بیمه تایم

مهمترین معیارهای انتخاب بهترین بیمه مسئولیت پزشکان

بهترین بیمه مسئولیت پزشکان
۴.۹
(۷)

انجام هر کار در هر شغلی ممکن است مسبب خسارت جانی و مالی برای افراد دیگر شود که در برخی از اوقات جبران چنین خساراتی برای همه ما چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ حقوقی دردسرساز خواهد بود. در این زمان نیاز به داشتن حامی در زمان خسارت بسیار گزینه ارزشمندی می‌باشد. بیمه مسئولیت پزشکان در همه جوامع اهمیت فراوانی داشته و دارد. تلفات و زیان‌های جانی که در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های خصوصی اتفاق می‌افتد، می‌تواند خطرهای بزرگی که پزشکان با آن روبرو هستند را نشان دهد. در همین جا نقش موثر و مطلوب بیمه در جبران خسارات پر رنگتر می‌شود، از این رو برای خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان دقت بیشتری هم باید داشته باشیم.

 

چرا خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان مهم است؟

چرا بیمه مسئولیت پزشکان مهم است

همه پزشکان و یا مشاغلی که به نحوی با حرفه پزشکی در ارتباط هستند، چون کار آنها عجین است با جان انسانها، چنانچه در کارشان دچار خطا و یا قصوری شوند و مسئول این اشتباه و اتفاق شناخته شوند باید جواب گوی مسئولیت چنین اتفاقاتی باشند. از این رو داشتن بیمه مسئولیت پزشکی می‌تواند یک نیاز و الزام به نظر آید. در بسیاری از کشورهای توسعه یافته بیمه مسئولیت پزشکان بسیار شناخته شده‌تر است، به گونه‌ای که هر پزشک برای داشتن یک بیمه نامه کامل که همه جوانب شغل را در نظر بگیرد چندین بیمه مسئولیت پزشکی با پوشش‌های تخصصی را خریداری می‌کنند. به عنوان مثال بیمه مسئولیت حرفه‌ای داروخانه دو نوع مسئولیت خاص به صورت بیمه مسئولیت کالا و مسئولیت حرفه ای را تحت پوشش قرار می‌دهد.

موضوع خطراتی که تحت پوشش بیمه مسئولیت پزشکان می‌باشد عبارت است از: بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای پزشکان که بیمه گذار را در قبال اشخاصی که به علت خطا، اشتباه، غفلت یا قصور بیمه گذار در تشخیص، مداوا، معالجه، اعمال جراحی و به طور کلی در پزشکی دچار صدمات جسمانی، روحی، نقص عضو  یا فوت نماید را تحت پوشش قرار می‌دهد.

این بیمه نامه معمولا یکساله می‌تواند باشد و در صورت درخواست بیمه گذار می‌تواند به صورت چند ماهه نیز صادر شود.


مطالب بیشتر: پوشش زیبایی در بیمه مسئولیت پزشکان را کدام شرکت های بیمه ارائه می کنند؟


مهمترین معیارهای انتخاب بهترین بیمه مسئولیت پزشکان

معیارهای انتخاب بهترین بیمه مسئولیت پزشکان

در انتخاب بهترین بیمه مسئولیت پزشکان چند معیار مهم وجود دارد که با داشتن اطلاعات کامل درباره هر کدام از پوشش‌ها می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید:

۱- نرخ بیمه مسئولیت پزشکان نظام پزشکی

 نرخ بیمه مسئولیت پزشکان ارتباط مستقیمی با طبقه شغلی و ریسک خطر تخصص پزشک دارد و هر چه نرخ بیمه مسئولیت پزشکان کمتر باشد هزینه بیمه مسئولیت پزشکان نیز کمتر  می‌شود، و این امر می‌تواند یکی از مهمترین معیارهای انتخاب بهترین بیمه مسئولیت پزشکان باشد.

۲- طبقه پزشکی در بیمه مسئولیت پزشکان

در همه شرکت‌های بیمه، بر اساس ریسک سنجی که در هر رشته و تخصص پزشکی انجام شده چند طبقه پزشکی تعریف شده است. از آن جایی که این طبقه بندی به تشخیص بیمه مرکزی بوده، همه طبقه‌بندی‌ها در همه شرکت‌های بیمه یکسان می‌باشد.

۵ طبقه بیمه مرکزی برای بیمه مسئولیت پزشکان به شرح زیر می‌باشد:

 • گروه ۱: جراحان و متخصصین زنان و زایمان
 • گروه ۲: جراحان عمومی ومتخصصان بیهوشی، ارتوپدی
 • گروه ۳: جراحان و متخصصان قلب، مغز واعصاب ، چشم، ترمیمی، پلاستیک و نورولوژی
 • گروه۴: جراحان و متخصصان فک و صورت، گوش و حلق و بینی،دندان، لثه ، اطفال، پوست و متخصصان پزشکی هسته ای
 • گروه ۵: پزشکان غیر جراح یا جراحانی که به دلایلی جراحی نمی‌کنند؛ مانند پزشک عمومی، دندان‌پزشک، روان‌پزشک، متخصص آنکولوژی، آندوسکوپی، رادیولوژی، میکروبیولوژی، داروسازی، فیزیوتراپی، فیزیکی و توان‌بخشی، طب اورژانس و طب سنتی

۳- تخفیفات بیمه مسئولیت پزشکان

 • تخفیفات دوره‌ایی: شرکت‌های بیمه برای جلب رضایت بیمه گذار از تخفیفات دوره‌ایی استفاده می‌نمایند.
 • تخفیفات گروهی: اگر یک گروه از پزشکان همزمان بیمه مسئولیت پزشکان را تهیه نمایند می‌توانند نرخ بیمه مسئولیت پزشکان کمتری را پرداخت نمایند.

نکنه: بیمه تایم با توجه به تعداد بیمه گذاران بالایی که در سراسر کشور دارد تخفیفات دوره ای و گروهی قابل توجهی را در صدور بیمه نامه دارد.

۴- تخفیف عدم خسارت بیمه مسئولیت پزشکان

بیمه مسئولیت پزشکان از بیمه‌نامه‌هایی است که اگر شما در طول داشتن این بیمه نامه از شرکت بیمه خسارت دریافت نکنید، می‌توانید از تخفیف عدم خسارت بیمه مسئولیت پزشکان استفاده کنید. میزان تخفیفات عدم خسارت در شرکت‌های مختلف بیمه معمولا بصورت زیر است:

 • ۱۰% تخفیف به ازای داشتن یک سال عدم خسارت
 • ۱۵% تخفیف به ازای داشتن دو سال عدم خسارت
 • ۲۰% تخفیف به ازای داشتن  سه سال عدم خسارت
 • ۲۵% تخفیف برای  بیش از سه سال عدم خسارت

۵- پوشش های تکمیلی تخصصی

در برخی از تخصص‌های پزشکی، پوشش های تکمیلی برای ارائه برخی از خدمات پزشکی نیاز دارند. این رشته های پزشکی عبارتند از:

 • طب سنتی
 • طب سوزنی
 • پوشش زیبایی
 • ترک اعتیاد
 • هومیوپاتی
 • ایمپلنت

۶- میزان پوشش‌های مورد درخواست

پوشش‌ها در هر بیمه‌نامه‌ایی مهم است بیمه مسئولیت پزشکان هم از این امر مستثنی نیست. سقف پوشش‌هایی که پزشکان به عنوان بیمه‌گذار در بیمه‌نامه انتخاب می‌کنند در واقع سقف تعهدات شرکت‌های بیمه در زمان خسارت می‌باشد که برخی از شرکت‌های بیمه  ممکن است برخی از پوشش‌های را ارائه نکنند. به عنوان مثال برخی از شرکت‌های بیمه فقط پوشش دیه را دارند و برخی پوشش‌های اضافی مانند پوشش دادرسی. از این رو در انتخاب بهترین بیمه مسئولیت پزشکان، میزان پوشش‌ها می‌تواند از برترین گزینه‌ها در انتخاب شرکت بیمه باشد. داشتن سقف پوشش‌های لازم در دیه فوت و نقص عضو در زمان خسارت می‌تواند کمک فراوانی برای پزشکان باشد.

۷- رزیدنت بودن

رزیدنت‌ها در واقع پزشکانی هستند که واحد های تحصیلی خود را گذرانده‌اند ولی برای تخصص عملی، در بیمارستان مشغول می‌شوند. معمولا در همه شرکت‌های بیمه برای رزیدنت‌ها به خاطر عدم تجربه و تخصص کافی، مبلغی به حق بیمه اضافه می‌شود. میزان اضافه نرخ در شرکت‌های بیمه به صورت زیر می‌باشد:

 • رزیدنت سال اول ۲۵% افزایش در حق بیمه
 • رزیدنت سال دوم ۳۵% افزایش در حق بیمه
 • رزیدنت سال سوم به بعد ۵۰% افزایش در حق بیمه

میزان افزایش حق بیمه برای رزیدنت‌ها در برخی از شرکت‌های بیمه تا ۵۰ درصد از حق بیمه می‌باشد.

 

انتخاب شرکت بیمه توانگر

در استعلام بیمه مسئولیت پزشکان شرکت بیمه می‌تواند بسیار مهم باشد. سطح توانگری شرکت بیمه، در زمان خسارت می‌تواند بسیار مهم باشد. اگر به دنبال خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان هستید، شرکت‌هایی بیمه‌ای را انتخاب کنید که ترجیحا در سطح توانگری ۱ باشد. پیشنهاد میکنیم برای آشنایی با این امر آخرین رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه در سال جاری را مشاهده بفرمایید.

چند نکته مهم در خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان

برای خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان باید چند نکته ساده رو در نظر بگریم:

اولین نکته داشتن پوشش های کامل بیمه ای در بیمه نامه می باشد. سرمایه بیمه نامه تان را با سقف کامل خریداری نمایید که در زمان خسارت به مشکل نخورید. اگر از پزشکان گروه یک هستید مخصوصا زنان و زایمان پیشنهاد می شود که دوتا دیه به عنوان سرمایه تحت پوشش در بیمه نامه منظور شود.

دومین نکته داشتن کلوز پوشش اضافی برای دیه سال های آتی می باشد که در برخی شرکت ها تا ۴ سال و برخی ۶ سال می باشد.

سومین نکته داشتن پوشش های تکمیلی از قبیل پوشش زیبایی فقط برخی شرکت ها پوشش های اضافی از قبیل پوشش زیبایی، ترک اعتیاد، هومیوپاتی، طب سوزنی، ایمپلنت را دارند.

پزشکان عزیز می توانند  کمک کارشناسان بیمه تایم پوشش های اضافی شرکت های بیمه در زمان خرید این بیمه نامه مطلع شوند.

چهارمین نکته: هزینه دادرسی و هزینه کارشناسی رو هم می تونید در بیمه مسئولیت پزشکان داشته باشید می تونید قبل از خرید برای داشتن این پوشش از کارشناسان بیمه تایم کمک بگیرید.

پنجمین نکته: اگر خسارتی داشته باشید که در صورت خطای دستیاران یا پرستاران تحت نظر پزشک بیمه‌شده که منجر به صدمه به بیمار شده باشد برخی شرکت های بیمه این خسارت را پوشش می دهند.

نکته دیگر: خرید بیمه مسئولیت از شرکت بیمه ای که خسارت خوبی را پرداخت می نماید نکته بسیار مهمی است.

و شاید اخرین نکته خرید ارزانترین بیمه مسئولیت با لحاظ کامل ترین پوشش ها می باشد. در خرید بیمه مسئولیت فقط به قیمت این بیمه نامه توجه نکنید و پوشش های بیمه ای و میزان رضایت بیمه گذاران از این شرکت بیمه را نیز در نظر داشته باشید.

بیمه تایم در صدور بیمه مسئولیت پزشکان تخفیفات گروهی قابل توجهی را دارد که در زمان خرید بر روی حق بیمه منظور می شود.

 

محاسبه حق بیمه مسئولیت پزشکان

اگر در خرید بیمه مسئولیت پزشکان در انتخاب و مقایسه بین شرکت های بیمه تصمیمی نگرفته‌اید، می‌توانید از کارشناسان بخش مسئولیت بیمه تایم کمک بگیرید. کارشناسان بیمه تایم بر اساس درخواست شما، محاسبه حق بیمه مسئولیت پزشکان را با استفاده از نرخ بیمه مسئولیت پزشکان در شرکت‌های مد نظر شما و مورد تایید خود انجام می دهند. البته در کنار محاسبه حق بیمه، مشاوره کامل قبل از خرید برای شما انجام می‌گیرد.
نرخ بیمه مسئولیت پزشکان شرکت‌های مختلف هم متفاوت می‌باشد. برای مثال نرخ بیمه ایران با بیمه مسئولیت پزشکان بیمه آسیا، بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین، بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد و …  متفاوت می‌باشد.

پیشنهاد میکنیم قبل از خرید بیمه مسئولیت پزشکان با توجه به شاخص‌های گفته شده از یک متخصص بیمه مشاوره دریافت کنید تا بهترین بیمه مسئولیت پزشکان را بتوانید خریداری کنید. دریافت مشاوره تخصصی و رایگان از کارشناسان بیمه تایم به راحتی و با تکمیل فرم خرید بیمه مسئولیت پزشکان قابل انجام است.

 

خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان

خرید بیمه مسئولیت پزشکان


اگر به دنبال خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان هستید، حتما به جز قیمت بیمه مسئولیت پزشکان که ارزانترین بیمه مسئولیت پزشکان به پوشش‌های بیمه‌ای شرکت‌های مختلف و میزان خسارت دهی شرکت‌ها نیز توجه کنید. در زمان خرید بیمه مسئولیت بیمه تایم یک همراه برای شما است. همراهی ما با همه بیمه گذاران از مشاوره قبل از خرید شروع و تا زمان پرداخت خسارت ادامه می‌یابد. برای خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان می‌توانید فرم بیمه مسئولیت پزشکان را از طریق لینک زیر تکمیل فرمایید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۹ / ۵. تعداد رای ۷

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۴ comments

 • من متخصص طب اورژانس هستم ولی مطب پوست و زیبایی دارم، بیمه مسیولیت دارم ولی میخواستم پوشش خدمات زیبایی نظیر تزریق ژل و بوتاکس داشته باشم. آیا امکان هست؟

  • بله جناب کریمی ، میتونید بیمه مسئولیت پزشکان داشته باشید، برای اطلاع از حق بیمه لطفا با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.