بیمه تایم
تخفیف بیمه بدنه

تخفیف بیمه بدنه ، همه نکات و راهنمای انتقال تخفیفات

۵
(۱)

تخفیف بیمه بدنه از جمله فاکتورهای مهم در استعلام و محاسبه قیمت بیمه بدنه می‌باشد. داشتن تخفیفات بیشتر در بیمه بدنه، نهایتا قیمت بیمه بدنه مناسبی را برای مشتری فراهم کرده و منجربه خرید رضایتمندی برای بیمه گذار می‌شود. در این مقاله به بررسی انواع تخفیفات بیمه بدنه، شرایط استفاده از تخفیفات بیمه بدنه در زمان تمدید و صدور بیمه نامه و … خواهیم پرداخت.

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه یکی از انواع بیمه خودرو می‌باشد که اختیاری بوده و جبران خسارات احتمالی در زمان حادثه را با توجه به پوشش‌های درج شده در بیمه نامه را می‌نمایند. با خرید پوشش‌های اضافی در کنار پوشش‌های اصلی می‌توانید بیمه نامه کاملی را در خرید بیمه بدنه داشته باشید.

انواع تخفیفات بیمه بدنه

تخفیف بیمه بدنه انواع مختلفی دارد. مهمترین تحفیف‌های بیمه بدنه عبارتند از:

 • تخفیف خرید نقدی
 • تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه
 • تخفیف بیمه بدنه ماشین صفر
 • تخفیف گروهی بیمه بدنه
 • تخفیف مناسبتی بیمه بدنه
 • تخفیف خرید نقدی

شرایط دریافت تخفیف بیمه بدنه

شرکت‌های بیمه در صدور بیمه بدنه، تخفیفات مختلف را ارائه می‌نمایند. میزان تخفیفات بیمه بدنه بر اساس نوع خودرو، شرایط خودرو و شرایط شرکت بیمه در زمان صدور بیمه نامه می‌تواند متفاوت باشد.

به عنوان مثال تخفیف بیمه ثالث برای بیمه بدنه در برخی از شرکت‌های بیمه از قبیل بیمه رازی، بیمه پارسیان و … اعمال می شود که همه شرکت‌ها این تخفیف را ندارند.

یا برخی از شرکت‌ها از جمله بیمه پاسارگاد و بیمه پارسیان و … برای دارندگان حساب‌های بانکی به بیمه گذاران تخفیف بیمه بدنه ارائه می‌کنند.

یا میزان درصد تخفیفات بیمه بدنه برای خودروهای وارداتی، در شرکت‌های مختلف متفاوت می‌باشد.

انواع تخفیفات بیمه بدنه

تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه

خرید نقدی بیمه بدنه، برای بیمه گذاران بیمه نامه بدنه، تخفیفاتی را ارائه می‌کنند. برخی از شرکت‌های بیمه از جمله بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه البرز و آسیا و پارسیان و دانا تا سقف ۱۰ درصد می‌توانند از تخفیفات پرداخت نقدی بیمه نامه استفاده نمایند.

تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر

تخفیف بیمه بدنه خودوری صفر در همه شرکت‌های بیمه در خرید بیمه بدنه ارائه می‌شود. اما شرایط و درصد اعمال تخفیف خودروی صفر کیلومتر در شرکت‌های بیمه متفاوت می‌باشد. موارد زیر در تایید صفر بودن خودروی صفر لحاظ می‌شود:

 • میزان عدد کیلومتر کارکرد خودرو
 • مدتی زمانی که از تولید خودرو گذشته باشد
 • مدت زمانی که از پلاک کردن خودرو گذشته باشد
 • مدت زمانی که تاریخ ترخیص گذشته باشد

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

داشتن سابقه تخفیفات بیمه بدنه، در همه شرکت‌های بیمه می‌تواند تخفیفات مختلفی را تا ۷۰ درصد در صدور بیمه بدنه داشته باشند. جدول تخفیف بیمه بدنه به ازای هر سال به ترتیب زیر می‌باشد:

 • یکسال عدم خسارت ۲۵ درصد
 • دو سال عدم خسارت ۳۵ درصد
 • سه سال عدم خسارت ۴۵ درصد
 • چهار سال عدم خسارت ۶۵ درصد

اگر بیمه گذار در طول مدت داشتن بیمه بدنه از شرکت بیمه خسارت دریافت نکند می تواند از تخفیفات فوق استفاده نماید.

میزان تخفیفات عدم خسارت در شرکت‌های مختلف بیمه به ترتیب زیر می‌باشد:

شرکت بیمه۱ سال۲ سال۳ سال۴ سال۵ سال
پارسیان۲۵۳۵۴۵۶۰۷۰
البرز۳۰۴۰۵۰۶۰۷۰
پاسارگاد۳۰۴۰۵۰۶۰۷۰
رازی۳۰۴۰۵۰۶۰۷۰
تعاون۳۰۴۰۵۰۶۰۷۰
سرمد۲۵۴۰۵۰۶۰۶۵
کوثر۲۵۳۵۴۵۶۰
ایران۲۵۳۵۴۵۶۰
ملت۲۵۳۵۴۵۶۰
ما۲۵۳۵۴۵۶۰
آسیا۲۵۳۵۴۵۶۰
دانا۲۵۳۵۴۵۶۰
کارافرین۲۵۳۵۴۵۶۰

تخفیف بیمه بدنه برای تخفیف بیمه ثالث

برخی از شرکت‌های بیمه در خرید بیمه بدنه، برای دارندگان بیمه ثالث بر اساس تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه ثالث، تخفیف بیمه بدنه ارائه می‌کنند. از جمله شرکت‌های ارائه دهنده تخفیف بیمه ثالث برای بیمه بدنه می‌‌‌توان به بیمه رازی، دانا، البرز، آسیا و پارسیان اشاره کرد.

تخفیف بیمه بدنه برای دارنگان بیمه عمر و سایر انواع بیمه نامه

برخی از شرکت‌های بیمه، برای بیمه گذاران برخی از انواع بیمه نامه ها از قبیل بیمه عمر و آتش سوزی تخفیف بیمه بدنه ارائه می‌کنند. از جمله بیمه سامان، آسیا و پاسارگاد شرکت‌هایی می‌باشد که تخفیف بیمه بدنه برای دارندگان بیمه عمر و اتش سوزی ارائه می‌کنند.

تخفیف بیمه بدنه برای مشاغل مختلف

شرکت‌های بیمه در صدور بیمه بدنه، برای برخی از مشاغل تخفیفاتی را ارائه می‌‌نمایند. برخی از مشاغل در برخی از شرکت‌های بیمه دارای تخفیفات مختلف هستند از جمله: تخفیفات بیمه بدنه برای هیات علمی، تخفیف بیمه بدنه برای نظام مهندسی، تخفیف بیمه بدنه برای ایثارگران، تخفیف بیمه بدنه برای وکلا و … .

تخفیف گروهی بیمه بدنه

تخفیفات گروهی خاص در صدور بیمه نامه بدنه توسط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود. برخی از تخفیفاتی که به صورت گروهی ارائه می‌شود به ترتیب زیر می‌باشد:

 • تخفیف صفر کیلومتر
 • تخفیف منطقه آزاد
 • دارندگان حساب بلند مدت
 • هیات علمی
 • بیمه عمر یکسان
 • بیمه شخص ثالث یکسان

تخفیف بیمه بدنه خودروی وارداتی

در همه شرکت های بیمه، در صدور بیمه بدنه برای خودروهای وارداتی با توجه به ریسک پایین خودرو تخفیف ۱۰ تا ۴۵ درصد ارائه می‌کنند. البته هر نوع خودروی وارداتی درصد تخفیف متفاوتی را دارد.

تخفیف بیمه بدنه برای مناطق آزاد

اگر بیمه‌شده ساکن یا شاغل مناطق آزاد باشد و ماشین او پلاک منطقه آزاد داشته باشد می‌تواند از این تخفیف استفاده کند.

تخفیف‌های مناسبتی بیمه بدنه

شرکت‌های بیمه در مناسبت های مختلف از جمله اعیاد و روزهای خاص از جمله دهه فجر و … تخفیفات مناسبتی مختلفی را ارائه می‌کنند. همه بیمه گذاران می‌توانند در زمان صدور و تمدید بیمه بدنه از این تخفیف استفاده نمایند.

نحوه محاسبه تخفیفات بیمه بدنه اتومبیل

حال اگر می خواهید بیمه بدنه اتومبیل بخرید، در زمان محاسبه تخفیفات بیمه بدنه می توانید از همه تخفیفات بیمه بدنه تا سقف مشخصی استفاده نمایید.

تخفیف بیمه بدنه بعد از تصادف

اگر بیمه بدنه دارید و تصادف کرده اید، می توانید برای استفاده مجدد از بیمه بدنه  در همان سال با پرداخت فرانشیز چند بار از بیمه بدنه تان استفاده کنید.

از بین رفتن تخفیف بیمه بدنه

در صورت استفاده از بیمه بدنه، در زمان تمدید بیمه بدنه تخفیفات بیمه بدنه از بین می‌رود و نمی توانید از تخفیفات بیمه بدنه استفاده نمایید.

مهلت استفاده از تخفیف بیمه بدنه چقدر است؟

بعد از پایان مدت بیمه نامه بدنه، شرایط تمدید بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه متفاوت می‌باشد. مدت زمان مجاز برای استفاده از تخفیفات در شرکت‌های مختلف به ترتیب جدول زیر می‌باشد:

مدت زمان مجاز برای استفاده از تخفیفاتشرکت بیمه
بدون محدودیتبیمه بدنه سامان
حداکثر یک سالبیمه بدنه ایران
حداکثر یک سالبیمه بدنه ملت
حداکثر یک سالبیمه بدنه ما
حداکثر یک سالبیمه بدنه پارسیان
حداکثر یک سالبیمه بدنه آسیا
حداکثر یک سالبیمه بدنه رازی
حداکثر یک سالبیمه بدنه سرمد
حداکثر ۱۱ ماهبیمه بدنه دانا
حداکثر ۹ ماهبیمه بدنه کوثر
حداکثر ۹ ماهبیمه بدنه پاسارگاد
حداکثر ۹ ماهبیمه بدنه تعاون
حداکثر ۶ ماهبیمه بدنه البرز
حداکثر ۴ ماهبیمه بدنه کارآفرین
حداکثر ۳ ماهبیمه بدنه سینا

تخفیف بیمه بدنه بعد از تصادف

اگر بیمه بدنه دارید و تصادف و خسارت داشته باشید، شرایط استفاده از بیمه بدنه می‌تواند متفاوت باشد. اگر خسارت شما در پوشش اصلی باشد، تخفیفات پوشش‌های اصلی صفر می‌شود. اما اگر خسارت شما در پوشش‌های اضافی بیمه بدنه باشد، تخفیفات پوشش‌های اضافی بیمه بدنه صفر می‌شود.

حداکثر تخفیفات بیمه بدنه

اگر شما در خرید و یا تمدید بیمه بدنه تخفیفات دارای شرایط استفاده از چند تخفیف بیمه بدنه همزمان بکنید، مجموع تخفیفات بیمه بدنه دارای سقف تعهدات تا سقف مشخص می‌باشد. معمولا مجموع تخفیفات قابل استفاده در بیمه بدنه در بیشتر‌های شرکت تا سقف ۶۰  تا۷۰ درصد می‌باشد.

آیا امکان انتقال تخفیت بیمه بدنه وجود دارد؟

با توجه به قانون بیمه بدنه امکان انتقال تخفیفات بیمه بدنه د رزمان صدور و یا تمدید بیمه به سایر خودرو ها و یا اشخاص وجود دارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه بدنه

در مورارد زیر امکان انتقال بیمه بدنه امکان پذیر می‌باشد:

 • انتقال بیمه بدنه به ماشین جدید خریده‌اید. چه ماشین صفر و چه کار کرده.
 • انتقال بیمه بدنه از شرکت بیمه قبل به شرکت های دیگر دیگری بخرید ولی نمی‌خواهید تخفیف‌های بیمه‌نامه شرکت قبلی از بین برود
 • انتقال تخفیفات بیمه بدنه به فرد دیگری

بهترین بیمه بدنه

با توجه به شرایط بیمه بدنه و اهمیت داشتن بیمه نامه بدنه برای خودروهای مختلف، انتخاب و خرید بهترین بیمه بدنه بسیار مهم می‌باشد.در انتخاب بهترین بیمه بدنه باید میزان فروش شرکت‌ها، توانگری مالی آن‌ها، پوشش‌های ارائه شده، تخفیفات ویژه و درصد فرانشیز کسر شده در خسارت قابل پرداخت را بررسی نمایید. در این مقایسه کارشناسان بیمه بدنه بیمه تایم شما را همراهی می نمایند. حتما به این نکته توجه داشته باشید که البته باید توجه داشت ارزان‌ترین بیمه بدنه همیشه بهترین بیمه نیست و تخفیف به تنهایی نمی‌تواند معیار درستی در انتخاب آن باشد.

تخفیف بیمه بدنه به ازای هر سال

میزان تخفیفات به ازای هر سال داشتن بیمه بدنه با احتساب سابقه عدم خسارت برابری می‌کند. تعداد سال‌های عدم خسارت مشخص کننده درصد عدم خسارت در طول داشتن بیمه بدنه می‌باشد.

تخفیف بیمه بدنه در انواع شرکت های بیمه

میزان و تعداد تخفیفات عدم خسارت در شرکت های بیمه با توجه به هر خودرو متفاوت می باشد. از این رو با ثبت اطلاعات خودروی مورد بیمه در سامانه بیمه تایم شرایط بیمه بدنه شرکت های مختلف بیمه را با هم مقایسه کرده و بهترین نرخ و شرایط را در این خرید داشته باشید. البته مجموع تخفیفات قابل استفاده از بیمه بدنه در زمان صدور و تمدید بیمه نامه مشخص می شود. برای خرید بهترین بیمه بدنه می توانید از مشاوره کارشناسان بیمه بدنه بیمه تایم کمک بگیرید.

استعلام و خرید بیمه بدنه از بیمه تایم

برای استعلام و خرید انواع بیمه نامه بدنه می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. با ثبت مشخصات خودرو و بیمه ای ، قیمت بیمه بدنه انواع شرکت های مختلف بیمه بدنه را با هم مقایسه کرده و به کمک کارشناسان بیمه تایم بهترین بیمه نامه از نظر پرداخت خسارت و قیمت مناسب را خریداری نمایید.

۱.آیا با تصادف تخفیف بیمه بدنه از بین می رود؟

بله، با تصادف و استفاده از پوشش های بیمه بدنه در زمان تمدید بیمه نامه، تخفیفات شما از بین می رود.

۲.تخفیف بیمه بدنه چگونه محاسبه می شود؟

میزان تخفیفات بیمه بدنه، بر اساس شرایط خودروی مورد بیمه متفاوت می‌باشد. تعداد سال های عدم خسارت ، نوع خودروی مورد بیمه و … همه در میزانن تخفیفات بیمه بدنه تاثیر گذار می باشند.

۳.آیا تخفیف بیمه بدنه قابل انتقال است؟

بله در زمان تمدید و صدور بیمه بدنه می توانید تخفیفات بیمه بدنه تان را به خودروی دیگر منتقل کنید.

۴.بیشترین تخفیف بیمه بدنه خودرو برای کدام شرکت است؟

میزان تخفیفات بیمه بدنه شرکت های بیمه در دوره های مختلف متفاوت می‌باشد. از این رو نمی توان شرکتی را به عنوان شرکتی که بیشترین تخفیف را دارد معرفی کرد.

۵-از کجا بفهمیم چند سال تخفیف بیمه بدنه داریم؟
در زمان صدور بیمه نامه ، تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه نامه قبلی روی بیمه نامه شما درج می شود. یا از طریق استعلام سنهاب بیمه مرکزی می‌توانید تخفیف بیمه بدنه خودرویتان را ببینید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر