بیمه تایم

تخفیف بیمه بدنه را چگونه استفاده کنیم؟

روش های دریافت تخفیف بیمه بدنه
۴.۷
(۷)

در مطالب پیش در رابطه با خرید ارزان بیمه بدنه و نکات مهم آن صحبت کردیم. اما در این مطلب قصد داریم به طور تخصصی در رابطه روش‌های تخفیف بیمه بدنه با شما صحبت کنیم.

بیمه بدنه از جمله بیمه نامه‌هایی می‌باشد که در شرکت‌های مختلف بیمه‌ای تخفیفات متنوعی را دارد و این یکی از دلایل نوسانات قیمت بیمه بدنه در بازار تخفیف بیمه بدنه است، چرا که در برخی از موارد تخفیف بیمه بدنه در برخی از شرکت‌های بیمه تا ۷۰درصد هم می‌رسد.  اگر می‌خواهید تمدید بیمه بدنه‌تان را انجام دهید و یا حتی برای اولین بار می‌خواهید بیمه بدنه خریداری نمایید، با ما همراه باشید تا با تخفیف های شرکت‌های مختلف آشنا شوید.

نکته: ارزش خودروی مورد بیمه، سال ساخت خودرو، نوع خودرو، نوع کاربری خودرو، پوشش های اضافی که توسط بیمه گذار انتخاب و خریداری می‌شوند، امکان انتقال بیمه بدنه قبلی، استفاده از تخفیفات گوناگون بیمه بدنه همه مواردی هستند که در محاسبه بیمه بدنه استفاده می‌شوند.


مطالب مرتبط: 


 

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

تچطور خفیف های بیمه بدنه بگیریم

تخفیف داشتن سابقه عدم خسارت در بیمه بدنه از مهمترین تخفیفاتی است که در همه شرکت‌های بیمه به دارندگان این بیمه نامه ارائه می‌شود. هر فردی که بیمه بدنه داشته و در طول داشتن بیمه بدنه از شرکت بیمه خسارتی را دریافت نکرده باشد می‌تواند از سابقه عدم خسارت بیمه بدنه استفاده نماید. تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنه بر روی بیمه نامه بدنه درج می‌شود. میزان تخفیف بیمه بدنه به صورت زیر می باشد:

تعداد سالمیزان تخفیف
یک سال عدم خسارت۲۵ درصد
دو سال عدم خسارت۳۵ درصد
سه سال عدم خسارت۴۵ درصد
۴ سال و بیشتر۶۰ درصد 

 

تخفیف  خرید بیمه بدنه خودروی صفر

در ابتدا پیشنهاد می‌کنیم مطلب بیمه بدنه برای خودروی صفر را مطالعه نمایید.

در بیشتر شرکت‌های بیمه برای خودروهایی که صفر هستند تخفیفی بر روی بیمه بدنه ارائه می‌شود، میزان این تخفیف در شرکت‌های مختلف متفاوت است. تعریف خودروی صفر در بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه با تعریفی که در بازار خودرو از ماشین صفر می‌شود متفاوت است. در شرکت‌های بیمه خودرویی صفر است که ۳ ماه از تحویل خودرو از کارخانه (دریافت برگه کمپانی) نگذشته باشد. تقریبا همه شرکت‌های بیمه این تخفیف را به خودروهای صفر ارائه می‌کنند از جمله تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر بیمه ایران، تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر بیمه دانا، تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر بیمه پارسیان و …

تخفیف‌ گروهی بیمه بدنه

بسیاری از شرکت‌های بیمه برای بیمه بدنه تخفیف‌های گروهی ارائه می‌کند که این تخفیف‌ها  برای سازمان‌های مختلف و برای مشاغل مختلف ارائه می‌باشد. از جمله تخفیفات گروهی می‌توان به تخفیفات زیر اشاره کرد:

