بیمه تایم

بیمه بدنه پژو ۲۰۶: دلایل مهمی که برای خرید باید بدانید

بیمه بدنه 206
۵
(۱)

پژو ۲۰۶ در کنار پراید از جمله اتومبیل‌هایی هست که در بازار خودرو کشورمان با انواع تیپ‌ها و انواع هاچ بک و سدان به وفور یافت می‌شود. پژو ۲۰۶ به دلیل ظاهری زیبا و قیمت مناسب سالهاست که مورد استقبال مردم و به خصوص جوانان قرار گرفته است.

تصادف و سرقت خودرو دو نوع ریسک بیمه‌ای هستند که همواره بخش بزرگی از خسارات بیمه نامه‌های اتومبیل مخصوصا در خودروهایی از قبیل ۲۰۶ و پراید را به خود اختصاص داده است. با اندکی توجه به اخبار و یا حوادث جاده ای و شهری می‌توانیم به راحتی خبرهای گوناگونی در این باره ببینیم و بشنویم. متاسفانه این خودرو بارها و بارها مورد سرقت قرار گرفته است و گویا دزدان با سرقت این خودرو عجین شده اند!!! از طرف دیگر شتاب بالای این خودرو خدای ناکرده احتمال افزایش تصادف را بیشتر میکند.

برای همین در این مطلب به طور تخصصی به بررسی بیمه بدنه پژو ۲۰۶ می‌پردازیم.


چرا  پژو ۲۰۶ نیاز به بیمه بدنه دارد ؟

بیمه ثالث بیمه‌نامه‌ای است اجباری که ۲۰۶ نیز همانند سایر وسایل نقلیه باید این بیمه نامه را داشته باشد. اما بیمه بدنه‌بیمه نامه‌ای است اختیاری که هر فرد به انتخاب می‌تواند آن را تهیه نماید. اگر شما هم یکی از ۲۰۶ دارانی هستید که هنوز تصمیمی برای خرید بیمه بدنه برای ۲۰۶ تان نگرفته‌اید حتما این بخش از مطلبمان را مطالعه کنید و با آگاهی کامل برای خرید بیمه بدنه خودرویتان اقدام کنید.

بیمه بدنه 206

دلیل اول: احتمال سرقت ۲۰۶

یکی از خودروهایی که مورد توجه سارقان خودروهای داخلی قرار داد پژو ۲۰۶ است، با یک سرچ در گوگل می‌توانید فیلم‌های مختلف با عنوان‌هایی از قبیل سرقت ۲۰۶ در چند ثانیه، دزدی از ۲۰۶ در ۲ دقیقه و یا عنوان های دیگر را ببینید که چگونه در تایم زمانی بسیار کم سارقان حرفه‌ای می‌توانند لوازم و یا خود این خودرو را به راحتی به سرقت ببرند.

 

یکی از پوشش‌های پایه بیمه نامه بدنه همه شرکت‌های بیمه سرقت کلی خودرو است.

مطابق بند الف ماده ۱۹ آیین نامه شماره ۵۳ مصوب سال ۱۳۸۴، اگر حداقل ۶۰ روز پس از سرقت، خودرو پیدا نشود سرقت کلی محسوب می‌شود.

در این صورت ابتدا سند مالکیت خودرو به شرکت بیمه‌گر منتقل می‌شود و سپس شرکت بیمه  قیمت روز خودرو را با کسر فرانشیز به مالک خودرو پرداخت خواهد کرد. اگر هم قیمت روز خودرو بالاتر از مبلغ بیمه شده باشد ملاک محاسبه‌ خسارت شرکت بیمه، مبلغ ارزش خودرویی است که در بیمه نامه درج شده است می‌باشد.
اگر تا یک سال از تاریخ پرداخت خسارت، خودرو پیدا شود بیمه‌گر مطابق آیین نامه بازیافت، خودرو را می‌فروشد و درصد فرانشیز از قیمت فروش را به بیمه‌گذار می‌دهد. و اگر بعد از یکسال خودرو پیدا شود شرکت بیمه هیچگونه تکلیفی در این مورد ندارد.

