بیمه تایم

بیمه مسافرتی برای ترکیه

بیمه مسافرتی برای ترکیه
۴.۴
(۵)

یکی از مقصدهای پر طرفدار سفر خارج از کشور، برای بسیاری از ایرانیان کشور ترکیه می‌باشد، هم از لحاظ نزدیک بودن و هم از نظر داشتن مکان‌های تفریحی و تجاری سفرهای زیادی در طول سال به مقصد این کشور انجام می‌شود. یکی از مواردی که در کنار سایر مدارکی که داشتن آن با توجه مزایایی که دارد بیمه مسافرتی می‌باشد. در این نوشته می‌خواهیم نکاتی را درباره بیمه مسافرتی ترکیه بررسی کنیم.

 

چرا باید برای سفر به ترکیه بیمه مسافرتی بخریم؟

بیمه مسافرتی برای سفر به ترکیه

اگر در سفر خارج از کشور بیمار شوید یا به هر دلیلی به پزشک نیاز پیدا کنید، ممکن است هزینه سفرتان  را تا چند برابر بیشتر کند. با توجه به این که بیمه مسافرتی تنها شامل  هزینه دارو و درمان نمی‌شود و پوشش‌های دیگری نظیر آسیب به بار، تاخیر در حرکت و مواردی از این دست را نیز شامل می‌شود. بنابراین حتی اگر بیمه مسافرتی برای گرفتن ویزا اجباری نباشد، منطقی است که برای دریافت آن اقدام کنید.

اگر بخواهیم چند مثال ساده از هزینه های درمانی در کشور ترکیه بزنیم، هزینه سرماخوردگی ساده در ترکیه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزارتومان برای شما هزینه خواهد داشت. این هزینه برای مواردی از قبیل ویزیت و دارو می‌باشد. حال هزینه های مربوط به بستری و جراحی اگر پیش بیاید باید هزینه های چند میلیون تومانی توسط مسافر در ترکیه باید پرداخت شود.

اگر در سفر بیمار شوید یا به هر دلیلی به پزشک نیاز پیدا کنید، ممکن است هزینه سفرتان تا چند برابر افزایش پیدا کند. ضمن اینکه بیمه مسافرتی تنها شامل دارو و درمان نمی‌شود. بیمه مسافرتی پوشش‌های دیگری نظیر آسیب به بار، تاخیر در حرکت و مواردی از این دست را نیز شامل می‌شود. بنابراین حتی اگر بیمه مسافرتی برای گرفتن ویزا اجباری نباشد، منطقی است که برای دریافت آن اقدام کنید.

آیا خرید بیمه مسافرتی برای ترکیه الزامی است؟

خرید بیمه مسافرتی برای سفر و یا حتی دریافت ویزا برای برخی از کشور ها الزامی است. ازجمله داشتن بیمه مسافرتی آلمان و اتریش و بسیاری از کشورهای عضو شینگن باید بیمه مسافرتی داشته باشند.  اما برای سفر به ترکیه داشتن بیمه مسافرتی الزامی نمی باشد. اما با توجه به پوشش‌هایی که این بیمه نامه دارد و با توجه به هزینه های درمانی بالا در این کشور تهیه بیمه مسافرتی بسیار مهم و ضروری به نظر می‌رسد.

پوشش‌های بیمه مسافرتی برای ترکیه

اگر بیمه مسافرتی ترکیه خریداری کرده باشید، پوشش‌های زیر را در بیمه نامه تان خواهید داشت:

 • پرداخت تمامی هزینه‌ها در صورت گم شدن مدارک شناسایی
 • پرداخت فوری هزینه‌‌های دندان ‌پزشکی
 • در صورت فوت بازگرداندن جسد فرد بیمه‌ گذار به کشورش
 • انتقال اضطراری یکی از اعضای درجه یک خانواده بیمه‌ گذار
 • پرداخت هزینه بازگشت بیمه‌ گذار به کشورش در صورت فوت اقوام
 • پرداخت هزینه در صورت گم شدن بار بیمه‌ گذار
 • پرداخت هزینه‌ های مربوط به تأخیر در حرکت
 • ارسال پیام در شرایط اضطراری از طرف فرد بیمه گذار
 • پرداخت هزینه‌های ارسال دارو
 • حواله وجه الضمانه به فرد بیمه گذار
 • حواله وجه به فرد بیمه گذار
 • در صورت بروز حادثه فرد بیمه گذار به کشورش بازخواهند گرداند
 • برگرداندن کودک بی‌سرپرست فرد بیمه گذار به کشور محل اقامت
 • پرداخت تمامی هزینه های مربوط به پیگیری مسائل حقوقی
 • برگرداندن افراد درجه ۱ خانواده فرد بیمه‌ گذار
 • جستجو و ارسال بار بیمه‌ گذار

مطلب بیشتر: بیمه مسافرتی امارات و دبی با پوشش کرونا


پوشش کرونا در بیمه مسافرتی ترکیه

اخیرا با شیوع بیماری کرونا، برخی از شرکت های بیمه پوشش هایی را برای تشخیص و درمان بیماری کرونا ارائه می‌کنند، از قبیل بیمه مسافرتی سامان و بیمه مسافرتی ملت و بیمه مسافرتی کارآفرین. هزینه های قابل پرداخت در بیماری کرونا برای تست کرونا و تست PCR و هزینه های ویزیت و دارو و در صورت نیاز پرداخت هزینه‌های بستری توسط بیمه مسافرتی کرونا قابل پرداخت می‌باشد.
میزان خسارت تحت پوشش در بیمه مسافرتی ترکیه برای کرونا تا سقف درج شده در بیمه نامه می‌باشد.


بیمه مسافرتی با پوشش کرونا 


میزان پوشش‌های بیمه مسافرتی برای ترکیه

سقف بیمه‌های مسافرتی برای سفر به ترکیه می تواند ۱۰ هزاریورو، ۳۰ هزار یورو و  ۵۰ هزار یورو باشد. بیمه گذار می تواند به انتخاب خود یکی از طرح‌های بیمه ای را انتخاب و خریداری نمایید.

بهترین بیمه مسافرتی برای ترکیه

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید و می‌خواهید بیمه مسافرتی خریداری کنید، بیمه مسافرتی سامان، بیمه مسافرتی کارآفرین، بیمه مسافرتی ملت و … می توانند گزینه‌های مناسبی برای شما باشد.


بیمه های مورد تایید سفارت آلمان و اتریش


هزینه بیمه مسافرتی برای ترکیه

هزینه بیمه مسافرتی خارج از کشور به چند عامل مهم بستگی دارد، از جمله کشور مقصد، تعداد روزهای سفر، سن فرد مسافر و میزان سقف پوشش انتخابی شما. برای محاسبه و استعلام بیمه مسافرتی می توانید با وارد کردن اطلاعات فر بیمه شده و مشخصات سفر دز بیمه تایم به صورت آنلاین قیمت بیمه مسافرتی شرکت‌های بیمه را مشاهده کرده و مقایسه نمایید.

خرید آنلاین بیمه مسافرتی ترکیه

برای خرید آنلاین بیمه مسافرتی ترکیه می توانید اطلاعات بیمه شده را در سامانه بیمه تایم وارد نمایید و با مشاهده قیمت بیمه مسافرتی شرکت های بیمه و انتخاب شرکت بیمه ای تان ، با بارگذاری مدارک مورد نیاز می توانید بیمه مسافرتی تان را از بیمه تایم به صورت انلاین خریداری نمایید.

 

 

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۴ / ۵. تعداد رای ۵

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۶ comments