بیمه تایم

راهنمای جامع پرداخت اقساط بیمه عمر

اقساط بیمه عمر
۵
(۱)

همانطور که می‌دانیم بیمه عمر بیمه‌نامه‌ای است بلند مدت که بیمه گذار موظف است در سررسید‌های مشخص شده حق بیمه‌هایش را پرداخت نماید تا این بیمه‌نامه جاری باشد و لطمه‌ای به پوشش بیمه‌ای و روند سرمایه گذاری این بیمه  نامه وارد نشود. از این رو یکی از دغدغه‌های بیشتر بیمه گذاران بعد از خرید بیمه عمر، پرداخت اقساط بیمه نامه شان می‌باشد تا بتوانند به راحتی و در زمان تعیین شده حق بیمه خود را پرداخت نمایند.
پرداخت اقساط  بیمه عمر می‌تواند به صورت پرداخت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه باشد که در همه روش‌ها بیمه گذار می‌تواند از امکاناتی و روش‌های مختلف پرداختی به صورت پرداخت آنلاین و آفلاین که شرکت‌های مختلف بیمه  برای پرداخت  اقساط بیمه‌نامه فراهم کرده‌اند، استفاده نمایند. در این مقاله به بررسی انواع روش‌های پرداخت حق بیمه عمر شرکت‌های مختلف می‌پردازیم تا شاید کمکی برای بیمه گذاران عزیز برای رفع این مشکل کرده باشیم.


 

پرداخت اقساط بیمه عمر پاسارگاد

پرداخت اقساط بیمه عمر پاسارگاد

همه بیمه گذاران بیمه‌نامه‌های عمر پاسارگاد می‌توانند قسط دوم به بعد بیمه نامه عمر و تامین آتیه پاسارگاد خود را به  یکی از روش‌های زیر با همراه داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت شان که ضمیمه بیمه نامه می باشد، پرداخت نمایند:

 

 1. پرداخت  از طریق اینترنت بانک پاسارگاد: یکی از ساده‌ترین روش های پرداخت بیمه عمر پاسارگاد استفاده از سایت بانک پاسارگاد جهت پرداخت حق بیمه‌تان می‌باشد، برای این کار نیازی نیست که شما در بانک پاسارگاد حساب داشته باشید، فقط باید توانایی گرفتن رمز پویا برای کارت بانکی است که می‌خواهید از طریق آن حق بیمه تان را پرداخت نمایید. (این نوع پرداخت با همه کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است. ). وارد سایت بانک پاسارگاد شوید  و گزینه پرداخت اینترنتی قبوض را انتخاب کرده و شناسه قبض و شناسه پرداخت هر قسطی که که ضمیمه بیمه  نامه تان می باشد  و می خواهید واریز نمایید را  وارد نموده و عملیات پرداخت را انجام دهید.
 2. پرداخت از طریق خود پرداز بانک پاسارگاد: شما می‌توانید به همه دستگاه‌های خود پرداز یا همان عابر بانک بانک پاسارگاد مراجعه کرده و با هر کارت عابر بانکی که متصل به شبکه شتاب هست قسط خود را پرداخت کنید. برای این کار کافی است گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کرده و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قسط خودرا واریز نمایید.
 3. پرداخت از طریق  دستگاه کارت خوان: این امکان وجود دارد که شما از طریق دستگاه کارت خوان هر بانکی که متصل به شبکه شتاب هست با انتخاب گزینه پرداخت قبوض  و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت حق بیمه تان را پرداخت نمایید.
 4. پرداخت از طریق تلفن بانک پاسارگاد: برای پرداخت حق بیمه عمر پاسارگاد از طریق تلفن بانک پاسارگاد کافی است با شماره ۰۲۱۸۲۸۹۱۱۱۱ تماس گرفته و با وارد کردن اطلاعات و داشتن رمز پویا حق بیمه  تان را پرداخت نمایید.
 5. پرداخت  از طریق نرم افزار همراه بیمه: نرم افزار همراه بیمه پاسارگاد یک نرم افزار بار یگوشی همراه می باشد که بیمه گذاران بتوانند به راحتی و از طریق تلفن های همراه خود اقساط بیمه نامه‌هایشان را پرداخت نمایند. در این نرم افزار امکان مشاهده سوابق پرداخت اقساط هم وجود دارد.
 6. پرداخت از طریق نرم افزار همراه بانک پاسارگاد: اگر در بانک پاسارگاد حساب دارید می‌توانید با دانلود اپلیکیشن همراه بانک پاسارگاد ضمن استفاده از سایر امکانات این اپلیکیشن، اقساط بیمه عمر پاسارگاد خود را نیز به راحتی و از این روش پرداخت نمایید.
 7.  اپلیکیشن آپ: شما می‌توانید هم چنین از طریق برنامه آپ به کمک گزینه پرداخت قبوض حق با واردکردن شناسه قبض و شناسه پرداخت اقساط بیمه عمر پاسارگاد خود را پرداخت کنید.
 8. پرداخت  از طریق کد دستوری ۰۷۲۰#: سامانه آنی بانک پاسارگاد (امپاد) به کمک تکنولوژی USSD این امکان را برای مشترکین ایرانسل و همراه اول و رایتل فراهم کرده تا با شماره گیری این کد بدون پرداخت هزینه‌ای وارد منوی پرداخت شده و با دشاتن کارت بانکی عضو شبکه شتاب حق بیمه  شان را پرداخت نمایند.

 

روش‌های پرداخت اقساط بیمه عمر ایران

پرداخت اقساط بیمه عمر ایران

برای پرداخت حق بیمه عمر ایران نیز روش‌های مختلفی از طریق شرکت بیمه ایران ارائه شده که بیمه گذاران بیمه نامه های عمر ایران می‌توانند از طریق یکی از روش‌های ذیل اقدام به پرداخت حق بیمه  هایشان نمایند، از جمله:

 1.  پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر ایران: شرکت بیمه ایران این امکان را فراهم کرده که بیمه گذاران بیمه عمر این شرکت، پرداخت اقساط بیمه نامه  عمر خود  را به صورت آنلاین با همراه داشتن شناسه واریز و مبلغ قسط روش‌های زیر پرداخت نمایند.
 2. سامانه پرداخت اینترنتی اقساط بیمه ایران: برای پرداخت حق بیمه عمر ایران می‌توانید به سامانه آنلاین پرداخت اقساط بیمه عمر ایران مراجعه کرده و حق بیمه خود را پرداخت کنید. برای این کار شناسه پرداخت را که یک عدد ۱۷ رقمی است و در بیمه‌نامه شما درج شده است وارد می‌کنید؛ سپس این سامانه وضعیت اقساط بیمه عمر شما را اعلام می‌کند. درصورتی‌که قسطی پرداخت نشده داشته باشید از همان‌جا می‌توانید مستقیم به درگاه بانک وصل شوید و حق بیمه خود را به‌صورت اینترنتی بپردازید.
 3.  سایت بانک ملت: بیمه گذاران می‌توانند با مراجعه به سایت بانک ملت پرداخت حق بیمه عمر ایران را انجام داد. بدین‌صورت که پس از مراجعه به سایت بانک ملت به بخش “واریز وجه به‌حساب سازمان‌ها” مراجعه می‌کنید، پس از آن بیمه ایران را انتخاب کنید و با انتخاب بیمه عمر خود در این بخش حق بیمه خود را به‌صورت اینترنتی بپردازید.
 4.  همراه بانک ملت: اگر همراه بانک ملت دارید از طریق شماره حساب و شماره کارت می‌توانید حق بیمه  عمر ایران را از همراه بانک ملت پرداخت نمایید .
 5. از طریق عابر بانک: شما همچنین می‌توانید با استفاده از عابر بانک و کارت‌های عضو شبکه شتاب اقدام به پرداخت حق بیمه عمر ایران نمایید. بدین‌صورت که گزینه انتقال وجه را انتخاب کرده؛ اگر که عابر بانک ملت باشد می‌توان از طریق شماره حساب انتقال وجه را انجام داد، در غیر این صورت می‌توانید با استفاده از شماره کارت اقدام به انتقال وجه کنید.

 

روش‌های پرداخت اقساط بیمه عمر پارسیان

روش های پرداخت بیمه عمر پارسیان

برای پرداخت اقساط بیمه عمر پارسیان نیز روش‌های مختلفی در دسترس بیمه گذاران هست که می‌توانند به صورت آنلاین و آفلاین خق بیمه خود را پرداخت نمایند:

 

 1. مراجعه به بانک پارسیان: برای پرداخت حق بیمه به‌صورت حضوری می‌توان به بانک پارسیان مراجعه کرد و با ارائه دفترچه بیمه‌نامه خود، اقدام به پرداخت حق بیمه عمر پارسیان کرد.
 2.  از طریق سایت بیمه پارسیان: بیمه گذار می‌تواند با مراجعه به وب سایت بیمه پارسیان به راحتی اقدام به پرداخت اقساط بیمه عمر پارسیان خود شود. بدین صورت که به سایت مراجعه کرده و با ارائه شماره بیمه نامه اقدام به پرداخت پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان کرد. با ارائه شماره بیمه‌نامه می‌توان از سایت شناسه پرداخت را دریافت کرد و از طریق آن پرداخت حق بیمه را انجام داد.
 3. از طریق ATM و POS: شناسه قبض و شناسه پرداخت حق بیمه عمر پارسیان قبل از  تاریخ سررسید از طریق پیامک برای بیمه‌گذاران از طرف بیمه پارسیان ارسال می‌شود. با استفاده از آن‌ها می‌توانید پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان را از طریق ATM و POS انجام  دهید.  برای پرداخت از طریق ATM حتما  باید به عابر بانک‌های بانک پارسیان مراجعه کرد اما از طریق دستگاه POS  تمام بانک‌ها پرداخت حق بیمه عمر امکان‌پذیر است.
 4.  از طریق چتر همراه پارسیان: بیمه پارسیان اپلیکیشنی به نام چتر همراه پارسیان دارد. این اپلیکیشن امکانات متنوعی را در اختیار بیمه‌گذاران و متقاضیان بیمه عمر پارسیان قرار داده است. یکی از امکانات و مزایای این اپلیکیشن، امکان پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان است.
 5. از طریق همراه بانک پارسیان: اگر حساب بانک پارسیان دارید می‌توایند برنامه همراه بانک پارسیان را بر روی گوشی‌تان داشته باشید و از طریق گزینه پرداخت قبوض با وارد کرد شناسه قبض بیمه عمر خود حق بیمه عمرتان را پرداخت نمایید.

 

روش‌های پرداخت اقساط بیمه عمر ما

اقساط بیمه عمر ما

شرکت بیمه ما برای پرداخت اقساط بیمه عمر ما برای بیمه گذاران خود چندین روش مختلف را ارائه می‌کند که می‌توانند به صورت آنلاین و اینترنتی و به صورت آفلاین از این خدمات استفاده نمایند:(نکته در همه روش های پرداخت حق بیمه ما بیمه گذاران حتما از شناسه واریز جداگانه برای هر قسط استفاده نمایید)

 

 1.  سایت تخصصی بیمه های زندگی بیمه ما: بیمه گذاران می‌توانند با ورود به سایت تخصصی بیمه های زندگی بیمه ما در پنل کاربری که برای بیمه گذاران عمر تعریف شده از قسمت پرداخت اقساط باقیمانده و از طریق درگاه بانک، پرداخت اقساط بیمه عمر ما را انجام دهند.
 2.  از طریق ATM بانک ملت: همچنین بیمه گذاران می‌توانند از طریق دستگاه خودپرداز بانک ملت پرداخت اقساط بیمه ما را از طریق گزینه انتقال وجه به شماره حساب ۵۴۰۰۰۰۰۰۴۷ پرداخت اقساط بیمه عمر ما را انجام دهند.
 3.  از طریق کارت به کارت: بیمه گذاران همچنین می توانند با انتخاب گزینه کارت به کارت و بعد واریز با شناسه در دستگاه عابر بانک ملت با وارد کردن شناسه واریز بیمه عمر ما مبلغ را به  شماره کارت  ۶۱۰۴۳۳۷۸۴۰۴۴۶۸۴۱ منتقل نمایند.
 4. از طریق دستگاه پوز شعب و نمایندگان: بیمه گذاران در صورت تمایل می‌توانند با حضور در شعب بیمه ما یا مراجعه به نمایندگی که بیمه نامه شان را تهیه کرده اند با وارد کردن شناسه واریز اقساط بیمه عمر خود را پرداخت نمایند.
 5.  از طریق مراجعه به بانک ملت: مراجعه حضوری به بانک یکی دیگر از روش های پرداخت حق بیمه عمر ما می باشد که در این روش بیمه گذار با مراجعه به یکی از شعب بانک ملت می‌تواند پرداخت اقساط بیمه عمر ما خود را انجام دهد. به این صورت که شما درخواست برگه واریز وجه در بانک می‌دهید که این رسید شامل شماره‌حساب، شناسه واریز و مبلغ اقساط شما است بعد از تکمیل این رسید نزد متصدی بانک رفته و اقساط خود را پرداخت می‌کنید.
 6.  از طریق درگاه اینترنتی بانک ملت: از دیگر روش‌های پرداخت اقساط بیمه عمر بانک ملت می‌توان به درگاه اینترنتی بانک ملت اشاره کرد. شما پس از ورود به درگاه بانکداری اینترنتی بانک ملت بدون صرف وقت زیادی می‌توانید پرداخت انجام دهید. با مراجعه به قسمت انتقال وجه و حواله بانکی می‌توانید پرداخت اقساط بیمه عمر بانک ملت را انجام دهید. همه کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب می توانید برای پرداخت استفاده کنید
 7. از طریق  درگاه #۷۴۱*: با استفاده از ارسال پیام با کد دستوری از طریق همه اپراتورهای فعال (ایرانسل، همراه اول، رایتل) شما می‌توانید پرداخت اقساط بیمه عمر بانک ملت را انجام دهید. کد #۷۴۱* برای این منظور برای بیمه‌گذاران ایجادشده تا بتوانند به‌راحتی عملیات پرداخت اقساط بیمه عمر بانک ملت را انجام دهند.

 

روش‌های پرداخت بیمه عمر دانا

 1. پرداخت اقساط بیمه عمر دانا از طریق اینترنت:  پرداخت اینترنتی بیمه عمر دانا برای همه بیمه‌گذاران طرح جامع ارمغان زندگی امکان‌پذیر است، در زمان صدور بیمه نامه برای همه بیمه گذاران یک شناسه کاربری و رمز عبور از طرف شرکت بیمه دانا داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانند به سایت بیمه دانا وارد شده و در قسمت پرداخت الکترونیک حق بیمه خود را پرداخت نمایند. در این روش امکان پرداخت از طریق درگاه بانک ملت و درگاه بانک آینده امکان پذیر می‌باشد
 2.  از طریق خودپرداز: از دیگر راه‌های پرداخت بیمه عمر دانا، پرداخت از طریق دستگاه خودپرداز است. با داشتن شناسه واریز بیمه عمر خود می‌توانید به یکی از خودپردازهای عضو شبکه شتاب مراجعه کنید و اقدام به پرداخت حق بیمه خود کنید. راهنمای پرداخت بیمه عمر دانا از طریق خودپرداز بانک ملت و خود پرداز بانک تجارت در وب‌سایت بیمه دانا موجود است.

 

روش‌های پرداخت بیمه عمر سامان

دارندگان بیمه عمر سامان می‌توانند از طریق یکی از روش‌های ذیل اقدام به پرداخت حق بیمه عمر خود نمایند:

 1.  مراجعه به شعب و نمایندگی بیمه  سامان: بیمه گذاران بیمه عمر سامان این امکان را دارند که با مراجعه حضوری به شعب و نمایندگی‌ها اقدام به پرداخت حق بیمه  عمر سامان خود نمایند.
 2. از طریق بانک ملت: شما می‌توانید به یکی از شعب بانک ملت مراجعه کرد و به‌صورت حضوری حق بیمه عمر سامان را پرداخت کرد. در این روش باید حساب بانک سامان داشته باشید. همچنین با مراجعه به خودپرداز آن بانک می‌توان این حق بیمه را پرداخت کرد. پس از مراجعه به عابر بانک ملت با انتخاب گزینه پرداخت قبض می‌توان با ارائه شناسه قبض و شناسه پرداخت اقدام به پرداخت حق بیمه عمر سامان کرد.
 3. روش‌های پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان
 • پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از کد اعلامیه بدهکار و کد بیمه‌گذار
 •  پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از کد ملی و کد بیمه‌گذار
 • پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از شماره بیمه

 

روش‌های پرداخت اقساط بیمه عمر کارآفرین

بیمه عمر کارآفرین این امکان را برای بیمه گذاران عمر و سرمایه گذاری خود فراهم کرده که از طریق یکی از ۷ روش زیر اقدام به پرداخت حق بیمه‌های عمر خود نمایند.

 1. پرداخت الکترونیک از طریق ورود به سایت بیمه کارآفرین و وارد شدن به بخش خدمات الکترونیک و انتخاب گزینه پرداخت حق بیمه عمر و وارد کردن کد بیمه گذار، کد اعلامیه بدهکار و کد ملی بیمه گذار
 2. پرداخت حق بیمه عمر کارآفرین از طریق موبایل اپلیکیشن بیمه کارآفرین
 3. پرداخت از طریق دستگاه های ATM  با شناسه واریز به شماره کارت حساب بیمه های عمر به شماره ۶۱۰۴۳۳۷۵۳۷۱۳۱۲۰۱
 4. پرداخت حق بیمه عمر کارآفرین از طریق اینترنت بانک ملت با انتقال وجه به حساب ۵۷۶۷۷۶۷۷۳ بیمه عمر
 5. مراجعه حضوری به شعب بانک ملت با واریز به حساب ۸۶۲۰۰۲۰۰۹۰با شناسه بیمه عمر

 

روش‌های پرداخت اقساط بیمه عمر آسیا

بیمه گذاران بیمه عمر آسیا می‌توانند به صورت اینترنتی و به کمک سایت بیمه آسیا اقدام به پرداخت حق بیمه عمر آسیا نمایند. برای این کار به سایت بیمه آسیا مراجعه نمایید و سپس وارد قسمت پرداخت الکترونیک شده و گزینه پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا وارد صفحه‌ای می‌شوید که از شما کد ره‌گیری می‌خواهد. این کد ۱۷رقمی است و با ۰۹ شروع می‌شود. با وارد کردن کد رهگیری و سپس کد امنیتی داده‌شده وارد حساب بیمه‌ای خود می‌شوید و می‌توانید اطلاعات فردی و سررسید اقساط پرداختی خود را مشاهده کنید و در نهایت با انتخاب تاریخ سررسید مورد نظر وارد درگاه پرداخت  بانک ملت خواهید شد و با وارد کردن اطلاعات کارت و حساب بانکی مبلغ قسط بیمه عمر آسیای خود را پرداخت کرده و شماره پیگیری دریافت نمایید.


 

روش‌های پرداخت بیمه عمر معلم

بیمه عمر معلم این امکان را فراهم کرده که بیمه گذاران این شرکت بیمه می توانند به صورت آنلاین  و به صورت حضوری اقساط بیمه های عمر شان را پرداخت نمایند.

 

 1.  از طریق مراجعه به بانک: مراجعه حضوری به بانک یکی از روش های پرداخت حق بیمه  می باشد که بیمه گذرا می تواند حق بیمه  عمر معلم خود از طریق مراجعه به بانک ملت و واریز به حساب  ۴۸۰۳۵۰۹۵۷۳ انجام دهد.
 2. با استفاده از کد دستوری USSD با گوشی همراه: برای پرداخت حق بیمه عمر بیمه معلم از گوشی همراه خود کد #۱*۲*۵*۷۴۱* را وارد کنید. در این قسمت دو شماره حساب می‌بینید که اولی مربوط به بیمه عمر و دومی مربوط به اموال است. گزینه ۱ را انتخاب کنید و وارد درگاه پرداخت شوید. در این قسمت باید اطلاعات حساب خود را مانند شماره کارت بانکی و رمز دوم خود را وارد کنید و پرداخت خود را تکمیل کنید. رسید پرداخت از طریق پیامک به شما ارسال خواهد شد.
 3. پرداخت اینترنتی بیمه عمر معلم: این امکان برای بیمه گذاران عمر فراهم شده که می توانند با همراه داشتن کد ملی، کد بیمه گذاری و یا کد اعلامیه بدهکار به صورت آنلان از طریق سایت شرکت بیمه معلم با انتخاب گزینه خدمات الکترونیک، پرداخت آنلان حق بیمه  براحتی حق بیمه نامه خود را پرداخت نمایید.

 

خرید بیمه عمر از بیمه تایم

اگر می خواهید اقدام به خرید بیمه عمر نمایید می توانید با ثبت نام در سامانه بیمه تایم و به کمک مشاوره  و مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف از طریق کارشناسان این کارگزاری اقدام به خرید بیمه عمر با هر شرکت بیمه ای نمایید. با ثبت فرم در سامانه بیمه عمر بیمه تایم کارشناسان ما با شما تماس گرفته و با انتخاب شما بیمه نامه تان صادر شده و برایتان ارسال می شود.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۴ comments

 • سلام
  من بیمه عمر جامع ایران (بیمه عمر قدیم) را دارم که۳ سال نتوانستم اقساط را پرداخت کنم الان قصد ادامه دارم و میخوام پرداخت کنم شناسه در سامانه پرداخت به علت تعویق اقساط غیر قابل پرداخت می باشد.
  لطفا راهنمایی بفرمایید چطور با پشتیبانی بیمه ایران تماس بگیرم که سامانه پرداخت را فعال کند

  • خانم نیک پی عزیز با توجه به این که ما دسترسی به بیمه نامه شما نداریم که کمکتان کنیم، لطفا با نمایندگی که بیمه نامه تون رو تهیه کردین تماس بگیرید و راهنمایی لازم رو دریافت کنید.

 • سلام شخصی مستمری بگیر در فرم بیمه عمر نام همسرش را درج نموده و حالا هر دو فوت نمودند آیا مبلغ بیمه عمر به ورثه میرسد؟