بیمه تایم

کدام بیمه عمر فرزندان و کودکان را در سال ۱۴۰۲ بخریم؟

بیمه عمر فرزندان
۴.۴
(۲۵)

فرزندان ارزشمندترین دارایی برای هر پدر و مادری هستند و پدر و مادرها از همان زمان تولد به دنبال ساختن آینده‌ای بهتر و مطمئن برای فرزندانشان می‌باشند. حساب بانکی، سرمایه گذاری تحصیلی و سرمایه گذاری ریالی و  … چند روش معمول برای انجام سرمایه گذاری هستند.

از جدیدترین روش‌های سرمایه گذاری، انجام سرمایه گذاری با بیمه عمر است که بسیاری از خانواده‌ها از زمان تولد برای فرزندانشان این بیمه نامه را تهیه می‌کنند. بیمه عمر فرزندان توسط شرکت‌های مختلفی با شرایط گوناگون ارائه می‌شود از قبیل بیمه آتیه فرزندان دانا، بیمه عمر کودکان سامان، بیمه عمر فرزندان کوثر، بیمه آتیه فرزندان پاسارگاد، بیمه آتیه فرزندان نوین، ملت و…. .  در این نوشته به بررسی کلی بیمه عمر کودکان می‌پردازیم تا اطلاعات جامعی درباره این بیمه نامه را به مخاطبان عزیزمان ارائه دهیم.


شرایط عمومی بیمه‌های عمر کودکان چیست؟

شرایط بیمه عمر فرزندان

 • بیمه‌های عمر کودکان با توجه به این که سن بیمه شدگان پایین می‌باشند از لحاظ پوششی دارای شرایط خاصی می‌باشند چرا که تقریبا در اکثر شرکت‌های بیمه ارائه پوشش‌های مختلف با توجه به سن فرد بیمه شده ارائه می‌شود که در زمان خرید این بیمه نامه باید آشنایی کافی با این بیمه نامه‌ها داشته باشید.
 • در برخی شرکت‌های بیمه، بیمه نامه‌های عمر معمولا برای کودکان زیر ۱۵ سال و در برخی از شرکت‌ها برای کودکان زیر ۱۲ سال پوشش امراض ارائه نمی‌شود و با پایان ۱۵ سالگی و یا  ۱۲ سالگی فرزندان پوشش های امراض برای آن ها جاری می‌شود.اما شرکت هایی مثل بیمه عمر کارآفرین چنین محدودیت‌هایی را ندارند.
 • در کنار پوشش امراض، سرمایه فوت در حادثه و پوشش از کارافتادگی از دیگر پوشش‌های این بیمه نامه است که دارای شرایط خاصی برای استفاده می‌باشند.
 • بیمه عمر کودکان از لحاظ بیمه‌ای و از لحاظ سرمایه گذاری تفاوتی با بیمه نامه‌های عمر ندارند، فقط مزیت مهم بیمه عمر کودکان این است که با توجه به پایین بودن سن افراد بیمه شده سرمایه گذاری شکل گرفته بسیار ارزنده می‌شود. در واقع مبالغ حق بیمه‌های اندک ماهانه تبدیل به اندوخته بیمه‌ای می‌شود که می‌تواند بسیار دلنشین باشد.
 • در برخی از شرکت‌های بیمه از جمله بیمه عمر سامان اگر خدای ناکرده بیمه گذار فوت کند، شرکت بیمه تا مدت ۱۰ سال حق بیمه را پرداخت می‌کند و سایر پوشش‌های بیمه نامه به علاوه اندوخته بیمه نامه برای بیمه شده برقرار می‌ماند.

در ادامه انواع طرح‌های بیمه عمر فرزندان رو بررسی می‌کنیم:


۱-بیمه عمر خاورمیانه برای کودکان 

شرکت بیمه خاورمیانه اولین شرکت بیمه ای هست که به صورت تخصصی طرح های بیمه عمر را ارائه می‌کند. این شرکت طرح‌های مستمری متنوعی هم دارد.همه افراد می‌توانند این بیمه نامه رو از بدو تولد خریداری نمایند. مدت زمان بیمه نامه می تواند ۵ سال ، ۱۰ سال و یا بیشتر هم باشد. فقط به این نکته توجه داشته باشید که هر چه مدت بیمه نامه شما طولانی تر باشه سرمایه گذاری هم ارزنده تر می‌شود. این بیمه نامه پوشش‌های بیمه‌ای هم برای فرزندان و حتی برای بیمه گذار به همراه داره.

پوشش های بیمه ای بیمه عمر کودکان خاورمیانه

 • ارائه سرمایه فوت به هر علت و فوت به علت حادثه
 • ارائه پوششش امراض خاص
 • ارائه پوشش سرطان به صورت جداگانه
 • ارائه پوشش هزینه های پزشکی حتی برای کرونا
 • ارائه معافیت از پرداخت حق بیمه
 • امکان وام و برداشت از اندوخته در طول بیمه نامه

مزایای بیمه عمر خاورمیانه

 • پرداخت مستمری به صورت مادام العمر تا ۱۰۶ سالگی
 • امکان دریافت مستمری آنی
 • نداشتن محدودیت در ارائه پوشش های بیمه ای

بیمه عمر پاسارگاد برای کودکان 

بیمه عمر پاسارگاد

یکی از طرح‌های بیمه عمر بیمه پاسارگاد ، بیمه آتیه فرزندان پاسارگاد است. شرکت بیمه پاسارگاد با توجه به پوشش‌ها و مزایای سرمایه گذاری که دارد می‌تواند یکی از بهترین انواع بیمه عمر فرزندان باشد. والدین می‌توانند بیمه آتیه فرزندان را با پرداخت مبالغ ماهانه بسیار اندک شروع کرده و در سال‌های بعد درخواست افزایش حق بیمه را نمایند تا سرمایه گذاری ارزشمندی را داشته باشند.
با توجه به اجرایی شدن طرح بیمه بازنشستگی پاسارگاد می‌توانید با خرید بیمه عمر پاسارگاد برای کودکان تان، از مزایای این بیمه نامه برای دریافت بازنشستگی استفاده نمایید.

 

پوشش‌های بیمه عمر کودکان پاسارگاد

 • سرمایه فوت به هر علت با توجه به شرایط بیمه عمر پاسارگاد فرد بیمه شده می‌تواند  از سن ۱ تا ۱۴ سالگی حداکثر تا ۵۰ میلیون تومان سرمایه فوت به هر علت داشته باشد و هر ساله ۵ درصد افزایش سالانه در سرمایه عمر بر روی بیمه نامه خود داشته باشد.
 • بیمه عمر پاسارگاد این امکان را فراهم کرده که اتباع خارجی ساکن ایران نیز بتوانند با توجه به رعایت شرایط این بیمه نامه را تهیه نمایند. در این صورت برای فرزندان تا سن ۱۵ سالگی حداکثر سرمایه فوت ۵ میلیون تومان داشته باشند.
 • فرد بیمه شده می‌تواند از پوشش‌های امراض بیمه نامه عمر پاسارگاد استفاده نماید. میزان پوشش امراض با توجه به سرمایه فوت فرد بیمه شده در بیمه نامه درج می شود و وی می تواند تا ۳۰ درصد از سرمایه فوت را به عنوان پوشش امراض داشته باشد.
 • با توجه به توانمندی که شرکت بیمه پاسارگاد داشته، بیمه آتیه فرزندان پاسارگاد می‌تواند از گزینه های بیمه‌ای مناسب برای بیمه گذاران این بیمه نامه باشد.

 

مزایای بیمه عمر پاسارگاد برای کودکان

 • امکان تعریف بازنشستگی برای کودکان با توجه به میزانن اندوخته و سرمایه گذاری که در این بیمه نامه شکل می گیرد.
 • شرکت بیمه پاسارگاد به بیمه نامه های عمر پاسارگاد سود تضمینی پرداخت می کند که میزان سود تضمینی بیمه پاسارگاد برای ۲ سال اول ۱۶درصد، برای ۲ سال بعد ۱۳ درصد و برای سال های بعد تا پایان مدت بیمه نامه ۱۰ درصد در هر سال می باشد.
 • سرمایه بیمه آتیه فرزندان پاسارگاد معاف از مالیات می باشد و همه سرمایه به فرد بیمه شده پرداخت می‌شود.
 • بیمه گذار بیمه نامه های آتیه فرزندان می‌توانند بدون نیاز به هیچگونه ضامن وام بگیرند. میزان وامی که وی می تواند دریافت کند ۹۰ درصد از ارزش اندوخته بیمه نامه با پایان سال دوم بیمه ای است.

بیمه عمر سامان برای کودکان

یکی از برترین طرح های بیمه عمر برای استفاده کودکان از این بیمه نامه، بیمه عمر کودکان سامان می‌باشد. این بیمه نامه همه پوشش‌های بیمه ای را داشته و از جمله شرکت‌های پر سود در پرداخت سود مشارکت در سال‌های گذشته می‌باشد.

مزایای بیمه عمر کودکان سامان

 1. این بیمه نامه با توجه به شرایطی که دارد مزایا و پوشش‌های قابل توجهی را دارد. سطح پوشش‌های بالای این بیمه نامه و برقراری پوشش‌ها در سنین پایین از مزایای داشتن این بیمه نامه می‌باشد.
 2. معافیت مالیاتی بیمه عمر سامان برای کودکان در سرمایه گذاری این بیمه نامه
 3. امکان دریافت وام و برداشت از اندوخته از بیمه نامه از دیگر مزایای این بیمه نامه می‌باشد.
 4. امکان تبدیل اندوخته بیمه نامه به بازنشستگی شاید از بهترین مزایای این بیمه نامه می‌باشد.

بیمه عمر ایران برای کودکان 

از جمله طرح‌های بیمه عمر ایران بیمه عمر فرزندان ایران می‌باشد. در این بیمه نامه والدین می‌توانند با انتخاب حق بیمه این بیمه نامه را شروع کنند. میزان حق بیمه می‌تواند به صورت ثابت و یا به صورت افزایشی پرداخت شود. البته در این طرح بیمه گذاران می‌توانند حق بیمه‌های خود را به صورت ماهانه، شش ماهه و سالانه پرداخت کنند که پرداختی بیمه های سالانه نیز سود دهی بالایی را برای سرمایه گذاری خواهند داشت.

با داشتن این بیمه نامه بیمه شده دارای پوشش سرمایه فوت به هر علت و پوشش فوت به علت حادثه می‌باشد. میزان سرمایه فوت به هر علت با توجه به حق بیمه پرداختی محاسبه می‌شود و بیمه شده می‌تواند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان پوشش داشته باشد.

در کنار پوشش سرمایه فوت، پوشش سرمایه امراض، ازکارافتادگی و …به اختیار بیمه گذار به بیمه نامه عمر اضافه می‌شود که در صورت پیش آمدن خسارت می‌تواند از این پوشش استفاده نماید.

 

شرایط بیمه عمر فرزندان ایران

 • بیمه آتیه فرزندان ایران معاف از مالیات است.
 • بیمه گذار باید حق بیمه سالانه خود را در موعد مقرر پرداخت نماید و اگر تاخیر در پرداخت حق بیمه وجود داشته باشد شرکت بیمه ایران به دو صورت زیر رفتار می کند.
 • بیمه نامه هایی که حق بیمه آن ها تا ۳ سال  پرداخت نشده باشد، بیمه نامه باطل شده و هیچ گونه حق بیمه‌ای به فرد پرداخت نمی‌شود.
 • بیمه‌گذارانی که حق بیمه شان را تا ۶ ماه پرداخت کرده باشند می‌توانند بیمه نامه شان را بازخرید نمایند. بیمه نامه هایی که حق بیمه هایشان را کمتر از ۶ ماه پرداخت شده باشند به بیمه گذار باز پرداختی نخواهد داشت.

