نماد سایت بیمه تایم

بیمه گوشی موبایل، لپ تاپ و تبلت

بیمه تجهیزات الکترونیک

در سال‌های اخیر با بالا رفتن قیمت تجهیزات الکترونیک از جمله لپتاب، گوشی، دوربین و سایر لوازم الکترونیک از قبیل اسکنر و پرینتر و … هزینه تعمیر و تعویض این موارد نیز می‌تونه برای بسیاری از افراد سنگین باشه. بخاطر این موضوع و برای جبران خسارات احتمالی خرید بیمه می تونه ارامش خاطری برای همه ما باشه. در ادامه می‌خواهیم به موضوع بیمه تجهیزات الکترونیک و شرایط این بیمه نامه بپردازیم.

تجهیزات الکترونیک شامل چه مواردی می شود؟

تمامی تجهیزات الکترونیک از قبیل موبایل و تبلت و لپتاپ و سایر لوازم اداری از قبیل اسکنر، پرینتر و … همه جز تجهیزات الکترونیک می‌باشند و از این بیمه نامه می‌توانند استفاده نمایند.

نکته بیمه تجهیزات الکترونیک زیر مجموعه  شاخه بیمه مهندسی می‌باشد.

تفاوت گارانتی و بیمه برای تجهیزات الکترونیک (موبایل، تبلت و لپتاپ)

معمولا شرکت‌های فروشنده کالاهای الکترونیک در زمان خرید شما گارنتی را برای کالای دیجیتال از قبیل موبایل و لب تاپ و دوربین و … ارائه می‌کنند. گارانتی خرید کالای دیجیتال برای تعمیرات رایگان و خرابی خود به خودی قطعات یا حتی برای خاموشی خودبخودی دستگاه و یا خرابی قطعات مشخص شده در سند گارانتی بیمه نامه می‌باشد.

اما خساراتی ممکن است اتفاق بیافتد که تحت پوشش گارانتی نباشد مثل شکستن و یا آب دیدگی و مواردی از این قبیل. این شرایط خاص با داشتن بیمه نامه تحت پوشش می‌باشد.

مزیت بیمه موبایل، تبلت و لپتاپ نسبت به گارانتی

مزیت اول بیمه : امکان، تعویض، تعمیر و جایگزینی قطعات در بیمه موبایل وجود دارد، در صورتیکه وسیله شما دچار مشکل شود تمام قطعات آن تحت بیمه قرار می گیرد و به صورت رایگان تعویض می شود. اما گارانتی چنین امکانی ندارد و برای استفاده از گارانتی حتما باید شرایط درج شده در گارانتی لحاظ شود. برای مثال در خیلی از موارد بروز مشکل برای ال سی دی یا باتری گوشی های موبایل جزو گارانتی محسوب نخواهد شد و شرکت گارانتی کننده با تبصره های خاصی از زیر بار غرامت دهی به کاربر در حالت های این چنینی در می‌رود. اما در بیمه نامه تمام قطعات گوشی چه تعویضی و چه سایر قطعات تحت پوشش می‌باشد.

مزیت دوم بیمه نامه نسبت به گارانتی امکان تمدید بیمه نامه می‌باشد که امکان تمدید برای گارانتی وجود ندارد. به عنوان مثال گارانتی یک سال یا ۱۸ ماه  وجود دارد و بعد از آن تمام می‌شود.

 

استثنائات گارانتی لوازم دیجیتال و الکترونیک:

موارد زیر از استثنائات این بیمه نامه بوده و در گارانتی خسارتی بابت این موارد پرداخت نمی‌شود:

 

پوشش‌های بیمه لوازم الکترونیک (موبایل و لپتاپ و تبلت)

این بیمه نامه شامل خطراتی است که در اثر موارد زیر ممکن است اتفاق بیافتد و به دستگاه آسیب می‌رساند:

پوشش‌های اضافی بیمه تجهیزات الکترونیک (موبایل و لپتاپ و تبلت)

پوشش‌های اضافی که این بیمه نامه دارد برای موارد نرم افزاری می باشد که به انتخاب خود فرد به بیمه نامه اضافه می‌شود.

استثنائات بیمه  موبایل ، تبلت و لپتاپ

در این بیمه نامه معمولا مواردی از قبیل لوازم جانبی (باطری، شارژر، هندزفری)،  مشکلات ناشی از عدم رجیستر (ثبت سریال گوشی) در شبکه‌ی داخلی تحت‌پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند.

مدت بیمه نامه تجهیزات الکترونیک (بیمه موبایل، تبلت و لپتاپ)

مدت این بیمه نامه برای تجهیزات الکترونیک بعد از انجام امور کارشناسی و صدور بیمه نامه  تا یک سال بعد از صدور بیمه نامه می باشد. البته برخی شرکت های بیمه مثل بیمه سامان امکان صدور بیمه نامه دو ساله را دارند.

فرانشیز بیمه تجهیزات الکترونیک (موبایل و تبلت و لپتاپ)

میزان فرانشیز در خسارت های بیمه موبایل به صورت حالت کلی و جزئی محاسبه می‌شود:

راهنمای پرداخت خسارت در بیمه موبایل، تبلت و لپتاپ

برای دریافت خسارت بیمه گذار موظف است که حداکثر ظرف مدت ۵ روز از تاریخ حادثه مراتب را بصورت کتبی به اطلاع شرکت بیمه برساند:

در صورت سرقت لوازم مراتب را به اطلاع مراجع انتظامی ذیصلاح برسانید و گزارش تهیه شده توسط مراجع انتظامی را به بیمه ایران تحویل دهید

مدارک زیر را تهیه و تحویل شرکت بیمه دهید

۱-تصویر کارت ملی و شناسنامه بیمه گذار

۲-فاکتور خرید لوازم بیمه شده (در صورت وجود)

 

خرید آنلاین بیمه موبایل، تبلت و لپتاپ

برای خرید آنلاین بیمه تجهیزات الکترونیک از قبیل موبایل و تبلت و لپتاپ و … می‌توانید رخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و از طریق مقایسه قیمت و شرایط انواع بیمه نامه بهترین بیمه نامه را انتخاب و خریداری نمایید.

شماره تماس برای مشاوره قبل از خرید و درخواست خرید بیمه تجهیزات الکترونیک از بیمه تایم  ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸

خروج از نسخه موبایل