بیمه تایم

پوشش امراض خاص بیمه عمر شرکت‌های مختلف بیمه

پوشش امراض بیمه عمر
۵
(۱)

یکی از پوشش های مهم بیمه نامه عمر، پوشش امراض بیمه عمر می‌باشد که در شرکت‌های مختلف با سقف تعهدات متفاوت ارائه می‌شود. در این نوشته می‌خواهیم بررسی کلی درباره پوشش امراض بیمه عمر شرکت های بیمه داشته باشیم.

بیماری‌های تحت پوشش در بیمه عمر

بر اساس شرایط بیمه عمر در شرکت های بیمه ، در بیمه عمر ۵ بیماری اصلی از جمله سکته قلبی، سکته مغزی، پیوند اعضای اصلی بدن(پیوند کلیه، کبد، قلب، ریه و مغز استخوان)، جراحی عمل قلب باز و انواع سرطان را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.
البته این نکته را در نظر داشته باشید که در سال‌های اخیر شرکت‌های مختلف در بیمه‌های عمر بیماری‌های بیشتری را تحت پوشش قرار می‌دهند که در ادامه تمامی این شرکت‌ها را بررسی خواهیم نمود.


مقایسه پوشش امراض خاص بیمه عمر شرکت‌های بیمه

همانطور که گفته شد، شرکت‌های بیمه در ارائه این پوشش تفاوت‌هایی را دارد که می‌خواهیم بررسی درباره تفاوت پوشش امراض خاص شرکت‌های بیمه داشته باشیم.

۱-تعداد بیماری‌ها تحت پوشش در بیمه عمر :

علاوه بر ۵ بیماری (انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن ) شرکت‌های بیمه‌ای هستند که تعداد بیماری بیشتری را پوشش می‌دهد. مثل بیمه عمر سامان، بیمه عمر خاورمیانه، بیمه عمر کارافرین.


۲-سقف تعهدات در پوشش امراض بیمه عمر

میزان سقف تعهدات پوشش امراض در شرکت‌های مختلف بیمه با هم تفاوت‌هایی دارد و هر فرد بیمه شده بر اساس شرایط درج شده در بیمه نامه عمر خود می تواند در صورت ابتلا به بیماری‌های تحت پوشش در هر بیمه نامه تا سقف درج شده در بیمه نامه از پوشش‌های خود استفاده نماید. در ادامه به بررسی سقف پوشش‌های امراض شرکت‌های مختلف می پردازیم.

۳-شرایط سنی استفاده از پوشش امراض بیمه عمر

شرکت‌های بیمه در بیمه‌های عمر برای استفاده از پوشش امراض محدودیت‌های سنی دارند که بیمه شده در سنین مختلف می‌تواند با توجه به شرایط بیمه نامه خود از پوشش امراض بیمه عمر خود استفاده نماید. چراکه برخی شرکت های بیمه از بدو تولد می توان پوشش امراض داشت اما برخی شرکت های بیمه دارای شرایط سنی هستند.

۴-تعداد دفعات استفاده از پوشش امراض بیمه عمر در هر بیمه نامه

پوشش امراض خاص بیمه عمر شرکت های مختلف

از جمله تفاوت هایی که بین شرکت های بیمه در ارائه پوشش های بیمه ای وجود دارد، تعداد دفعات استفاده بیمه شده از این پوشش در طول مدت داشتن بیمه نامه عمر می‌باشد. در بعضی از شرکت‌های بیمه، بیمه شده فقط می‌تواند برای یک بیماری و برای یک بار در طول مدت بیمه شده از بیمه نامه عمر استفاده نماید.


پوشش امراض خاص بیمه عمر پاسارگاد

بیمه  عمر پاسارگاد ۵ بیماری (انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن ) را تحت پوشش قرار می دهد و بیمه شده می تواند در طول داشتن بیمه نامه عمر  برای هر بیماری ۱ بار و تا سقف ۶۰ میلیون تومان از این پوشش استفاده نماید. محدوده سنی برای استفاده از پوشش امراض بیمه عمر پاسارگاد  ۱۲ تا ۵۹ سال می‌باشد.

پوشش  بیمه تکمیلی  رایگان بیمه عمر پاسارگاد

در بیمه عمر پاسارگاد بیمه شده علاوه بر ۵ بیماری، پوشش تکمیلی نیز برای بیمه شده‌ها ارائه می‌کند که هر فرد می‌تواند با توجه به اندوخته بیمه نامه خود از  زمانی که اندوخته بیمه نامه به ۲ میلیون تومان برسد متناسب با میزان اندوخته بیمه نامه از پوشش‌های بستری و جراحی استفاده نماید.

سقف پوشش بیمه تکمیلی بر اساس اندوخته بیمه عمر پاسارگاد به ترتیب زیر می‌باشد:

بیمه تکمیلی رایگان بیمه عمر پاسارگاد

 


پوشش امراض خاص بیمه عمر ایران

شرکت بیمه ایران برای ۴ بیماری سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن )  تا سقف ۲۰ میلیون تومان، و علاوه بر این بیماری ها  برای سرطان پوشش جداگانه ای را تا سقف ۳۰ میلیون تومان ارائه می کند.  این پوشش در بیمه عمر مان ایران می‌باشد.

پوشش امراض خاص بیمه عمر ایران طرح سپاس

 • پرداخت هزینه به بیماری‌های سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی قلب باز، پیوند اعضای اصلی بدن از جمله قلب، ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان
 • سقف پرداخت هزینه پوشش امراض می‌تواند تا سقف ۲۰ میلیون تومان می‌باشد و این پوشش می‌تواند تا  سقف ۲۵ درصد سرمایه فوت بیمه نامه باشد.
  این نکته را در نظر داشته باشید که این پوشش بدون در نظر گرفتن هزینه‌های پرداختی بیمه شده در زمان درمان به صورت کامل پرداخت می‌شود.
 • پوشش امراض خاص این بیمه نامه تا سن ۶۰ سالگی ارائه می شود.
 • پوشش امراض طرح سپاس بیمه عمر ایران فقط یکبار در طول مدت قراداد بیمه‌ای و برای یکی از بیماری ها ارائه می‌شود.
 • دوره انتظار برای پوشش امراض ۳ ماه بعد از خرید بیمه عمر می‌باشد.
 • پوشش بیماری‌های خاص علاوه بر پوشش تکمیلی طرح سپاس ایران به بیمه گذاران این بیمه نامه ارائه می‌شود.

 

پوشش سرطان بیمه عمر ایران طرح سپاس

 • در طرح سپاس بیمه عمر ایران پرداخت هزینه‌های سرطان برای افرادی که سرطان بدخیم دارند و متاستاز برای سرطانشان انجام گرفته تا سقف ۵۰ درصد سرمایه فوت و حداکثر تا ۳۰ میلیون تومان انجام می‌شود.
 • در این طرح بیمه شده می‌تواند تا یک سوم سرمایه پوشش سرطانش را با تایید پزشک معتمد شرکت بیمه برای سرطان‌های دارای متاستاز از شرکت بیمه قبل از پایان روند درمانی دریافت نماید.
 • پوشش سرطان نیز تا سن ۶۰ سالگی ارائه می‌شود.
 • دوره انتظار پوشش سرطان تا ۶ ماه بعد از شروع بیمه نامه می‌باشد.
 • پوشش سرطان علاوه بر سایر پوشش‌های بیماری‌های خاص به بیمه گذاران پرداخت می‌شود

مطلب مرتبط: راهنمای جامع پرداخت اقساط بیمه عمر


پوشش امراض خاص بیمه عمر سامان

بیمه شده بیمه عمر سامان می‌تواند برای درمان۵ بیماری (انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن ) تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای افراد تا سن ۶۰ سالگی استفاده نماید.

بیمه عمر سامان در طرحی با عنوان طرح امراض، بیمه عمر سامان  علاوه بر ۵ بیماری ، ۳۱ بیماری دیگر را با سقف سنی و سقف تعهدات جدید را تحت پوشش قرار می‌دهد.

طرح امراض خاص پایه بیمه عمر سامان

این طرح برای افراد بین سن ۲ تا ۶۰ سال ارائه می‌شود و سقف سرمایه پوشش آن ۵۰۰ میلیون تومان است. در این طرح، فقط یک بار ۱۰۰ درصد سرمایه امراض پرداخت می‌شود و بعد از یک بار پرداخت خسارت، پوشش امراض خاص حذف می‌شود.

در طرح امراض خاص پایه بیمه جامع عمر و زندگی سامان، دوره انتظار ۹ ماهه برای تمام بیماری‌ها به جز بیماری MS وجود دارد. دوره انتظار برای بیماری MS، به مدت ۱۸۰ روز است.

 

بیماری‌‌های تحت پوشش در طرح امراض خاص پایه بیمه عمر سامان

 • کودکان (۲ تا ۱۸ سال) سرطان، پیوند اعضا (قلب/کلیه، پیوند مغز استخوان، کبد، ریه، روده کوچک، پانکراس، بافت همبند)، مولتیپل اسکلروزیس (MS)
 • بزرگسالان (۱۸ تا ۶۰ سال) سرطان، پیوند اعضا (قلب/کلیه، پیوند مغز استخوان، کبد، ریه، روده کوچک، پانکراس، بافت همبند)، مولتیپل اسکلروزیس (MS)، سکته مغزی، اولین سکته قلب، جراحی آئورت، جراحی گرافت و بایپس شریان کرونر، جراحی دریچه قلب

پوشش امراض طرح امراض خاص آسایش بیمه عمر سامان

ین طرح برای افراد بین سن ۲ تا ۶۰ سال ارائه می‌شود و سقف سرمایه پوشش آن ۵۰۰ میلیون تومان است. در این طرح، فقط یک بار ۱۰۰ درصد سرمایه امراض پرداخت می‌شود و بعد از یک بار پرداخت خسارت، پوشش امراض خاص حذف می‌شود.در طرح امراض خاص آسایش بیمه جامع عمر و زندگی سامان ، دوره انتظار ۹ ماهه برای تمام بیماری‌ها به جز بیماری MS وجود دارد. دوره انتظار برای بیماری MS، به مدت ۱۸۰ روز است.

 • کودکان (۲ تا ۱۸ سال)، سرطان، پیوند اعضا (قلب/کلیه، پیوند مغز استخوان، کبد، ریه، روده کوچک، پانکراس، بافت همبند)، مولتیپل اسکلروزیس (MS)، فلج اندام، کما، سوختگی شدید
 • بزرگسالان (۱۸ تا ۶۰ سال) سرطان، پیوند اعضا (قلب/کلیه، پیوند مغز استخوان، کبد، ریه، روده کوچک، پانکراس، بافت همبند)، مولتیپل اسکلروزیس (MS)، سکته مغزی، اولین سکته قلب، جراحی آئورت، جراحی گرافت و بایپس شریان کرونر، جراحی دریچه قلب، فلج اندام، کما، سوختگی شدید، بیماری وخیم کبدی، بیماری‌‌های مزمن ریوی.

طرح امراض خاص ممتاز بیمه عمر سامان

این طرح برای افراد بین سن ۲ تا ۶۰ سال ارائه می‌شود و سقف سرمایه پوشش آن ۵۰۰ میلیون تومان است. در این طرح، خسارت بر اساس گروه بیماری پرداخت می‌شود و در هر گروه فقط یک بار، ۱۰۰ درصد سرمایه امراض پرداخت شده و بعد از سه بار پرداخت خسارت، پوشش امراض حذف می‌شود.در طرح امراض خاص ممتاز بیمه جامع عمر و زندگی سامان ، دوره انتظار ۹ ماهه برای تمام بیماری‌ها به جز بیماری MS وجود دارد. دوره انتظار برای بیماری MS، به مدت ۱۸۰ روز است.

 

بیماری‌‌های تحت پوشش در طرح امراض خاص ممتاز برای گروه سنی بزرگسالان

گروه سرطان‌ها، سرطان، پیوند مغز استخوان، گروه بیماری‌‌های قلبی، پیوند قلب / کلیه، سکته مغزی، جراحی آئورت، جراحی گرافت (بافت پیوندی) و بای پس شریان کرونر، جراحی دریچه قلب، مراحل انتهایی بیماری کلیوی، گروه بیماری‌‌های مغز و اعصاب، تومور خوش خیم مغزی، وضعیت پایدار نباتی، کما، ترومای شدید سر (آسیب تروماتیک مغزی)، کاهش بینایی عمیق، عدم توانایی تکلم، ناشنوایی، فلج اندام، مولتیپل اسکلروزیس (MS)، دیستروفی عضلانی، بیماری پارکینسون ایدیوپاتیک، بیماری آلزایمر، بیماری عصبی-حرکتی، فقدان کامل اندام ها، آنسفالیت ویروسی حاد، سایر بیماری‌ها، سوختگی شدید، هپاتیت ویروسی برق آسا، پیوند (کبد، ریه، روده کوچک، پانکراس، بافت همبند)، آرتریت روماتوئید وخیم، بیماری وخیم کبدی، بیماری مزمن ریوی، پانکراتیت مزمن.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر


پوشش امراض بیمه عمر کارآفرین

پوشش امراض بیمه عمر در طرح جدید بیمه عمر کارافرین با عنوان بیمه اندوخته دار امید کارآفرین به صورت یک طرح پکیج کامل ارائه می‌شود. در این طرح بیماری‌های تحت پوشش در این بیمه نامه علاوه بر انواع سکته و سرطان، عمل قلب باز و پیوند اعضا به  صورت یک بسته تکمیلی امراض ارائه می‌شود.

بیماری‌های اضافی تحت پوشش بیمه اندوخته دار امید کارآفرین:

هپاتیت ب، هپاتیت سی، اچ آی وی (ایدز)، پارکینسون، آلزایمر و دمانس، نارسائی حاد کلیوی(دیالیز)، ام اس، کما، مننژیت، بیماری‌های نورون‌های حرکتی، نابینائی  کامل وناشنوائی کامل.

در طرح بیمه اندوخته دار امید کارآفرین فرد بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا سن ۶۵ سالگی از پوشش امراض بیمه نامه عمر خود استفاده نماید.

سقف تعهدات پوشش امراض در طرح بیمه اندوخته دار امید کارآفرین تا ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است که این مبلغ در مقایسه با پوشش امراض سایر انواع بیمه های عمر بسیار قابل توجه می‌باشد، چراکه جبران هزینه های سنگین درمان بیماری‌ها برای بیشتر افراد و خانواده‌ها می‌تواند بسیار اذیت کننده باشد. میزان پوشش امراض در این طرح  ۱تا ۲ برابر سرمایه فوت  به هر علت محاسبه و تا سقف مشخص شده ارائه می‌شود.

 • میزان سرمایه پوشش امراض برای سن صفر تا ۱۵ سالگی یک برابر پوشش سرمایه فوت به هر علت و تا سقف ۵۰ میلیون تومان می‌باشد.
 • دوره انتظار استفاده از پوشش امراض خاص شش ماه از شروع این پوشش است.

پوشش امراض خاص بیمه زندگی خاورمیانه

شرکت بیمه خاورمیانه یکی از شرکت‌های بیمه‌ای می‌باشد که بیمه عمر را به صورت تخصصی ارائه می‌نماید. پوشش امراض بیمه عمر خاورمیانه برای ۱۸ بیماری هر بیماری تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و برای سرطان به صورت جدا تا سقف ۴۳۴ میلیون تومان می‌باشد.

امراض تحت پوشش بیمه عمر خاورمیانه به ترتیب زیر می‌باشد:

 • انفارکتوس (قلبی) سکته
 • سکته مغزی
 • جراحی قلب باز
 • پیوند اعضای اصلی بدن
 • کوری
 • کری
 • از دست دادن قدرت تکلم
 • هموفیلی
 • ایدز
 • آنمی آپلاستیک
 • مننژیت
 • بیماری های نورون های حرکتی
 • انواع هپاتیت
 • جراحی پیوند آئورت قلب
 • بیماری‌های ماهیچه قلب
 • نارسایی های کبد
 • نارسایی مزمن انسدادی ریه
 • قطع عضو و از دست دادن اندان فوقانی یا تحتانی به علت بیماری

پوشش امراض بیمه عمر پارسیان

در بیمه عمر پارسیان بیمه شده می‌تواند تا سقف  ۳۰ میلیون تومان برای هر بیماری برای ۵ بیماری (انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن ) برای بازه سنی ۲۰ تا ۵۹ سال ارائه می‌نماید.


پوشش امراض بیمه عمر البرز

دارنده بیمه عمر البرز در طرح چترا می‌تواند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان برای ۵ دسته بیماری (انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن ) برای افراد ۵ تا ۶۰ سال از این پوشش استفاده می‌نماید.


پوشش امراض بیمه عمر ما

فرد بیمه شده می‌تواند تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای ۵ بیماری تحت پوشش بیمه عمر  ما می‌باشد که  برای بازه زمانی ۱۵ تا ۶۰ سال استفاده نماید.


پوشش امراض خاص بیمه عمر ملت

سقف پوشش امراض خاص بیمه عمر ملت برای ۵ بیماری تا ۵۰ میلیون تومان می باشد و بیمه شده تا سن ۶۵ سالگی می‌تواند از این پوشش استفاده نماید.


پوشش امراض خاص بیمه عمر معلم

بیمه عمر معلم پوشش امراض خاص را تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای ۵ بیماری برای افراد ۱۵ تا ۵۹ سال ارائه می‌کند.


پوشش امراض بیمه عمر رازی

بیمه عمر رازی پوشش امراض بیمه عمر را تا سقف ۲۰ میلیون تومان و برای ۵ بیماری و برای افراد ۱۲ تا ۶۰ ساله ارائه می نماید. بیمه شده می‌تواند با ارائه مدارک مبنی بر ابتلا به این بیماری از پوشش امراض بیمه رازی خود استفاده نماید.


پوشش امراض بیمه عمر نوین

تا ابتدای سال ۱۳۹۹ پوشش امراض بیمه عمر نوین  شامل سکته قلبی، سکته مغزی، عمل قلب باز، پیوند اعضا و انواع سرطان می‌­شد و اکنون با توسعه این بیمه نامه پوشش بیماری‌­های خاص تکمیل شده و تمامی اعمال جراحی قلب، اِم اِس، هپاتیتB و C، آلزایمر، پارکینسون، دیالیز (به علت نارسایی کلیوی)، نابینایی کامل (به علت بیماری)، ناشنوایی کامل، کُما، مننژیت و عفونت HIV نیز به پوشش امراض تکمیلی این بیمه‌نامه اضافه شده‌اند. افراد ۱۵ تا ۵۹ سال یم توانند از این پوشش بیمه عمر نوین استفاده نمایند.


پوشش امراض خاص بیمه عمر دانا

پوشش امراض برای بیمه عمر دانا  در طرح بیمه ارمغان زندگی تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان برای هر بیماری می‌باشد. افراد ۱۵ تا ۶۵ سال می توانند با ارائه مدارک ابتلا و یا شروع درمان  از این پوشش استفاده نمایند.


پوشش امراض خاص بیمه عمر آسیا

در بیمه عمر آسیا، شرکت آسیا پوشش امراض را تا سقف ۲۰ میلیون تومان برای ۵ بیماری ارائه می کند و بیمه شده می تواند از سن ۱۰ تا ۶۰ سال فقط یکبار در طول مدت قرارداد بیمه عمر استفاده نماید.


پوشش امراض خاص بیمه عمر پارسیان

در بیمه عمر پارسیان، بیمه شده می‌تواند تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای ۵ بیماری از سن ۲۰ تا ۵۹ سال از این پوشش استفاده نماید.


استثنائات بیماری های خاص بیمه عمر

استثنائات پوشش امراض خاص بیمه عمر

 

 • در بیمه نامه‌های عمر، فقط بیماری هایی که در بیمه نامه درج شده تحت پوشش بوده و بیماری‌های دیگر خارج از این موارد تحت پوشش نمی‌باشد.
 • اعتیاد به مواد مخدر و اعتباد به الکل نیز تحت پوشش این بیمه نامه نمی‌باشد.
 • همچنین بیماری‌هایی از قبیل سرماخوردگی، دیسک کمر و دندانپزشکی و … تحت پوشش بیمه نمی‌باشند.
 • سن بیمه شده جهت استفاده از مزایای این پوشش نیز از جمله مزایای این بیمه نامه می‌باشد چراکه برای استفاده از این پوشش حداکثر سنی لحاظ شده است.
 • دوره انتظار برای استفاده از این پوشش در برخی شرکت‌های بیمه وجود دارد که باید به این نکته نیز توجه داشته باشید.
 • کتمان حقیقت د رمورد امراض تحت پوشش نیز از موارد مهم در استفاده از پوشش بیماری‌های خاص در بیمه های عمر می‌باشد.

استفاده از پوشش امراض خاص بیمه عمر

اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به هر کدام از بیماری های تحت پوشش مبتلا شود باید مدارک زیر به شرکت بیمه ارائه شود:

 • کپی بیمه نامه عمر
 • نامه اعلام خسارت، شرح حال کتبی در مورد بیماری و معرفی پزشکان
 •  کپی هر دو صفحه فرم پیشنهاد بیمه نامه عمر
 • مدارک تشخیصی بیماری(آزمایش، سونوگرافی، رادیولوژی و …)
 • مدارک درمانی بیماری
 • کپی برابر اصل از کلیه صفحات مربوط به مدارک بیمارستانی و پزشکی
 •  ارائه دفترچه‌های بیمه

خرید بیمه عمر

برای خرید بیمه عمر از هر شرکت بیمه ای که مد نظرتان می باشد می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم مقایسه بیمه عمر شرکت‌های مختلف بیمه رو انجام داده و بهترین بیمه عمر رو انتخاب و خریداری نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر