بیمه تایم
بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی

بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی

۰
(۰)

بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی، یکی از انواع بیمه نامه‌هایی می‌باشد که مدیر ساختمان بر اساس قانون تملک ساختمان‌ها باید خریداری نماید. این که بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی چه پوشش‌هایی را برای محل مورد بیمه دارد و در زمان خسارت چگونه جبران خسارت می‌کند، موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی چیست؟

این بیمه نامه یکی از انواع بیمه نامه‌های اموال می‌باشد که زیر مجموعه بیمه آتش سوزی مسکونی قرار می‌گیرد. این بیمه نامه اموال و سرمایه‌های ثبت شده در بیمه نامه را بر اساس شرایط و پوشش‌های این بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌دهد. تاسیسات، اثاثیه و ساختمان و … مواردی هستند که در بیمه نامه مجتمع مسکونی تحت پوشش می‌باشد.

انواع بیمه آتش سوزی

بیمه نامه آتش سوزی بر اساس نوع کاربری محل مورد بیمه، در سه دسته زیر ارائه می‌شود و اموال منقول و غیر منقول فرد بیمه گذار را تحت پوشش قرار می‌دهند.

  • بیمه آتش سوزی مسکونی
  • بیمه آتش سوزی صنعتی
  • بیمه آتش سوزی غیر صنعتی

بیمه مشاعات ساختمان

با توجه به شرایط بیمه نامه آتش سوزی، تمام قسمت‌های ساختمان و آپارتمان مانند: پارکینگ و مشاعات تحت پوشش بیمه آتش سوزی آپارتمان قرار می‌گیرند. اگر می‌خواهید پوشش‌های سرمایه‌ای که در ساختمان است به مورد بیمه شده اضافه کنید باید درخواست آن را به شرکت بیمه اعلام کرده تا متناسب با آن حق بیمه محاسبه شود. سرمایه‌های دیگر از قبیل: ماشین‌های پارک شده در پارکینگ، آسانسورها، مشاعات و موارد دیگر باید در بیمه نامه درج شوند تا تحت پوشش بیمه نامه قرار گیرند.

پوشش های بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی

عوامل موثر در قیمت بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی

  • سن ساختمان مورد بیمه
  • تعداد طبقات محل مورد بیمه
  • نوع کاربری مکان مورد بیمه
  • نوع سازه محل مورد بیمه
  • پوشش های اضافی بیمه نامه آتش سوزی برای محل مورد بیمه
  • نوع سیم کشی
  • شرایط وسایل اطفاء حریق

همه مواردی که گفته شد، در زمان صدور بیمه نامه آتش سوزی مجتمع مسکونی از جمله ریسک‌های مورد بررسی توسط کارشناسان صدور بیمه آتش سوزی می‌باشد که در محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی بسیار تاثیر گذار می‌باشند.


بیشتر بخوانیم : بیمه سرقت منزل


هزینه بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی چگونه محاسبه می‌شود؟

در محاسبه هزینه بیمه آتش سوزی بیمه گذار با اطلاع از سرمایه مورد نظر و پوشش‌های مورد درخواست می‌توانید هزینه بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی را برآورد کنید. البته تخفیفاتی روی بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی در برخی از شرکت های بیمه ارائه می‌شود. به عنوان برای دارندگان بیمه عمر در برخی از شرکت‌های بیمه از جمله بیمه عمر پاسارگاد تخفیفاتی در بیشتر رشته‌ها از جمله بیمه آتش سوزی ارائه می‌شود.

مسئول خرید بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی چه کسی می‌باشد؟

در خرید بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی اولین نفر مدیر ساختمان و هیات مدیره ساختمان هستند که باید در مورد خرید بیمه آتش سوزی  اقدامات لازم را انجام دهند. خرید بیمه نامه کامل با پوشش های مهم در بیمه نامه آتش سوزی بسیار مهم می‌باشد. چراکه خرید برخی از پوشش‌های مهم بیمه آتش سوزی از قبیل بیمه زلزله برای دریافت خسارت بسیار مهم می‌باشد. در کنار بیمه آتش سوزی، بیمه مدیر ساختمان از دیگر انواع بیمه نامه می باشد که مدیر ساختمان یا هیات مدیره می تواند برای داشتن پوشش خریداری نمایند.


مطالب مرتبط: بیمه آتش سوزی ایران


استعلام و خرید بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی از بیمه تایم

برای استعلام و خرید بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی از بیمه تایم می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم BimeTime.com ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه تایم بهترین نوع بیمه نامه آتش سوزی را انتخاب و خریداری نمایید. از طریق تماس با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ امکان دریافت مشاوره تلفنی نیز وجود دارد.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد رای ۰

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر