بیمه عمر معلم: بررسی طرح‌ها، مزایا و پوشش‌ها

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

شرکت بیمه معلم از سال 1386 با داشتن 50 شعبه در سراسر کشور خدمات رشته‌های مختلف بیمه ای را ارائه می‌کند. یکی از رشته‌های بیمه ای که توانسته در مدت این سال‌ها پر رنگ‌تر عمل کند بیمه عمر معلم است. شرکت بیمه معلم در رشته بیمه عمر با ارائه طرح های مختلف بیمه ای در چند سال اخیر بیمه گذاران بسیاری را همراهی کرده و با ارائه پوشش‌هایی از قبیل سرمایه فوت و امراض و از کار افتادگی و … به همراه سرمایه گذاری توانسته گام مهمی در صنعت بیمه برداشته باشد. در این نوشته یک نگاه جامع و کلی به بیمه عمر معلم می‌پردازیم تا با شرایط و طرح‌ها و پوشش‌های بیمه عمر معلم بیشتر آشنا شویم.

قبل از آن جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه عمر را مطالعه کنید.


انواع بیمه عمر بیمه عمر معلم

با توجه به نیازهای بیمه‌ای بیمه گذاران بیمه نامه های عمر ، شرکت بیمه معلم انواع بیمه‌های عمر را به صورت طرح‌های مختلف ارائه می‌کند. انواع بیمه های عمر معلم به ترتیب زیر می‌باشد:

 

بیمه انفرادی معلم

اگر می خواهید بیمه عمر انفرادی داشته باشید می‌توانید یکی از انواع بیمه‌های انفرادی عمر معلم را انتخاب نمایید.

 •  بیمه عمر زمانی ساده  معلم
 •  بیمه عمر مانده بدهکار  معلم
 • بیمه سرمایه گذاری معلم

بیمه عمر زمانی ساده  معلم

در این بیمه نامه حق بیمه بر اساس شرایط سنی و سلامت فرد بیمه شده تعیین می شود و فقط پوشش خسارت فوت بیمه شده از زمان اعتبار بیمه نامه برای فرد بیمه شده ارائه می شود. با توجه به شرایط بیمه نامه اگر بیمه شده در طول مدت بیمه فوت کند سرمایه مشخص شده در بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب بیمه عمر زمانی را مشاهده کنید.

 

شرایط بیمه عمر زمانی معلم چیست؟

 • شرایط سنی افراد بیمه شده در این بیمه نامه 15 تا 69 سال است و جمع مدت بیمه نامه و سن بیمه شده نباید بیش از 70 سال شود.
 • مدت زمان بیمه عمر زمانی ساده 1 تا 30 سال است
 • حداکثر سرمایه فوت قابل ارائه در این بیمه نامه 500 میلیون تومان است
 • اگر فرد بیمه شده در زمان پایان مدت بیمه نامه در قید حیات باشد هیچ مبلغی به وی پرداخت نمی‌شود .
 • پرداخت حق بیمه به صورت سالانه و یکجا انجام می‌گیرد.

پیشنهاد خواندن: با بیمه عمر ایران آشنا شوید


بیمه عمر مانده بدهکار 

افرادی که از بانک و یا موسسات مالی اقدام به دریافت وام نموده‌‌اند، می‌توانند از یک پشتوانه مطمئن کمک بگیرند، بیمه عمر مانده بدهکار معلم برای زمانی که فرد وام گیرنده قبل از تکمیل بازپرداخت وام فوت کند بازپرداخت وام را انجام می‌دهد.

 

شرایط بیمه عمر مانده بدهکار معلم چیست؟

 • شرایط سنی برای استفاده از این بیمه نامه 15 تا 69 سال می باشد که بر اساس مدت بازپرداخت وام تعیین می شود. البته جمع مدت بیمه نامه و سن بیمه شده نباید بیش تر از 70 سال شود.
 • بیمه شده می تواند حق بیمه این بیمه نامه را به صورت سالانه و یا به صورت یکجا پرداخت نماید.
 • حداکثر سرمایه مورد تعهد در این بیمه نامه 500 میلیون تومان می‌باشد.
 • این بیمه نامه هیچ گونه پوشش بیمه‌ای ندارد.
 • شرکت بیمه معلم نسبت به اقساط پرداخت نشده  وام بیمه شده ندارد.
 • اگر بیمه شده فوت نماید مانده وام را شرکت بیمه معلم یکجا به موسسه مالی وام دهنده پرداخت می‌نماید.

 

بیمه زندگی و سرمایه گذاری معلم

یکی از طرح های به روز بیمه های عمر،  طرح بیمه زندگی و سرمایه گذاری معلم می باشد. در این طرح در کنار پوشش‌های بیمه‌ای، سرمایه‌گذاری نیز برای فرد بیمه شده فراهم می‌شود که می تواند از سرمایه اندوخته شده بیمه نامه خود استفاده نماید.

 

 بیمه مستمری و بازنشستگی معلم

داشتن مستمری و بازنشستگی با مبالغ اندک یکی از مزایای بیمه مستمری معلم می باشد. البته با توجه به خاص بودن طرح مستمری این بیمه نامه دارای شرایط خاصی می باشد که با توجه به شرایط بیمه معلم مستمری وی پرداخت می شود.


مطلب مرتبط: چگونه ۱۰ ساله بازنشست شوید؟


شرایط بیمه مستمری و بازنشستگی معلم چیست؟

 • همه افراد شاغل و غیر شاغل می توانند این بیمه نامه را داشته باشند.
 • اگر فرد بیمه شده در زمانی که مستمری برقرار می شود در قید حیات باشد می تواند از مستمری این بیمه نامه استفاده کند و اگر وی فوت کند مستمری به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود.
 • اگر ذینفع بیمه نامه فوت کرده باشد مبلغ مستمری به ذینفع دیگر این بیمه نامه پرداخت می شود.
 • میزان مستمری بر اساس حق بیمه پرداختی و مدت بیمه  نامه محاسبه می شود.

 

بیمه عمر مشترک معلم

در این بیمه نامه شما با پرداخت یک حق بیمه دو نفر تحت پوشش قرار می‌گیرد و علاوه بر پوشش های بیمه‌ای مشترک می‌توانند به صورت همزمان از سرمایه گذاری این بیمه نامه استفاده کنند.

 

پوشش‌های بیمه عمر مشترک معلم چیست؟

 • پوشش فوت به هر علت از پوشش‌های بیمه عمر مشترک بیمه عمر معلم است که بر اساس حق بیمه پرداختی هر فرد محاسبه می‌شود و در صورت فوت بیمه شده اصلی و یا بیمه شده فرعی به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود.
 • اگر هر یک از بیمه شده گان بیمه عمر مشترک معلم در اثر حادثه فوت کنند تا 4 برابر سرمایه فوت عادی بیمه نامه به ذینفعان این بیمه نامه پرداخت می‌شود.
 • اگر هر یک از بیمه شدگان این بیمه نامه به هر علت دچار نقص عضو و یا ازکارافتادگی شوند می توانند از این پوشش بیمه نامه بر اساس سرمایه مشخص شده در بیمه نامه استفاده نمایند.
 • اگر بیمه شده اصلی به هر علت دچار ازکارافتادگی کامل و دائم شود بیمه نامه از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود.
 • برای هر دو نفر بیمه شده در بیمه عمر مشترک  پوشش بیماری های خاص تا سقف 50 میلیون تومان ارائه می شود  که هر دو بیمه شده می توانند از این سرمایه در طول مدت داشتن بیمه عمرشان استفاده کنند.
 • از دیگر پوشش های بیمه عمر مشترک معلم ارائه پوشش هزینه پزشکی به هر دو بیمه شده می باشد که اگر هزینه پزشکی در اثر حادثه برایشان اتفاق بیافتد می توانند از این پوشش برای جبران بخشی از هزینه های خود استفاده نمایند.

 

مزایای بیمه عمر مشترک معلم

اگر انتخاب شما خرید بیمه عمر مشترک معلم است باید بدانید که با خرید این بیمه نامه هر دو نفر می توانید از مزایای زیر در طول مدت داشتن بیمه نامه استفاده نمایید:

 • پوشش‌های بیمه نامه برای هر دو فرد بیمه شده با پرداخت یک حق بیمه ارائه می شود.
 • هر دو بیمه شده اصلی و فرعی بیمه نامه دارای پوشش فوت عادی تا سقف 500 میلیون تومان است.
 • علاوه بر پوشش فوت عادی ، هر دو بیمه شده دارای فوت حادثی جمعا تا 800 میلیون تومان می باشد.
 • بیمه گذر می‌تواند حق بیمه را به صورت اقساط پرداخت نماید
 • این بیمه نامه مزایای دیگر بیمه عمر انفرادی از قبیل دریافت وام و برداشت از اندوخته و معافیت مالیاتی و … را دارد
 • بیمه عمر مشترک همانند بیمه انفرادی این امکان را دارد که پرداخت سود مشارکتی و اعمال تعدیل روی حق بیمه وجود دارد.

طرح دانش آموز بیمه عمر معلم

سایر طرح‌های بیمه عمر معلم

شرکت بیمه معلم برای ارائه خدمات بیشتر بیمه عمر برای تمامی اقشار جامعه طرح های مختلف بیمه عمر را با تعریف بازار هدف مخصوص ارائه می‌کند. طرح های ویژه بیمه عمر معلم به ترتیب زیر می باشد:

 

طرح بیست بیمه معلم ویژه دانش آموزان و دانشجویان

بازار هدف این طرح تمامی دانش آموزان و دانشجویان در سراسر کشور  است که خانواده دانش آموزان و دانشجویان می توانند با حداقل پس انداز و مبالغ کم یک سرمایه ارزشمند برای فرزندانشان شکل دهند  و دانش آموزان می توانند از این پس انداز برای جبران هزینه های تحصیلی، ازدواج، تامین مسکن و … استفاده نمایند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر مان چیست؟


طرح آرامش ماندگار بیمه معلم  ویژه فرهنگیان

بازار هدف این طرح تمامی فرهنگیان، معلمان و خانواده درجه اول ایشان هستند که می توانند با کمک این طرح سرمایه گذاری ارزنده‌ای را داشته باشند که در زمان نیاز از پوشش های بیمه ای و سرمایه گذاری این طرح استفاده نمایند.

 

طرح هدیه هستان معلم ویژه نوزادان و کودکان

بازار هدف این طرح تمامی نوزادان و کودکان از بدو تولد  تا زیر ۶ سال است که در خرید این طرح بیمه ای می توانند یک ماه حق بیمه را از بیمه معلم دریافت نمایند. این طرح برای بیشتر پدرو مادرها جنبه سرمایه گذار ی اقتصادی دارد و می تواند یک هدیه ارزنده برای آینده کودکان شما باشد.

 

طرح بانوی ایران زمین معلم

همه خانم های ایرانی می‌توانند این بیمه نامه را داشته باشند و از پوشش‌ها و سرمایه گذاری این بیمه نامه استفاده کنند. مخصوصا خانم هایی که شاغل نیستند و نیاز به یک خاطر امنیت دارند می توانند از این بیمه نامه کمک بگیرند.


پیشنهاد خواندن: تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی چیست؟


طرح کمک هزینه تحصیلات معلم

همه خانواده‌هایی که دارای فرزند هستند می‌توانند طرح کمک هزینه تحصیلات بیمه عمر معلم کمک بگیرند. با برنامه ریزی مالی که فراهم می کند می تواند آرامش خاطری برای جبران هزینه های تحصیلی فرزندان باشد.

بیمه جهیزیه معلم

طرح کمک هزینه جهیزیه معلم

اگر شما هم از خانواده هایی هستید که فرزند دختر دارید ، داشتن یک پشتوانه اقتصادی که بتواند در بلند مدت بخشی از هزینه های  خرید و تامین جهیزیه را جبران کند از خواسته های بسیاری از خاواده ها می باشد  که با این طرح بیمه معلم می تواند آرامش خاطری برای آن ها باشد.

 

طرح نقش آفرینان اقتصاد معلم

تمامی اصناف فعال که نیاز به یک پوشش بیمه ای دارند می توانند با استفاده از طرح نقش آفرینان اقتصاد سرمایه گذاری اقتصادی در کنار پوشش های بیمه ای داشته باشند. با توجه به این که بسیاری از اصناف تامین اجتماعی و بیمه گر اول ندارند می توانند از این پوشش بیمه ای استفاده نمایند.


بیمه عمر معلم چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

پوشش‌های بیمه عمر

با توجه به شرایط بیمه عمر معلم پوشش های زیر برای بیمه شده های این بیمه نامه منظور می شود. (در واقع پوشش های زیر پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه عمر معلم می‌باشند):

 

 • پوشش فوت: اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه نامه فوت نماید سرمایه فوت بیمه به ذینفعان این بیمه نامه پرداخت می شود. میزان سرمایه فوت بیمه عمر بر اساس حق بیمه پرداختی وی محاسبه می شود. میزان سرمایه فوت به هر علت تا سقف 500 میلیون تومان است که در زمان فون به همراه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان وی پرداخت می شود.
 • پوشش فوت در اثر حادثه: اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید میزان پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود. سقف پوشش فوت در اثر حادثه بیمه عمر معلم 800 میلیون تومان است  وبیمه شده می تواند  تا 3 برابر حق بیمه پرداختی را به عنوان سرمایه فوت حادثی انتخاب نماید.
 •  پوشش نقص عضو ناشی از حادثه : اگر بیمه شده در مدت زمانی که بیمه معلم دارد در اثر حادثه دچار نقص عضو و یا ازکارافتادگی جزئی و یا دائم شود با داشتن این پوشش می تواند از سرمایه نقص عضو استفاده نماید. میزان سرمایه نقص عضو ناشی از حادثه در بیمه عمر 50 درصد و یا 100 درصد سرمایه فوت عادی محاسبه می شود. سقف پوشش نقص عضو دائمی تا 300 میلیون تومان می باشد.
 • پوشش هزینه پزشکی: اگر برای فرد بیمه شده اتفاقی بیافتد می‌تواند از این پوشش برای جبران هزینه های پزشکی خود استفاده نماید. میزان پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه می تواند 5درصد، 10 درصد، 15درصد، 20درصد سرمایه فوت عادی تعیین شود . البته سقف این پوشش تا مبلغ 60 میلیون تومان می باشد.
 • پوشش معافیت از پرداخت حق: با توجه به شرایط بیمه عمر معلم اگر بیمه شده در مدت داشتن بیمه به هر علتی دچار ازکارافتادگی کامل و دائم شود ، وی تا پایان مدت بیمه نامه از پرداخت حق بیمه معاف می شود.
 • پوشش امراض خاص: با توجه به شرایط بیمه معلم، اگر فرد بیمه شده به یکی از بیماری های زیر مبتلا شود می تواند از سرمایه امراض برای جبران هزینه های درمان خود استفاده نماید. سقف پوشش امراض عمر معلم 50 میلیون تومان است  که همه افراد از سن 1 تا 60 سالگی می‌توانند از پوشش امراض استفاده نمایند.  بیماری های تحت پوشش در بیمه عمر معلم عبارتند از سکته قلبی ، سکته مغزی، انواع سرطان، پیوند اعضای اصلی و حیاتی بدن.

مزایای بیمه‌های عمر معلم چیست؟

بیمه عمر معلم علاوه بر این که یک بیمه نامه با پوشش های بیمه ای است دارای مزایای مالی نیز می‌باشد که هر فرد بیمه شده میتواند در طول مدت داشتن این بیمه نامه از مزایای آن استفاده نماید. در یک نگاه کلی می توان مزایای بیمه عنر معلم را به ترتیب زیر بیان کرد:

 • داشتن پوشش فوت به هر علت و پوشش فوت در اثر حادثه مهمترین امتیاز این بیمه نامه است که در زمان خسارات چندین برابر حق بینه پرداختی را به استفاده کنندگان این بینه نامه پرداخت می کند.
 • علاوه بر پوشش فوت داشتن پوشش‌هایی از قبیل پوشش بیماری های خاص،جبران هزینه های پزشکی،  ازکارافتادگی و  معافیت از پرداخت ، پوشش نقص عضو از مزایای بیمه ای این بیمه نامه می باشد.

حتما بخوانید: جدول مقایسه بیمه‌های عمر


 • اندوخته این بیمه نامه معاف از پرداخت مالیات بوده و از این رو می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.
 • امکان دریافت مستمری با توجه به شرایط و درخواست بیمه شده
 • برداشت وام بدون نیاز به ضامن
 • پرداخت سود مشارکتی و سود تضمینی به حق بیمه و اندوخته سال های قبل
 • استفاده کنندگان این بیمه نامه توسط بیمه گذار در زمان خرید این بیمه نامه مشخص می سود. استفاده کنندگان در صورت فوت و استفاده کنندگان اندوخته توسط بینه گذار تعیین شده و وی میتواند در طول مدت بینه نامه استفاده کنندگان بیمه نامه را تغییر دهد.

نکته: استفاده کنندگان از اندوخته پایان دوره بیمه نامه، در صورت حیات بیمه شده که می تواند خود بیمه شده و یا سایر اشخاص باشد. درصورتیکه استفاده کنندگان از سرمایه بیمه نامه در صورت فوت بیمه شده تعیین نشده باشد، سرمایه بیمه به وراث قانونی پرداخت می شود.


 وام بیمه عمر معلم

یکی از مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری معلم امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن و وثیقه است. با توجه به شرایط بیمه معلم اگر هر بیمه‌گذار ۲ سال از شروع بیمه نامه عمرش گذشته باشد و بیمه نامه اش دارای اندوخته باشد می‌تواند از وام استفاده نماید. میزان وام بر اساس ۹۰ درصد اندوخته است که برای هر بیمه نامه محاسبه شده و با درخواست بیمه گذار مبنی بر دریافت وام از محل بیمه عمرش به وی پرداخت می کند. هر چه حق بیمه پرداختی بیشتر بوده و تعداد سال‌های بیمه‌ای بالاتر باشد و سن بیمه شده کمتر مبلغ اندوخته بیمه نامه قایل توجه تر شده و نهایتا میزان وان دریافتی وی هم بیشتر خواهد بود.


استعلام اندوخته بیمه عمر معلم

دارندگان بیمه نامه های عمر معلم می توانند با وارد کردن کد ملی و شماره بیمه نامه در سایت بیمه معلم ، استعلام اندوخته بیمه عمرشان را مشاهده نمایند، البته اگر حق بیمه تان را منظم پرداخت کرده اید می توانید بر اساس جدول بیمه عمر معلم که ضمیمه بیمه نامه تان می‌باشد اندوخته و ارزش بازخریدی بیمه نامه تان را مشاهده نمایید. اما اگر وامی روی بیمه نامه تان دارید و یا اگر تاخیر در پرداخت حق بیمه داشته باشید ممکن است اندوخته بیمه عمری که در جدول بیمه نامه تان درج شده با اندوخته آنلاین بیمه نامه شما کمی تفاوت وجود داشته باشد.


 

 

شرایط وام بیمه عمر معلم

برای دریافت وام از محل اندوخته بیمه نامه بیمه معلم بیمه گذار می تواند بعد از پایان سال دوم 90 درصد اندوخته بیمه نامه را وام بگیرد. مدت بازپرداخت وام بیمه نامه می تواند 12 ماهه و یا 24 ماهه باشد. برای دریافت وام نیاز به داشتن ذینفع در بیمه نامه وجود ندارد.


استعلام بیمه عمر معلم

برای استعلام بیمه عمر معلم و مشاهده جدول بیمه عمر معلم قبل از خرید بیمه عمر، می توانید درخواست خرید بیمه عمر را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه تایم جدول بیمه عمر معلم را استعلام گرفته بهترین بیمه نامه را خریداری نمایید.

 


پرداخت بیمه عمر معلم

راهنمای پرداخت حق بیمه معلم

دارندگان بیمه نامه های عمر معلم میتوانند با استفاده از یکی از روش های زیر حق بیمه عمرشان را به صورت حضوری و یا غیر حضوری پرداخت نمایند:

 • مراجعه حضوری به بانک یکی از راه‌هایی است که بیمه گذاران می توانند بیمه عمر خود را واریز کند. در این روش بیمه گذار با همراه داشتن دفترچه اقساط میتواند حق بیمه اش را به شماره حساب 4803509573 بیمه عمر و سرمایه‌گذاری معلم در بانک ملت پرداخت نماید.
 • پرداخت از طریق درگاه دستگاه خود پرداخت ملت: شما میتوانید با مراجعه به هر دستگاه ATM بانک ملت در سراسر کشور و با استفاده از روش کارت به کارت حق بیمه عمرتان را پرداخت کنید با داشتن حق بیمه و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۲۵۰۷۶۲۸۱ اطلاعات لازمه شما در پرداخت خواهد بود.
 • پرداخت حق بیمه با استفاده از سیستم USSD با گوشی همراه: برای پرداخت حق بیمه عمر بیمه معلم از گوشی همراه خود کد #1*2*5*741* را وارد کنید. در این قسمت دو شماره حساب می‌بینید که اولی مربوط به بیمه عمر و دومی مربوط به اموال است. گزینه 1 را انتخاب کنید و وارد درگاه پرداخت شوید. در این قسمت باید اطلاعات حساب خود را مانند شماره کارت بانکی و رمز دوم خود را وارد کنید و پرداخت خود را تکمیل کنید. رسید پرداخت از طریق پیامک به شما ارسال خواهد شد
 • درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت در سایت بیمه معلم www.mic.co.ir
 • به سایت بیمه معلم مراجعه کنید و در همان صفحه اول قسمت پرداخت اینترنتی بیمه عمر را انتخاب کنید تا مستقیماً به صفحه پرداخت بانک ملت بروید.  سپس با وارد کردن اطلاعات خواسته شده شامل مبلغ حق بیمه پرداختی، نام، نام خانوادگی، پست الکترونیک، شماره همراه، شناسه واریز و درنهایت شرح واریز به درگاه پرداخت وارد می‌شوید و با ارایه اطلاعات حساب بانکی پرداخت حق اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم را انجام دهید.
 • به سامانه واریز وجه به حساب سازمانها در سایت بانک ملت www.bankmellat.ir مراجعه کرده و حق بیمه عمر معلم را پرداخت نمایید.

پرداخت اینترنتی بیمه عمر معلم

در واقع راحترین راه برای پرداخت حق بیمه عمر معلم ، پرداخت اینترنتی بیمه عمر معلم می باشد که از طریق سایت بیمه معلم و سایت بانک ملت امکان پذیر می‌باشد.

پرداخت بیمه عمر معلم با کد بیمه گذار و کد ملی

امکان پرداخت اقساط بیمه عمر معلم از طریق کد ملی و کد بیمه گذاری در سایت بیمه معلم امکان پذیر می باشد. کد بیمه گذاری مخصوص هر فدر بیمه گذار بوده که در زمان خرید در روی بیمه نامه عمر درج می شود.

 


راهنمای دریافت خسارت بیمه عمر

با توجه به پوشش‌هایی که هر فرد بیمه شده دارد اگر در طول مدت داشتن بیمه نامه عمر معلم خسارتی داشته باشد می‌تواند با استفاده از پوشش‌های که در بیمه عمر معلم دارد خسارت خود را دریافت نماید. مراحل پرداخت خسار ت به صورت زیر است:

 1. اعلام خسارت به شرکت بیمه معلم
 2. ارائه مدارک خسارت به شرکت بیمه
 3. تشکیل پرونده و اعلام کسری مدارک
 4. بررسی مدارک و تکمیل پرونده
 5. پرداخت خسارت

این نکته را فراموش نکنید که بیمه شده حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ وقوع خسارت فرصت دارد، با همراه داشتن اصل بیمه نامه و مدارک اولیه وقوع خسارت و مدارک شناسایی معتبر، به یکی از شعب بیمه معلم مراجعه و نسبت به تکمیل فرم اعلام خسارت و تکمیل مدارک درخواستی شرکت بیمه معلم اقدام نماید.

مدارک لازم در هر نوع خسارت متفاوت می باشد ، از این رو در هر نوع خسارت باید مدارک زیر به شرکت بیمه ارائه شود:

مدارک پرداخت خسارت فوت بیمه عمر معلم

 • اصل بیمه نامه و ضمائم ( نسخه تحویل داده شده به بیمه گذار)
 • اصل و یا تصویر برابر با اصل گواهی فوت
 • اصل و یا تصویر برابر با اصل جواز دفن
 • تصویر برابر با اصل شناسنامه باطل شده متوفی و تصویر کارت ملی
 • تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی وراث یا ذینفعان بیمه نام
 • هدر صورتی که در بیمه نامه گیرنده ، وراث قانونی ذکر شده است
 • تصویر برابر با اصل انحصار وراثت الزامی است.
 • اصل و یا تصویر برابر با اصل گزارش حادثه توسط مراجع انتظامی و قضایی ( در صورت فوت به علت حادثه)اعلام شماره پرونده دادسرا.
 • گزارش های نهایی مقامات انتظامی و قضایی.تصویر برابر با اصل گواهی پزشکی قانونی ( در صورت فوت به علت حادثه ، فوت نامعلوم و یا مرگ مشکوک )
 • اصل و یا تصویر برابر با اصل مدارک درمانی و بیمارستانی( حسب مورد)ارسال اصل کلیه مدارک پزشکی اخیر متوفی از شروع تشخیص بیماریدر صورت عدم بستری گزارش پزشک معالج در خصوص نوع بیماری و درمان صورت گرفته
 • اصل دفترچه بیمه ی بیمه شده (تامین اجتماعی، خدمات درمانی، بیمه سلامت و…)

پیشنهاد خواندن: با مزایا و معایب بیمه عمر پاسارگاد آشنا هستید؟


مدارک لازم خسارت امراض خاص بیمه عمر معلم

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی بیمه شده
 • اصل و یا تصویر برابر با اصل مدارک بیمارستانی و درمانی بیمه شده از زمان شروع تشخیص بیماری
 • اصل فاکتور هزینه های انجام شده
 • در صورتی که تصویر برابر اصل باشد، پرداخت کننده اول و میزان خسارت پرداخت شده و کپی چک دریافتی از بیمه‌گر اول مشخص و ضمیمه شده باشد.
 • درصورتیکه توسط مراکزدرمانی (به غیر از مراکز درمانی دولتی) برابربا اصل شده باشد، مبلغ آن قابل پرداخت نمی‌باشد.
 • گزارش پزشک معالج در خصوص نوع بیماری، شروع بیماری و پایان درمان

 

مدارک لازم در خسارت نقص عضو بیمه عمر معلم

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی بیمه شده
 • اصل و یا تصویر برابر با اصل گزارش حادثه توسط مراجع انتظامی و قضایی
 • اصل و یا تصویر برابر اصل مدارک بیمارستانی بیمه شده
 • عکس های رادیولوژی بیمه شده
 • اصل و یا تصویر برابر با اصل گزارش پزشکی قانونی
 • انجام تحقیقات محلی پزشکی یا بیمارستانی توسط شعبه
 • دریافت گزارش نماینده مبنی بر نحوه پذیرش بیمه شده، نحوه آشنایی و …دریافت گزارش پزشک معالج در خصوص نقص عضو دائم جزئی و یا کلی بیمه شده

 

مدارک خسارت معافیت از پرداخت حق بیمه بیمه عمر معلم

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی بیمه شده
 • تصویر برابر با اصل گزارش حادثه توسط مراجع انتظامی و قضایی (درصورت وقوع حادثه)اصل یا تصویر برابر با اصل مدارک بیمارستانی بیمه شده در زمان شروع بیماری یا حادثه و طول درمان
 • اصل یا تصویر برابر با اصل گزارش کمیسیون پزشکی
 • عکس های رادیولوژی بیمه شده انجام تحقیقات محلی پزشکی یا بیمارستانی توسط شعبه
 • دریافت گزارش نماینده مبنی بر نحوه پذیرش بیمه شده، نحوه آشنایی و …دریافت گزارش پزشک معالج در خصوص نقص عضو دائم کلی و از کارافتادگی دائم بیمه شده
 • اصل و یا تصویر برابر با اصل گزارش پزشکی قانونی یا کمیسیون تامین اجتماعی و یا خدمات درمانی مبنی بر اعلام از کارافتادگی کامل و دائم بیمه شده با ذکر علت.

پیشنهاد خواندن: ویژگی‌های بیمه عمر پارسیان


مدارک لازم برای هزینه پزشکی ناشی از حادثه بیمه عمر معلم

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی بیمه شده اصل فاکتور هزینه های انجام شده با درج تاریخ و مشخصات بیمه شده.در صورتی که تصویر برابر اصل باشد ، پرداخت کننده اول و میزان خسارت پرداخت شده و کپی چک دریافتی از بیمه گر اول مشخص و ضمیمه شده باشد.
 • در صورتیکه توسط مراکز درمانی (به غیر از مراکز درمانی دولتی) برابر با اصل شده باشد، مبلغ آن قابل پرداخت نمی باشد.
 • اصل یا تصویر برابر با اصل گزارش حادثه توسط مراجع انتظامی و قضایی
 • اصل یا تصویر برابر با اصل اولین مرجع درمانی و مدارک بیمارستانی بیمه شده عکس های رادیولوژی بیمه شده
 • دریافت گزارش پزشک معالج در خصوص نقص عضو دائم کلی و از کارافتادگی دائم بیمه شده اصل و یا تصویر برابر با اصل گزارش پزشکی قانونی (در صورت لزوم)

خرید آنلاین بیمه عمر معلم از بیمه تایم

اگر میخواهید بیمه عمر معلم را برای خودتان و یا فرزندانتان خریداری نمایید میتوانید فرم بیمه عمر را در سایت بیمه تایم تکمیل نمایید. کارشناسان بخش عمر بیمه تایم در اسرع وقت باشما تماس گرفته و مشاوره لازم درباره بیمه عمر معلم و حتی مقایسه با سایر انواع بیمه عمر  را برای شما انجام می دهند تا شما بتوانید بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.

شرایط سنی در شرکت های مختلف متفاوت بوده و سقف سنی در بیمه عمر شرکت های مختلف با فرق می کند. برای خرید بیمه عمر از هر شرکت بیمه ای می توانید از مشاوره سامانه بیمه تایم استفاده نمایید.

انتخاب بیمه عمر بستگی به شرایط بیمه گذار و هدف وی از خرید بیمه عمر دارد، در زمان خرید بیمه عمر با توجه به شرایط بیمه عمر و کمک مشاوران بیمه تایم بهترین بیمه عمر را انتخاب نمایید.

بیمه عمر دارای طرح های مختلفی می باشد از جمله بیمه عمر گروهی، بیمه عمر مشترک، بیمه عمر خانواده، بیمه عمر و بازنشستگی و …. همه از انواع بیمه نامه های عمر می باشند که شرکت های مختلف بیمه ارائه می کنند.

جهت خرید بیمه عمر تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *