بیمه تایم

راهنمای کامل خرید بیمه مسافرتی شینگن + بیمه‌های مورد تایید

۵
(۱)

بیمه مسافرتی شینگن یکی از مهمترین مدارک برای دریافت ویزای شینگن می باشد. این مقصد پرطرفدار و محبوب به منطقه ای از اروپا گفته می‌شود که متشکل از ۲۶ کشوری است که پیمان شینگن را پذیرفته‌اند. ۲۶ کشور عبارتند از ۲۲ کشور اتحادیه اروپا به همراه ۴ کشور عضو منطقه تجاری آزاد اروپا. کشورهای عضو شینگن عبارتند از: آلمان اتریش، استونی، ایسلند، ایتالیا اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا بلژیک، چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، قبرس، یونان، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، سوئد و سوئیس.

شاید یک از علت‌های داشتن بیمه مسافرتی بالا بودن هزینه‌های درمان در این کشور‌ها می‌باشد. این احتمال وجود دارد اگر شما در زمان سفر به هر کدام از کشورهای شینگن بیمار شوید ممکن است حتی پرداخت هزینه‌های درمانی سرپایی برای شما بسیار گران باشد. اینجاست که شما می‌توانید از پوشش درمانی بیمه مسافرتی که یکی از پوشش‌های داشتن این بیمه نامه است استفاده نمایید. با ما مطلب دیگری از وبلاگ بیمه تایم همراه باشید تا اطلاعات کاملی جهت خرید بیمه مسافرتی شینگن به شما ارائه دهیم.

آیا خرید بیمه مسافرتی ویزای شینگن اجباری است؟

خرید بیمه مسافرتی ویزای شینگن

باید گفت که بله. برای دریافت ویزای هر کدام از کشورهای عضو شینگن شما باید بیمه مسافرتی معتبر به سفارت آن کشور ارائه نمایید. سفارت کشور مورد نظر جهت صدور ویزا بیمه نامه مسافرتی شما را رویت و تایید می‌نماید.
نکته مهم  این که برای دریافت ویزای برخی از کشور ها، بیمه نامه مسافرتی شرکت‌های خاصی مورد قبول می‌باشد. حتما قبل از مراجعه به سفارت لیست شرکت‌های مورد قبول سفارت آن کشور را بررسی نمایید.

پوشش های بیمه مسافرتی شینگن

برخی از پوشش های بیمه مسافرتی شینگن عبارتند از:

 • پرداخت هزینه های موارد فوری در دندان پزشکی تا سقف درج شده در بیمه نامه
 • پرداخت هزینه ی جراحی و بستری
 • پرداخت هزینه های پزشکی اورژانسی
 • هزینه های درمانی، داروخانه، جراحی و بیمارستان و یا بیماری هایی که در طی مسافرت بروز پیدا می کنند تا سقف ۵۰ هزار یورو با در نظر گرفتن فرانشیز ۲۵ درصدی در هر خسارت پرداخت می شود.
 • پرداخت هزینه های انتقال فرد بیمه شده مثل آمبولانس زمینی و یا هوایی
 • هزینه های انتقال پیکر مسافر در صورت فوت شدن
 • هزینه ی ارسال داروهای ضروری با تایید پزشک کشور مقصد
 • هزینه های انتقال یکی از اعضای خانواده ی فرد بیمه شده به کشور مبدا
 • پرداخت هزینه های مسافر در صورت تاخیر هواپیما (با شرایط از پیش مشخص شده توسط شرکت بیمه گذار)
 • پرداخت هزینه های مشاوره ی حقوقی (طبق شرایط خاص ذکر شده در بیمه نامه)
 • پیدا کردن بار و پرداخت خسارت های ناشی از آن در شرایطی که در تحویل بار مسافر بیشتر از ۱۲ ساعت طول کشیده باشد
 • راهنمایی و کمک به بیمه شونده در صورت مفقود شدن و یا دزدیده شدن مدارک وی
 • هزینه ی بازگشت افراد زیر ۱۵ سال به ایران در صورت بستری و یا فوت والدین

 

بهترین بیمه مسافرتی شینگن را از کجا تهیه کنیم؟

گزینه مهم در خرید بیمه مسافرتی شینگن پذیرفته شدن بیمه مسافرتی توسط سفار آن کشور می باشد. از این رو باید بدانید که سفارش کشور مقصد شما چه شرکت های کمک رسانی ر معتبر می داند. در ادامه به بررسی چند شرکت بیمه  مورد تایید در بیمه های مسافرتی شینگن  خواهیم پرداخت:

بیمه مسافرتی شینگن ملت

کمک رسان شرکت بیمه ملت در ارائه خدمات بیمه مسافرتی حوزه شینگن با دو شرکت سوییس اسیست  (Swiss Assist) و رمد (REMED) می باشد. بیمه مسافرتی شینگن ملت تحت قرارداد با این دو شرکت، تا سقف بیمه‌ای ۳۰ و ۵۰ هزار یورو قابل سفارش هستند. بیمخه مسافرتی ملت یکی از معتربرتین شرکت های بیمه در بیمه های مسافرتی شینگن می باشد.

 بیمه مسافرتی شینگن سامان

بیمه مسافرتی سامان از  جمله بیمه نامه های معتبر در ارائه خدمات بیمه های مسافرتی می باشد. برخلاف دیگر شرکت‌ها، شرکت بیمه سامان در طرح طلایی بیمه مسافرتی شینگن خود، پوشش ۷۰ هزار یورویی را هم در کنار طرح‌های ۳۰ و ۵۰ هزار یورویی در اختیار مسافران قرار داده است. یکی از مزایای این نوع بیمه، امکان دریافت آن با پوشش کروناست که از طرف سفارت هم پذیرفته می‌شود.

بیمه مسافرتی کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین در چند طرح مختلف، به صورت طرح اقتصادی و الماس و … بیمه مسافرتی را ارائه می نماید. بیمه های مسافرتی کارآفرین با شرکت کمک رسان ایران در پرداخت خسارت همکاری می کند. سقف تعهدات بیمه مسافرتی کارآفرین نیز سقف تعهدات متفاوتی دارند.

نکته: بیمه مسافرتی کارآفرین یکی از ارزانترین شرکت های بیمه در این رشته می باشد.

بیمه مسافرتی پاسارگاد

بیمه پاسارگاد، خدمات بیمه‌های مسافرتی خود را از طریق شرکت کمک رسان SOS ارائه می‌کند و یکی از گسترده‌ترین خدمات بیمه‌ای را از نظر پوشش جغرافیایی در اختیار مسافران قرار می‌دهد. این شرکت بیمه، تعهدات مختلفی با سقف‌های متفاوت دارد که برای خرید ارزان ترین بیمه مسافرتی می‌توانید کمترین تعهدات آن را انتخاب کنید.

 

بیمه مسافرتی شینگن البرز

این شرکت برای ارائه خدمات بهتر در کشورهای حوزه شینگن با شرکت کمک رسان رایس شوتز و همین‌طور بیمه SOS قرارداد دارد. اگر بیمه مسافرتی خود را از شرکت البرز تهیه می‌کنید، این را هم بدانید که در صورت وقوع هر نوع مشکل باید تا حداکثر ۷ روز بعد آن را به شرکت اعلام کنید.

 

بیمه مسافرتی کدام شرکت‌ها مورد قبول کشورهای شینگن است؟

شرکت‌های بیمه، با همکاری شرکت‌های خارج از کشور از طریق بیمه مسافرتی مناطق مختلف جهان را تحت پوشش قرار می‌دهد که یکی از این مناطق، کشورهای عضو شینگن هستند. برای خرید بیمه مسافرتی شینگن باید به عنوانی که در شرکت‌های مختلف به بیمه مسافرتی شینگن گفته می‌شود توجه کنید. لیست شرکت‌های مورد تایید به قرار زیر هستند:

جدول مقایسه شرکت‌های مورد قبول شینگن
جدول مقایسه شرکت‌های مورد قبول شینگن (قیمت‌ها برای اسفند ۹۷ است)

 

نکته مهم در این قسمت سقف تعهدات بیمه مسافرتی شینگن برای گرفتن ویزا می‌باشد، به عنوان مثال برای بیمه مسافرتی آلمان  و بیمه مسافرتی فرانسه حداقل تعهدات بیمه نامه شما باید  ۳۰ هزار یورو باشد.

مدت بیمه مسافرتی شینگن چقدر است؟

این بیمه نامه یمن تواند به صورت ۷ روزه تا یکساله صادر شودو اما در بیمه نامه هایی که به صورت شش ماهه و یا یک ساله صادر می شوند مدت زمان سفر نباید از ۹۲ بیشتر طول بکشد. این به معنی است که اگر مدت زمان اقامت فرد در یکی از کشورهای عضو شینگن بیش از این تعداد روز باشد، بیمه نامه اعتبار خود را از دست می دهد. در ضمن، افرادی که به صورت گروهی و با هم به یک کشور و یک مقصد سفر می کنند می تواند از تخفیف های شرکت های بیمه نیز به نحو احسن استفاده کنند.

فهرست بیمه‌های کمک‌رسان بیمه‌های مسافرتی در ایران

همانطور که گفته شد خدمات بیمه های مسافرتی خارج از کشور، توسط شرکت‌های بیمه‌ای کمک رسان خارج از کشور ارائه می‌شود. شرکت‌های کمک‌رسان فعال در ایران که توسط شرکت‌های مختلف بیمه‌ای ارائه می‌شود را می‌توان به صورت زیر معرفی نمود:

 • رایز شوتز (Reiseschutz): شرکت کمک‌رسانی است که مستقر در کشور آلمان می‌باشد. مسافران خارج از کشور می‌توانند برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی از طریق HOTLINE به صورت آنلاین اقدام به دریافت خسارت نمایید. بیمه مسافرتی ملت با این شرکت همکاری دارد.
 • رمد (Remed): شرکت کمک‌رسانی می‌باشد که مرکز آن در ترکیه بوده و برای جبران خسارات درمانی در ترکیه می‌تواند پوشش‌های مناسبی را ارائه کند. بیمه مسافرتی ملت با این شرکت همکاری می کند.
 • میدایست (Mideast): این شرکت مستقر در کشور لبنان بوده و از جمله شرکت‌های کمک رسانی می‌باشد که دارای اپراتور فارسی است و شما می‌توانید در زمان خسارت با اپراتورهای فارسی زبان این شرکت هماهنگ شوید.
 • اِواسان (Evasan): این شرکت در کشور سویس مستقر است و شما می‌توانید تقریبا در سراسر اروپا می‌توانید برای دریافت خسارت از خدمات این شرکت استفاده نمایید. بیمه مسافرتی آسیا با این شرکت همکاری دارد.
 •  آفرو اجیا (Afro Asian ): یکی از شرکت‌های کمک‌رسان خارج از کشور است که مراکز اعلام خسارت آن در کشورهای بحرین، کانادا و اروپا می‌باشد. بیمه مسافرتی کارآفرین با این شرکت بیمه همکاری می کند.
 • شرکت کمک‌رسان SOS ایران: این شرکت تنها شرکت کمک‌رسانی است که مرکز آن در ایران است و دریافت خسارت از این شرکت بیمه در داخل ایران امکان پذیر می‌باشد. بیمه مسافرتی سامان با این شرکت همکاری می کند.

بیمه های مسافرتی مورد تایید سفارت آلمان

سفارت آلمان یکی از کشورهایی می باشد که در زمان صدور ویزا ، بیمه نامه های مسافرتی شرکت های خاصی را تایید می نماید و  اگر بیمه مسافرتی شما توسط شرکت بیمه ای مورد تایید این سفارت صادر نشود ، صدور ویزای شما به مشکل می خورد. از جمله شرکت های کمک رسانی که مورد قبول سفارت آلمان هستند عبارتند از: اواسان، رایز شوتز، میدایست.

بیمه های مسافرتی مورد تایید سفارت فرانسه

از جمله مدارک لازم برای صدور ویزای فرانسه داشتن بیمه مسافرتی است، سفرات فرانسه هم همانند سفارت آلمان در صدور ویزا حساس می باشد،.شرکت های کمک رسانی که بیمه مسافرتی آنها مورد تایید فرانسه می باشد همانند سفارت آلمان می باشد.

سطح پوشش‌های بیمه مسافرتی ویزای شینگن

در همه بیمه‌های مسافرتی شینگن حداقل پوشش مورد نیاز و پذیرفته شده از طرف سفارت‌ها ۳۰ هزاریورو می‌باشد. اگر بیمه مسافرتی شما پوشش کمتر از این مبلغ را داشته باشد به احتمال زیاد در گرفتن ویزا به مشکل خواهید خورد. سطح پوشش‌ها در جبران خساراتی که ممکن است در زمان سفر برای شما اتفاق بیافتد بسیار مهم است. از این رو بهتر است که بیمه مسافرتی را خریداری نمایید که در زمان خسارت در هر کدام از کشورها پوشش مناسبی را برای شما فراهم آورد.

نکته مهم این که سقف پوششی که در بیمه مسافرتی شینگن شما وجود دارد برای جبران تمامی خسارت‌های تحت پوشش بیمه نامه مسافرتی از جمله هزینه درمان بیماری، هزینه عفونت دندان، تاخیر در حرکت، گم شدن مدارک و حتی گم شدن بار و چمدان و غیره در زمان سفر می‌باشد.

پوشش شرکت‌های بیمه برای بیمه مسافرتی شینگن به صورت جدول زیر می‌باشد:

پوشش های بیمه مسافرتی شینگن

 

 

عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی شینگن

قیمت بیمه مسافرتی شینگن

برای محاسبه قیمت بیمه مسافرتی شینگن چند عامل مهم زیر دخیل هستند:

 • سن مسافر:  در بیمه‌نامه‌های مسافرتی چند طبقه سنی در نظر گرفته شده و قرار داشتن هر طبقه قیمت جداگانه‌ای را خواهد داشت.
 • مدت سفر: مدت سفر یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت بیمه مسافرتی شینگن است. هر قدر مدت سفر شما طولانی باشد قیمت بیمه مسافرتی شما هم بالاتر می‌رود.
 • شرکت بیمه انتخابی شما: همانطور که پیشتر گفته شد هر شرکت بیمه‌ای داخل کشور با شرکت های خارجی برای ارائه بیمه مسافرتی همکاری می‌کنند بنابر این هر شرکت بیمه، قیمت بیمه مسافرتی شینگن متفاوتی خواهد داشت.
 • میزان پوشش های انتخابی: همانطور که در جدول مربوط به سطح پوشش‌های بیمه مسافرتی گفته شد شما می‌توانید بیمه مسافرتی شینگن را با دو پوشش ۳۰ هزار و ۵۰ هزار یورویی خریداری نمایید. در برخی از شرکت‌ها این پوشش‌ها با نام شینگن و شینگن طلایی شناخته می‌شوند. کاملا واضح است که بیمه مسافرتی شینگن طلایی با پوشش ۵۰ هزار یورو از بیمه مسافرتی شینگن با پوشش ۳۰ هزار یورو گران‌تر است.

قیمت بیمه مسافرتی شینگن

قیمت بیمه مسافرتی های زیر برای  یک فرد در بازه سنی ۱۳ تا ۶۵ سال و برای مدت ۹۲ روز برای حوزه شینگن می باشد.

بیمه مسافرتی ملت با پوشش ۶۰ هزار یورو : ۱۸۶.۹۶۵ هزار تومان

بیمه مسافرتی ملت با پوشش ۵۰ هزار یورو  و کرونا : ۴۲۲.۲۴۲ هزار تومان

بیمه مسافرتی  سامان با پوشش ۵۰ هزار یور و کرونا : ۸۳۸.۰۰۰ هزار تومان

نحوه پرداخت خسارت در بیمه مسافرتی شینگن

اگر در زمان مسافرت یکی از حوادث تحت پوشش بیمه مسافرتی برایتان اتفاق افتاد مسافر باید ظرف مدت  ۷ روز یا ۱۶۸ ساعت با شماره شرکت کمک رسان مندرج روی بیمه نامه تماس گرفته و با اعلام نام مسافر (بیمه شده) و شماره بیمه نامه و نوع خسارت راهنمایی‌های لازم برای دریافت خسارت را از اپراتورهای شرکت بیمه دریافت نماید.

 

مدارک لازم برای پرداخت خسارت بیمه مسافرتی شینگن

 • اصل بیمه نامه مسافرتی شینگن
 • اصل  و کپی صفحات صفحه اول، صفحه ورود و خروج به کشور مبدا و مقصد پاسپورت
 • تکمیل فرم اعلام خسارت بیمه مسافرتی شینگن
 • اصل نسخه پزشک در جهت تشخیص و درمان
 • اصل صورت حساب‌های پرداختی بیمارستان و یا سایر مراکز درمانی
 • در خصوص هزینه‌های خرید ضروری ناشی از تأخیر در رسیدن چمدان‌ها، فاکتور هزینه‌های انجام شده، نامه شرکت هوایی مبنی بر عدم ارائه چمدان تا حداقل ۱۲ ساعت

 

خرید آنلاین بیمه مسافرتی شینگن

این روزها خرید بیمه آنلاین تبدیل به یک نیاز برای مشتریان شده است. خرید آنلاین بیمه مسافرتی نیز خارج از این قاعده نمی‌باشد.

با تکمیل فرم خرید بیمه مسافرتی به راحتی می‌توانید بیمه شینگن خود را با انتخاب کشور مقصد و مدت زمان سفر خریداری کنید. همچنین اگر نیاز به مشاوره در زمینه خرید داشته باشید پس از تکمیل فرم کارشناسان بیمه تایم با شما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

سوالات متداول بیمه مسافرتی شینگن

اگر سفر کنسل شود و یا از خدمات بیمه در سفر استفاده نشود، بیمه هزینه ی خرید بیمه را پس می دهد؟

بله، در صورت لغو شدن سفر به علت رد شدن توسط سفارت و یا به هر دلیلی و یا استفاده نکردن مسافر از بیمه نامه و یا حتی ندادن ویزا به شخص متقاضی به هیچ عنوان هزینه ی پرداخت شده با کسر هزینه های اداری پس داده می شود.

بیمه مسافرتی شینگن قابل تمدید است؟

به صورت کلی و عمومی بیمه ی مسافرتی با این که در هنگام صدور برای مدت زمان مشخصی صادر می شود و اعتبار بیمه نامه از زمان خروج از کشور مسافر فعال می شود. اما با این حال در صورتی که بیشتر در سفر باشید قابل تمدید است. درباره ی بیمه ی مسافرتی شینگن هم باید بگوییم که در صورتی که ویزای شما هنوز هم اعتبار داشته باشد و شما بخواهید بیشتر در مقصد خود بمانید، قابل تمدید است.

با تغییر تاریخ ویزا آیا می توان تاریخ ثبت شده در بیمه ی مسافرتی را تغییر دهیم؟

میزان زمانی را که شما در سفر به سر می برید در بیمه ی نامه ی شما عینا ثبت می شود. اگر در بازه های ۶ ماه تا ۱ سال بیمه ی مسافرتی خریداری می نمایید و تاریخ سفر شما عوض می شود، مشکلی برای شما پیش نمی آید در غیر این صورت باید بیمه ی قبلی خود را باطل کنید و به جای آن، بیمه نامه ی مسافرتی دیگری را خریداری نمایید.

با تغییر تاریخ ویزا آیا می توان تاریخ ثبت شده در بیمه ی مسافرتی را تغییر دهیم؟

تاریخ شروع بیمه نامه از زمان خروج بیمه گذار از کشور شروع می شود. اما اگر بیمه نامه ای خریده اید که فکر می کنید مدت زمان آن با مدت سفر شما و یا ویزای شما متفاوت است م یتوانید با ارائه مدارک لازم بیمه نامه را ابطال کرده و بیمه نامه جدیدی خریداری نمایید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۶ comments

 • با سلام و احترام
  در عبارت ذیل که در سایت شما آمده واژه «قائده» باید به شکل «قاعده» نوشته شود

  {{{این روزها خرید بیمه آنلاین تبدیل به یک نیاز برای مشتریان شده است. خرید آنلاین بیمه مسافرتی نیز خارج از این قائده نمی‌باشد.}}}

  • حسنای عزیز اگر خارج از کشور هستید نمی تونید بیمه نامه تون رو تمدید کنید. اما اگر در داخل کشور هستید می تونید بر اساس تعداد روزهای سفرتان مجددا بیمه نامه مسافرتی تهیه نمایید.

 • سلام من برای ویزای تحصیلی کشور جمهوری چک باید بیمه مسافرتی با تهعدات بالای ۶۰هزار یورو داشته باشم آیا شرکتی هست که این مقدارو تامین کنه؟