 • تخفیف بیمه بدنه برای اعضای هیات علمی
 • تخفیف بیمه بدنه برای ایثارگران
 • تخفیف بیمه بدنه برای اعضای نظام مهندسی
 • تخفیف بیمه بدنه برای اعضای نظام پزشکی
 • تخفیف بیمه بدنه برای برخی از خودروسازان از جمله بیمه بدنه سایپا و بیمه بدنه ایران خودرو
 • تخفیف بیمه بدنه برای قضات و اعضای کانون وکلای دادگستری
 • و سایر تخفیف‌هایی که برای ادارات و سازمان های خاص ارائه می‌شود

 

تخفیف بیمه بدنه برای دارندگان بیمه عمر

برخی از شرکت‌های بیمه برای بیمه گذاران بیمه نامه‌های عمر و سرمایه گذاری تخفیف‌هایی در بیمه بدنه در نظر می‌گیرند، از جمله بیمه بدنه پاسارگاد و بیمه بدنه پارسیان، که افرادی که بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر پارسیان دارند می‌توانند از این  تخفیف استفاده کنند، البته در بیمه پاسارگاد میزان این تخفیف بر اساس سرمایه فوت بیمه نامه عمر تعیین می شود.


مطلب مرتبط: بیمه عمر یا سرمایه‌گذاری در بانک؟


تخفیف بیمه بدنه برای دارندگان عدم خسارت در بیمه شخص ثالث

در خرید بیمه بدنه، برخی از شرکت‌های بیمه تخفیفاتی را بابت داشتن سابقه عدم خسارت بیمه ثالث ارائه می‌کنند. که میزان این تخفیف بر اساس تعداد سال‌هایی که بیمه شخص ثالث  وی دارای سابقه عدم خسارت بوده، می‌باشد. البته شرایط و میزان درصد تخفیفی که بابت این موضوع ارائه می‌شود در شرکت‌های مختلف با هم متفاوت است. از جمله شرایط لازم برای استفاده از این تخفیف  این است که فرد بیمه گذار دو بیمه نامه (بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ) باید یک نفر باشد و فرد برای اولین بار بیمه بدنه خریداری نماید. از جمله شرکت‌هایی که این تخفیف را دارند، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه رازی، بیمه بدنه کارآفرین می‌باشد.

 

تخفیف بیمه بدنه خودرو های وارداتی

اگر اتومبیل شما از جمله خودروهای وارداتی است، می‌توانید برای خرید بیمه بدنه از تخفیف بیمه بدنه استفاده کنید. البته این تخفیف فقط برای خودرو های سواری که از سال ساخت آن‌ها  ۷ سال میلادی نگذشته باشد ارائه می‌شود. به عنوان مثال برای امسال(سال ۱۳۹۷) خودروهایی می‌توانند از این تخفیف استفاده کنند که سال ساختشان بین ۲۰۱۲ تا  ۲۰۱۸ میلادی باشد. البته سال ساخت خودرو نیز در این زمان حساب می‌شود. که البته میزان درصد این تخفیف در بین شرکت های مختلف بیمه متفاوت است. از جمله بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه پاسارگاد، بیمه بدنه کارآفرین.
در برخی از شرکت‌های بیمه این تخفیف برای خودروهای وارداتی ارائه می‌شود که ارزش خودروی آن‌ها بالای ۱۰۰ میلیون تومان باشد. از جمله بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه دانا،بیمه بدنه سامان.

 

تخفیف بیمه بدنه برای مناطق آزاد

این تخفیف بیمه بدنه فقط مخصوص خودروهایی می‌باشد که در مناطق آزاد تردد دارند. که این تخفیف از جمله تخفیفاتی می‌باشد که توسط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود.

انتقال  تخفیفات بیمه بدنه از خودروی دیگر

یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید از تخفیفات بیمه بدنه استفاده کنید این است که شما اگر خودروی جدید خریداری کرده‌اید و می‌خواهید سابقه تخفیفات بیمه بدنه قبلیتان را استفاده کنید می‌توانید سابقه بیمه نامه قبلیتان را روی خودروی جدید منتقل کنید که برای استفاده از این تخفیف باید بیمه گذار  بیمه نامه‌های هر دو خودرو یک نفر باشد. البته امکان انتقال بیمه بدنه به یکی از اعضای خانواده نیز با انجام مراحل اداری امکان پذیر است.

 

تخفیف‌های مناسبتی بیمه بدنه

بیشتر شرکت‌های بیمه به مناسبت‌های مختلف از جمله به مناسبت اعیاد مختلف از قبیل عید فطر، عید شعبان و ۲۲ بهمن و … و یا حتی به مناسبت روزهای مختلف مثل روز بیمه تخفیف های گوناگونی را ارائه می‌دهند. این تخفیف‌ها ثابت نبوده و به صورت دوره ای ارائه می‌شود و در طول سال همواره برقرار نیستند. البته سامانه بیمه تایم تخفیفات مختلف شرکت های بیمه را به  اطلاع تمامی بیمه گذاران خود می‌رساند. این تخفیف‌ها برای بیمه نامه جدید و یا برای تمدید بیمه بدنه قبل ارائه می‌باشد.

 

تخفیف بیمه بدنه برای حساب بانکی بلند مدت

این تخفیف نیز از جمله تخفیفاتی می‌باشد که توسط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود از جمله بیمه بدنه پاسارگاد و بیمه بدنه پارسیان. که شرکت‌های بیمه بر اساس پس اندازی که بیمه گذاران در بانک‌های مربوط به آن بانک‌ها داشته باشند از جمله بانک پاسارگاد و بانک پارسیان این تخفیف‌ها را ارائه می‌کنند.

 

راهکار آخر

برای استفاده از بیمه بدنه رانندگی درست و کم خطر است که فرد خسارت و حادثه رانندگی نداشته باشد و بتواند از همه تخفیفات شرکت‌های بیمه استفاده نماید.

تخفیف بیمه خودروی ایران

بیمه بدنه ایران به عنوان قدیمی ترین شرکت بیمه بیشترین تعداد بیمه نامه بدنه را در صنعت بیمه دارد،  تخفیفات بیمه بدنه ایران به ترتیب زیر می باشد:

 • تخفیفات عدم خسارت
 • تخفیفات خودروی صفر بیمه بدنه ایران
 • تخفیف خودروهای صفر کیلومتر
 • تخفیف ویژه ایثارگران و هیئت علمی بیمه بدنه ایران
 • تخفیف‌های گروهی بیمه بدنه
 • تخفیف‌های پرداخت نقدی حق بیمه

تخفیف بیمه بدنه پاسارگاد

بیمه بدنه پاسارگاد تخفیفات قابل توجهی را در بیمه نامه بدنه دارد. برخی از تخفیفات بیمه بدنه پاسارگاد به ترتیب زیر می باشد:

 • تخفیف خودروی صفر
 • تخفیف‌های دارندگان بیمه عمر و تامین آتیه
 • تخفیف خودروهای وارداتی
 • تخفیف‌ برای دارندگان حساب بلند مدت بانک پاسارگاد
 • تخفیف‌ بر اساس سال تولید خودرو
 • تخفیف بر اساس ارزش خودرو
 • تخفیفات پرداخت نقدی حق‌بیمه

تخفیفات بیمه بدنه پارسیان

بیمه بدنه پارسیان تخفیفات متنوعی از جمله تخفیفات دائمی و مناسبتی را برای بیمه بدنه ارائه می‌دهد از این رو یکی از ارزانترین شرکت های بیمه در رشته بیمه بدنه می باشد. در برخی از بیمه نامه ها تخفیفات این بیمه نامه تا ۷۰ درصد هم افزایش می یابد.

 • تخفیف خودروی صفر بیمه بدنه پارسیان
 • تخفیف‌های گروهی بیمه بدنه
 • تخفیف برای دارندگان بیمه عمر پارسیان
 • تخفیف خودروهای وارداتی
 • تخفیفات برای دارندگان حساب بلند مدت پارسیان
 • تخفیف بر اساس سال تولید خودرو
 • تخفیف بر اساس ارزش خودرو
 • تخفیف‌ها برای خرید تمام پوشش‌های فرعی بیمه بدنه

تخفیف‌های بیمه بدنه البرز

بیمه بدنه البرز همانند بیمه بدنه ایران از شرکت های پرطرفدار در بیمه بدنه می باشد. تخفیفات بیمه بدنه البرز به ترتیب زیر می باشد:

 • تخفیف خودروی صفر
 • تخفیفات گروهی بیمه بدنه
 • تخفیف برای دارندگان بیمه ثالث
 • تخفیف برای خودروهای وارداتی
 • تخفیف‌ها بر اساس سال تولید خودرو
 • تخفیف پرداخت نقدی حق‌بیمه

تخفیفات بیمه خودروی آسیا

بیمه آسیا به عنوان یکی از پرفروش ترین شرکت‌ها در فروش بیمه بدنه می باشد،  برخی از مهمترین تخفیفات بیمه بدنه آسیا به ترتیب زیر می باشد:

 • تخفیف خودروی صفر
 • تخفیف‌های عدم خسارت بیمه بدنه
 • تخفیف پرداخت نقدی حق‌بیمه

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه بدنه وجود دارد؟

یکی از مزایای بیمه بدنه انتقال بیمه بدنه به خودروی دیگر می باشد که اگر مالک خودرو ، ماشین قبلی خود را بفروشد و بخواهد تخفیفات بیمه بدنه قبل را به ماشین جدید منتقل کند، می تواند به کمک کارشناسان بیمه تایم انتقال تمامی تخفیفات را انجام دهد. حتی امکان انتقال تخفیفات بیمه بدنه بین شرکت های مختلف بیمه وجود دارد.

 

خرید بیمه بدنه با تخفیف از بیمه تایم

برای خرید بیمه بدنه با تخفیف کافی است از طریق لینک زیر نسبت به پر کردن فرم خرید بیمه بدنه اقدام نمایید تا کارشناسان بخش بیمه بدنه بیمه تایم پس از ارزیابی پرونده شما راهکار خرید با تخفیف را برای شما ارزیابی کنند.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۷ / ۵. تعداد رای ۷

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ comments

 • با سلام
  بنده یه سراتوی ۲۰۰۰ آپشنال بصورت نقدی با قیمت۱۱۳ میلیون تومن از شرکت سایپا با مدل ۱۳۹۷ خریدم که ۴ تیرماه ۹۸ بیمه بدنه (درقالب خدمات کارت طلایی) و همچنین ثالثش (بیمه ملت) تموم میشه ضمن اینکه برای خرید الحاقیه بیمه بدنه بعداز تغییر قیمت ارز هم اقدام نکردم. دوتا سوال دارم:
  ۱- بهتره الحاقیه بیمه بدنه سایپا را بگیرم و بعد از اتمام مدت اون دوباره بیمه بدنه سایپا کنم یا نه بعد از اتمام بیمه بدنه سایپا بیمه یکی از شرکت های بیمه مثل ایران ، آسیا و… کنم؟
  ۲- بیمه شرکت های بیمه کدوم ازلحاظ قیمت و تعهدات بهتره ؟ضمنا در خرداد یا مرداد۹۸ هم اعیاد(جهت ارائه تخفیفات مناسبتی) داریم.

  • سلام دوست عزیز.
   اگر با بیمه بدنه آشنا باشید می دونید که بیمه بدنه نسبت به کارت طلایی (بیمه بدنه سایپا) مزایای بسیاری داره از جمله این که هر سال میتونید از تخفیفات بیمه بدنه استفاده کنید و یا به ماشین دیگه مننقلش کنید.
   بهتره بیمه بدنه خریداری کنید. میتونید اطلاعات کاملتر رو در این پست مشاهده کنید.
   در مورد شرکت بیمه پیشنهاد ما شرکتی هست که توانگر باشه و زمان خسارت کنار شما باشه مثل بیمه بدنه کارآفرین. بیمه بدنخ پاسارگاد‌بیمه بدنه ایران و .‌‌‌…. . همچنین میتونید مطلب بهترین بیمه بدنه خودرو را هم مطالعه کنید.