بیمه عمر پارسیان برای کودکان

بیمه عمر پارسیان با توجه به طرح‌هایی که دارد یکی از انتخاب‌های بیمه عمر است که والدین برای فرزندانشان تهیه می‌کنند. با خرید بیمه عمر پارسیان برای کودکان می‌توانید از همه مزایای این بیمه نامه استفاده نمایید. برخورداری از همه پوشش‌های بیمه عمر پارسیان، همه شرایط بیمه عمر پارسیان و… از برتری‌های بیمه عمر پارسیان می‌باشد.

 

 بیمه عمر کودکان کوثر

بیمه عمر فرزندان کوثر

یکی از طرح‌های بیمه عمر کوثر بیمه آتیه فرزندان است. والدین می‎توانند با داشتن این بیمه نامه از جنبه پشتوانه مالی و بیمه‌ای این بیمه نامه استفاده نمایند و در امور مختلفی مثل پرداخت هزینه‌های تحصیل فرزندان، پرداخت هزینه تهیه جهیزیه، ازدواج و یا شروع سرمایه گذاری استفاده نمایند.

بیمه آتیه فرزندان کوثر با پرداخت‌های ماهانه، شش ماهه، سالانه این بیمه نامه را شروع می‌شود. این بیمه نامه یک سرمایه گذاری بلند مدت بدون ریسک می‌باشد که هر فردی می‌تواند داشته باشد.

 

شرایط بیمه عمر کوثر برای کودکان

 • هر پدرو مادری می‌تواند از بدو تولد تا ۱۵ سالگی این بیمه نامه را برای فرزندش تهیه نماید.
 • مدت زمان داشتن بیمه آتیه فرزندان حداقل ۵ سال است.
 • فرد بیمه شده می تواند از اندوخته این بیمه نامه به صورت یکجا و یا به صورت مستمری استفاده نماید.
 • حداقل میزان سرمایه فوت به هر علت بیمه آتیه فرزندان بیمه کوثر ۲۵ میلیون تومان و حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان است.
 • از مزایای این بیمه نامه این است که فرد بیمه شده می‌تواند برای جبران هزینه در مان امراض خاص از جمله سکته قلبی، سکته مغزی، انواع سرطان، پیوند اعضای اصلی بدن و جراحی باز قلب از این پوشش استفاده نمایند.
 • حداکثر سرمایه فوت ناشی از حادثه ۲برابر سرمایه فوت به هر علت و تا سقف ۵۰ میلیون تومان می باشد که بیمه گذار می‌تواند میزان این پوشش را انتخاب نماید.

مزایای بیمه عمر کوثر برای کودکان

 • فرد بیمه شده می‌تواند با گذشت ۲ سال از شروع بیمه نامه کوثر تا سقف ۹۰ درصد از اندوخته بیمه نامه‌اش را وام بگیرد.
 • بیمه گذار می‌تواند در طول مدت بیمه نامه عمر کوثر ذینفعان بیمه نامه را تغییر دهد.
  -بیمه گذار می‌تواند بعد از پایان ماه ششم اقدام به بازخریدی بیمه نامه نماید. قبل از این مدت اگر شما اقدام به بازخریدی نمایید هیچ مبلغی به شما پرداخت نمی‌شود.
 • شرکت بیمه کوثر علاوه بر سود تضمینی، سود مشارکت در منافع را به بیمه نامه های خود پرداخت می‌کند.
 • بیمه گذار بیمه نامه آتیه فرزندان با رسیدن فرزند به سن قانونی می تواند به فرد بیمه شده تغییر پیدا کند.
 • در صورت نقص عضو و ازکارافتادگی بیمه گذار می‌تواند از پوشش ازکارافتادگی بیمه  نامه استفاده نماید.
 • بیمه گذار می‌تواند به انتخاب خود پوشش های بیمه ای را به بیمه نامه عمر خود اضافه نماید تا بیمه نامه کاملی را داشته باشد.
 • سرمایه این بیمه نامه از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارث معاف می‌باشد.

 


بهترین بیمه عمر برای کودکان

اگر می‌خواهید برای فرزندانتان بیمه عمر تهیه کنید و نیاز دارید که بین شرکت‌های مختلف یک انتخابی داشته باشید که بهترین شرایط را داشته باشد، باید چند نکته مد نظر شما باشد:

 • شرکتی انتخاب بشه که بالاترین میزان سود دهی را داشته باشد.
 • شرکتی برای بیمه عمر کودکتان انتخاب کنید که بتوانید بازنشستگی در پایان مدت بیمه نامه داشته باشید.
 • حتما به میزان پوشش های بیمه نامه عمرتان توجه داشته باشید، چراکه برخی شرکت ها در ارائه پوشش های بیمه ای محدودیت هایی را دارند که از مشاوران بیمه تایم کمک بگیرید.
 • داشتن امکان برداشت از اندوخته و وام هم در زمان خرید بیمه نامه بررسی نمایید.

 

چند نکته مهم در رابطه با بیمه عمر کودکان

 • در خرید بیمه عمر کودکان به این نکته توجه نمایید که شرکتی که انتخاب می‌نمایید توانگری مالی بالایی داشته باشد تا در ارائه خدمات بیمه‌ای در طول مدت داشتن این بیمه نامه و روند سرمایه گذاری خیالتان راحت باشد.
 • در انتخاب حق بیمه، مبلغی را انتخاب نمایید که نتیجه مطلوبی در زمان سرمایه گذاری برای فرزندتان داشته باشد.
 • مدت زمان بیمه نامه عمر فرزندتان را برای ۳۰ سال انتخاب کنید، اگر بیمه نامه‌تان مدت زمان کوتاهتری داشته باشد بعد از پایان مدت بیمه نامه نمی‌توانید مدت زمان بیمه نامه‌تان را طولانی‌تر کنید.
 • آیا بیمه عمر کودکان همان بیمه آتیه فرزندان است؟  بیمه عمر فرزندان یا کودکان در شرکت‌های مختلف به نام های متفاوتی نامیده می‌شوند از جمله بیمه آتیه فرزندان، بیمه آتیه کودکان، بیمه عمر و آتیه فرزندان، بیمه عمر جوانان و نوجوانان و …. . بنابراین همه آنها همان بیمه عمر برای کودکان هستند.

 

سوال: پس از پایان طرح چقدر پول نصیب فرزندم می‌شود؟

اگر می خواهید بررسی دقیقی درباره سرمایه گذاری بیمه عمر کودکان داشته باشید، جدول بیمه عمر بهترین راه برای این کار است که بیمه گذار می‌تواند قبل از تهیه بیمه نامه مقایسه جدول های مختلف عمر را انجام دهید. برای مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف می توانید از کارشناسان بیمه عمر سامانه بیمه تایم کمک بگیرید. کارشناسان بخش عمر بیمه تایم با توجه به حق بیمه پرداختی ماهانه و یا سالانه و بر اساس سن فرزندتان جدول بیمه عمر را محاسبه کرده و شما را در انتخاب بهترین بیمه عمر یاری می‌رسانند. یک نمونه جدول بیمه عمر در ذیل آورده شده که شما می توانید تمامی جزئیات این بیمه نامه را در جدول مشاهده و بررسی کنید.

جدول بیمه عمر فرزندان پاسارگاد
مشخصات جدول بالا به صورت یک جدول برای سن یک کودک ۵ ساله ، با حق بیمه یک میلیون تومانی برای مدت ۳۰ سال می‌باشد. همانطور که در جدول مشاهده می کنید تجمیع حق بیمه های سالانه پرداختی و اندوخته سالانه بیمه نامه رویت می شود.این جدول روند سرمایه گذاری با حق بیمه های ماهانه ۱۰۰ هزار تومانی است که بیمه گذار برای کودک ۵ ساله‌اش خریداری کرده‌اند.

