نماد سایت بیمه تایم

بیمه داربست چه شرایط و پوشش هایی دارد؟

بیمه داربست

تقریبا در همه پروژه های ساختمانی از جمله بازسازی، تعمیر، ساخت، نماکاری و … از داربست مخصوصا داربست فلزی استفاده می کنند. بر اساس آخرین آمار سازمان رسمی کارگران حدود ۶۵ درصد از پروژه ها در ایران نیاز به استفاده از داربست دارند. از طرف دیگر حدود ۶۰۰ هزار کارگر ساختمانی نیز در این پروژه ها مشغول کار هستند. با این حجم نیروی کار پیش آمدن حوادث ساختمانی و آسب های جانی به کارگران و یا به سایر افراد اجتناب تاپذیر به نظر می رسد چراکه کار در داربست هرساله در حدود ۴۵۰۰ مصدوم و بیش از ۶۰ مرگ را در پی دارد.

در این نوشته می خواهیم نگاه کامل بیمه ای به حوادث ناشی از استفاده داربست بپردازیم و عملکرد بیمه ها در ارائه پوشش در این حوادث را بیان کنیم.

داربست چیست؟

داربست یا اسکفولد به سازه‌های موقتی گفته می‌شود که برای حمایت از ساختار اصلی ایجاد می‌شوند. داربست ها در ساختمان سازی کاربرد های فراوانی دارند از جمله:

انواع داربست ساختمانی

نکات ایمنی در داربست بندی

چه خسارت ها و آسیب هایی ممکن است در زمان استفاده از داربست اتفاق بیافتد؟

بر اساس آمار تقریبا ۷۰ درصد از خسارات و حوادث ناشی از داربست ها به دلالی زیر اتفاق می افتد:

آسیب های بدنی رایج که در داربست ها برای کارگران اتفاق می افتد

نقش بیمه در جبران حوادث داربست ها

با توجه به حوادثی که در انواع سازه های ساختمانی ممکن است اتفاق بیافتد نقش بیمه ها در جبران این خسارات بسیار پر رنگ می باشد.با توجه به نوع حادثه می توان از انواع بیمه نامه برای جبران خسارت اتفاق افتاده استفاده کرد.

بیمه حوادث داربست

بیمه حوادث از جمله بیمه نامه هایی می باشد که خسارات جانی وارد شده به کارگران ساختمانی را تحت پوشش قرار می دهد. انواع خسارات جانی که در این بیمه نامه تحت پوشش هستند به ترتیب شامل:

فوت
نقص عضو

هزینه پزشکی

می شود. که تا سقف پوشش بیمه ای درج شده در بیمه نامه به فرد آسیب دیده پرداخت می شود. بیمه شده این بیمه نامه فرد کارگر می باشد و با توجه به این که بیمه حوادث بر اساس ریسک شغلی طبقه بندی می شوند، کارگرانی که در ارتفاع کار می کنند بالاترین ریسک را در همه شرکت های بیمه ای در طبقه بندی شغلی بیمه حوادث دارند.

بیمه مسئولیت داربست

حال ممکن است خسارت مالی به افراد ثالث و یا کارگران مشغول به کار اتفاق بیافتد که مسئولیت این حادثه متوجه فرد کارفرما باشد ، از این رو همه کارفرماهای داربست الزاما باید یکی از انواع بیمه مسئولیت در قبال اشخاص ثالث و بیمه مسئولیت کارگران در قبال کارکنان را تهیه نمایند.

بیمه مسئولیت ثالث ساختمانی داربست

این بیمه نامه خسارات جانی و مالی احتمالی که ممکن است به افراد ثالث غیر از افراد شاغل در پروژه را تا سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه که متوجه کارفرما باشد را جبران می کند.

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارگران

ممکن است حادثه ای در هر پروژه ساختمانی برای کارگران اتفاق بیافتد که قصورش متوجه کارفرما باشد. جبران چنین حوادثی با بیمه مسئولیت انجام می شود. میزان تعهدات این بیمه نامه نیز بر اساس خواسته بیمه گذار(کارفرما) با توجه به دیات ماه های عادی و حرام و همچنین سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه برای خساراتی از قبیل هزینه های پزشکی و نقص عضو و … با توجه به موارد درج شده در بیمه نامه قابل جبران می باشد.

بیمه مسئولیت داربست را از چه شرکت های بیمه می توانیم خریداری کنیم؟

با توجه به ریسک شغلی بالای داربست کاران فقط برخی شرکت های بیمه اقدام به ارائه پوشش برای این نوع خطرات ارائه می کنند.

خرید بیمه مسئولیت داربست

برای خرید بیمه مسئولیت داربست و بیمه حوادث داربست می توانید با کارشناسان مسئولیت بیمه تایم تماس گرفته و از طریق مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهترین بیمه مسئولیت را با کاملترین پوشش و مناسب ترین قیمت از همه شرکت های بیمه  خریداری کنید. همچنین همراهی بیمه تایم در پرداخت خسارت از جمله مزایا و برتری های خرید بیمه مسئولیت از بیمه تامی می باشد. برای خرید بیمه مسئولیت داربست همین الان با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید و از خدمات بیمه تایم رایگان استفاده کنید.

 

خروج از نسخه موبایل