در کنار سرقت کلی ۲۰۶، با توجه به راحتی باز شدن در های ۲۰۶ امکان سرقت لوازم جانبی این خودرو هم وجود دارد، سرقت کامپیوتر خودرو ۲۰۶، سرقت باطری ۲۰۶ و یا به سرقت رفتن سایر لوازم نیز می‌تواند برای شما دردسر ساز باشد، از این رو بهتر است که پوشش سرقت لوازم جانبی خودرو نیز به پوشش‌های اضافی بیمه بدنه‌تان اضافه کنید تا کمی خیالتان بابت خسارت راحت باشد.

 

دلیل دوم: تصادفاتی که شما مقصرید

این مورد مربوط به اتفاق افتادن تصادفاتی است که  راننده ۲۰۶ مقصر شناخته شود و خسارتی هم به خودرو وارد شده باشد. در این صورت خسارت وارد شده از طرف ۲۰۶ به سایر افراد زیان دیده با بیمه ثالث ۲۰۶ پرداخت می‌شود و خساراتی که به ۲۰۶ مقصر وارد شده است نیز با بیمه بدنه ۲۰۶ قابل جبران می‌باشد.

 

دلیل سوم: تصادفاتی که شما مقصر نیستید

اگر ۲۰۶ شما در جایی پارک بوده و خودروی دیگری با آن تصادف کرده و از محل فرار کرده، شما به عنوان زیان دیده می‌توانید از بیمه بدنه‌تان برای خسارت اتفاق افتاده استفاده کنید. البته استفاده در این موارد در صورتی توصیه می شود که استفاده از بیمه بدنه برای جبران خسارات مقرون به صرفه باشد چراکه اگر تعداد سال‌های عدم خسارت بالایی در بیمه بدنه دارید با استفاده برای جبران چنین خساراتی همه تخفیفات شما صفر می‌شود. البته در صورتی که راننده مقصر شناسایی شود شما به عنوان فرد زیان دیده می‌توانید با درخواست خود به شرکت بیمه مراجعه و تخفیف بیمه بدنه و سرمایه خسارت دیده را به حالت اولیه باز گرداند.

 

دلیل چهارم: شکسته شدن شیشه

یکی دیگر از اتفاقاتی که ممکن است برای ۲۰۶ شما اتفاق بیافتد، شکسته شدن شیشه جلو و یا عقب ماشینتان در اثر تغییر دما است. برای همین موضوع می‌تونید پوشش شکست شیشه که یکی از پوشش های اضافی بیمه بدنه است را با پرداخت اندکی حق بیمه خریداری کنید و این پوشش را به بیمه نامه‌تان اضافه کنید.

 


خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه ۲۰۶

بیمه بدنه ۲۰۶ همانند بیمه بدنه سایر خودروها دارای پوشش های پایه و پوشش‌های اضافی است که شما می‌توانید در زمان خرید علاوه بر پوشش های پایه به بیمه نامه‌تان اضافه کنید.

پوشش های بیمه بدنه 206

پوشش های بیمه بدنه ۲۰۶

پوشش های بیمه بدنه ۲۰۶ در دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می شود.پوشش های اصلی این بیمه نامه با صدور این بیمه نامه به صورت پیش فرض برای خودروی شما فعال می شود. اما برای داشتن پوشش های بیشتر می توانید پوشش های اضافی را به بیمه نامه تان اضافه نمایید.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه پژو ۲۰۶

 • آسیب‌های وارد شده از اجسام ثابت یا متحرک به خودروی ۲۰۶
 • سرقت کلی خودروی پژو ۲۰۶
 • آسیب‌های وارد شده از آتش سوزی، صاعقه و انفجار به بدنه و لوازم اصلی پژو ۲۰۶
 • آسیب‌های وارد شده به باتری و لاستیک
 • آسیب‌هایی که در اثر نجات یا انتقال خودروی پژو ۲۰۶ آسیب دیده

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ۲۰۶

 • پوشش های ناشی از بلایای طبیعی سیل، زلزله و طوفان
 • خسارت های ناشی از پاشیده شدن مواد شیمیایی و اسیدی
 • خسارت های ناشی از شکستن شیشه خودرو(شکست شیشه بدون برخورد اشیا)
 • خسارت ناشی از سرقت لوازم غیر فابریک و فابریک
 • کشیدن میخ یا هر شی‌ء نوک تیز دیگر
 • خسارت هایی که ناشی از نوسانات و کاهش قیمت خودرو اتفاق بیافتد
 • حذف فرانشیز خسارت

دارندگان خودروهای پژو ۲۰۶ نیز می‌توانند به سلیقه و انتخاب خود هر کدام از پوشش های زیر را به بیمه نامه شان اضافه نمایند.

در زمان خرید می‌توانید با کم و زیاد کردن پوشش های اضافی بهترین بیمه بدنه را  از سامانه بیمه تایم خریداری نمایید.


قیمت بیمه بدنه ۲۰۶ در شرکت‌های مختلف بیمه

در محاسبه قیمت بیمه بدنه ۲۰۶ ارزش خودرو در زمان بیمه شدن مهمترین فاکتور می‌باشد. با توجه به نوسانات قیمتی که اخیرا در بازار خودرو داشتیم. در ادامه قیمت بیمه بدنه ۲۰۶ برای یک ماشین ۲۰۶ صندوق دار یا اس دی را می توانید با وارد کردن ارزش و مدل خودرو قیمت بیمه بدنه پژو ۲۰۶ را در سامانه بیمه تایم ملاحظه نمایید.

با بیمه بدنه ایران و آخرین نرخ آن آشنا شوید

اگر بخواهید می‌توانید هر کدام از پوشش های اضافی گفته شده در بالا را با پرداخت مبلغی اندک به بیمه بدنه‌تان اضافه کنید.

نکته: اگر سابقه بیمه بدنه دارید می‌توانید در زمان تمدید از تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه‌تان استفاده کرده و حق بیمه کمتری را پرداخت نمایید. همچنین اگر ۲۰۶ صفر دارید نیز می توانید از تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر در خرید این بیمه نامه استفاده نمایید.

 

محاسبه حق بیمه و استعلام قیمت بیمه بدنه پژو ۲۰۶

قیمت بیمه بدنه ۲۰۶ بر اساس چند فاکتور مهم محاسبه می شود:

مدل خودروی ۲۰۶ :

پژو ۲۰۶ دارای تیپ و مدل های مختلف می باشد و ۲۰۶ هایی که مئل قدیم می باشند ارزش ریالی پایینی دارند اما استهلاک بالایی را معمولا دارند از این رو مدل ۲۰۶ در محاسبه قیمت بیمه بدنه این خودرو تاثیر گذار می باشد.

سال ساخت خودروی پژو ۲۰۶ :

سال ساخت خودرو هم با توجه به ارزش قیمت روز خودرو و هم چنین استهلاک خودرو می تواند در میزان قیمت بیمه بدنه ۲۰۶ تاثیر گذاری باشد.

تخفیف عدم دریافت خسارت در مدت اعتبار بیمه بدنه:

تخفیف برای یک سال، دو سال، سه سال، چهار سال و پنج سال بیشتر عدم دریافت خسارت از شرکت بیمه‌گر، به ترتیب از ۲۵ درصد شروع شده و به ۷۰ درصد می رسد.

پرداخت نقدی بیمه بدنه :

شرکت‌های بیمه‌گر تخفیفاتی را در هنگام پرداخت نقدی بیمه‌نامه بدنه خودرو در نظر گرفته‌اند.

ارزش روز خودرو:

برای خودروهایی با ارزش بالاتر، قیمت بیمه بدنه افزایش خواهد یافت.

پوشش‌های اضافی:

با خرید هر پوشش اضافی، مبلغی به بیمه‌نامه اضافه خواهد شد. بیمه‌گزار برای برخورداری از پوشش‌های اضافی، حتماً باید بیمه‌نامه اصلی بدنه خودرو خریداری نماید.

تخفیف‌های مناسبتی:

شرکت‌های بیمه در مناسبت‌های خاص، تخفیفاتی برای بیمه‌گزاران خودرویی در نظر می‌گیرند که بر روی قیمت قیمت بیمه بدنه ۲۰۶ تأثیر گذار است


با چه معیارهایی بیمه بدنه ۲۰۶ بخریم؟

برای انتخاب شرکت بیمه در انجام بیمه بدنه ۲۰۶ باید به چند نکته توجه داشته باشید:

 • ارزانترین بیمه بدنه ۲۰۶؟ شاید معیار برخی از بیمه گذاران در خرید بیمه بدنه قیمت این بیمه نامه باشد، اما اگر نگاهی به جدول بالا که قیمت بیمه‌ها در آن آمده بیاندازیم متوجه می‌شویم که تفاوت قیمت فاحشی بین قیمت شرکت‌ها وجود ندارد و می توانید با خیال راحت بیمه بدنه تان را از شرکت‌هایی که توانگری مالی بالایی دارد بیمه نامه بدنه ۲۰۶ تان را خریداری نمایید.
 • پرداخت خسارت در بین شرکت های بیمه معیار دیگری است که در خرید بیمه بدنه می‌توان به آن پرداخت، می‌توانید میزان رضایت مشتریان در دریافت خسارت شرکت‌های مختلف بیمه‌ای را بررسی کنید و شرکت را انتخاب کنید که رضایت مشتری بالایی را در پرداخت خسارت بیمه بدنه داشته باشد.

برای خرید بیمه بدنه ۲۰۶ می‌توانید فرم بیمه بدنه در سامانه بیمه تایم را تکمیل و به این سامانه ارسال نمایید. شما می توانید قبل از خرید مقایسه قیمت بیمه بدنه ۲۰۶ تان را از شرکت‌های مختلف بیمه بررسی کرده و با دریافت نظر کارشناسی و مشاوره کامل بهترین بیمه بدنه  را خریداری نمایید.

 

استثنائات بیمه بدنه ۲۰۶

اگر بیمه بدنه ۲۰۶ دارید، در استفاده از پوشش های بیمه بدنه موارد زیر از استثنائات این بیمه نامه بوده و شما نمی توانید در زمان خسارت از این بیمه نامه استفاده نمایید:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و یا تهاجم
 • خسارت‌های ناشی از انفجارهای هسته‌ای
 • خسارت وارد شده به صورت عمدی
 • خسارت‌های ناشی از حمل بار غیرمجاز در خودروی ۲۰۶
 • خسارت‌های ناشی از تعقیب و گریز از مأموران نیروی انتظامی
 • خسارت‌های ناشی از حوادث به دلیل مست بودن یا مصرف مواد توسط راننده
 • خسارت‌های ناشی از بکسل کردن
 • خسارت‌های ناشی از وسایل الکترونیکی به بدنه

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۱ نظر

 • ماشین بنده ۲۰۶ مدل ۹۷ صفر کیلومتر بوده برج۹۸/۶ بیمه بدنه کامل دانا کرده ام و برج ۹۸/۱۲تصادف کرده ام که با جرثقیل به نزدیکترین نمایندگی مجاز ایران خودرو حمل شده ۲سوال دارم
  ۱- حق بیمه ایاب ذهاب را پرداخت کرده و کارشناس بیمه دانا اعلام میدارد هزینه ایاب ذهاب در زمان تعمیر به بنده تعلق نمیگیرد فقط برای حمل با جرثقیل وجهی پرداخت میشود آیا صحیح است؟
  ۲- هزینه تعمیر به حساب نمایندگی مجاز مستقیم توسط بیمه واریز میشود یا به صاحب خودرو؟