بیمه تایم

چند ماه در پرداخت اقساط بیمه عمر تاخیر داشتید؟ این مطلب را بخوانید

تاخیر در پرداخت اقساط بیمه عمر
۴.۳
(۹)

نظم در پرداخت حق بیمه عمر، هم از لحاظ داشتن پوشش‌های بیمه‌ای و هم از لحاظ تشکیل سرمایه بسیار مهم می‌باشد. البته این موضوع برای بیشتر بیمه گذاران اتفاق می‌افتد که به خاطر مشغله‌های کاری و یا حتی فراموشی سهوی تاریخ تمدید بیمه عمر، پرداخت حق بیمه به موقع انجام نشود و بیمه گذار با تاخیر حق بیمه را به شرکت بیمه پرداخت می‌کند. در این صورت این سوال برای بیشتر بیمه گذاران پیش می‌آید که در این شرایط چه اتفاقی برای بیمه نامه وی خواهد افتاد؟ شرایط بیمه نامه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه برای بیمه نامه‌هایی که تعویق در پرداخت اقساط بیمه عمر دارند متفاوت است که در ادامه به بررسی روند هر کدام از شرکت‌های زیر خواهیم پرداخت.

 


تاخیر در پرداخت حق بیمه عمر چه عواقبی دارد؟

همانطور که گفته شد تاخیر در پرداخت حق بیمه عمر در شرکت‌های مختلف شرایط متفاوتی را دارد اما به صورت کلی با تاخیر در اقساط بیمه عمر برداشت از اندوخته  بیمه نامه و محدودیت ارائه پوشش‌ها اتفاق می‌افتد و نحوه اعمال چنین تغییراتی نیز با توجه شرایط همان بیمه نامه اعمال می‌شود.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر کدام است؟ نتایج  نظرسنجی بیمه تایم را ببینید


۱- تاخیر در پرداخت حق بیمه سامان

تاخیر در پرداخت حق بیمه عمر سامان

در بیمه عمر سامان شما از تاریخ سررسید قسط به مدت ۳۰ روز فرصت دارید تا حق بیمه عمرتان را پرداخت کنید (به استثنای  اولین قسط بیمه نامه که پرداخت شدن آن شرط جاری شدن بیمه نامه می‌باشد).

البته دو نکته را در نظر داشته باشید که فرصت تعیین شده برای پرداخت حق بیمه صرفا جهت جاری بودن پوشش‌های بیمه ای می‌باشد و سود سرمایه گذاری از تاریخ پرداخت محاسبه می‌شود. تاریخ سررسید اقساط حق بیمه شما در فرم اعلامیه بدهکار مشخص شده است و با توجه به سررسید اقساط تعیین شده باید اقساط حق بیمه پرداخت گردد.
حال اگر به هر دلیلی پرداخت حق بیمه تان را فراموش کرده و حق بیمه‌تان را پرداخت نکرده‌اید ، در بیمه عمر سامان این امکان برای شما فراهم شده که با ارائه درخواست کتبی مبلغ حق بیمه از محل اندوخته صندوق بیمه‌تان کسر می شود.

اگر حق بیمه را نپردازیم چه اتفاقی می‌افتد؟ این موضوع بسیار واضح است که حق بیمه پرداختی بابت خرید بیمه نامه و استفاده از مزایا و پوشش‌های این بیمه نامه می باشد. بنابراین پرداخت حق بیمه از جانب شما روند بیمه‌ای شما را سال به سال جلو می برد و اگر پرداخت حق بیمه از طرف شما انجام نگیرد و یا به تاخیر بیافتد هزینه پوشش های بیمه ای از محل اندوخته بیمه نامه شما کسر می شود.

اما ممکن است که اندوخته بیمه عمر شما برای پرداخت حداقل هزینه بیمه نامه شما کافی نباشد در این صورت پرداخت نکردن حق بیمه باعث تعلیق و غیر فعال شدن بیمه نامه شما می شود و نهایتا شرکت بیمه سامان به عنوان شرکت بیمه گر هیچگونه مسئولیتی در قبال بیمه نامه شما نخواهد داشت.

 


۲- تاخیر در پرداخت حق بیمه عمر پاسارگاد

تاخیر در پرداخت حق بیمه عمر پاسارگاد

پرداخت حق بیمه عمر پاسارگاد باید در اول هر سال بیمه‌ای پرداخت گردد و حق بیمه سالانه شما می‌تواند به صورت اقساط شش ماهه، سه ماهه و ماهانه پرداخت شود که اگر فرد بیمه شده در یکی از سال‌های بیمه ای فوت نماید و حق بیمه آن سال تماما پرداخت نشده باشد شرکت بیمه پاسارگاد باقی حق بیمه را از اندوخته بیمه نامه کسر خواهد کرد. البته در شرکت پاسارگاد پرداخت حق بیمه در صورتی معتبر خواهد بود که به صندوق شرکت و یا شعب آن پرداخت شما را تایید نماید که برای این منظور برای پرداخت حق بیمه شناسه قبض لازم می‌باشد.
هر فردی که بیمه پاسارگاد دارد باید راس تاریخ سررسید مشخص شده برای اقساط حق بیمه عمر پاسارگاد اقدام به پرداخت حق بیمه عمر خود نماید و در صورت پرداخت زودتر از موعد سود بیمه عمر پاسارگاد شما افزایش خواهد یافت.

حال اگر شما حق بیمه عمر پاسارگادتان را با تاخیر پرداخت کنید ۴ حالت زیر با توجه به مدت تاخیر در پرداخت اتفاق می‌افتد:

 1. تاخیر کمتر از یک ماه در پرداخت: اگر شما در طول مدت زمان یک ماهه پس از سررسید حق بیمه عمر پاسارگاد اقدام به پرداخت حق بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد نکنید، در این صورت به علت گذشتن تاریخ سررسید حق بیمه عمر جریمه ای به شما تعلق خواهد گرفت و اما بیمه شده با توجه به شرایط بیمه نامه  دارای پوشش در بیمه عمر پاسارگاد خواهد بود.
 2. تاخیر بیشتر از یک ماه: شما در طول مدت یک ماهه پس از سر رسید حق بیمه عمر پاسارگاد که مهلت پرداخت شما محسوب می شود اقدام به پرداخت حق بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد ننموده‌اید. در این صورت با رد شدن تاریخ سررسید حق بیمه عمر جریمه ای به شما تعلق خواهد.
 3. تاخیر بیشتر از شش ماه: با توجه به گذشت تاریخ سررسید حق بیمه عمر جریمه‌ای به شما تعلق خواهد گرفت و شما باید دارای پوشش بیمه عمر پاسارگاد هستید. در این صورت با توجه به شرایط شرکت بیمه پاسارگاد بیمه نامه شما به بیمه نامه با سرمایه مخفف تبدیل می شود که با تکمیل گواهی سلامت بیمه عمر پاسارگاد و فرم برگشت از حالت مخفف درباره علت تاخیر در پرداخت حق بیمه عمر اطلاع رسانی کتبی انجام می گیرد.
 4. تاخیر بیشتر از یکسال: در این صورت و با گذشت ۱۲ ماه از زمان سررسید بیمه نامه تان جریمه ای به شما تعلق می گیرد ولی برای استفاده کردن از پوشش های بیمه ای حتما باید با نماینده خود تماس گرفته و راهنمایی های لازم برای ادامه پرداخت را دریافت کنید.

بیشتر بدانید: جدول مقایسه بیمه‌های عمر

 


۳- تاخیر در پرداخت حق بیمه عمر مان ایران

تاخیر در پرداخت حق بیمه عمر مان

در بیمه عمر مان بعد از صدور بیمه نامه و پرداخت اولین قسط تعهدات شرکت بیمه ایران برای بیمه نامه عمر فرد بیمه شده شروع می شود و بیمه گذار موظف است که اقساط حق بیمه نامه را حداکثر تا یک ماه بعد از سررسید هر قسط درج شده در بیمه نامه پرداخت نماید.

اگر پرداخت حق بیمه پس از یک ماه سررسید تعیین شده به تاخیر افتاده باشد و بیمه شده فوت شود فقط اندوخته بیمه نامه به استفاده کننده (ذینفع بیمه نامه ) قابل پرداخت می باشد. در صورت انصراف بیمه گذار از پرداخت حق بیمه، بیمه نامه وی باز خرید شده و اندوخته بیمه نامه به وی پرداخت می‌شود. این در صورتی است که حداقل ۶ ماه حق بیمه پرداخت شده باشد.

اگر حق بیمه بیمه نامه به تاخیر بیافتد بیمه گذار می‌تواند با موافقت شرکت بیمه ایران حق بیمه های معوقه و هزینه دیرکرد زمان تاخیر را پرداخت نماید تا بیمه نامه به حالت اول برگردد. البته در مورد بیمه نامه‌هایی که پرداخت حق بیمه آن‌ها بیش از یک ماه به تاخیر افتد محاسبه هزینه دیرکرد بر اساس سود سالانه ۱۸ درصد خواهد بود.

 


۴- تاخیر در پرداخت حق بیمه عمر ایران

آیا بیمه عمر ایران به علت تاخیر در پرداخت یکی از اقساط از پرداخت خسارت یا ارائه خدمات سرمایه شانه خالی می کند؟
در و.اقع اگر بیمه گذار به هر علت حق بیمه خود را پرداخت نکند شرکت بیمه ایران مبلغ حق بیمه را از اندوخته بیمه شده کسر می‌کند و در صورتی که میزان اندوخته به اندازه حق بیمه وی نباشد پس از ارسال اخطار کتبی بیمه نامه را باطل می‌کند.

 


۵- تاخیر در پرداخت حق بیمه پارسیان

با توجه به شرایط بیمه نامه عمر پارسیان ، اگر فرد بیمه شده حق بیمه عمر خود را در سررسید تعیین شده  پرداخت نکند ، شرکت بیمه پارسیان برای تامین حق بیمه و ارائه پوشش های سرمایه فوت و سایر پوشش‌های بیمه نامه  برابر با حق بیمه از اندوخته بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری کسر می‌نماید و تا زمانی که اندوخته سرمایه گذاری شده در بیمه نامه عمر پارسیان کافی باشد پوشش های بیمه نامه به قوت خود باقی می باشد و تا این زمان بیمه نامه تعلیق نمی شود. در صورتیکه اندوخته بیمه نامه به اتمام برسد بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری به صورت تعلیق درآمده و شرکت بیمه پارسیان در برابر خسارات اتفاق افتاده هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت.

 

در نهایت اگر به دنبال مقایسه و خرید بهترین بیمه عمر هستید کارشناسان بیمه تایم آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند. کافی است از طریق لینک زیر فرم بیمه عمر را تکمیل کنید.

 

 

همچنین اگر سوالی برای شما باقی مانده است در پایین همین مطلب برای ما بنویسید تا کارشناسان بیمه تایم پاسخگوی شما باشند.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد رای ۹

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۶۶ comments

 • باسلام
  درقرارداد گروهی بیمه عمروحوادث درصورتی که بیمه شده حق بیمه خود را همه ماهه پرداخت کند لیکن بیمه گذار با تاخیر حق بیمه را با احتساب جریمه تاخیر به شرکت بیمه پرداخت نماید تعهدات شرکتهای بیمه به بیمه شده به چه منوال می باشد

  • آقای نادر نیک خواه ، در بیمه عمر و حوادث اقساط معمولا زودتر از موعد به شرکت بیمه پرداخت می شود و معمولا نباید تاخیری در پرداخت حق بیمه داشته باشند.

  • سلام.بیمه بنده ۱۵ ساله هست.حق بیمه اولیه پرداخت کردم.میشه قسط دوم رو زودتر پرداخت کنم؟؟؟یک ماه از صدور بیمه نامه میگذره،قسط دوم رو هم اگه پرداخت کنم میتونم الحاقیه بزنم،یا باید سر سال باشه؟؟

  • سلام ، اقای عابدی با توجه به شرایط بیمه نامه عمر اگر شما حق بیمه های عمرتان را در سررسید تعیین شده پرداخت نکنید شرکت می تواند اقساط را از اندوخته شما برداشت کرده و نهایتا بیمه نامه تان را تعلیق کند

  • سلام سعید عزیز ، با توجه به این که شرایط شرکت ها ی مختلف بیمه در به تعویق افتادن حق بیمه متفاوت است، باید با شرکت بیمه ای که بیمه نامه را از آن جا تهیه کرده اید تماس گرفته و شرایط ادامه بیمه نامه را جویا شوید.

 • سلام من حق بیمه عمر خودم رو از سه ماهه به سالانه تغییر دادم و سه ماه زودتر هم پرداخت کردم سال بعدی رو هم در روزهای آینده پرداخت خواهم کرد چه تاثیری میزاره این پرداخت های زودتر چند درصد؟

  • سلام حمید عزیز ، پرداخت به موقع حق بیمه منجربه این موضوع می شه که اندوخته بیمه ای تون بر اساس جدول ارائه شده باشه و پرداخت زودتر از موعد با توجه به سود روز شمار می تواند به نفع شما باشد.

 • سلام
  من بنا به مشکلات اقتصادی از سال ۹۴ امکان پرداخک اقساط بیمه عمر سامان را نداشتم ..لطفا بفرمایید امکان ادامه با پوششهای قبلی رو دارم یا باید از ابتدا دوباره بیمه بشم

  • اقای حمیدرضای بزرگوار شما تا چند ماه بعد از پایان سررسید بیمه نامه تان فرصت دارید تا تمدید بیمه نامه تان را انجام دهید. برای داشتن پوشش های بیمه ای هم میتوانید مجدد بیمه عمر خریداری نمایید.

 • سلام .من بعد از هفت سال میخوام مجددا اقساط بیمه جامع زندگی بیمه ایران رو پرداخت کنم امکانش هست?جریمه دیر کرد چقدر میشه وچجوری باید پرداخت کنم.

  • سلام ، مهناز عزیز بخاطر این که ۷ سال پرداخت نکردید بیمه نامه شما پایان پوشش شده و در واقع شما هیچ پوشش بیمه ای ندارید. باید بیمه نامه جدید تهیه کنید.

 • سلام من بیمه عمر ام سال ۹۲ درست کردم وبعد از سه قسط به فراموشی سپرده شد و تا الان پرداخت نکردم . حتی خبری از بیمه نامم ندارم، .آیا میشه این را ادامه داد .. و یا کلا باطل شده

  • جناب اقای عماد با توجه به این که زمان طولانی از پرداخت حق بیمه تان گذشته، بیمه نامه تان پایان پوشش شده و در واقع هیچ ارزش بیمه ای برای شما نداره

 • سلام من بیمه عمر ام سال ۹۲ درست کردم وبعد از سه قسط به فراموشی سپرده شد و تا الان پرداخت نکردم . حتی خبری از بیمه نامم ندارم، .آیا میشه این را ادامه داد .. و یا کلا باطل شده

  • جناب اقای عماد با توجه به این که زمان طولانی از پرداخت حق بیمه تان گذشته، بیمه نامه تان پایان پوشش شده و در واقع هیچ ارزش بیمه ای برای شما نداره

  • جناب فارسی متاسفانه این بیمه نامه پوششی برای شما نداره، می تونید یک بیمه نامه جدید تهیه نمایید.

 • بنده بیست سال پیش به مدت یکسال بیمه عمر پرداخت کردم الان درسال ۹۸ بخوام تسویه کنم چقدر بهم تعلق میگیره، ممنون میشم اگه پاسخم رو بدید

  • جناب فلاحی باید به جدول بیمه نامه تون که ضمیمه بیمه نامه تون هست مراجعه بکنید و میزان اندوخته و ارزش بازخریدی بیمه نامه تون رو مشاهده کنید.