جدول بیمه عمر کودکان

برای مشاهده جدول بیمه عمر کودکان می‌توانید درخواست خرید بیمه نامه تان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم با شما تماس گرفته و مشاوره کامل درباره مقایسه شرکت‌های مختلف بیمه را برای شما انجام می‌دهند. مشاهده  و مقایسه جدول بیمه عمر کودکان این امکان را برای شما فراهم کرده که بتوانید شرایط سرمایه گذاری و میزان مستمری و پوشش‌های بیمه‌ای شرکت‌های مختلف را به کمک کارشناسان بیمه تایم به صورت بی طرف انجام می‌شود.

خرید بیمه عمر فرزندان

برای خرید بیمه آتیه فرزندان می توانید سفارش بیمه عمرتان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید. کارشناسان سامانه بیمه تایم در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره کامل درباره مقایسه بیمه عمر را برای شما انجام می‌دهند. ارائه جدول مخصوص برای سن هر فرد با حق بیمه ها و سرمایه های مشخص شده می‌تواند بهترین راهکار برای مقایسه و انتخاب باشد تا بتوانید بهترین بیمه عمر را خریداری نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۴ / ۵. تعداد رای ۲۵

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۱۷ comments

 • باسلام وخسته نباشید
  من فرزند ۲ ماه دارم وقصد خرید بیمه فرزندان دارم
  ولی شک دارم بیمه ایران خریداری کنم یا بیمه پاسارگاد؟
  لطفا راهنمایی کنید و معایب و محاسن هر دو رو با جزیییات شرح بدین
  ممنون از خدمات ارزشمند شما

  • سلام آقا محمود ، بهتره که برای مشاوره کامل و مقایسه دو بیمه نامه درخواست مشاوره در سامانه بیمه تایم ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و مشاوره کامل به شما ارائه دهند.

  • سلام مهدیه جان ، برای خرید بیمه عمر ایران و یا دریافت مشاوره در باره خرید بیمه عمر می تونید درخواست بیمه عمر را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و مشاوره کامل درباره خرید بیمه عمر را دریافت نمایید.

  • آقای شمس ، می توانید برای دریافت جدول شرکت های مختلف درخواست مشاوره در سامانه بیمه تایم ثبت کنید وجدول بیمه عمر با هر سنی و هر پوششی که مد نظرتان است را به صورت اکسل و یا pdfدریافت کنید.

 • سلام میخواهم کودک ۲ساله ام روبیمه عمرکنم دربیمه پارسیان سوالم اینه چه بیمه ای کنم که هم بازنشستگی داشته باشه هم جهازش زمان عروسی فراهم باشه ممنون میشم کدوم ایتم رواستفاده کنم

  • جناب مسلم بزرگوار اگر می خواهید بازنشستگی هم داشته باشد باید یکی از شرکت های بیمه عمر سامان و یا بیمه عمر خاورمیانه را انتخاب کنید. این دو شرکت در کنار اندوخته بیمه ای ، امکان مستمری ماهانه نیز به بیمه شده ها ارائه می نماید.

  • جناب اسانی عزیز، می تونید برای مشاوره بیمه عمر از کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم کمک بگیرید. با بیمه تایم به شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.

  • باعث افتخار خواهد بود اگر پیشنهاد بیمه کودکان عالی خاورمیانه را به جهت داشتن مستمری مادام العمر(طرح بازنشستگی در جوانی)، سود مشارکتی بالا بر روی سپرده گذاری ها، امکان دریافت وام بدون ضامن و سفته ، امکان حمایت از فرزندان در زمان فوت سرپرست خانواده(طرح حامی)، و دریافت کیف پول الکترونیک با اختصاص سود روز شمار به سپرده گذاری ها، مورد بررسی قرار دهید .