بیمه تایم

بیمه عمر ماهی چند؟ بیمه عمر ماهی ۱۰۰ ، بیمه عمر ماهی ۲۰۰ چه مبلغی بهتره؟

بیمه عمر ماهی 100
۴.۶
(۱۱)

یکی از گزینه‌های مهم در خرید بیمه عمر، مبلغ حق بیمه پرداختی این بیمه نامه می باشد. با توجه به ماهیت سرمایه گذاری که این بیمه نامه دارد و همچنین با توجه به بلند مدت بودن زمان بیمه نامه موضوع حق بیمه در این بیمه نامه پر رنگ تر نیز می‌شود. چراکه بیمه عمر قیمت مشخصی ندارد و هر فرد با توجه به برنامه ریزی  که برای سرمایه گذاری دارد میزان حق بیمه خود را انتخاب می نماید. در این مقاله می خواهیم نگاه کلی به میزان حق بیم ، بیمه‌های عمر داشته باشیم.

بیمه عمر ماهی چقدر است؟

همانطور که می دانیم بیمه عمر، مبلغ مشخصی ندارد و هر فرد به انتخاب خود می تواند حق بیمه خود را انتخاب و خریداری نماید. حال این که حق بیمه ۱۰۰ هزار تومانی با حق بیمه ۲۰۰ هزار تومانی و  ۱ میلیون تومانی چه تفاوتی دارد موضوعی است که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

بیمه عمر ماهی ۱۰۰ هزارتومان

می‌توان گفت با توجه به شرایط اقتصادی موجود سرمایه گذاری با مبلغ ۱۰۰ هزارتومان و یا بیمه عمر ماهی ۲۰۰ هزارتومان و …  از نظر مالی و اقتصادی توجیه قابل توجهی ندارد. البته فقط در یک صورت می‌توانید این مبلغ را به عنوان حق بیمه انتخاب کنید که بیمه شده سن پایین ۱۰ سال داشته باشد و حق بیمه را به صورت سالانه  و به مدت ۳۰ سال پرداخت کنید.

بیمه عمر ماهی ۲۰۰ هزار تومان

حال اگر می خواهید بیمه عمر با ماهانه ۲۰۰ هزار تومان خریداری نمایید، از نظر سرمایه گذاری تفاوت بسیار کمی با حق بیمه ۱۰۰ هزار تومانی دارد. بیمه عمر ماهی ۲۰۰ هزار تومان سالانه به میزان ۲.۴۰۰ می باشد. حال میزان پوشش‌های بیمه عمر ماهانه ۲۰۰ هزار تومان نیز تفاوتی با میزان ۱۰۰ هزار تومان تفاوت‌هایی دارد.

بیمه عمر ماهی یک میلیون تومان

با توجه به تورم اقتصادی که در سال‌های اخیر اتفاق افتاده، برای داشتن سرمایه گذاری ارزشمند و پوشش‌های بیمه‌ای کامل، پرداخت حق بیمه های بیشتر می‌تواند شروع مناسبی برای همه ما باشد. اختلاف در سرمایه گذاری و اختلاف در میزان پوشش‌ها همه می‌تواند دلیل قانع کننده ای برای انجام بیمه عمر با مبالغ بالاتر باشد تا نتیجه بهتری از خرید بیمه عمر داشته باشیم.

مقایسه پوشش‌های بیمه عمر ماهی ۱۰۰ تومان و ماهی ۱ میلیون تومان

بیمه عمر ماهی چقدر است؟

اگر بخواهیم مقایسه بیمه ای در میزان حق بیمه پرداختی شما داشته باشیم می‌توانیم با چند مثال این کار را انجام دهیم.

 • سقف پوشش سرمایه فوت به هر علت با حق بیمه عمر ماهی ۱۰۰ هزار تومان : ۳۰ میلیون تومان
 • سقف پوشش سرمایه فوت به هر علت با حق بیمه عمر ماهی ۲۰۰ هزار تومان : ۶۰ میلیون تومان
 • سقف پوشش سرمایه فوت به هر علت با حق بیمه ماهی ۱ میلیون تومان : ۳۰۰ میلیون تومان

 • سقف پوشش سرمایه فوت به علت حادثه با حق بیمه عمر ماهی ۱۰۰ هزار تومان: ۷۵ میلیون تومان
 • سقف پوشش سرمایه فوت به علت حادثه با حق بیمه عمر ماهی ۲۰۰ هزار تومان: ۱۸۰ میلیون تومان
 • سقف پوشش سرمایه فوت به علت حادثه با حق بیمه عمر ماهی ۱ میلیون تومان: ۷۵۰ میلیون تومان

 • سقف پوشش امراض بیمه عمر با حق بیمه ماهانه ۱۰۰ هزار تومان :  ۳۰ میلیون تومان
 • سقف پوشش امراض بیمه عمر با حق بیمه ماهانه ۲۰۰ هزار تومان :  ۶۰ میلیون تومان
 • سقف پوشش امراض بیمه عمر با حق بیمه ماهانه ۱ میلیون تومان تومان : ۳۰۰ میلیون تومان

همانطور که در چند پوشش بالا توضیح داده شد و ملاحظه می کنید، میزان پوشش های حق بیمه های مختلف تفاوت قابل توجهی با هم دارند از این رو می توانید با پرداخت حق بیمه های بالاتر پوشش های کامل تری داشته باشید. این تفاوت در همه پوشش های بیمه عمر صدق می کند.

نکته: این اختلاف در بیمه عمر همه شرکت های بیمه از قبیل بیمه عمر پاسارگاد، بیمه عمر سامان، بیمه عمر ایران، بیمه عمر کارآفرین، بیمه عمر خاورمیانه و …. برقرار می باشد.


تفاوت سرمایه گذاری در پرداخت حق بیمه های عمر متفاوت

در کنار تفاوت های اساسی که در پوشش‌های بیمه ای با حق بیمه‌های متفاوت می بینید، تفاوت در میزان سرمایه گذاری نیز در این موضوع تاثیر گذار می‌باشد. میزان اختلاف در سرمایه گذاری با حق بیمه های متفاوت بسیار فاحش بوده و از این رو حتما قبل از خرید بیمه عمر،  جدول بیمه نامه  عمری که می خواهید خریداری کنید را مقایسه کنید. این مقایسه را هم از نظر حق بیمه پرداختی و هم از نظر شرکت پرداختی انجام دهید. چرا که شرکت‌های مختلف سود های مشارکت مختلفی را ارائه می‌کنند که این موضوع نیز در سرمایه گذاری شما تاثیر گذار خواهد بود.

پیشنهاد برای مطالعه: جدول بیمه عمر همه شرکت های بیمه

تفاوت بیمه عمر ماهانه با سالانه

شیوه پرداخت حق بیمه از موارد دیگری است که در میزان سرمایه گذاری شما موثر خواهد بود. پرداخت حق بیمه به روش سالانه ۱۰ درصد سود بالاتر از روش پرداخت ماهانه برای اندوخته بیمه نامه شما به همراه دارد. از این رو پرداخت بیمه عمر به صورت سالانه بسیار به نفع فرد بیمه شده می‌باشد.

اگر دو جدول بیمه عمر را با هم مقایسه کنید که تمام شرایط جدول یکسان باشد و فقط شیوه پرداخت متفاوت (سالانه و ماهانه) داشته باشند به این تفاوت در اندوخته سرمایه گذاری خواهید رسید.

بیمه عمر ۵ ساله ، ۱۰ ساله، ۲۰ ساله و یا ۳۰ ساله

تعداد سال های بیمه ای با توجه به سود مرکب و روز شماری که در بیمه های عمر پرداخت می شود بسیار مهم می باشد، هر چه مدت بیمه نامه بیشتر میزان سود دریافتی بیمه نامه شما بهتر هم می شود. از این رو پیشنهاد ما بر این است که شما بیمه نامه با تعداد سال های بالاتر (۲۰ ساله و یا ۳۰ ساله ) را خریداری نمایید و در طورت نیاز بیمه نامه را در سال های پایین بازخرید کنید. اما با داشتن مدت بیمه نامه کمتر نمی توانید تعداد سال های بیمه ای تان را افزایش دهید.


خرید و استعلام آنلاین بیمه عمر

برای خرید و استعلام بیمه عمر از هر شرکت بیمه ای که مد نظر شما باشد می‌توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک مشاوره کارشناسان بیمه تایم بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۶ / ۵. تعداد رای ۱۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۸ comments

 • مستمری بیمه های عمر هم باهم فرق میکنه؟ چقدر تفاوت داره حق بیمه ۱۰۰ تومانی با ۵۰۰ تومانی؟

  • خانم ازادی عزیز ، میزان مستمری بر اساس سن و حق بیمه پرداختی و تعداد پوشش های بیمه نامه و تعداد سال های بیمه نامه محاسبه می شود و نمی توان مبلغی رو به صورت دقیق بدون این اطلاعات اعلام کنیم.

 • جدول هر کدام از بیمه ها رو چطور ببینیم
  جدول بیمه عمر ایران و بیمه عمر سامان رو میخواستم مقایسه کنم

 • سلام من بیمه عمر مان بیمه ی ایران رو خریداری کردم ولی بنا به دلایلی پشیمون شدم و میخوام انصراف بدم، ده روز دیگه یک ماه از تاریخ صدور بیمه نامه ام میگذره، تا قبل از یکماه میتونم انصراف بدم؟ و اینکه یه سری آزمایش و نوارقلب و رادیوگرافی قفسه سینه انجام دادم، مبلغ اونا چقدر کم میشه؟
  در ضمن من کمتر از یکسال قبل یکبار دیگه همین بیمه رو انصراف دادم، مشکلی پیش نمیاد؟

  • خانم زهره بزرگورار در همه شرکت های بیمه فرد بیمه گذار می تواند زیر یک ماه اقدام به فسخ بیمه نامه بکنید و کل حق بیمه دریافتیتون رو از شرکت بیمه دریافت کنید. البته اگه برای انجام بیمه عمر چکاب و آزمایش قبل از صدور دادین در صورت فسخ بیمه نامه هزینه های آزمایش و … از حق بیمه تون کسر شده و مابقی مبلغ بهتون پرداخت می شه.

 • سلام
  من شنیدم که به غیر از مبلغ ماهانه یا سالانه، می توان مبلغی را از ابتدا به صورت سپرده گذاشت.
  مثلا یک میلون تومان و یا… برای بیست سال و سی سال چقدر می شود!
  از کسی شنیدم که یک میلیون بگذاری بعد از سی سال به یک میلیارد می رسد آیا درست است؟
  من خودم روی دو و نیم و اگر مقدور شود نهایت پنج میلیون، هدف دارم.
  به امید خدا
  جوابم را به ایمیلم ارسال کنید ممنون می شوم.

  • جناب اشکان بزرگوار، لطفا برای بررسی جدول بیمه عمر و مقایسه شرایط شرکت های بیمه درخواست تان را در سامانه بیمه عمر بیمه تایم ثبت نمایید و یا با شماره ۰۲۱-۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.