نماد سایت بیمه تایم

بیمه کارخانه : انواع بیمه های لازم برای هر کارخانه

بیمه کارخانه

واحد های تولیدی و صنعتی از مراکزی هستند که در چرخه اقتصاد نقش به سزایی دارند. خطرات و ریسک های احتمالی که ممکن است در حین کاربرای کارگران و کارمندان اتفاق بیافتد و مسئولیتی برای مدیر کارخانه داشته باشد. از این رو داشتن انواع بیمه نامه برای ایجاد حاشیه امنیت مناسب برای همه پیشنهاد می شود.

انواع بیمه کارخانه

نکته: بیمه مراکز صنعتی و تولیدی شاید تفاوت های اندک با هم داشته باشد.

بیمه آتش سوزی کارخانه

خطر آتش سوزی از جمله خطرات شایع برای بیشتر مراکز تولیدی و صنعتی است که احتمال وقوع بالایی دارد و در صورت وقوع می تواند خسارت قابل توجهی برای همه واحد ها داشته باشد. در بیمه آتش سوزی می‌توان سرمایه های زیر را تحت پوشش بیمه قرار داد:

هر کدام از سرمایه های گفته شده به انتخاب بیمه گذار می تواند در بیمه نامه تحت پوشش باشد. میزان سرمایه تحت پوشش باید توسط بیمه گذار در بیمه نامه درج شود.


مطالب مرتبط: بیمه آتش سوزی ایران


پوشش‌های بیمه آتش سوزی

پوشش های اصلی بیمه نامه آتش سوزی عبارتند از آتش سوزی، صاعقه و انفجار می باشد و خطرات اضافی که شامل موارد زیر می شود به بیمه نامه اضافه می شود:

بیمه مسئولیت کارخانه (بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان)

مدیران همه کارخانه ها می توانند برای جبران خسارات جانی که ممکن است برای کارکنان و کارگران و سایر افراد وارد شود و خسارت متوجه مدیر باشد را از طریق خرید انواع بیمه مسئولیت جبران نماید.

انواع بیمه مسئولیت به ترتیب زیر می باشد:

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ،خساراتی که ممکن است در اثر قصور و کوتاهی کارفرما برای کارگران وارد شود و کارفرما مقصر حادثه باشد. با داشتن بیمه نامه مسئولیت تحت پوشش قرار میگیرد.  این بیمه نامه می تواند با نام یا بی نام صادر شود.

پوشش های بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

بیمه مسئولیت جانی و مالی در قبال اشخاص ثالث

در این بیمه نامه خسارات جانی و مالی که ممکن است برای همسایگان، بازدید کنندگان، سایر افراد ثالث و … اتفاق بیافتد را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه مسئولیت آتش سوزی کارخانه‌ها

همانطور که گفته شد، آتش سوزی کارخانه خسارت هایی را ممکن است برای همسایگان داشته باشد. این خسارات با داشتن بیمه مسئولیت آتش سوزی قابل جبران می باشد.

بیمه شکست ماشین آلات کارخانه

در این بیمه نامه، خسارت‌های فیزیکی ناگهانی که ممکن است برای به ماشین‌آلات در حال بهره‌برداری واحدهای صنعتی  اتفاق بیافتد را پوشش می دهد، پوشش های بیمه شکست ماشین آلات به ترتیب زیر می باشد:


درمان تکمیلی گروهی کارخانه

بیمه تکمیلی گروهی برای تمامی ساغلین در کارخانه امکان پذیر می باشد. خرید انواع بیمه تکمیلی با پوشش های مختلف می تواند کمک شایانی در جبران هزینه های درمانی باشد. پوشش های بیمه تکمیلی گروهی به ترتیب زیر می باشد:

بیمه درمان تکمیلی گروهی

بیمه سنوات کارکنان

داشتن بیمه سنوات برای جبران برخی از تعهدات قانون کار که برای کارفرما جاری می شود کمک شایانی می کند. مواردی که به علت پایان کار یا بازنشستگی و ازکارافتادگی و … کارفرما را مجبور به  پرداخت این موارد می شود. پرداخت سنوات به صورت یکجا، کارفرمایان را دچار مشکل می کند. از این رو داشتن بیمه سنوات به همه کارفرمایان توصیه می شود.

پوشش بیمه سنوات

پوشش‌های سنوات به ترتیب زیر می باشد:

 

بیمه باربری

معمولا بیشتر کارخانه ها برای واردات و صادرات کالا ها و وسایل مورد نیاز و یا تولیدات خود از بیمه باربری کمک میگیرند. بیمه باربری به صورت بیمه باربری داخلی، بیمه باربری برای وارداتی و بیمه باربری برای صادرات با توجه به نیاز قابل خرید می باشد.

بیمه عمر و حوادث گروهی

خرید بیمه عمر و حوادث به صورت گروهی برای کارکنان توسط بسیاری از کارفرما ها انجام می شود. میزان پوشش ها بر اساس خواسته بیمه گذار ارائه می شود  و قیمت بیمه نامه عم رو حوادث نیز براساس میزان پوشش های درخواست بیمه گذار محاسبه می شود.

بیمه تامین اجتماعی

داشتن بیمه تامین اجتماعی برای همه محل های کار اجباری می باشد و همه کارفرمایان باید بیمه تامین اجتماعی را برای کارکنانشان انجام دهند. انجام بیمه تامین اجتماعی و ارائه لیست بیمه تامین اجتماعی در بیمه های تکمیلی گروهی نیز لازم می باشد.

 

خرید انواع بیمه کارخانه

شما می توانید برای دریافت مشاوره خرید انواع بیمه نامه های گفته شده(بیمه آتش سوزی، انواع بیمه مسئولیت، بیمه باربری، بیمه تکمیلی گروهی، بیمه باربری، بیمه ثالث و بیمه بدنه) از نظر کارشناسان بیمه تایم کمک بگیرید. مقایسه قیمت و شرایط و پوشش های بیمه ای به صورت بیطرفانه کمک بزرگی می تواند در خرید بهترین بیمه نامه باشد. همچنین با تکمیل فرم درخواست بیمه نامه می توانید مقایسه قیمت انواع بیمه نامه را مشاهده نمایید. البته می توانید از پکیج های مختلف بیمه ای که شرکت های بیمه در خرید انواع بیمه کارخانه ارائه می کنند در خرید از بیمه تایم استفاده نمایید.

امکان مشاوره تلفنی از طریق تماس با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸-۰۲۱ نیز برای همه بیمه گذاران از طریق سایت  BimeTime.com فراهم می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خروج از نسخه موبایل