بیمه تایم

نکات مهم بیمه تکمیلی عمل چشم و لیزیک

بیمه تکمیلی عمل چشم و لیزیک
۳.۷
(۳)

جراحی‌های لیزری برای اصلاح عیوب انکساری چشم در افراد نزدیک بین، دوربین و آستیگمات استفاده می‌شود. از لحاظ پزشکی عمل‌های جراحی لازک و لیزیک به یک اندازه مفید هستند، در هردو این جراحی‌ها از لیزر برای برداشتن لایه‌هایی از روی قرنیه و شکل دادن به آن استفاده می‌شود. هزینه عمل لیزیک و لازک تقریبا مبلغ بالایی داشته و شاید این مبلغ برای بسیاری از افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند سنگین باشد. عمل لیزیک و لازک در برخی از شرکت‌های بیمه جز عمل‌های زیبایی به حساب می‌آیند و بیمه تکمیلی پوششی برای این خسارت پرداخت نمی‌کند. در این مطلب همراه ما باشید تا با نکات بیمه تکمیلی عمل چشم و لیزیک و لازک آشنا شوید.

برای عمل لیزیک بیمه تکمیلی جداگانه ای ارائه نمی‌شود و برای جبران هزینه‌های  عمل می‌توانید از پوشش‌های بیمه تکمیلی استفاده کنید.

 

عمل لیزیک چشم با بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی لیزیک چشم

در بیمه‌نامه‌های تکمیلی، هر شرکت بیمه پوشش‌ها و تعهدات جداگانه ای را ارائه می‌کند، حتی بیمه‌هایی که به صورت گروهی و انفرادی هم که انجام می‌شوند پوشش‌ها و تعهدات مختلفی را برای رفع عیوب انکساری چشم ارائه می‌شود. در زمان خرید بیمه تکمیلی چه به صورت انفرادی و چه به صورت گروهی می‌توانید سقف تعهدات این پوشش را قبل از خرید بیمه نامه بررسی کنید.

در حال حاظر تنها  بیمه تکمیلی انفرادی SOS و بیمه تکمیلی انفرادی سامان هستند که بیمه تکمیلی انفرادی دارند و برای عمل لیزیک پوشش‌های مختلفی را در طرح‌های مختلف ارائه می‌کنند.

 


 

هزینه عمل لیزیک با بیمه سامان

با توجه به شرایط بیمه تکمیلی هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری و هزینه های مربوط به خدمات پاراکلینیکی نوع اول و نوع دوم تحت پوشش این بیمه نامه می‌باشند.

 • هزینه‌های پاراکلینیکی نوع اول شامل: پنتاکم، فوندسکوپی، کانفواسکن، انتروپیون، پاکیمتری و تمام تست‌های بینایی سنجی و… می‌باشد
 • هزینه‌های پاراکلینیکی نوع دوم شامل : بینایی سنجی بینایی سنجی، آنژیوگرافی چشم ، عکس برداری از قرنیه (OCT) و …

سقف تعهد بیمه تکمیلی چشم سامان در طرح‌های مختلف به شرح زیر است:

نوع پوششمهر سامانسروش سامانشمیم سامانوصال سامانعقیق سامان
پاراکلینیکی نوع اول۳۰۰،۰۰۰۵۰۰،۰۰۰۸۰۰,۰۰۰۱،۵۰۰،۰۰۰۲،۰۰۰،۰۰۰
پاراکلینیکی نوع دوم۱۵۰،۰۰۰۲۵۰،۰۰۰۴۰۰,۰۰۰۷۵۰،۰۰۰۱۰۰۰،۰۰۰
لیزیک و لازک۶۰۰،۰۰۰۱،۰۰۰،۰۰۰۱,۶۰۰,۰۰۰۲،۰۰۰،۰۰۰۳،۰۰۰،۰۰۰

همه پوشش‌ها بر حسب تومان می‌باشند

 

برای استفاده از این پوشش های بیمه ای باید به چند نکته زیر توجه نمایید:

 • برای استفاده از پوشش عمل جراحی باید دوره انتظار ۳ ماهه رعایت شود و بعد از ۳ ماه فرد می تواند تحت عمل جراحی لیزیک و یا لازک قرار بگیرد.
 • این پوشش در بیمه سامان برای افرادی ارائه می شود که شماره چشمشان بیش از ۳ دیوپتر باشد.
 • اگر فرد بیمه شده قبل از خرید بیمه نامه مشکل بینایی یا بیماری خاصی داشته باشد نمی‌تواند از پوشش‌های بیمه‌ای استفاده نماید.
 • در بیمه تکمیلی سامان کاشت لنز ثابت جزو تعهدات بیمه سامان نیست و نوعی عمل زیبایی محسوب می‌شود.
 • قبل از انجام عمل لیزیک چشم، لازم است پزشک به روش‌های مختلف شرایط چشم فرد بیمه شده را بررسی کند. بسیاری از پزشکان قبل از انجام عمل لیزیک،
 • انجام بعضی از آزمایش‌ها مثل عکس برداری از قرنیه و بینایی سنجی را لازم دانسته و قبل از عمل حتما چکاپ لازم را انجام می‌دهند.
 • در بیمه درمان تکمیلی چشم سامان هزینه بینایی سنجی و  OCT  قبل از عمل لیزیک قابل جبران است.
 • لنز طبی جزو زیبایی محسوب می‌شود، این هزینه توسط بیمه سامان پرداخت نمی‌شود.
 • کاشت لنز ثابت جزو تعهدات بیمه نیست و نوعی عمل زیبایی محسوب می‌شود.
 • قبل از انجام عمل لیزیک چشم، پزشک به روش‌های مختلف شرایط چشم را بررسی کند

بیشتر بدانید: بیمه تکمیلی داندانپزشکی


 

هزینه جراحی چشم در بیمه سامان

ممکن است در طول مدت داشتن بیمه درمان تکمیلی سامان فرد بیمه شده مبتلا به آب مروارید یا آب سیاه شود که ارائه پوشش برای هر دو بیماری جنبه درمانی داشته و در نتیجه تحت پوشش تعهدات بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان بوده که در صورت نیاز فرد بیمه شده می‌تواند از این پوشش به همراه پوشش هزینه‌های بیمارستانی استفاده نماید.
نکته مهم: اگر بیماری خاص چشمی در زمان عضویت بیمه نامه‌های درمان تکمیلی انفرادی سامان دارید، حتما به شرکت بیمه سامان اطلاع دهید در غیر این صورت در زمان خسارت ممکن است به خسارت بخورید.

میزان تعهدات پوشش های بیمارستانی که در زمان عمل چشم می توانید استفاده کنید بر اساس جدول زیر می‌باشد:

مهر سامانسروش سامانشمیم سامانوصال سامانعقیق سامان
۳,۰۰۰,۰۰۰۵،۰۰۰،۰۰۰۸,۰۰۰,۰۰۰۱۵،۰۰۰،۰۰۰۳۷،۵۰۰،۰۰۰

همه پوشش‌ها بر حسب تومان می‌باشند


هزینه عمل لیزیک چشم با بیمه تکمیلی SOS

اگر شما از بیمه شده‌هایی هستید که بیمه تکمیلی SOS  دارید بهتر است بدانید که هزینه‌های مربوط به عمل‌های لیزیک و لازک تحت پوشش عملیات پاراکلینیکی SOS بوده و بیمه SOS برای عمل‌های لیزیک و لازک  ۳ دیوپتر در هر محور برای هر چشم را تحت پوشش قرار می‌دهد. اما برای استفاده از این پوشش (عمل لیزیک و لازک) دوره انتظار ۳ ماهه وجود دارد.  اما به این نکته توجه کنید که بیمه SOS هزینه عینک و لنز را پرداخت نمی‌کند.

با توجه به شرایط بیمه نامه SOS قبل از صدور بیمه نامه، چکابی توسط شرکت بیمه SOS  انجام می‌شود که میزان بینایی بیمه شده بررسی می‌شود. بخاطر این موضوع شماره چشم فرد بیمه شده در زمان تهیه بیمه نامه باید صفر بوده و در غیر این صورت نمی‌توانید از پوشش رفع عیوب انکساری بیمه تکمیلی‌تان استفاده کنید. میزان پوشش‌هایی که بیمه SOS  برای عمل جراحی آب مروارید، آب سیاه، هزینه‌های لیزیک و لازک ، پنتاکم و … ارائه می‌کند به شرح زیر می‌باشد:

 • پوشش هزینه پاراکلینیکی برای موارد ( لیزیک، لازک، پنتاکم و OCT و … ) تا سقف ۳ میلیون تومان
 • پوشش هزینه بستری در عمل جراحی آب مروارید، آب سیاه و …  تا سقف ۱۰۰میلیون تومان

این شرکت برای انجام خدمات چشم پزشکی (جراحی، چشم پزشکی و …) با نزدیک به ۳۰ مرکز درمانی قرارداد دارد.


هزینه عمل لیزیک چشم را چه بیمه‌های تکمیلی پرداخت می‌کنند؟

پوشش های بیمه تکمیلی لیزیک چشم

همانطور که پیشتر گفته شد، بیمه تکمیلی انفرادی فعلا توسط دو شرکت بیمه سامان و بیمه SOS ارائه می‌شود که هر دو طرح دارای خدمات عمل لیزیک و لازک می‌باشند.
اما سایر شرکت‌های بیمه از قبیل بیمه البرز، بیمه ایران، بیمه دانا ، بیمه آسیا و … بیمه‌‍‌های تکمیلی را به صورت گروهی ارائه می‌کنند و هر فرد بر اساس قرارداد بیمه تکمیلی که دارد می‌تواند سقف پوشش‌ها و خدمات بیمه‌ای خود اطلاع پیدا کند.

نکته: تقریبا همه شرکت‌های بیمه حتی در قرارداد‌های بیمه درمان تکمیلی گروهی پوشش لیزیک و لازک را برای افرادی ارائه می‌کنند که شماره چشم بالای ۳ دیوپتر داشته باشند.


هزینه  عمل لیزیک با بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت

مراکز طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی با توجه به شرایط این بیمه نامه هزینه  عمل لیزیک و لازک  چشم را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. حتی داروهای مراقبتی بعد از جراحی لیزیک و آزمایش های قبل از عمل از طرف بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمی‌شود.

بیمه سلامت یکی از بیمه نامه های پایه است که برای پرداخت بعضی از خدمات درمانی به افراد مختلف ارائه شده است. عمل لیزیک و لازک نیز جز مواردی می‌باشد که هزینه آن‌ها توسط بیمه سلامت پرداخت نمی‌شود. برخی از آزمایشات قبل از عمل جراحی در تعهد بیمه سلامت می‌باشد اما هزینه برای لنز چشم و هزینه های خرید شیشه و قاب عینک نیز توسط بیمه سلامت پرداخت نمی‌شود. برای هزینه‌های درمان جراحی چشم برای رفع مواردی از قبیل آب مروارید و آب سیاه و … می‌توانید از پوشش بیمه سلامت استفاده کنید.


بیشتر بدانید: بهترین بیمه تکمیلی زایمان چیست؟


هزینه عمل چشم در بیمارستان نور البرز

هزینه عمل لیزیک بیمارستان البرز

هزینه عمل لیزیک چشم در بیمارستان نور

یکی از مراکز تخصصی ارائه خدمات برای چشم، بیمارستان نور است که این مرکز تقریبا با بیمه تکمیلی بیشتر شرکت‌های بیمه قرارداد دارد از جمله بیمه تکمیلی آسیا، بیمه تکمیلی ایران، بیمه تکمیلی سامان و …. . لیست خدمات و هزینه هر کدام از موارد مربوط به عمل لیزیک چشم به ترتیب جدول زیر می‌باشد:

این قیمت ها بر اساس تعرفه سال ۱۳۹۹ می باشد.

هزینه عمل چشم در بیمارستان نور

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۳.۷ / ۵. تعداد رای ۳

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۷ comments

 • باسلام من بیمه تکمیلی سامان دارم تقریبا شش ماه قبل بیمه شدم الان میخوام عمل لازک انجام بدم اما بیمه هزینه عمل روپرداخت نمیکنه ومیگه درزمان تکمیل فرم باید قید میشد که این موضوع روهمسرم درزمان قرارداد به کارشناس اطلاع داده بوده اما اون اقا اجازه علامت زدن درفرم اولیه رونداده بودن درضمن چشم من هشت هست الان من راه حل میخوام بیمه میتونه هزینه روپرداخت نکنه ؟که دراین صورت مشکل ازکارشناس خودشون بوده وهمسرم شاهددارن واگه نشه من قراردادروفسخ کنم ضرروزیان به من چقدتعلق میگیره ؟درضمن من فقط به خاطراین عمل تکمیلی شدم وطرح عقیق روهم انتخاب کردم. ممنون ازپاسخگوییتون

  • جناب محمدی ، پرسشنامه بیمه درمان تکمیلی سامان معیار شرکت بیمه در پرداخت خسارت می باشد. حتما باید پرسشنامه با حسن نیت تکمیل شود و در صورت کتمان حقیقت متاسفانه هر خسارت شما با مشکل مواجه می شه.

 • با سلام من چشم هام هر دو نزدیک بین و هر دو ۲/۲۵ هستن مدت یکسال هست از عینک استفاده میکنم هنوز بیمه ای برای خرید انتخاب نکردم میخاستم بدونم با این نمره چشم میشه لیزیک کرد؟هیچ شرکت بیمه ای هست با این شرایط هزینه ای تقبل بکند یا خیر؟!درضمن الان فقط بیمه تامین اجتماعی هستم و تصمیم به خرید بیمه تکمیلی انفرادی دارم.شرکت بیمه گذار خاصی هم مد نظر ندارم.

  • شادی عزیز برای انجام عمل جراحی و بستری باید دوره انتظار بیمه نامه تون رو رعایت کنید، در ضمن در زمان خرید بیمه درمان تکمیلی باید نمره کامپیوتری تون رو در پرسشنامه وارد نمایید، شرکت بیمه پرونده پزشکی شما را بررسی می کند و در صورت تایید برای صدور می تونید از پوشش های بیمه نامه تون استفاده کنید.

 • برام یه سوال پیش اومده..مگه میشه قبل خرید بیمه شماره چشم صفر باشد سه ماه بعد شماره چشم بشه ۳که بشه از بیمه استفاده کرد.کاش یکی اینو بهم توضیح بده..توی یک سال شماره چشم شاید یه نیم نمره تغیر کنه نه این همه..یدفعه بگید نمیخاین هزینرو بدین دیگه

  • خانم لیلای عزیز ، بیمه تکمیلی اگر شما هر ساله خریداری کنید و اتفاقات این چنینی بیافته می تونید از پوشش های بیمه نامه تون استفاده نمایید.