچ عنوان در زمان خرید بیمه نامه تکمیل درمان برای خود و همسرم از سوی نمایندگی بیمه سامان . نمایندگی احمدآباد مشهد . به غیر از کسر ۱۰ درصد فرانشیز هیچ توضیح دیگری ندادن و در هنگام استفاده از بیمه متوجه شدیم که طبق نرخ های درمانگاه های دولتی محاسبه هزینه درمان میکنند که بسیار جای تعجب دارد . اگر کسی بخواهد طبق نرخ درمانگاه های دولتی نسبت به دریافت کمک های پزشکی استفاده کند که دیگر نیازی به بیمه تکمیلی ندارد و کیفت و کمیت کدام درمانگاه دولتی مناسب است که بخواهی سالی ۱۵ میلیون ریال بدهی و بروی به مراکز دولتی … در یک کلام این کار عرفا و شرعا کلاهبرداری محسوب میشود . به عنوان نمونه ۸۰۰ هزارتومان هزینه پزشکی تحویل دادیم فقط و فقط ۳۵۰ تومان واریز کردند به حساب !!! مثلا دندانپزشکی رفتیم شده ۲۵۰ هزار تومان ولی بیمه سامان میگه طبق نرخ مراکز دولتی میشه ۷۰ هزار تومان !!!!

  • کاملا مشخصه که توضیحات و ادله شما مغرضانه هست و اصلا اینطور نیست. بنده بیمه تکمیل درمان سامان دارم و به شدت هم راضی هستم

   • مهران بزرگوار، پرداخت خسارت در همه پوشش های بیمه نامه های درمان تکمیلی بر اساس تعرفه های نظام پزشکی می باشد و هر فرد می تواند تا سقف مشخص شده در بیمه نامه درمان تکمیلی اش از خدمات بیمه درمان تکمیلی استفاده کند.

  • جناب سلیمانی بزرگوار پرداخت خسارت در بیمه نامه های درمان تکمیلی بر اساس تعرفه نظام پزشکی انجام می شود ، به عنوان مثال ممکن است فرد بیمه شده د رمراجعه به پزشک متخصص ۸۰ هزارتومان پرداخت کرده ولی بر اساس تعرفه نظام پزشکی مبلغ ویزیت پایین تر ازاین میزان است. به این ترتیب همه هزینه های جراحی، دندان پزشکی و بستری و… بر این اساس پرداخت می شود. نماینده بیمه ای که شما بیمه نامه تان را از آنجا تهیه کرده اید حتما باید مشاوره قبل از خرید بیمه را به شما ارائه می کرد.

 • سلام اگر حقوق مستمری از کار افتادگی بگیریم باید از پول اندوخته برداشته میشود یا جداست ایا وام بدون ضامن که میدن از پول اندوخته استفاده میکنن

  • جناب فرشاد بزرگوار، مستمری و یا پوشش ازکارافتادگی از پوشش های بیمه نامه های عمر است که جدا از میزان سرمایه گذاری به بیمه گذاران بیمه نامه عمر پرداخت می کند.

   • سلام. من میخوام بیمه عمر بگیرم. پوشش ها برام مهم نیست فقط جنبه سود و سرمایه گذاری برام مهمه.شما کدوم شرکت بیمه را پیشنهاد میدهید؟

    • سیمای بزرگوار می تونید برای مشاوره کامل تر در سامانه بیمه عمر بیمه تایم ثبت نام کنید، یا با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید تا مشاوره کامل برای خرید بیمه عمر دریافت نمایید.

    • باشیوع ویروس کروناهمه سمت شرکت بیمه سرمایه میریزن.بهترین راازمشاوره بپرسید.اگرنبودسمت صندوق سرمایه گذاری بادرآمدثابت
     یاتقسیم سرمایه بروید.رهرحال مشاوره بدنیست.

     • اقای محسن ممنون از حسن توجه شما، بله مشاوره بهترین روش در انتخاب بهترین بیمه نامه می باشد.

 • با سلام
  من بیمه نامه کارآفرین دارم
  با توجه به اینکه نرخ تضمین شده و نرخ رشد ۲۲ و ۲۵ را در جداول دارد و هر ساله بایست میزان سود واقعی بعد از تشکیل مجمع مشخص شود و به سرمایه سرمایه گذار اضافه بشه چگونه میتوانم از آن اطلاع پیدا کنم.
  باتشکر

  • جناب منصور بزرگوار ، شرکت کارافرین هرساله میزان سود تضمینی قابل پرداخت را به بیمه گذاران خود اعلام می دارد. معمولا اعلام پرداخت سود مشارکتی از طریق پیامک به بیمه گذاران انجام می شود.

 • سلام
  بیمه ملت یک گزینه داره برای واریز مبالغ اضافه به ذخیره ریاضی این را چطور ارزیابی می کنید چون توی قراداد اولیه که من دارم هیچ اشاره ای به این موضوع نشده ولی نماینده های بیمه ملت توصیه می کنن برای جبران تورم مبالغی را از این طریق به ذخیره ریاضی خود اضافه کنید و این مبلغ هیچ سقفی هم برای واریز نداره نه مبلغی و نه زمانی راستش چون توی قرارداد ثبت نشده نگران این هستم که در آخر قرارداد نفعی به حالم نداشته باشه
  ممنون از شما

  • مهدی عزیز ذر بیمه های عمر این امکان برای بیمه گذار فراهم می باشد که فر مبلغی را به عنوان سپرده اولیه در بیمه نامه خود واریز نماید و از سود این مبلغ در طول داشتن بیمه نامه اش استفاده نماید.

 • سلام
  من آخر نفهمیدم سود مشارکت در منافع که مثلا ۲۰ درصده هرساله علاوه بر سود فنی به بیمه عمرمون اضافه میشه یا فقط سال سررسید؟! بعد اینکه ۲۰ درصد مشارکت +فنی مثلا۱۰ درصد میشود سالانه ۳۰ درصد؟!

  • جناب احسان عزیز سود تضمینی که بر اساس جدول ارائه شده به بیمه شده پرداخت می شود و سود تضمینی هر ساله بر اساس میزان مبلغ اعلام شده به اندوخته بیمه گذارن واریز می شود.

 • با سلام و خسته نباشید
  یک موضوع رو در مورد وام بیمه عمر متوجه نشدم.
  وقتی وام بیمه عمر دریافت میشه ، سود وام ۴ درصد است ،آیا به سرمایه همچنان سود مشارکت که حدود ۲۰ درصد است تعلق میگیرد ؟ یا در زمان دریافت وام سودی به سرمایه تعلق نمیگیرد؟

  • جناب مهدی عزیز، بله زمانی که شما وام گرفته اید همچنان سود مشارکت ۲۰ درصد به اندوخته شما تعلق می گیرد.

   • ببخشید . خیلی غیر علمی پاسخ میدهید و راهنمایی های اشتباه!!!
    وقتی فردی وام میگیرد ، در واقع بخشی از پول خود را از شرکت بیمه خارج کرده است. شرکت بیمه هم بیکار نیست که به پولایی که دستش نیست سود بده( خخخخخ)
    در عوض خود فرد بیمه گذار علاوه بر ۴ درصد کارمزدی که میدهد ، باید سود مشارکت مشخص شده ان سال را هم همراه با وام خود برگرداند. که این سود مشارکت به اندوخته خود فرد اضافه میشود تا شرکت بتواند در انتهای دوره قرارداد ، مبلغ مشخص شده در ابتدای قرار داد را به بیمه گذار بدهد

    • جناب گرجی عزیز، اتفاقا این موضوع یکی از مزایای بیمه عمر هستش که می تونید وام بگیرید و همچنان اندوخته تون به سود دهی خودش ادامه بده و پوشش های بیمه ای شون هم برقراره. اگر از همه بیمه گذاران همه شرکت های بیمه که وام از مخل بیمه عمرشون دریافت کردن بپرسید میبینید که این موضوع واقعیت داره.

  • از پوشش‎های تکمیلی کمتری استفاده کنید
   پوشش‎های تکمیلی در بیمه عمر، یکی از مزایای مهم این بیمه نامه را تشکیل می‎دهد. اما اگر شما به دنبال دریافت سود بیشتری از بیمه عمر خود هستید، بهتر است پوشش‎های کمتری را انتخاب کنید.

   غرامت فوت را کم کنید
   سرمایه فوت با سود بیمه ‎گزار رابطه عکس دارد، شما می‌توانید غرامت بعد از فوت را مقدار کم‎تری انتخاب کنید. در این صورت، سود قطعی شما افزایش می‎یابد.

   • پوشش فوت برای زمانی که اتفاقی برای بیمه شده بیافتد ، برای بازماندگان می تواند سرمایه ارزشمندی باشد. حال برای مقایسه شرایط و پوشش های بیمه نامه می توانید از مشاوره کارشناسان بیمه تایم کمک بگیرید.

 • سلام – جارتا چه جوری میشه ۲۰درصد یا بیشتر به بیمه سود بدن بعد ۹۰درصد اندوختشو با سود ۴ درصد وام بدن
  لطفا درست توضیح دهید سود وام۴درصد + سود مشارکتی که میدن محاسبه میشه – خودتون تا حالا وامشو گرفتین

 • سلام و عرض ادب

  جدیدا متوجه نکته ای شدم اونم اینکه سود مشارکت تاثیر بسیار کمی در سرمایه نهایی بیمه نامه داره

  و نباید به چیزی خیلی فراتر از سود تضمینی دل خوش کرد!

  درصورتی که به همه گفته میشه پایان قرارداد سرمایه بدست اومده چند برابر سود تضمینی خواهد بود

  اما متوجه شدم که اصلا اینجوری نیست

  و فقط برای تبلیغ و فروش بیشتر از سود مشارکت استفاده میشه

  بعنوان مثال وقتی اعلام میشه سود ۲۰٪ بوده

  اینطور نیست که به اندوخته شما ۲۰٪ سود تعلق بگیره

  کل سود حاصل از محل پولهای جمع شده مشتریا اونم نه اصل پول بلکه پولی که بعد از کسر هزینه پوشش ها باقی میمونه رو حساب میکنن و مثلا میشه ۲۰٪

  بعد طبق ماده ۶۸ آیین نامه ۸۵٪ این ۲۰ درصد رو بین بیمه گذارا تقسیم میکنن

  و یکسری موارد دیگه هم هست ک یجورایی کلاه شرعی درست میکنن و از این سود مشارکت فقط مقدار جزئی به سود تضمینی اضافه میشه

  و عملا شما طی یک قرارداد ۳۰ ساله حدودا ۲ برابر کل پولی رو که بعنوان حق بیمه پرداخت کردین رو بعنوان سود نهایی سرمایه گذاری دریافت میکنین

  البته اگه بشه اسمشو گذاشت سرمایه گذاری!

  پ.ن: از بیمه تایم میخوام که صحت یا عدم صحت حرفهای منو تایید کنه

  با تشکر

 • سلام وقت بخیر باشه
  ممنون از مطلب خوبتون
  شرکت بیمه ما در سال ۹۹ سود ۴۱ درصد و در سال ۱۴۰۰ سود ۲۲.۳ درصد داشته است.
  ممنون میشم سود این سال هارو به جدول سوددهی بیمه ما اضافه کنید.