بیمه تایم
کروکی آنلاین

کروکی آنلاین برای بیمه بدنه و بیمه ثالث

۰
(۰)

مشخص شدن مقصر حادثه و ترسیم کروکی توسط پلیس راهنمایی بخشی از داستان دریافت خسارت می باشد که در برخی از خسارات، داشتن کروکی الزامی می باشد. با توجه به مشکلات دریافت کروکی ، پلیس راهنمایی و رانندگی با همکاری بیمه مرکزی سیستم کروکی آنلاین را فعال کرده اند که بتوانند در جهت دریافت خسارت سرعت بیشتری داشته باشند.

کروکی چیست؟

کروکی یک اصطلاح فرانسوی می‌باشد که به منظور طراحی سریع و اجمالی از روی یک مدل است. پلیس راهنمایی و رانندگی برای ترسیم صحنه و بازسایی صحفه تصادف از ترسیم کروکی استفاده می کنند. معمولا ترسیم کروکی توسط افسر کارشناس تصادفات انجام می شود و برای اثبات تقصیر خسارت و ارجاع به دادگاه و شرکت های بیمه استفاده می‌شود. کروکی تصادف تا سال‌های قبل به صورت دستی انجام می‌شود. اما از اذر ماه سال ۱۴۰۲ دریافت کروکی آنلاین فعال شده است.

مزایای کروکی آنلاین

کروکی آنلاین بخش عمده‌ای از معضل تصادفات را کاهش می‌دهد و نیاز به کروکی‌های کاغذی را از بین می‌برد. دریافت کروکی آنلاین سرعت کار، صحت و دقت بررسی خسارت را افزایش می‌دهد و گام بزرگی در حوزه صنعت بیمه است.

حضور کروکی آنلاین از یک طرف می‌تواند ضرر را در صنعت بیمه کم کند و از سوی دیگر به مردم نیز کمک زیادی خواهد کرد. زمانی که کروکی آنلاین ثبت شود، پلیس در لحظه تصادف را در سامانه مدنظر ثبت می‌کند. به این ترتیب علاوه بر این که بیمه‌گذار کم‌تر دچار دردسر می‌شود، وقت و انرژی کم‌تری هم از آن گرفته می‌شود و دسترسی به آمار برای بیمه نیز آسان‌تر است.

با توجه به آمار تصادفات ثبت شده، سالانه دو هزار میلیارد خسارت تصادفات ساختگی است و در طرح کروکی آنلاین تا حدودی مانع از تصادفات ساختگی می‌شود. بنابر گفته مسئولان و کارشناسان، اجرایی شدن پروژه کروکی آنلاین می‌تواند مزیت‌های زیادی از جمله افزایش تضمین صحت و سرعت برای افراد در زمینه کروکی تصادفات را عملیاتی کند.

اجرای طرح کروکی آنلاین

رئیس پلیس راهور از اجرای آزمایشی طرح کروکی الکترونیک در سراسر کشور خبر داد و در این باره گفت بعد از یک بازه آزمایشی، اجرای کروکی‌ها به صورت الکترونیک در کل کشور با حضور رئیس جمهور آغاز می‌شود. در حال حاضر ۹۰ درصد افسران پلیس راهور به دست افزارها برای ترسیم کروکی الکترونیک مجهز شده‌اند.

وی افزود تنها در یک مورد که مربوط به بیمه‌هاست باید بگویم که براساس اعلام بیمه مرکزی، سالانه پنج هزار میلیارد تومان خسارت تصادفات پرداخت می‌شود که حدود دو هزار میلیارد آن مربوط به تصادفات ساختگی و کروکی‌های دارای ایراد بود.

کروکی آنلاین برای چه بیمه هایی استفاده می‌شود؟

استفاده از کروکی آنلاین برای همه انواع بیمه نامه (بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ) قابل استفاده می‌باشد. همه خساراتی که الزام به داشتن کروکی در دریافت خسارت دارند با داشتن کروکی امکان پذیر می باشد. د رمواردی می توان خسارت بدون کروکی دریافت کرد که به صورت کامل در بلاگ بیمه تایم به آن اشاره شده است.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد رای ۰

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر