نماد سایت بیمه تایم

بیمه عمر چیست؟ مزایا و معایب و شرایط بیمه عمر

شرایط بیمه عمر

بیمه عمر و سرمایه گذاری با پرداخت اولین حق بیمه شروع می‌شود و از  زمان پرداخت حق بیمه عمر، بیمه شده تحت پوشش این بیمه نامه قرار می‌گیرد. بر اساس شرایط بیمه عمر، در کنار پوشش‌هایی که بیمه عمر برای فرد دارد، سرمایه‌گذاری نیز بر اساس حق بیمه پرداختی بیمه شده و سود­های تضمین و مشارکتی بیمه نامه، برای وی تشکیل می‌گردد.
بیمه عمر بر اساس شرایط عمومی و خصوصی، خدمات بیمه عمر را به بیمه شده‌ها ارائه می‌دهد. در این نوشته برآنیم که مهمترین شرایط بیمه عمر مثل پوشش‌ها، امکانات پس‌انداز و سرمایه‌گذاری، شرایط دریافت وام و … را بررسی کنیم.


مطلب مرتبط: آشنایی با انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


 

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر یکی از روش های سرمایه گذاری است که علاوه بر مزایایی که دارد، پوشش های بیمه ای را نیز ارائه می کند، پوشش های بیمه عمر عبارتند از فوت طبیعی، فوت در اثر حادثه، نقص عضو، از کار افتادگی، بیماری‌های خاص و … که به انتخاب هر فرد در بیمه نامه وی درج می شود. شرکت های بیمه این بیمه نامه را در طرح های مختلف ارائه می کنند که می توانید با مقایسه پوشش ها و سرمایه گذاری این بیمه نامه در بیمه تایم بهترین بیمه عمر را خریداری نمایید.

انواع بیمه عمر

بیمه عمر انواع مختلفی دارد که می تواند این بیمه نامه را در چند دسته بندی کلی توضیح داد:

 بیمه تمام عمر

بیمه تمام عمر، در این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه نامه فوت نماید، سرمایه فوت به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود. مدت زمان خاصی برای بیمه نامه تمام عمر وجود ندارد و در طول داشتن بیمه نامه تحت پوش این بیمه نامه می باشد و با فوت فرد سرمایه فوت به ذینفعان وی پرداخت می شود.

بیمه عمر زمانی

این بیمه نامه با نام بیمه عمر به شرط فوت هم ارائه می شود. در این بیمه نامه اگر فردی در طول داشتن مدت بیمه نامه فوت نماید سرمایه فوت به ذینفعان پرداخت می شود و اگر هم در پایان مدت بیمه نامه فرد بیمه شده در قید حیات باشد هیچ مبلغی به عنوان اندوخته و یا سرمایه فوت به فرد برگشت داده نمی شود.

بیمه عمر مختلط پس‌انداز

این بیمه نامه در کنار سرمایه گذاری ، پوشش های بیمه ای را نیز برای بیمه گذاران ارائه می نماید. پوشش های بیمه عمر مختلط قابل توجه می باشد و بیمه شده ها می توانند در طول مدت داشتن بیمه نامه عمر می توانند از این پوشش ها استفاده نمایند. انواع بیمه عمر مختلط به ترتیب زیر می باشد:

 

بیمه مستمری

بیمه عمر مستمری از جمله طرح های جذاب در بیمه نامه های عمر می باشد که بیمه شده ها می توانند در پایان مدت بیمه نامه مستمری ماهانه و یا سالانه دریافت نمایند. مستمری طرح های مختلف دارد که بیمه گذار می تواند از هر کدام از طرح ها استفاده نماید:

 

بیمه عمر گروهی

بیمه عمر گروهی به صورت بیمه نامه هایی می باشد  که ادارت و سازمان ها می توانند  به صورت کسر از حقوق برای کارکنان خود انجام دهند.  با توجه به این که پرداختی های بیمه نامه های گروهی به صورت ماهانه است می تواند گزینه مناسبی برای افراد باشد.

مزایای بیمه عمر

مزایایی که بیمه عمر و سرمایه گذاری برای بیمه گذاران خود ارائه می کند را می توان به ترتیب زیر بیان کرد:


مزایای بیمه عمر پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد یکی از پرتعداد ترین بیمه نامه های عمر در شرکت بیمه می باشد. بیمه عمر پاسارگاد مزایا و معایبی دارد که دارندگان بیمه عمر می توانند از مزایای بیمه عمر پاسارگاد استفاده نمایند:


مزایای بیمه عمر سامان

یکی از چند شرکت برتر ارائه دهنده بیمه نامه های عمر، بیمه عمر سامان می باشد، از جمله مزایای بیمه عمر سامان را می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مزایای بیمه عمر معلم

بیمه گذاران بیمه نامه های عمر معلم می توانند از همه مزایای بیمه عمر معلم استفاده نمایند. از جمله مزایای بیمه عمر معلم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای بیمه عمر ایران

شرکت بیمه ایران نیز همانند سایر شرکت‌های بیمه، بیمه نامه های عمر را ارائه می نماید که دارندگان بیمه نامه‌های عمر می توانند از همه مزایای بیمه نامه عمر ایران استفاده نماید.

مزایای بیمه عمر آسیا

شرکت بیمه آسیا طرح های مختلفی را در بیمه نامه های عمر ارائه می نماید که همه دارندگان بیمه نامه های عمر می توانند از همه مزایای بیمه عمر آسیا استفاده نمایند.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر کدام است؟


 

شرایط بیمه عمر به لحاظ پوشش تکمیلی و بیماری‌های تحت پوشش


شرکت بیمه بر اساس حق بیمه‌های دریافتی از فرد بیمه شده و بر اساس سقف پوشش‌های هر شرکت بیمه پوشش‌هایی را برای برخی از بیماری‌ها ارائه می کند.

بیماری‌های تحت پوشش در بیمه عمر

در بیمه نامه‌های عمر ۵ دسته بیماری، سکته قلبی و مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان تحت پوشش قرار می‌گیرد. هر گونه عارضه جسمی و یا اختلال در اعضای مختلف بدن بر اساس تشخیص پزشک معتمد شرکت بیمه و ارائه مدارک پزشکی مشخص می‌شود. میزان تعهدات شرکت بیمه برای هر کدام از بیماری‌های بالا بر اساس ضریبی از سرمایه فوت بیمه نامه عمر هر فرد محاسبه می‌شود. سقف تعهدات شرکت‌های بیمه در بخش بیماری‌ها متفاوت می‌باشد. البته دانستن چند نکته در این پوشش مهم می‌باشد:


 

شرایط بیمه عمر: پس انداز و سرمایه گذاری

مبلغ حق بیمه

شما می­‌توانید با هر مبلغ سرمایه‌گذاری اولیه در بیمه عمر را شروع کنید، حداقل و حداکثر مبلغ ماهیانه و سالانه حق بیمه عمر توسط خود فرد مشخص می‌­شود.

 

شرایط بیمه عمر: نحوه پرداخت حق بیمه عمر

حق بیمه به تقاضای بیمه گذار می‌تواند با اقساط شش ماهه، سه ماهه، سالانه و یا ماهانه پرداخت شود. البته پرداخت حق بیمه سالانه از لحاظ سوددهی بسیار بهتر می‌باشد.

 

مدت بیمه نامه

بیمه عمر، بیمه نامه‌ای بلند مدت است و هر فرد می‌تواند بین ۵ تا ۳۰ سال این بیمه نامه را داشته باشد. البته تقریبا در همه شرکت‎های بیمه‌ای سن بیمه شده به علاوه تعداد سال‌های بیمه‌ای نباید بالاتر از ۷۰ سال باشد.

 

شرایط پرداخت حق بیمه عمر

فرد بیمه شده می‌تواند برای این که با تورم مقابله کند مبلغ حق بیمه را هر سال به میزان ۵ تا ۲۵ درصد به صورت افزایشی انتخاب کرده و هر سال نسبت به سال قبل با تعدیل حق بیمه خود را پرداخت نماید.

 

امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن

دریافت وام بدون نیاز به ضامن از مزایای بیمه عمر می‌باشد، هر فردی در هر شرکت بیمه ای می‌تواند بعد از پایان سال دوم اقدام به دریافت ۹۰ درصد از اندوخته بیمه عمر خود را وام دریافت کند.


مطلب مرتبط: شرایط وام بیمه عمر پاسارگاد


شرایط سود دهی بیمه های عمر

سود تضمین بیمه عمر: میزان سود تضمینی در واقع تضمین شرکت‌های بیمه برای بیمه نامه‌های عمر است، به طور مثال در  سال ۹۷ ، میزان سود تضمینی برای بیمه نامه‌های عمر در همه شرکت‌های بیمه برای ۲ سال اول ۱۶ درصد، برای ۲ سال بعد ۱۳ درصد و برای سال های آتی ۱۰ درصد می‌باشد.

سود تضمین بیمه‌های عمر در همه شرکت‌های بیمه یکسان می‌باشد.

سود مشارکتی بیمه عمر : میزان سود مشارکتی بیمه عمر در شرکت‌های بیمه متفاوت می­‌باشد. سود مشارکتی در واقع ۸۵ تا ۹۰ درصد از سود سرمایه گذاری شرکت‌های بیمه می‌باشد که هر ساله شرکت‌های بیمه به بیمه‌گذاران خود پرداخت می‌کند.


 

شرایط بیمه عمر: پوشش‌های بیمه عمر


بهترین بیمه عمر کدام است؟

با توجه به تعداد بالای شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر شاید انتخاب شرکت بیمه ای که بهترین بیمه عمر را ارائه می نماید کار سختی باشد. اگر تصمیم به خرید بیمه عمر گرفته اید می توانید تمامی مطالب مربوط به بهترین بیمه عمر را در بلاگ بیمه تایم مطالعه کرده و همچنین به کمک کارشناسان بیمه تایم بهترین بیمه عمر را خریداری نمایید.

مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر سال ۱۴۰۰

بیمه مکمل عمر چیست؟

بیمه نامه ای به عنوان مکمل عمر تعریف نشده ولی شرکت هایی هستند که برای بیمه عمر پوشش های تکمیلی ارائه می‌کنند که می توانید از این پوشش ها در طول داشتن بمیه نامه عمر استفاده نمایید. بیمه عمر اندوخته دار امید کارافرین و بیمه عمر سامان دو شرکتی هستند که این پوشش ها را ارائه می کنند.

در بیمه نامه عمر نیز همانند سایر رشته های بیمه ای مواردی هستند که تحت پوشش این بیمه نامه نمی باشند و در صورت خسارت مبلغی به وی پرداخت نمی شود، استثنائات بیمه عمر به ترتیب زیر می باشد:

همه رشته های بیمه ای  در همه شرکت ها ریسک جنگ را به دلیل داشتن عوارض و خسارات متفاوت تحت پوشش بیمه عمر قرار نمی‌دهند. البته اگر فردی دارای بیمه باشد و در کشوری که درگیر جنگ است فوت کند، ذی‌نفعان باید اثبات کنند که فوت فرد در اثر جنگ و یا عملیات مربوط به آن نبوده است. اگر چنین چیزی اثبات نشود شرکت بیمه تنها اندوخته فرد را پرداخت می‌کند.

اگر فرد اثر تسعشعات هسته‌ای یا عوارض ناشی از آن فوت کند، سرمایه فوت به وی تعلق نخواهد گرفت.

 

در صورتیکه بیمه شده در دو سال اول از تاریخ شروع بیمه نامه خودکشی نماید، فقط اندوخته بیمه نامه به ذینفعان پرداخت می شود. البته در برخی شرکت‌ها از قبیل بیمه عمر کارآفرین این مدت یکسال می باشد.

مرگ بیمه شده به وسیله استفاده کنندگان (ذینفعان)
اگر ذینفعان بیمه نامه عمر عمدا و به صورت مستقیم و غیر مستقیم موجب مرگ بیمه شده شوند، استفاده کننده از همه سرمایه محرومی می شود.

مسافرت با وسیله های هوایی غیر مجاز هم از استثنائات این بیمه نامه بوده و در صورت فوت به علت سفر با هواپیماهای مسافر بری اگر اسم فرد بیمه شده در لیست مسافران نباشد تحت پوشش نمی باشد.

فوت در اثر پروازهای اکتشافی، هر نوع تمرین و آموزش غواصی، پرواز هوایی، پرش با چتر نجات (سقوط آزاد)، هدایت کایت و یا سایر وسایل پرواز بدون موتور از پوشش بیمه‌نامه عمر خارج است و شرکت بیمه در این شرایط سرمایه فوت پرداخت نخواهد کرد.

فوت به علت بارداری
اگر فوت به علت بارداری در سال بیمه ای


شرایط بیمه عمر کدام شرکت بیمه‌ای بهتر است؟

همانطور که در بالا اشاره شد شرکت‌های بیمه‌ای ارائه دهنده بیمه عمر در کنار ارائه خدمات بیمه عمر مشابه دارای تفاوت‌هایی نیز می‌باشند. در این شرایط انتخاب یک شرکت معتبر و مناسب تر با شرایط شما از اولویت بالایی برخوردار خواهد شد. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین ‌بیمه‌ عمر را مطالعه کنید تا از شاخص‌ها و معیارهای مهم در انتخاب شرکت بیمه‌ای اطلاعات لازم را بدست آورید.


محاسبه بیمه عمر

میزان حق بیمه عمر مبلغ خاصی نداره و هر فردی می تواند بر اساس برنامه ریزی که برای سرمایه گذاری در بیمه عمر دارد می‌تواند مبالغ مختلف را انتخاب و پرداخت نماید. محاسبه جدول بیمه عمر بر اساس چند فاکتور مهم زیر محاسبه می‌شود:

سن فرد بیمه شده یکی از مهمترین گزینه ها در ریسک سنجی بیمه نامه های عمر می باشد. این ریسک سنجی بر اساس جدول مرگ و میر فرد جامعه و جمعیت هر کشور محاسبه می شود.

در بیمه نامه های عمر دو نوع سود مشارکتی و سود تضمینی به اندوخته بیمه نامه واریز می شود. میزان سود تضمینی برای دو سال اول ۱۶ درصد، دو سال دوم ۱۳ درصد، از سال پنجم به بعد ۱۰ درصد می باشد. میزان سود مشارکتی هم متغیر بوده و هر سال با اعلام میزان سود پرداختی به بیمه گذاران پرداخت می شود.

برای صدور بیمه نامه های عمر مبالغی به عنوان هزینه جهت انجام امور اداری  وکارمزد صدور کسر می شود که این مبالغ بر اندوخته بیمه نامه تاثیر گذاشته و سود دهی بیمه نامه را تا چند سال اول کاهش می دهد.

 

خرید بیمه عمر

برای خرید بیمه عمر کافی است که درخواست استعلام بیمه عمر رو به صفحه بیمه عمر وب سایت بیمه تایم ارسال نمایید یا درخواست مشاوره تلفنی ارائه دهید تا کارشناسان ما مقایسه بین بیمه‌ها و شرکت‌های بیمه در طرح های مختلف بیمه عمر را برای شما انجام دهد، انجام مقایسه و انتخاب بهترین بیمه عمر از طرف بیمه تایم کاملا بی طرفانه بوده و بر اساس انتخاب پوشش ها و شرایط بیمه‌ای شما خواهد بود.

امکان خرید اینترنتی بیمه مسافرتی، بیمه بدنه ، بیمه شخص ثالث و استعلام بیمه آتش سوزی از جمله خدمات دیگر بیمه تایم است. با مراجعه به سایت بیمه تایم می توانید از همه خدمات بیمه تایم استفاده نمایید. خرید هوشمندانه بیمه هدف ما است تا شما همواره آگاهانه بیمه عمر خریداری نمایید.

 

 

 

 

خروج از نسخه موبایل