بیمه تایم
استعلام بیمه خودرو

استعلام بیمه خودرو به صورت آنلاین

۵
(۱)

یکی از جدیدترین خدمات آنلاین بیمه خودرو که توسط بیمه مرکزی ارائه می‌شود، استعلام بیمه شخص ثالث می‌باشد. همه افرادی که بیمه نامه دارند یا می‌خواند بیمه ثالث را تمدید نمایند و یا حتی خودروی صفر گرفته اند می‌توانند از طریق روش‌های زیر جزئیات بیمه نامه شان را در سامانه سنهاب بررسی نمایند. اطلاعاتی که در سیستم سنهاب در زمان استعلام بیمه نامه مشاهده می‌کنید شامل نوع شرکت، تعداد سال‌های عدم خسارت و یا در صورت داشتن خسارت تعداد و میزان خسارت های جانی و مالی بیمه نامه می‌باشد.

انواع بیمه خودرو

هر خودرو می‌تواند دو نوع بیمه ثالث و بدنه را داشته باشد. بیمه ثالث بیمه اجباری است و بیمه بدنه اختیاری. بر اساس قانون داشتن بیمه شخص ثالث برای هر وسیله نقلیه اجباری می‌باشد. اما خرید بیمه بدنه اختیاری است اما اگر حادثه ای برای خودروی بیمه شده اتفاق بیافتد با داشتن بیمه بدنه جبران می‌شود. اما این که بدانیم خودرویمان بیمه دارد یا نه و چگونه استعلام آنلاین بیمه خودرو را بررسی کنیم؟

چگونه متوجه بشیم ماشین بیمه دارد؟

اگر از بیمه بودن ماشین تان مطمئن نیستید و یا تاریخ سررسید بیمه نامه تان را فراموش کرده اید، می‌توانید از طریق استعلام آنلاین بیمه خودرو از اطلاعات بیمه نامه تان آگاه شوید. سامانه سنهاب بیمه مرکزی این امکان را برای بیمه گذاران بیمه ثالث و بدنه فراهم کرده که بتوانند اصالت بیمه نامه که خریداری کرده اند را بررسی نمایند. روش‌های استعلام بیمه خودرو از طریق اطلاعات مختلف امکان پذیر می‌باشد.

استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک

یکی از روش های راحت برای استعلام بیمه شخص ثالث، استعلام بیمه ثالث از طریق اطلاعات پلاک خودرو می‌باشد. با وارد کردن اطلاعات پلاک فرد بیمه گذار می‌تواند انواع بیمه نامه‌هایی که برای آن پلاک انجام می‌شود. روش‌های استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک به ترتیب زیر می‌باشد:

استعلام بیمه شخص ثالث با پیامک

اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث را از طریق پیامک استعلام بگیرید، می‌توانید از طریق یکی از روش‌های زیر اقدام به استعلام نمایید:

استعلام بیمه ثالث از طریق پیامک

یک پیامک به یکی از قالب های زیر به شماره ۳۰۰۰۲۶۲۱ ارسال کنید:

قالب پیامک: شماره بیمه نامه چاپ شده * کد ملی بیمه گذار * ۱

نمونه: ۹۹/۰۱/۰۰۲/۰۰۰۱۸۹ * ۱۱۳۸۵۹۸۰۰۰ * ۱

قالب پیامک: کد یکتای بیمه نامه * کد ملی بیمه گذار * ۲

نمونه: ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰ * ۰۰۳۸۹۶۴۰۰۰ * ۲

قالب پیامک: VIN * کدملی متعلق به شماره همراه استعلام کننده * ۳

۳ * ۰۰۳۸۵۹۶۰۰۰ * IRFC8521V07044190 :نمونه

استعلام بیمه ثالث با شماره بیمه نامه

هر فرد بیمه گذار می‌تواند از طریق وارد کردن کد ملی و شماره بیمه نامه در سنهاب بیمه مرکزی استعلام بیمه نامه ثالث را با شماره بیمه نامه دریافت نماید.

استعلام بیمه خودرو از طریق سامانه سنهاب بیمه مرکزی

استعلام بیمه خودرو با  vin

در استعلام بیمه شخص ثالث با VIN، بیمه گذار می‌تواند با وارد کردن شماره VIN و شماره همراه بیمه گذار می‌توانید استعلام بیمه ثالث تان را دریافت نمایید.

استعلام بیمه خودرو با پلاک

استعلام بیمه ثالث با پلاک، از طریق وارد کردن پلاک خودرو در سنهاب بیمه مرکزی امکان پذیر است. شماره پلاک خودرو ، کد ملی مالک و تلفن همراه بیمه گذار مواردی هستند که در زمان استعلام بیمه ثالث با پلاک لازم می‌باشد.

استعلام بیمه خودرو با کد ملی

در زمان استعلام بیمه خودرو از طریق شماره بیمه نامه و VIN همه با وارد کردن کد ملی بیمه گذار در سنهاب بیمه مرکزی امکان پذیر می‌باشد. با وارد کرد اطلاعات مورد نظر و کد ملی و ثبت دکمه استعلام می‌توانید استعلام بیمه نامه تان را دریافت نمایید. شرکت بیمه صادر کننده، بیمه گذار و مشخصات کامل بیمه نامه را از طریق سنهاب بیمه مرکزی قابل بررسی می‌باشد.

استعلام بیمه خودرو با شماره شاسی

استعلام بیمه ثالث خودرو از طریق وارد کردن شماره شاسی خودرو در سامانه استعلام بیمه ثالث وجود دارد. حتی قبل از صدور پلاک هم از طریق دسترسی سنهاب می‌توانید شرکت بیمه ثالثتان را بررسی نمایید.

استعلام بیمه خودرو با کد یکتا بیمه نامه

از دیگر روش‌های استعلام بیمه شخص ثالث، استعلام بیمه ثالث با کد یکتای بیمه نامه است. با وارد کردن کد ملی و کد یکتای بیمه نامه می‌توانید استعلام بیمه شخص ثالث خودرویتان را بررسی نمایید.

استعلام بیمه خودرو صفر

اگر خودروی صفر دارید و نگران این موضوع هستید که آیا خودرویتان بیمه ثالث دارد یا نه، می توانید به راحتی از طریق یکی از روش های زیر اقدام به استعلام بیمه خودرو صفر نمایید. البته همه خودروهای صفر در کارخانه ایران خودرو و سایپا قبل از پلاک شدن در کارخانه بیمه ثالث، برایشان صادر می‌شود. حال برای این که بیمه ثالث خودرویتان را بررسی کنید می‌توایند از طریق یکی از روش‌های زیر اقدام به استعلام بیمه خودرو نمایید.

راهنمای استعلام بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین

در این مقاله در مورد نحوه استعلام بیمه خودرو از طریق روش‌های مختلف با پلاک و با کد ملی و … امکان پذیر می‌باشد. سامانه سنهاب اصلی ترین مرجع برای بررسی بیمه شخص ثالث می‌باشد. اگر می‌خواهید بیمه ثالث و بیمه بدنه خریداری کنید می‌توانید از طریق روش‌های گفته شده در مقاله استعلام بیمه نامه تان را دریافت نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر