بیمه شخص ثالث پراید استعلام و خرید آنلاین

بیمه ثالث پراید یکی از انواع بیمه نامه های پر تعداد در بیمه شخص ثالث می باشد، چراکه  تعداد این خودرو با توجه به قیمت اقتصادی که دارد یکی از خودروهای پر تعداد در  سطح کشور می باشد و از سوی دیگر با توجه به اجباری بودن بیمه شخص ثالث، خرید این بیمه نامه توسط دارندگان خودروی پراید انجام می شود. بیمه شخص ثالث خساراتی که ممکن است با سایر افراد وارد شود را جبران می نماید. در ادامه به بررسی شرایط خرید بیمه شخص ثالث پراید خواهیم پرداخت.

بیمه شخص ثالث پراید چیست؟

بیمه شخص ثالث پراید یک بیمه نامه اجباری می باشد که خودروی بیمه شده را در مقابل خسارات احتمالی که ممکن است اتفاق بیافتد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

پوشش‌های بیمه ثالث پراید

بیمه ثالث پراید پوشش های جانی و مالی را برای دارنده این بیمه نامه به همرداه دارد. اگر خسارتی  توسط  خودروی پراید به سایر افراد وارد شود با داشتن این بیمه نامه جبران می شود.

  • خسارت‌های جانی شخص ثالث پراید: هزینه های پزشکی، نقص عضو و از کارافتادگی و فوت اشخاص ثالث؛ اشخاص ثالث شامل: سرنشینان خودروی روبرو و خودروی مقصر حادثه و همچنین افراد زیاندیده در جریان تصادف را جبران می کند.
  • در پوشش مالی شرکت بیمه گر همه حسارات مالی که توسط خودروی پراید اتفاق بیافتد را تحت پوشش قرار می دهد.

سقف پوشش های بیمه شخص ثالث پراید

همانطور که گفته شد شرکت های بیمه ، در بیمه شخص ثالث دو دسته پوشش جانی و مالی را تعهد می کنند. تعهدات جانی بیمه نامه شخص ثالث پزاید با توجه به تعداد سرنشینان که ۴ نفر است محاسبه می شود. میزان تعهدات جانی برابر با دیه یک انسان در ماه حرام هر سال تعیین می شود. میزان دیه ماه حرام سال ۱۴۰۲ یک میلیارد و دویست میلیون تومان است.  در واقع این پوشش برای هر ۴ نفر ارائه می شود.

میزان تعهدات مالی نیز ۲و۵ درصد دیه ماه حرام به عنوان پوشش مالی پایه تعربف می شود. در سال ۱۴۰۲ میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث برابر با ۳۰ میلیون تومان دارد. البته دارندگان بیمه ثالث پراید می توانند پوشش مالی بیشتر از میزان پایه را داشته باشند.

محاسبه قیمت و استعلام نرخ بیمه ماشین پراید

قیمت بیمه شخص ثالث پراید به جند عامل مختلف بستگی دارد. با توجه به هر کدام یک از عوامل، قیمت بیمه ثالث پراید در شرکت های مختلف بیمه با پوشش های مالی مختلف متفاوت می باشد. (قیمت بیمه شخص ثالث د رپوشش مالی ۳۰ میلیون تومان با توجه به قانون بیمه مرکزی در همه شزکت های بیمه یکسان می باشد.)

سایر عامل های مختلف موثر در قیمت بیمه ثالث پراید عبارتند از:

نوع کاربری خودرو

منظور از کاربری خودروی پراید، یعنی خودرو برای چه هدفی استفاده می‌شود (مثل آموزش رانندگی، تاکسی و…). کاربری شخصی ارزان ترین قیمت را دارد.

سقف تعهدات خریداری شده

پوشش های مالی خریداری شده در بیمه ثالث در قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر مستقیم دارند. انتخاب پوشش مالی بالاتر پرداخت حق بیمه بالاتر هم دارند.

تخفیف عدم خسارت پراید

در صورتی که دارنده پراید در طول مدت داشتن بیمه نامه خود از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند، مشمول تخفیف خواهد شد. تخفیف بیمه پراید هر سال به اندازه %۵ افزایش پیدا کرده و در نهایت در سال چهاردهم تمدید، به سقف خود یعنی ۷۰ درصد می‌رسد.

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث: ر صورتی که بیمه‌نامه پراید به موقع تمدید نشود، مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خواهد شد.

قیمت بیمه شخص ثالث پراید صفر در سال 1402 با حداقل میزان سقف تعهد، بدون انتخاب پوشش‌های اضافی و در نظر گرفتن تخفیفات، از 3 میلیون و 608 هزار تومان شروع می‌شود.

بیمه شخص ثالث پراید قسطی

برای خرید بیمه شخص ثالث پراید به صورت قسطی می توانید به سایت بیمه تایم مراجعه نماییپ و با مقایسه قیمت بیمه ثالث شرکت های مختلف ، بیمه ثالث مورد نظرتان را از بیمه تایم خریداری نمایید. حتی امکا خرید بیمه ثالث پراید کوتاه مدت در بیمه تایم وجود دارد.

استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پراید

برای خرید آنلاین بیمه ثالث پراید می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم خریداری نمایید. با وارد کردن اطلاعات پراید در سامانه بیمه تایم و ثبت تخفیفات و سایر اطلاعات می توانید بهترین بیمه ثالث را از بیمه تایم خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *