بیمه تایم

راهنمای کامل خرید بیمه مسافرتی شینگن + جدول بیمه‌های مورد تایید

۵
(۱)

شینگن نامی آشنا برای علاقمندان به سفر است. این مقصد پرطرفدار و محبوب به منطقه ای از اروپا گفته می‌شود که متشکل از ۲۶ کشوری است که پیمان شینگن را پذیرفته‌اند. ۲۶ کشور عبارتند از ۲۲ کشور اتحادیه اروپا به همراه ۴ کشور عضو منطقه تجاری آزاد اروپا. کشورهای عضو شینگن عبارتند از: آلمان اتریش، استونی، ایسلند، ایتالیا اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا بلژیک، چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، قبرس، یونان، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، سوئد و سوئیس.

یکی از مدارک مهمی که برای دریافت ویزای شینگن مورد نیاز است داشتن بیمه مسافرتی شینگن است. شاید یک از علت‌های داشتن بیمه مسافرتی بالا بودن هزینه‌های درمان در این کشور‌ها می‌باشد. این احتمال وجود دارد اگر شما در زمان سفر به هر کدام از کشورهای شینگن بیمار شوید ممکن است حتی پرداخت هزینه‌های درمانی سرپایی برای شما بسیار گران باشد. اینجاست که شما می‌توانید از پوشش درمانی بیمه مسافرتی که یکی از پوشش‌های داشتن این بیمه نامه است استفاده نمایید. با ما مطلب دیگری از وبلاگ بیمه تایم همراه باشید تا اطلاعات کاملی جهت خرید بیمه مسافرتی شینگن به شما ارائه دهیم.

آیا خرید بیمه مسافرتی ویزای شینگن اجباری است؟

خرید بیمه مسافرتی ویزای شینگن

باید گفت که بله. برای دریافت ویزای هر کدام از کشورهای عضو شینگن شما باید بیمه مسافرتی معتبر به سفارت آن کشور ارائه نمایید. سفارت کشور مورد نظر جهت صدور ویزا بیمه نامه مسافرتی شما را رویت و تایید می‌نماید.
نکته مهم  این که برای دریافت ویزای برخی از کشور ها، بیمه نامه مسافرتی شرکت‌های خاصی مورد قبول می‌باشد. حتما قبل از مراجعه به سفارت لیست شرکت‌های مورد قبول سفارت آن کشور را بررسی نمایید.

بیمه مسافرتی کدام شرکت‌ها مورد قبول کشورهای شینگن است؟

شرکت‌های بیمه، با همکاری شرکت‌های خارج از کشور از طریق بیمه مسافرتی مناطق مختلف جهان را تحت پوشش قرار می‌دهد که یکی از این مناطق، کشورهای عضو شینگن هستند. برای خرید بیمه مسافرتی شینگن باید به عنوانی که در شرکت‌های مختلف به بیمه مسافرتی شینگن گفته می‌شود توجه کنید. لیست شرکت‌های مورد تایید به قرار زیر هستند:

جدول مقایسه شرکت‌های مورد قبول شینگن
جدول مقایسه شرکت‌های مورد قبول شینگن (قیمت‌ها برای اسفند ۹۷ است)

 

نکته مهم در این قسمت سقف تعهدات بیمه مسافرتی شینگن برای گرفتن ویزا می‌باشد، به عنوان مثال برای بیمه مسافرتی آلمان  و بیمه مسافرتی فرانسه حداقل تعهدات بیمه نامه شما باید  ۳۰ هزار یورو باشد.

 

فهرست بیمه‌های کمک‌رسان بیمه‌های مسافرتی در ایران

همانطور که گفته شد خدمات بیمه های مسافرتی خارج از کشور، توسط شرکت‌های بیمه‌ای کمک رسان خارج از کشور ارائه می‌شود. شرکت‌های کمک‌رسان فعال در ایران که توسط شرکت‌های مختلف بیمه‌ای ارائه می‌شود را می‌توان به صورت زیر معرفی نمود:

 • رایز شوتز (Reiseschutz): شرکت کمک‌رسانی است که مستقر در کشور آلمان می‌باشد. مسافران خارج از کشور می‌توانند برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی از طریق HOTLINE به صورت آنلاین اقدام به دریافت خسارت نمایید. بیمه مسافرتی ملت با این شرکت همکاری دارد.
 • رمد (Remed): شرکت کمک‌رسانی می‌باشد که مرکز آن در ترکیه بوده و برای جبران خسارات درمانی در ترکیه می‌تواند پوشش‌های مناسبی را ارائه کند. بیمه مسافرتی ملت با این شرکت همکاری می کند.
 • میدایست (Mideast): این شرکت مستقر در کشور لبنان بوده و از جمله شرکت‌های کمک رسانی می‌باشد که دارای اپراتور فارسی است و شما می‌توانید در زمان خسارت با اپراتورهای فارسی زبان این شرکت هماهنگ شوید.
 • اِواسان (Evasan): این شرکت در کشور سویس مستقر است و شما می‌توانید تقریبا در سراسر اروپا می‌توانید برای دریافت خسارت از خدمات این شرکت استفاده نمایید. بیمه مسافرتی آسیا با این شرکت همکاری دارد.
 •  آفرو اجیا (Afro Asian ): یکی از شرکت‌های کمک‌رسان خارج از کشور است که مراکز اعلام خسارت آن در کشورهای بحرین، کانادا و اروپا می‌باشد. بیمه مسافرتی کارآفرین با این شرکت بیمه همکاری می کند.
 • شرکت کمک‌رسان SOS ایران: این شرکت تنها شرکت کمک‌رسانی است که مرکز آن در ایران است و دریافت خسارت از این شرکت بیمه در داخل ایران امکان پذیر می‌باشد. بیمه مسافرتی سامان با این شرکت همکاری می کند.

بیمه های مسافرتی مورد تایید سفارت آلمان

سفارت آلمان یکی از کشورهایی می باشد که در زمان صدور ویزا ، بیمه نامه های مسافرتی شرکت های خاصی را تایید می نماید و  اگر بیمه مسافرتی شما توسط شرکت بیمه ای مورد تایید این سفارت صادر نشود ، صدور ویزای شما به مشکل می خورد. از جمله شرکت های کمک رسانی که مورد قبول سفارت آلمان هستند عبارتند از: اواسان، رایز شوتز، میدایست.

بیمه های مسافرتی مورد تایید سفارت فرانسه

از جمله مدارک لازم برای صدور ویزای فرانسه داشتن بیمه مسافرتی است، سفرات فرانسه هم همانند سفارت آلمان در صدور ویزا حساس می باشد،.شرکت های کمک رسانی که بیمه مسافرتی آنها مورد تایید فرانسه می باشد همانند سفارت آلمان می باشد.

سطح پوشش‌های بیمه مسافرتی ویزای شینگن

در همه بیمه‌های مسافرتی شینگن حداقل پوشش مورد نیاز و پذیرفته شده از طرف سفارت‌ها ۳۰ هزاریورو می‌باشد. اگر بیمه مسافرتی شما پوشش کمتر از این مبلغ را داشته باشد به احتمال زیاد در گرفتن ویزا به مشکل خواهید خورد. سطح پوشش‌ها در جبران خساراتی که ممکن است در زمان سفر برای شما اتفاق بیافتد بسیار مهم است. از این رو بهتر است که بیمه مسافرتی را خریداری نمایید که در زمان خسارت در هر کدام از کشورها پوشش مناسبی را برای شما فراهم آورد.

نکته مهم این که سقف پوششی که در بیمه مسافرتی شینگن شما وجود دارد برای جبران تمامی خسارت‌های تحت پوشش بیمه نامه مسافرتی از جمله هزینه درمان بیماری، هزینه عفونت دندان، تاخیر در حرکت، گم شدن مدارک و حتی گم شدن بار و چمدان و غیره در زمان سفر می‌باشد.

پوشش شرکت‌های بیمه برای بیمه مسافرتی شینگن به صورت جدول زیر می‌باشد:

پوشش های بیمه مسافرتی شینگن

 

 

عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی شینگن

قیمت بیمه مسافرتی شینگن

برای محاسبه قیمت بیمه مسافرتی شینگن چند عامل مهم زیر دخیل هستند:

 • سن مسافر:  در بیمه‌نامه‌های مسافرتی چند طبقه سنی در نظر گرفته شده و قرار داشتن هر طبقه قیمت جداگانه‌ای را خواهد داشت.
 • مدت سفر: مدت سفر یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت بیمه مسافرتی شینگن است. هر قدر مدت سفر شما طولانی باشد قیمت بیمه مسافرتی شما هم بالاتر می‌رود.
 • شرکت بیمه انتخابی شما: همانطور که پیشتر گفته شد هر شرکت بیمه‌ای داخل کشور با شرکت های خارجی برای ارائه بیمه مسافرتی همکاری می‌کنند بنابر این هر شرکت بیمه، قیمت بیمه مسافرتی شینگن متفاوتی خواهد داشت.
 • میزان پوشش های انتخابی: همانطور که در جدول مربوط به سطح پوشش‌های بیمه مسافرتی گفته شد شما می‌توانید بیمه مسافرتی شینگن را با دو پوشش ۳۰ هزار و ۵۰ هزار یورویی خریداری نمایید. در برخی از شرکت‌ها این پوشش‌ها با نام شینگن و شینگن طلایی شناخته می‌شوند. کاملا واضح است که بیمه مسافرتی شینگن طلایی با پوشش ۵۰ هزار یورو از بیمه مسافرتی شینگن با پوشش ۳۰ هزار یورو گران‌تر است.

 

نحوه پرداخت خسارت در بیمه مسافرتی شینگن

اگر در زمان مسافرت یکی از حوادث تحت پوشش بیمه مسافرتی برایتان اتفاق افتاد مسافر باید ظرف مدت  ۷ روز یا ۱۶۸ ساعت با شماره شرکت کمک رسان مندرج روی بیمه نامه تماس گرفته و با اعلام نام مسافر (بیمه شده) و شماره بیمه نامه و نوع خسارت راهنمایی‌های لازم برای دریافت خسارت را از اپراتورهای شرکت بیمه دریافت نماید.

 

مدارک لازم برای پرداخت خسارت بیمه مسافرتی شینگن

 • اصل بیمه نامه مسافرتی شینگن
 • اصل  و کپی صفحات صفحه اول، صفحه ورود و خروج به کشور مبدا و مقصد پاسپورت
 • تکمیل فرم اعلام خسارت بیمه مسافرتی شینگن
 • اصل نسخه پزشک در جهت تشخیص و درمان
 • اصل صورت حساب‌های پرداختی بیمارستان و یا سایر مراکز درمانی
 • در خصوص هزینه‌های خرید ضروری ناشی از تأخیر در رسیدن چمدان‌ها، فاکتور هزینه‌های انجام شده، نامه شرکت هوایی مبنی بر عدم ارائه چمدان تا حداقل ۱۲ ساعت

 

خرید آنلاین بیمه مسافرتی شینگن

این روزها خرید بیمه آنلاین تبدیل به یک نیاز برای مشتریان شده است. خرید آنلاین بیمه مسافرتی نیز خارج از این قاعده نمی‌باشد.

با تکمیل فرم خرید بیمه مسافرتی به راحتی می‌توانید بیمه شینگن خود را با انتخاب کشور مقصد و مدت زمان سفر خریداری کنید. همچنین اگر نیاز به مشاوره در زمینه خرید داشته باشید پس از تکمیل فرم کارشناسان بیمه تایم با شما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۶ comments

 • با سلام و احترام
  در عبارت ذیل که در سایت شما آمده واژه «قائده» باید به شکل «قاعده» نوشته شود

  {{{این روزها خرید بیمه آنلاین تبدیل به یک نیاز برای مشتریان شده است. خرید آنلاین بیمه مسافرتی نیز خارج از این قائده نمی‌باشد.}}}

  • حسنای عزیز اگر خارج از کشور هستید نمی تونید بیمه نامه تون رو تمدید کنید. اما اگر در داخل کشور هستید می تونید بر اساس تعداد روزهای سفرتان مجددا بیمه نامه مسافرتی تهیه نمایید.

 • سلام من برای ویزای تحصیلی کشور جمهوری چک باید بیمه مسافرتی با تهعدات بالای ۶۰هزار یورو داشته باشم آیا شرکتی هست که این مقدارو تامین کنه؟