  • جناب خان جهانی بهتر هست که برای بررسی بیمه نامه تون از نماینده ای که بیمه نامه عمرتون رو تهیه کردین یا از شعبه ان شرکت بیمه ای کمک بگیرید تا از جاری بودن بیمه نامه تان مطمئن شوید. و در صورت جاری بودن بیمه نامه از نحوه پرداخت اقساط عقب مانده راهنمایی لازم رو دریافت کنید.

 • سلام من قراربود بیمه عمرم را سالانه پرداخت کنم ولی الان ندارم که پرداخت کنم میخواستم بدونم میتونم الان ماهانه قسطاموپرداخت کنم ممنون

  • با نماینده بیمه تون تماس بگیرید و درخواست تبدیل به ماهانه کردن اقساط رو نمایید که در صورت امکان بیمه نامه تون رو تبدیل به پرداخت ماهانه نمایند.

  • سلام.اگر یه نفر ۱۵ سال بیمه عمر پرداخت کرده باشه بعد ۲ سال نداده باشه بعد فوت بشه میشه از بیمه مبلغی دریافت کرد ؟ بیمه عمر بوده

   • جناب محمد عزیز اگه بیمه نامه تون برداشت از اندوخته شده و پوشش های بیمه نامه تون جاری باشه می تونید از پوشش فوت استفاده نمایید. حتما با نمایندگی تون تماس بگیرید و درخواست بررسی بیمه نامه تون رو اعلام نمایید

 • سلام
  اگر بیمه شده به مدت ۲سال بیمه ماهانه خودرا پرداخت ننماید و در طی این ۲سال حادثه برای بیمه شده پیش بیاید ایا بیمه هزینه پزشکی بیمه شده را پرداخت میکند یا خیر ممنون میشم جواب بدین بدونم مرسی.

  • جناب پور صفر عزیز متاسفانه در صورت عدم پرداخت حق بیمه عمر در زمان سررسید مشخص شده پوشش های بمیه نامه شما متوقف می شود البته برخی شرکت ها از جمله بیمه کارآفرین اگر اندوخته بیمه نامه تون کافی باشه ، برداشت از اندوخته کرده و پوشش های شما رو تمدید می کنه.

 • سلام من بیمه عمر وبازنشستگی بیمه ایران عضو شدم ولی سوالم اینه که وقتی هزینه یک سال واریز می کنی از ماه بعد هم اقساط ماهیانه باید پرداخت کنم ؟

  • خانم کلانتری بزرگوار لطفا با نمایندگی که بیمه نامه تون رو تهیه کردین تماس بگیرید و بیمه نامه تون رو بررسی کنید، اگر دسترسی به نماینده ندارید می تونید از نزدیک ترین شعبه بیمه ایران در این زمینه کمک بگیرید.

 • با سلام
  اگر پس از دو سال پرداخت بیمه عمر (پاسارگاد)دیگه نخوام ادامه بدم،میتونم مبالغ پرداختیمو پس بگیرم؟

  • خانم نسیبه عزیز، بیمه نامه های عمر قابل بازخریدی در طول مدت بیمه نامه می باشد ولی این موضوع رو در نظر داشته باشید که مبلغی که در زمان بازخریدی به شما برگشت داده می شود بر اساس جدولی که ضمیمه بیمه نامه شما می باشد است و در بازه زمانی کمتر از ۵ سال معمولا بیمه نامه های عمر سود دهی قابل توجهی ندارند . اما اگر انصراف از بیمه نامه زیر یک ماه باشد می توانید کل پول رو از شرکت بیمه دریافت نمایید.

 • درود برشما.من دو سال بیمه ی عمر معلم رو پرداخت کردم.بدلایلی دو سال هست که حق بیمه ی ماهانه رو پرداخت نکردم.الان چه شرایطی برام پیش اومده و باید چه کنم؟ با سپاس از شما

  • جناب محمد زاده عزیز لطفا با نماینده بیمه معلم که بیمه نامه تون رو از اونجا تهیه کردید تماس بگیرید و راهنمایی لازم جهت پرداخت رو دریافت کنید.

 • سلام وقت بخیر
  پدر من خیلی وقته برای من و برادرم بیمه عمر پارسیان گرفته
  بعد الان تقریبا ۹ماهی میشه ک فوت کرده
  و تا الان نتونستیم بیمه عمر پرداخت کنیم
  الان ما باید چیکار کنیم
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر

  • جناب محمد رضای عزیز ، لطفا با نماینده بیمه ای که بیمه نامه تون رو تهیه کردید تماس بگیرید و کارای بیمه نامه تون رو پیگیری کنید.

 • سلام،حقیقتش ازینکه سالهای پیش شروع ب بیمه کردن نکردم پشیمونم،خواستم بدونم ایا امکان اینکه حق بیمه عمر سالهای پیش را بصورت یکجا بریزم و مثلا از سال ۹۷ سابقه تشکیل بدم وجود دارد یا خیر؟

  • جناب فکور عزیز پرداخت حق بیمه سال های قبل امکان پذیر نیست، ولی می تونید مبلغ حق بیمه بالاتری را پرداخت کرده و بیمه عمر با حق بیمه مناسب خریداری نمایید تا بتوانید سرمایه گذاری ارزشمند با پوشش های مناسب داشته باشید. میتونید برای مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید و مشاوره د رخرید بیمه عمر را برای شرکت های مختلف دریافت نمایید.

 • با سلام و احترام حضور کارشناس محترم
  در تاریخ ۰۰/۰۱/۱۸ قسط بیمه عمر خود را پرداخت نمودم، ولی نه اس ام اس تایید آمد،نه در جدول اقساط تایید شد، در حالیکه مبلغ از حساب من کسر شده است. البته من در حال حاضر اقساط آتی بیمه عمر خود را پرداخت میکنم. آیا این عدم تایید بخاطر این است که من خیلی از موعد سررسید اقساط خود جلو هستم یا فقط یک اشکال سیستمی است و تاییدیه آن خواهد آمد؟
  با سپاس

 • سلام من در تاریخ ٩٩/١١/١٩ قرارداد بیمه عمر مان ایران بستم و سالانه پرداخت کردم ولی بعد دوماه برام پیامی اومده که تاریخ صدور بیمه رو بعد دوماه زده و قسط حق بیمه هم کسر شده سوالی که دارم اینه که این قسط حق بیمه فقط یکبار کسر شده ازم و صدور بیمه نامه من از چه تاریخی است ؟

  • جناب امیر عزیز می تونید برای بررسی بیمه نامه عمر ایران خود از سایت بیمه ایران بخش خدمات الکترونیک کمک بگیرید.

 • با سلام من شش سال پیش بیمه عمر پارسیان ثبت نام کردم ودوسه قسط راپرداخت کردم اما ادامه ندادم .الان میتونم قسط های عقب افتاده رو پرداخت کنم واون شش سال جزو سابقه بیمه برام رد بشه یاباید از اول شروع کنم به پرداخت؟ممنون میشم پاسخ من روهم بدید .

  • نسیم عزیز ، برای ادامه پرداختی بیمه های عمر تان با واحد نمایندگی که بیمه نامه تان را از آن جا تهیه کرده اید تماس گرفته و پیگیری های لازم را از این طریق انجام دهید.

 • آیا بیمه نامه ای که اولین قسط آن نیز پرداخت نگردیده و دو ماه از صدور بیمه نامه گذشته است و به حالت تعلیق درآمده را می‌توان با پرداخت حق بیمه فعال کرد یا بعلت گذشت بیش از یک ماه باطل است؟

  • جناب فضلعلی زاده شرایط شرکت های بیمه در رفع تعلیق با هم متفاوت می باشد، می توانید با نمایندگی که بیمه نامه تان را خریداری کرده اید تماس گرفته و پیگیری بیمه نامه تان را انجام دهید.

 • با سلام بنظر بنده با افزایش پوشش هزینه های پزشکی در بیمه های عمر رغبت خرید در این بیمه نامه ها در عالی ترین حد قرار می‌گیرد

 • سلام من مدت س۳ سال بیمه عمرپاسارگاد روواریز کردم بعدازان یک سالوپنج ماه پرداخت نکردم میخواستم بدونم اگه بخواهم ادامه ندم ایامی توانم پولی روکه تواین سه سال واریز کردم پس بگیرم یانه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • جناب علی بزرگوار، در طول مدتی که برداشت نکرده اید مبلغی به عنوان هزینه پوشش ها از شما کسر می شود، باید اندوخته تون رو بررسی کنید. با نماینده بیمه نامه تون و یا با شعبه مرکزی تماس بگیرید.

 • باسلام. راه و روش اطلاع از باز خرید شدن سیستمی بیمه عمر( بیمه نامه عمر) در نتیجه عدم پرداخت حق بیمه( یعنی یک بیمه شده ای در ابتدای کار ۶ ماه پشت سر هم حق بیمه رو پرداخت کرده و بیش از یکسال «۴۵ ماه عدم رو واریز )نکرده باشد. بفرمایید؟ متشکرم.

 • با سلام …بیش از سه سال پرداخت اقساط به تعویق افتاده ، چکار باید کرد؟
  آیا میشود هر چند قسط را یکجا پرداخت کرد تا به سررسید اقساط رسید ، یا باید تمام اقساط عقب افتاده را یکجا پرداخت کنم ؟…با تشکر

  • جناب بهرام بزرگوار می تونید با تماس با شرکت بیمه تون شرایط بیمه نامه تون رو بررسی کنید و با هماهنگی اقدام به پرداخت حق بیمه تون بکنید.

 • سلام ببخشید من سال ۹۰ بیمه عمر ثبت نام کردم یک سال و نیم قسط ریختم بعد به دلایل و مشکلاتی که پیش اومد دیگه نتونستم و فراموش کردم الان اگر بخوام این چند سال یکجا بریزم قبول میکنن؟ میشه لطف کنید توضیح بدید ممنونم

 • باسلام جناب من بیمه عمرپاسارگادازبرج ۱۵،۴،۴۰۰بابرجی ۲۰۰هزاز۶ماهه۱۲۰۰۰۰۰پرداخت کردم اماپس ازاون ۱ساله بیمارستان بودنم ونتونستم الباقی روپرداخت کنم والان هزینه درمان ودیه رونمیتونم ازبیمه بگیرم ۱سال کامل شده وبفرماییدبیمه عمریه بیماری روهم میده ممنونم راهنمایی کنید🌹🙏

  • جناب خاده عزیز، شرایط بیمه نامه شما باید توسط واحد صدور بررسی شود تا بتوانیم نظر در مورد ادامه بیمه نامه و یا پرداخت خسارت رو داشته باشیم.

 • سلام چند قسط از بیمه عمر نتونستم پرداخت کنم و از طرف بیمه پایان پوشش الحاقیه و عدم اعتبار بیمه عمر را صادر کردن…آیا قابل تمدید هست یا مجدد باید اقدام‌کنم؟؟ تشکر

  • خانم لیلای عزیز، باید بیمه نامه شما بررسی بشه تا بتونیم راهنمایی تون کنیم. اگر پایان پوشش شده باشه نمی تونید بیمه نامه تون رو ادامه بدید.

 • سلام من قبلا داخل شرکت بودم وچند سال شرکت بیمه عمر پرداخت میکرده. بعدش. از طریق کارت هوشمند رانندگان بیمه عمر میشیم. ایا پول بیمه عمر پرداخت شرکت را میشه دریافت کنم.؟

  • جناب مهران عزیز، باید اطلاعات بیمه نامه تون رو داشته باشید که بتونید بیمه نامه قبل تون رو بررسی کنید.