بیمه تایم

سرمایه گذاری در بیمه عمر

سرمایه گذاری در بیمه عمر
۵
(۱)

همه افراد دوست دارند در زمینه‌های مختلف سرمایه گذاری فعالیت داشته باشند، مخصوصا سرمایه‌گذاری‌هایی که کسب سودهای مطمئن که ریسک زیادی را برای فرد نداشته باشد همواره مطلوب بوده و می‌تواند گزینه مناسبی برای همه در زمینه فعالیت‌های اقتصادی باشد. یکی از این موارد سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در بیمه عمر است که می‌تواند به صورت تضمین شده نتیجه مناسبی را در کنار پوشش‌های بیمه‌ای برای همه افراد فراهم نماید. در این مقاله می‌خواهیم به نکات مختلف در زمینه سرمایه گذاری بیمه عمر می‌پردازیم.

آیا شرکت‌های بیمه معتبر هستند و اگر جمع کنند و بروند چی میشه؟ اگر اختلاس یا ورشکستگی در شرکت های بیمه رخ دهد چه کسی جوابگو خواهد بود؟

سود تضمین بیمه عمر

ورشکستگی در بیمه عمر یکی از سوالات پرتکرار از طرف کابران قبل از خرید بیمه عمر می‌باشد. که اگر شرکت‌های بیمه جمع کنند و بروند تکلیف بیمه‌های عمر چه می‌شود؟  در مرحله اول باید به این نکته توجه کنیم که  همه شرکت‌های بیمه دارای مجوز بیمه مرکزی بوده و تحت نظر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حال فعالیت می‌باشند و تا کنون هم شرکتی در صنعت بیمه نبوده که اعلام ورشکستگی نموده و یا کلاهبرداری در زمینه بیمه نامه های عمر داشته باشد.

در ضمن طبق ماده ۴۴ قانون تاسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، چنانچه برای هر شرکت بیمه ای اتفاقی مثل ورشکستگی رخ دهد بیمه مرکزی که مهمترین وظیفه اش حمایت از حقوق بیمه گذاران نزد شرکت های بیمه است به طور کامل جوابگوی خسارت بیمه گذاران خواهد بود.

 

اگر حکومت تغییر کرد چه کسی جوابگوی سرمایه‌های بیمه‌های عمر خواهد بود؟

هفت رکن اساسی ملی داریم که حتی در صورت تغییر حکومت بدون هیچ تغییری به کار خود ادامه می‌دهند که بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران یکی از آنهاست (ثبت احوال، ثبت اسناد و …. نیز از این جمله اند.) به عنوان مثال اگر کسی چند سال سابقه بیمه تامین اجتماعی در زمان حکومت شاهنشاهی  داشته هم اکنون نیز این بیمه نامه قابل پیگیری و استفاده می‌باشد.

مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر

فرق سود تضمینی و سود مشارکتی بیمه عمر

سود تضمین شده، تضمین بیمه مرکزی بر روی بیمه نامه های عمر می‌باشد که بر اساس دستورالعمل و بخشنامه‌های بیمه مرکزی تعیین می‌شود. در واقع این سود حداقل سودی است که به بیمه عمر شما تعلق می‌‌گیرد و می‌‌توانید از بابت دریافت آن مطمئن باشید.

بر اساس آخرین اعلام بیمه مرکزی، سود تضمینی بیمه عمر در دو سال اول قرارداد ۱۶ درصد، در دو سال دوم ۱۳ درصد و در سال‌های بعد ۱۰ درصد است.

سود مشارکت، ناشی از سرمایه گذاری حق بیمه های زندگی شرکت های بیمه در پروژه های عمرانی، اقتصادی و فعالیت های اقتصادی  مختلف در کشور بوده و بستگی به میزان درآمد ناشی از سرمایه گذاری توسط آن شرکت بیمه می‌باشد.

  • نکته۱: آن چه که موجب تفاوت در سود دهی شرکت های بیمه در بیمه نامه های عمر می شود میزان سود مشارکت بیمه عمر می باشد.
  • نکته۲: سود مشارکت در منافع برای سال‌های آینده قابل پیش بینی نیست، اما می‌‌توان روند سوددهی آن  شرکت را در سال‌های گذشته بررسی کرد و شرکت بیمه‌ای را انتخاب نمود که بیشترین سود را به بیمه گذاران خود پرداخت کرده باشد.
  • نکته ۳: هر ساله شرکت‌های بیمه مجموع سود مشارکت در منافع و سود تضمینی را تحت عنوان سود قطعی اعلام و به بیمه گذاران خود پرداخت می‌‌کنند.


چرا سود مشارکت شرکت های بیمه متفاوت است؟

با توجه به این که سرمایه گذاری شرکت‌های مختلف در زمینه‌های مختلف از قبیل مسکن، بورس و … متفاوت بوده و همچنین عملکرد شرکت های بیمه از نظر بیمه‌ای و تولید حق بیمه با هم فرق دارد، میزان سود دهی شرکت‌های در سود مشارکتشان با هم تفاوت دارد.

پولی که ۲۰ تا  ۳۰ سال آینده شرکت بیمه به ما پرداخت می‌کند ارزشمند است؟

برای این که بیمه نامه عمری با سود ارزشمند داشته باشیم، باید چند نکته مهم در زمان خرید بیمه عمر را رعایت کنیم. که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.


مطلب مرتبط: بالاترین نرخ سود بیمه عمر متعلق به کدام شرکت است؟


چگونه سود بیمه عمر خود را افزایش دهیم؟

برای این که بیمه عمر با سود دهی بالا خریداری کنیم چند مورد زیر رو باید در زمان خرید مد نظر داشته باشیم:

۱-حق بیمه اولیه در زمان خرید بیمه عمر تان را با مبالغ مناسب و ارزشمند انتخاب کنید.

۲-حق بیمه تان را سالانه پرداخت کنید. روش های پرداخت ماهانه و شش ماهه سود دهی بیمه نامه تان را کمتر می کند.

۳-مدت بیمه عمر را برای زمان طولانی برای پرداخت حق بیمه خریداری کنید پرداخت کنید. بیمه نامه های  ۵ ساله و ۱۰ ساله نسبت به بیمه نامه های   ۳۰ سال سود دهی کمتری دارند.

۴-اگر می خواهید فقط سرمایه گذاری داشته باشید، می توایند بیمه نامه با پوشش های کمتر خریداری کنید.

۵-و نهایتا می‌توانید مبلغی را علاوه بر حق بیمه به عنوان واریز به اندوخته به اندوخته بیمه نامه تان واریز نمایید.

کدام شرکت بیمه سود بیشتری را در بیمه عمر پرداخت می‌کند؟ کدام شرکت از نظر سرمایه گذاری ارزشمند است؟

اگر می‌خواهید سود بیمه عمر شرکت های مختلف بیمه رو مطالعه کنید و شرکت مناسبی رو از لحاظ سود دهی انتخاب کنید می‌تونید مقاله مربوط به این مطلب رو در بلاگ بیمه تایم مطالعه کنید.

بالاترین سود بیمه عمر را کدام شرکت پرداخت کرده؟

 


مطلب مرتبط : رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه عمر


کدام روش پرداخت حق بیمه به نفع ما هست؟

امکان پرداخت حق بیمه به صورت سالانه، ماهانه، شش ماهه در شرکت‌های مختلف وجود دارد. اما پرداخت حق بیمه به صورت سالانه با توجه به پرداخت روز شمار سود از طرف شرکت‌های مختلف بیمه به نفع بیمه گذار می‌باشد.


خرید بیمه عمر

اگر تصمیم به خرید بیمه عمر گرفته اید و می‌خواهید بیمه نامه‌ای خریداری کنید که هم نیازهای بیمه‌ای شما را پوشش داده و هم سود ارزنده ای را کسب نمایید، می‌توانید در سامانه بیمه تایم ثبت نام نمایید و به کمک مشاوران بیمه تایم بهترین بیمه عمر را با مقایسه قبل از خرید انتخاب نمایید.

راهنمای خرید:

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر