نماد سایت بیمه تایم

بیمه بدنه ماشین‌های گران قیمت و لوکس چرا ضروری شده است؟

بیمه بدنه خودروی لوکس و گران قیمت

دیگر نگران تصادف با خودروهای گران نباشید! این جمله تیتر بسیاری از خبرگزاری‌ها در خرداد سال ۹۶ شد. دلیلش را در مثال زیر بخوانید:

بیایید فرض کنیم یک پژو ۲۰۶ با یک دستگاه پورشه (با ارزش روز ۱ میلیارد تومان) تصادف کرده و میزان خسارت وارده به پورشه ۱۰۰ میلیون تومان برآورده شده است (باز هم فرض کنیم مقصر خودروی ۲۰۶ است). میزان خسارتی که راننده پژو ۲۰۶ و بیمه شخص ثالث آن باید پرداخت کنند تنها چیزی حدود ۱۵ میلیون تومان است!!!

اگر صاحب خودروی لوکس هستید حتما تعجب کردید و توصیه ما این است که حتما به فکر  خرید بیمه بدنه برای خودروی لوکس خود باشید. و اگر شما راننده پژو ۲۰۶ مثال ما هستید یک نفس راحت بکشید و نیاز نیست پس از تصادف متواری شوید! جزییات بیشتر را در ادامه بخوانید.

 

اصلا خودروی شما لوکس هست یا نه؟

با تصویب قانون جدید بیمه شخص ثالث، تغییراتی در قانون بیمه خودرو اتفاق افتاد که یکی از این تغییرات تعریف و تقسیم خودروها به دو دسته خودروی متعارف و نامتعارف بود:

 دیه سال ۱۳۹۷ برای یک فرد مسلمان در ماه حرام ۳۰۸ میلیون تومان می‌باشد. 

بر این اساس خودروهایی که ارزش روز آن در زمان حادثه بالاتر از ۱۵۴ میلیون تومان است در بیمه خودروی نامتعارف یا لوکس نامیده می شوند و خودرو‌هایی که ارزش آن‌ها برابر و یا کمتر از ۱۵۴ میلیون تومان می باشد خودروی متعارف می‌باشند.

نکته: قیمت خودرو در هر نوع خودرو به تشخیص ارزیاب خسارت شرکت بیمه و یا کارشناس رسمی دادگستری محاسبه می‌شود

در زمان تصادف با خودروی نا متعارف یا لوکس قانون چه می گوید؟

حال اجازه دهید به مثال اول مقاله برگردیم. در این مثال اگر بیمه شخص ثالث ۲۰۶ دارای پوشش مالی ۱۵ میلیون تومانی باشد حداکثر تعهد قانونی مقصر این خسارت (پژو . ۲۰۶)، ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. که از این میزان راننده ۲۰۶ فقط ۴۰۰ هزار تومان از جیب خود به صاحب پورشه پرداخت خواهد کرد و باقی را دارنده پورشه باید خودش پرداخت کند!!


مطلب مرتبط: فرانشیز بیمه بدنه چیست؟


نکته: فرد زیان دیده (در این جا صاحب خودروی لوکس) می‌تواند افت قیمت خودروی خود را از مقصر طلب کند.

بنابراین بیمه بدنه برای خودروهای لوکس حیاتی است چونکه…

 

  1. در تصادفاتی که شما مقصر حادثه باشید نمی توانید از بیمه نامه شخص ثالث برای خسارت اتومبیل خود استفاده نمائید و فرد مقصر باید از بیمه بدنه برای جبران خسارت وارد شده به خودروی لوکس خود استفاده کند.
  2. اگر اتومبیل شما سرقت شود، یا دچار آتش سوزی شود، یا دچار سقوط و واژگونی گردد نمی توانید از بیمه نامه شخص ثالث خود استفاده نمائید و همه این موارد از پوشش های بیمه بدنه می باشد.
  3. زمانیکه اتومبیل لوکس پارک شده  شما دچار تصادف می‌شود و شما نمی‌دانید مقصر این حادثه چه کسی است نمی توانید از بیمه نامه شخص ثالث خود استفاده نمائید و با متواری شدن راننده مقصر خسارت شما با داشتن بیمه بدنه قابل جبران است.
  4. زمانیکه اتومبیل شما گرفتار بلایای طبیعی مانند سیل میشود تنها بیمه بدنه می‌تواند به شما کمک کند.
  5. با تصویب قانون خودروی متعارف دیگر خسارت چند صد میلیون تومانی شما را مقصر حادثه پرداخت نمی‌کند و شما باید در جبران بخشی از خسارت شریک باشید

در تمامی این مواردی که گفته شد بیمه نامه بدنه اتومبیل خسارات وارد شده به خودروی لوکس شما را تحت پوشش قرار می دهد.

آیا صاحب خودروی بالاتر از ۱۵۴ میلیون تومان هستید؟
اگر بله با تکمیل فرم بیمه بدنه بهترین مشاوره خرید را دریافت کنید

 

سقف تعهدات بیمه بدنه در پرداخت خسارت

در بیمه بدنه معیار پرداخت خسارت ارزش خودروی بیمه شده می باشد، که شرکت بیمه هر خسارت اتفاق افتاده  را بر حسب ارزشی که برای خودروی بیمه شده در بیمه نامه درج شده است محاسبه و پرداخت می کند. اگر ارزش خودرویتان در روز حادثه نسبت به ارزش خودروی بیمه شده تغییری کرده و گران تر شده، پرداخت خسارت بر اساس ارزش ثبت شده در بیمه نامه این خسارت را جبران می کند. پس برای این که در پرداخت خسارت بیمه بدنه به دردسر نیافتید با انجام الحاقیه افزایش سرمایه بیمه بدنه خیال خودتان را از پرداخت خسارت راحت کنید.

 

نکاتی برای خرید بهترین بیمه بدنه خودروهای گران قیمت

اگر به دنبال خرید بهترین بیمه بدنه برای خودروی لوکس هستید باید چند نکته را در نظر داشته باشید:


مطلب مرتبط: ۱۱ راه خرید بیمه بدنه با تخفیفبیشتر بدانید: راهنمای انتقال بیمه بدنه


آیا در انتخاب شرکت بیمه بدنه مردد هستید؟
اگر بله با تکمیل فرم بیمه بدنه بهترین مشاوره خرید بیمه بدنه خودروی لوکس را دیافت کنید

 

اگر با خودروی لوکس تصادف کردید بهتر است بدانید:

بیمه نامه شخص ثالث دارای دو نوع پوشش جانی و مالی می باشد که میزان تعهدات هر کدام از پوشش ها در ابتدای  هر سال با تعیین دیه توسط قوه قضائیه محاسبه و منظور می شود.
پوشش های خسارت های جانی بیمه شخص ثالث بر اساس دیه ای که هر سال توسط قوه قضاییه تعیین می شود روی بیمه نامه ها درج می شود. برای سال ۱۳۹۷میزان پوشش برای خسارت های جانی برای ماه های عادی ۲۳۱ میلیون تومان و برای ماه های حرام ۳۰۸ میلیون تومان مشخص شده است.


مطلب مرتبط: راهنمای خرید ارزانترین بیمه شخص ثالث در سال ۹۷


سقف پوشش های مالی بیمه شخص ثالث نیز بر اساس دیه محاسبه شده و با چند پوشش مختلف به بیمه گذاران ارائه می شود. برای سال ۱۳۹۷ حداقل پوشش مالی قابل ارائه ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می باشد. بیمه گذار بیمه شخص ثالث می تواند پوشش مالی بیمه نامه اش را ۷.۷۰۰ تا ۱۵۴ میلیون تومان انتخاب کند. بر اساس نوع خسارتی که در هر حادثه اتفاق می افتد دارنده هر بیمه شخص ثالث می تواند از هر دو پوشش بیمه شخص ثالث خود استفاده نماید.

برای خرید بیمه شخص ثالث پیشنهاد میکنیم با تکمیل فرم بیمه شخص ثالث اجازه دهید کارشناسان بیمه تایم به شما مشاوره خرید را ارائه دهند.

خروج از نسخه موبایل