بیمه تایم
پوشش بیمه آتش سوزی ماشین

بیمه آتش سوزی ماشین چیست ؟

۰
(۰)

پوشش آتش سوزی برای خودرو یکی از پوشش های اصلی بیمه بدنه می باشد که فرد بیمه شده می تواند با داشتن بیمه بدنه از خدمات این پوشش استفاده نماید. شرایط استفاده از پوشش بیمه آتش سوزی و شرایط پرداخت خسارت آتش سوزی خودرو مطالبی هستند که در ادامه به همه آن ها خواهیم پرداخت.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

آتش سوزی ( آتش سوزی به علت حادثه، به علت صاعقه و انفجار و … )، سرقت کلی خودرو از جمله پوشش های اصلی بیمه بدنه می باشند که فرد بیمه شده می تواند با داشتن بیمه بدنه در زمان خسارت از این بیمه نامه استفاده نماید.

پوشش  خسارت کلی در بیمه بدنه به علت آتش سوزی

اگر اتفاقی برای خودروی بیمه شده بیافتد که خودرو با توجه به نظر کارشناس از بین رفته تلقی شود با داشتن بیمه بدنه قابل جبران می باشد. شرایط جبران خسارت کلی در بیمه بدنه و در شرایط مختلف متفاوت می باشد. نظر کارشناس در محاسبه میزان خسارت کلی خودروی بیمه شده مهم می باشد.

سقف پرداخت خسارت در بیمه بدنه

این که بیمه بدنه چند درصد خسارت بیمه بدنه را پرداخت می کند، میزان سقف پرداخت خسارت بیمه بدنه با توجه به نوع خسارت و میزان هزینه پیش آمده برای خودروی بیمه شده متفاوت می باشد. البته ارزش خودرو که در بیمه نامه درج شده معیار پرداخت خسارت می باشد چراکه همه خسارات وارد شده به بدنه خودرو با توجه به نسبت ارزش روز خودرو محاسبه می شود.

مدارک دریافت خسارت بیمه بدنه در آتش سوزی

برای دریافت خسارت بیمه بدنه در آتش سوزی باید بعد از اعلام خسارت به شرکت بیمه مدارک زیر به نزدیک ترین مرکز پرداخت خسارت شرکت بیمه گر ارائه شود. برای تکمیل پرونده و دریافت خسارت مدارک زیر لازم است :

  1. گزارش نیروی انتظامی حادثه
  2. کارت خودرو
  3. سند خودرو
  4. گواهینامه رانندگی
  5. بیمه بدنه خودرو
  6. بیمه ثالث خودرو

شرایط تکمیل پرونده در خسارت آتش سوزی بیمه بدنه

۱-برای ارائه مدارک فوق الذکر حتما اصل و تصویر آن را به همراه داشته باشید.

۲-در دریافت خسارت بیمه بدنه در آتش سوزی داغی (اوراقی خودرو) باید به شرکت بیمه تحویل داده شود. در غیر این صورت مبلغ آن از خسارت پرداختی کسر می شود.

 

راهنمای دریافت خسارت آتش سوزی در بیمه بدنه

خسارت بیمه بدنه برای خسارت کلی و جزئی پرداخت می گردد. اگر خسارت به علت آتش سوزی مستقیم به بدنه خودرو وارد شود و یا بر اثر عواملی از قبیل صاعقه یا انفجار آتش سوزی به وجود آید. آتش سوزی خودرو می تواند بر اثر حوادثی از قبیل تصادف، برخورد خودرو با اجسام، واژگونی و … به وجود آید. اگر در حادثه‌ی منجر به آتش سوزی بیش از ۷۰ درصد خودرو آسیب ببیند. خسارت کلی اتش سوزی محسوب می شود. دریافت خسارت بیمه تا ۹۰ درصد ارزش خودروی مورد بیمه امکان پذیر است. در نتیجه میزان فرانشیز در این مورد ۱۰ درصد است.  مجدد باید یادآور شویم که میزان خسارت توسط کارشناس خسارت شرکت بیمه گر و یا ارزیاب خسارت تعیین می گردد. در صورتی که خسارت جزء خسارات کلی نباشد. میزان آن توسط کارشناس خسارت به صورت دقیق مشخص می گردد.

استعلام و خرید بیمه بدنه از بیمه تایم

برای استعلام و خرید بیمه بدنه می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. با ثبت مشخصات خودرو از قبیل ارزش خودرو، سایر مشخصات لازمه به همراه پوشش های مورد درخواست می توانید مقایسه قیمت بیمه بدنه شرکت های مختلف بدنه را مشاهده کرده و بهترین بیمه بدنه را به کمک کارشناسان بیمه تایم خریداری کنید

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد رای ۰

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر