بیمه تایم
بیمه عمر یا طلا

بیمه عمر بهتر است یا طلا ؟

۴.۵
(۲)

خرید طلا و خرید بیمه عمر هر دو از جمله سرمایه گذاری هایی هستند بیمه گذاران در زمان تصمیم گیری در این انتخاب همواره مزایا و معایب این دو گزینه را بررسی می نمایند. در این نوشته بر آنیم که بتوانیم مزایا و معایب خرید بیمه عمر و طلا را با هم مقایسه کنیم تا بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم.

مقایسه مزایای خرید بیمه عمر و طلا

در مقایسه مزایای خرید بیمه عمر و طلا باید از لحاظ نکات زیر باید این دو گزینه را با هم مقایسه کرد:

امنیت سرمایه گذاری

داشتن امنیت در هر زمینه سرمایه گذاری مهم ترین گزینه در این انتخاب است که در این خریدی که انجام می دهیم به چه میزان ما می توانیم از امنیت سرمایه گذاری مان مطمئن باشیم. امنیت خرید بیمه عمر با داشتن سود تضمینی که بر اندوخته بیمه عمر جاری می شود از مهم ترین مواردی می باشد که می تواند خاطر آسوده ای را برای ما ایجاد نماید.

امنیت و هزینه نگهداری سرمایه گذاری برای خرید طلا ممکن است در مواقعی دردیر ساز باشد.

قدرت نقد شوندگی سرمایه گذاری

قدرت نقد شوندگی سرمایه ای که خریداری شده است بسیار مهم می باشد. این که سرمایه گذاری که انجام داده ایم،  بتوانیم در زمان نیاز تبدیل به پول نقد شود بسیار مهم می باشد.

بازدهی سرمایه گذاری

در مورد تصمیم گیری درباره بازدهی سرمایه گذاری که کدام سرمایه گذاری دارای بازدهی بالایی می باشدبه عوامل مختلفی وابسته است. چراکه بازدهی طلا به عوامل مختلف وابسته است و اما سرمایه گذاری بیمه عمر روند سرمایه گذاری منظمی دارد. بازه زمانی سرمایه گذاری در هر دو مورد هم متفاوت می باشد. به عنوان مثال قیمت اونس طلای جهانی، شرایط سیاسی و اقتصادی و … همه در قیمت طلا تاثیر گذار هستند در صورتیکه در بیمه عمر سود مشارکت به صورت منظم سالانه پرداخت می شود.

 مزایای خرید بیمه عمر

همانطور که گفته شد خرید بیمه عمر همواره با سرمایه گذاری های مختلفی مقایسه می شود، از این رو می خواهیم به برخی از مزایای بیمه عمر اشاره نماییم:

داشتن پوشش های بیمه ای

سرمایه فوت به هر علت و فوت به علت حادثه دو پوشش ارزنده برای فرد بیمه شده در بیمه عمر می باشد که در صورت فوت فرد بیمه شده به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود. میزان سرمایه فوت بیمه نامه چندین برابر حق بیمه پرداختی بیمه گذار است و می تواند پشتوانه مهمی برای خانواده مخصوصا برا سرپرستان خانواده می باشد.

ارائه پوشش برای بیماری ها

بیماری های تحت پوشش در بیمه عمر ، همواره یکی از پوشش های پرطرفدار در بیمه نامه عمر می باشد. مخصوصا در سال های اخیر ارائه پوشش برای تعداد بیماری بیشتر برای بیماری ها در برخی از شرکت های بیمه داشتن این پوشش را ارزشمند می کند. در کنار بیماری ها چند پوشش مهم دیگر برای فرد بیمه شده ارائه می شود، سایر پوشش های این بیمه نامه به ترتیب زیر می باشد:

  • پوشش بیماری‌های خاص تا ۳۱ بیماری
  • پوشش تکمیلی هزینه‌های پزشکی
  • پوشش سرطان
  • پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی
  • پوشش برای خطرات اضافی از جمله زلزله و سیل و …
  • ارائه معافیت از پرداخت حق بیمه برای کل مدت بیمه نامه

تعریف ذینفع مشخص برای بیمه نامه

تعریف شخص مشخصی به عنوان ذینفع در بیمه نامه عمر یکی از مزایای مهم این بیمه نامه می باشد، که در صورت فوت فرد بیمه شده به غیر از ذینفع شخص دیگری به سرمایه بیمه نامه دسترسی ندارد، اما در خرید طلا و ارز و سکه فقط با مشخص شدن وارث در وصیت نامه ثبت شده امکان دسترسی برای وراث وجود دارد و البت بعد از انجام انحصار وراثت. و البته بدهکاران و سایر افراد دسترسی به این بیمه نامه را ندارند.

وام بدون ضامن در بیمه عمر

دریافت وام بیمه عمر یکی از مزایای داشتن بیمه عمر می باشد، که فرد بیمه شه می تواند با توجه به اندوخته بیمه نامه تا ۱۰۰ درصد اندوخته را بدون نیاز به ضامن و چک و سفته وام بگیردو همچنان هم از همه پوشش ها و مزایای بیمه عمر بهره مند باشد.

معافیت مالیاتی بیمه عمر

بر اساس شرایط بیمه عمر، سرمایه و اندوخته بیمه نامه عمر معاف از مالیات می باشد و ذینفع بلافاصله بعد از فوت دسترسی به سرمایه و اندوخته بیمه نامه دارد اما در سایر سرمایه گذاری ها حتما باید با توجه به نوع سرمایه گذاری باید مالیات بر ارث و غیره پرداخت شود.

معایب بیمه عمر در مقایسه با خرید طلا

نقد شوندگی طلا با سرعت بیشتری نسبت به بازخریدی بیمه عمر انجام می شود چراکه فسخ و بازخریدی بیمه عمر دارای روند اداری می باشد.

پیشنهاد برای مطالعه: بیمه عمر یا بورس؟

روند همراهی با تورم

با توجه به ماهیت سرمایه گذاری در طلا ، روند همراهی سرمایه گذاری در طلا با تورم سالانه و جاری معمولا به سرعت انجام می شود اما در بیمه عمر فرد بیمه شده حتما باید به کمک کارشناسان بیمه عمر حتما باید مبلغ و ضریب بیمه نامه تان را در طول مدت داشتت بیمه عمر به روز نمایید.

بهره مندی از سود بیمه عمر

سود مشارکت و سود تضمینی دو نوع سود بیمه عمر می باشد که در طول مدت بیمه نامه، به اندوخته بیمه نامه واریز می شود. این سود مرکب بوده و هر ساله به درصد های مختلف از سوی شرکت بیمه به بیمه گذاران پرداخت می شود.

چرا بیمه عمر بهتر از خرید طلا می باشد؟

با توجه به همه مزایایی که درباره بیمه عمر گفته شد این سرمایه گذاری دارای ارزش بسیاری برای فرد بیمه شده و ذینفعان بیمه نامه می باشد. .

استعلام و خرید بیمه عمر

برای استعلام و خرید بیمه عمر می توانید درخواست خرید تان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم شما را در این انتخاب همراهی می نمایند.  مقایسه جدول بیمه عمر همه شرکت های بیمه از طریق کارشناسان بیمه تایم امکان پذیر می باشد. با مقایسه شرایط و پوشش های بیمه عمر می توانید بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۵ / ۵. تعداد رای ۲

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر